KURIRSKA SLUZBA,KAKO ,STA?

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.040
Treba da posaljem jedan paket kurirskom sluzbom (AKS je u pitanju ako je bitno) .Treba mi neko ko ima iskustva sa tim da mi kaze kako se popunjava paket,tj. ko ga pakuje,meri i upisuje podatke.Jel ja ili mogu da odem u neku postu da mi to odradi,posto ipak treba upakovati propisno u paket odredjene velicine,izmeriti tu tezinu,upisati podatke i sta vec(adrese,imena,grad,dimenzije paketa,tezinu,verednost....:confused:)

Ima nervoznih kurira,koje briga sto ja nikada ovo nisam radio,pa zato... :bye:
Nadam se da je tema na dobrom mestu
 
Samo ih pozovi i kad dodje kurir upakovace ti u njihove tipske koverte ( za manje pakete) a ako je vece to sto saljes preko njih bitno je da se samo dobro zalepi i ucvrsti to sto saljes, oni lepe svoje etikete na to pisu adresu i sve ostalo.
 
Ako saljes smrtnom neprijatelju salji AKSom.
Vec nekoliko dana cekam paket i nista.
Onda poguram stvar pozovem posiljaoca, pozovem njih i kaze kurir zvao sam ali niko se ne javlja na telefon... Znaci ako se ne javljas na telefon nece ni da dodju na tvoju adresu da isporuce paket.
Drugo isporucili mi polomljen far (budala Trstenicka koja je slala) 'upakovan' tako sto je zalepljen za tablu stiropora. Oni primili kao propisno pakovano i isporucili polomljeno.
Da,.... kurir dosao i kaze SIDJI ISPRED ZGRADE -nemam gde da parkiram?????
Pa da sam hteo negde da idem trazio bi da mi salju po majstoru pa bi iso na stajgu da uzmem paket...
Na kraju ovaj paket o kome govorim nisam ni primio, nije mogao baja da ceka na parkingu u susednoj ulici i otisao.....?!
Teske seljacine, IZBEGAVATI njihove 'usluge'.
Jedino ako bas saljes nekome koga hoces da uhebes , da ceka 3-4 dana kurira u 'zasedi'

Probaj POST EXPRESS ili ako ti placas postarinu City Express. Skuplji 50-tak kinti ali nema greske.
 
Poslednja izmena:
da ne otvaram novu temu posto je i ova moja a pitanje slicno. sa kuririma sam se izvezbao,jos nisam slao pouzecem pa me zanima koliki je taj trosak za post ekspres i ako ga primalac plati,dal ja pri preuzimanju novca u posti placam taj iznos,verovatno da?

drugo pitanje bi bilo ovo,nesto se ne isplati slati kurirskom posto je paket laksi od 500gr a i cena mu je manja od 140din koliko kosta za slanje kurirom.zato poslao bih kao preporuceno pismo,pa me zanima,sta se desava sa pismom,jel daju coveku na ruke(sta ako nije kuci),ubacuju u sanduce,ili preuzima se u posti. kurirska sluzba u slucaju da primalac nije kuci vraca paket meni i jos ja placam postarinu u oba smera sto mi ne bi odgovaralo nikako

eto toliko,zahvaljujem na odgovoru
 
Poslednja izmena:
ako primalac zeli p.pismom onda bi bilo glupo da mu ja namecem moje. a jel zelis da cujes moja iskustva sa aksom,okrenem jedan mobilni,daju mi drugi,okrenem njega daju treci ,na kraju na 4tom mobilnom broju za kurira koji je u mom kraju on se ne javlja,i mene skuplje izasli pozivi na mobilne nego slanje i vrednost paketa, POST EKSPRES je zakon
 
meni je post express mnogo puta zavukao.... da ne kazem sta....
Zato zoves Daily Expres jer su novi i otimaju svaku mrvu trzista. Mada ja ni sa AKS ni sa City nisam imao nikada problem a bas puno koristim njihove usluge. Post Ex. je drzavna firma i ponekad kuriri hoce da iskuliraju pa dodju tek sutra. Uostalom, da su bili expeditivni ne bi sve ostale sluzbe ni imale prostora za sirenje.
Ako saljes van Srbije UPS je zakon. Brzo, tacno, ljubazno...
 
