Trebinje zahteva od Dubrovnika izvinjenje za granatiranja

Kakave sad haubice kada se stalno govorilo o tenku?

Dali si vidio sinimak, dali je pao od pogotka granate? Dali granata koja pogodi most dize 15 m visok vodeni stub?

Na sudjenju u Haagu nije dokazano da je most srusen od strane HVO-a kako se godinama pricalo. Saslusavani su strucnjaci koji su iznjeli zakljucak da most nije srusen od granate nego da je miniran.

Da ti kažem jednu stvar, koju znam iz više nego adekvatnog i pouzdanog izvora:

HVO je haubicama tukao po mostu. Tim haubicama koje je uzeo od Srba, i posle ih vratio. Da li ga je pogodio, ne znam.

Iskreno, baš me zabole ako su ga (most) Muslimani dovršili miniranjem, da bi vas prikazali svetu kao stoku koja uništava kulturne spomenike.

To je potpuno isto kao kada ste vi po Dubrovniku palili gume, da na kamerama bude više dima...i da se prikaže kako JNA uništava grad...

Činjenica je prosta: Hrvati su tukli po mostu u nameri da ga sruše. Tačka.
 
:D

Ma ***** tamo neki most, vise vrijedi i jedna kuca nego neki tamo most, kao da ih je malo sruseno u ratu.

Nego problem je u tome sto su Muslimani srusili most i optuzili Hrvate, to je srtamotno. Na taj nacin su pokusali da Hrvate prikazu svijetu kao divljake koji ruse stare gradjevine.


Nego uzmimo da su Hrvati srusili taj most. I sto onda sto su ga srusili? Srusili su svoj most u svojem gradu u svojoj drzavi, a taj most su i sami gradili prije 400 godina. Nisu srusili most Englezima u Londonu ili neznam kome, srusili su svoj most.

Mali, ne se*i.
Niste samo srusili stari most vec i pola starog grada koji je jednako star koliko i most.
Popisam ti se na Dubrovnik, nemoj Mostar da mi diras :mrgreen:
 
Kako sad nije kada su ga gadjali kada su napadali Mostar?


Rušenje u ratu


Tokom rata u Bosni i Hercegovini 1992-1995. godine, Most je djelomično oštećen od strane srpskih snaga i JNA.


http://bs.wikipedia.org/wiki/Stari_most

Mani me Wikija...

Mostar je posle izvlačenja vojske i pojedinih vojnih postrojenja, odmah na početku rata u BiH, bio prepušten Muslimanima i Hrvatima.

Stari Mostarski most za JNA nije predstavljao nikakav pažnje vredan objekat. On je postao bitan tek kada je između Hrvata i Muslimana u Mostaru počeo sukob oko kontrole nad gradom. Srbi su već odavno bili van Mostara...
 

Za dokaze pitaj general-majora HVO Slobodana Praljka koji robija u Hagu, izmedju ostalog i za naredbu za rusenje Starog Mosta.






* OBJAVA: 14.01.2010 / 15:30
* PRIKAZA: 3459

HAAG VJERUJE SAMO DOKAZIMA
Nije dokazano da je HVO srušio Stari most u Mostaru
Predsjedatelj sudskoga vijeća u slučaju “Jadranko Prlić i ostali”, sudac Jean-Claude Antonetti, tijekom suđenja ovoga tjedna rekao je da nije dokazano da su snage Hrvatskog vijeća obrane (HVO) srušile Stari most u Mostaru.


Nije dokazano da je HVO srušio Stari most u Mostaru




Predsjedatelj sudskoga vijeća u slučaju “Jadranko Prlić i ostali”, sudac Jean-Claude Antonetti, tijekom suđenja ovoga tjedna rekao je da nije dokazano da su snage Hrvatskog vijeća obrane (HVO) srušile Stari most u Mostaru, niti je dokazano tko je i kako naredio da se on sruši. Prema navodima tužiteljstva, mostarski su Stari most tenkovskim projektilom srušile snage HVO-a.

Sudac šokiran

– Šokiran sam time što u ovom procesu tužiteljstvo nije dovelo vojnike iz toga tenka kako bi nam oni rekli jesu li pucali i tko im je naredio da sruše Stari most. Koliko znam, navodi govore da su u tom tenku bila trojica vojnika, ali je jedan od njih poginuo. Ostala su dvojica trebala biti u ovoj sudnici i dati svoj iskaz. Samo bismo tako doznali pravu istinu – rekao je sudac Antonetti. Dodao je i da nitko do sada nije dokazao ili donio presudu za rušenje Starog mosta, pa cijeli svijet sada očekuje od ovoga sudskog vijeća da donese presudu o tome. Nakon toga sudac Antonetti pitao je svjedoka, inače nižerangiranog časnika HVO-a iz Mostara, što misli o toj temi. On je odgovorio da su snage Armije BiH mogle sa svih svojih pozicija srušiti mostarski Stari most te da brojne analize pokazuju da se upravo to i dogodilo. Tužiteljstvo je nekoliko puta nakon toga različitim dokumentima pokušalo dokazati da je vrh HVO-a naredio rušenje Staroga mosta, ali je svjedok nakon pregleda dokumenata rekao kako nigdje ne piše da je naređeno rušenje Staroga mosta.

– Ni u ono vrijeme, kao ni sada, nemam nikakvih spoznaja da je izdana naredba da se sruši Stari most – rekao je svjedok. Ističe da je Armija BiH, da je željela, mogla dodatno zaštititi taj objekt, ali iz njemu nepoznatih razloga to nije učinjeno.

Nema sigurnih spoznaja

Haaško tužiteljstvo nakon ovakvog razvoja događaja zatražilo je da se svjedočenje generala Milivoja Petkovića, bivšega glavnog zapovjednika HVO-a, odgodi za 11. veljače jer im je njegov iskaz dostavljen prije desetak dana. Odvjetnici obrane rekli su kako nemaju ništa protiv tog zahtjeva ako tužiteljstvu, nakon četiri