Treba da posaljem jedan paket kurirskom sluzbom (AKS je u pitanju ako je bitno) .Treba mi neko ko ima iskustva sa tim da mi kaze kako se popunjava paket,tj. ko ga pakuje,meri i upisuje podatke.Jel ja ili mogu da odem u neku postu da mi to odradi,posto ipak treba upakovati propisno u paket odredjene velicine,izmeriti tu tezinu,upisati podatke i sta vec(adrese,imena,grad,dimenzije paketa,tezinu,verednost....:confused:)

Ima nervoznih kurira,koje briga sto ja nikada ovo nisam radio,pa zato... :bye:
Nadam se da je tema na dobrom mestu
Po pravilu kuriri ne bi smeli ni da prime zapakovan paket jer ne znaju sta primaju. Na taj nacin se moze poslati nesto sto je zabranjeno. Razmisli, da li bi to bio nacin za rasturanje droge ili sverc kojecega ako se ne bi proveravala sadrzina paketa?
 
evo nekih informacija sto se tice slanja preporucene poste

http://www.posta.rs/struktura/lat/posalji/pismo-unutrasnji-fizicka-lica.asp
http://www.posta.rs/dokumenta/cenovnici/Kompletan-cenovnik-UPS.pdf

moze u koverti da se posalje bilo sta do 2kg,cene su smesne,najludje sto je knjiga koju sam poslao stigla iz bg-a do zrenjanina za samo 1 dan,kao kurirska.
Postupak je taj da se ode u postu ,uzme koverta odgovarajuce velicine ,ja uzeo A4 za 10din,ubacio knjigu,popunio podatke na koverti primaoca i moje,na potvrdi o prijemu posiljke samo podatke primaoca ,oni to overili ,provukli kroz masinu i to je to.
Pored knjige slao sam i blic za fotoaparat i neke kompjuterske delove

Danas mi je stiglo postarom ono sto su ljudi placali pouzecem,znaci sve najbolje o posti i kuririma post ekspresa
 
Zato zoves Daily Expres jer su novi i otimaju svaku mrvu trzista. Mada ja ni sa AKS ni sa City nisam imao nikada problem a bas puno koristim njihove usluge. Post Ex. je drzavna firma i ponekad kuriri hoce da iskuliraju pa dodju tek sutra. Uostalom, da su bili expeditivni ne bi sve ostale sluzbe ni imale prostora za sirenje.
Ako saljes van Srbije UPS je zakon. Brzo, tacno, ljubazno...

Ne bih rekla da je ovo tacno :think:...Call centar Post express-a radi do 18h,preuzimanje posiljke se vrsi istog dana(uglavnom najkasnije 3 sata od prijema poziva),tako da je gotovo nemoguce da vam kurur dodje sutradan,pa cak iako je to drzavna firma.;)
 
Mozda radi do 18 sati u vidu da pitas za neku informaciju ,al za slanje paketa mora da se pozove do 12,provereno posto skoro svake nedelje saljem

Bojim se da je ovo sve opet potpuno netacno :think:...uz duzno postovanje a i svakodnevno slanje :D.Ja provereno kazem(tako je bar u Beogradu) da se pozivi primaju do 18h i da se preuzimanje vrsi istog dana.Postoje rokovi urucenja posiljke,koji se odnose na vreme prijema u call centru,a to je vec nesto sasvim drugo u odnosu na preuzimanje.z:poz:
 
pa ja neznam onda ko ovde koga zavlaci,zvao u 2 kaze ne moze primamo pozive do 12,jedino ako nije bila subota mada ne verujem

Ja sigurno ne zavlacim ;)...Subotom call centar radi do 15h,tako da je opet nemoguce.U jednoj stvari se ocigledno ne razumemo,a to je vrsta usluge koju si trazio.Naime,postoje tri vrste usluga:danas-sutra,danas-danas,danas-odmah.Prijem i urucenje u mnogome zavisi od izabrane vrste usluge.Tako da,ako si pozvao call centar u 15h i trazio uslugu danas-odmah,onda je jasno zasto ti je receno da primaju pozive do 12h.Nadam se da se sada razumemo...z:poz:
 
ma znam da ti ne "zavlacis" ;) ,saljem samo danas za sutra al mislim da mi je to rekla cim sam rekao da bih zeleo da posaljem paket,nije pitala ni kako ni odakle saljem.
imam super iskustva sa 2 kurira koja su zaduzena za moj kraj,ekstra su.
nego evo sad ovi praznici,lik treba da mi posalje rezac ,zvao u pon. kaze nisu radili,ok,zvao u sredu opet ka o ne rade,ja pozovem kazu radimo i sredu i cetvrtak i subotu (petak je bozic) tj. danas :) .
e sad dal me lik zavlaci ili oni pricaju jedno njemu a drugo meni,ja sam u bg-u on je u nisu,u sredu mi dosao kurir i ja sam poslao sta sam imao,a on tek poslao juce. trudim se da mu verujem,ima kao pozitivne " ocene " al skroz sam ispizdeo,jedan je broj ista kurirska,pa ne mogu dve razlicite informacije da budu

ako me laze,dobice lep komentar pa da vidim ko ce kupovati od njega vise
 
Da se oglasim i ja.
Htela bih dobre ljude da upozorim na AKS kurir službu. Neprofesionalizam, neljubaznost i krađa.
Poručih bajk koji je poslat preko AKS-a. Pet brojeva sam trebala da okrenem da bi saznala kada će stići bajk, uz put su na mene vikali i spuštali telefon.
Da bi rekli da ne znaju da li će doneti bajk sutra ili prekosutra jer im je nezgodno. Na kraju su ipak stigli taj dan i bez priznanice umesto 650 din, uzeli 750 din. A ja luda, nisam znala koja je tačna cena i dadoh mu više. Napisala sam im dva mejla i ni na jedan nisam dobila odgovor.
 
Da se oglasim i ja.
Htela bih dobre ljude da upozorim na AKS kurir službu. Neprofesionalizam, neljubaznost i krađa.
Poručih bajk koji je poslat preko AKS-a. Pet brojeva sam trebala da okrenem da bi saznala kada će stići bajk, uz put su na mene vikali i spuštali telefon.
Da bi rekli da ne znaju da li će doneti bajk sutra ili prekosutra jer im je nezgodno. Na kraju su ipak stigli taj dan i bez priznanice umesto 650 din, uzeli 750 din. A ja luda, nisam znala koja je tačna cena i dadoh mu više. Napisala sam im dva mejla i ni na jedan nisam dobila odgovor.

xaxaax pa procitaj ovo,isti rad,seljacine nevidjene

...a jel zelis da cujes moja iskustva sa aksom,okrenem jedan mobilni,daju mi drugi,okrenem njega daju treci ,na kraju na 4tom mobilnom broju za kurira koji je u mom kraju on se ne javlja,i mene skuplje izasli pozivi na mobilne nego slanje i vrednost paketa, POST EKSPRES je zakon
 
Da li neko moze da mi pomogne.

Treba da dostavim jednom momku u drugom gradu (iz NS-a u Veliku Planu) mobilni koji sam mu prodao.
Treba da mu posaljem pa ne znam kako, da li moze preko poste ili preko neke sluzbe kurirske?
A on treba kad primi paket da meni posalje novac. Da li sam siguran da ce on poslati novac, da li je to sve sigurno?
 
jedini koji treba da se brine je on,posto mu ti mozes poslati ciglu umesto telefona a on mora platiti kuriru pre otvaranja paketa (nemoj ovo da zloupotrebis jel ces biti krivicno gonjen)

znaci sistem je ovaj,pozoves kurirsku sluzbu
3-607-607-bez-065.jpg
(pozovi pre 12sati) das im sve podatke i oni dodju kod tebe po paket u roku od 2-4sata,ili odes do poste pa saljes odatle ,to ti je za POST EKSPRESS koji preporucujem,zaboravi na aks

paket saljes DANAS ZA SUTRA i slanje ne bi trebalo da kosta vise od 150din,saljes POUZECEM sto znaci da kada kurir dodje kod njega mora prvo dati novac kuriru pa uzeti paket,tebi novac stize preko postara za nekoliko dana

u slucaju da iz nekog razloga taj dan ne bude kuci ima 5 dana da preuzme paket u svojoj posti,nakon cega se vraca tebi i placas postarinu u oba smera,naravno postoji opcija da pri slanju ti platis postarinu ali to obicno placa primalac
ako nesto ne bude jasno pitaj
 
Pocela sam da poslujem preko Limunda :). Molim nekog da mi obajsni koje su najbolje opcije za slanje paketa preko Post expressa.
Saljem npr. nesto cija je vrednost 100 din. Posto je niska cena, kazem kupcu da mi uplati dopunu za mobilni, pa onda saljem. Znam da me kurir pita za otkupnu vrednost. Da li ja onda kazem "bez otkupa". Znam da se na adresnici iznad tog polja nalazi polje vrednost posiljke. Da li tu kazem tih npr.100 din, ali mu oni ne naplate to, vec je to cisto da se zna koja je vrednost robe?
Vidim da na adresnici stoji x povratnica, pa ispod x licno. Sta to znaci?

Koje su uopste najbolje opcije za slanje?

DA li moram npr. majicu da saljem u njihovom kovertu, ili mogu sama da upakujem ? Da li naplacuju pakovanje te sitne robe 20 din kao sto pise?
 

Back
Top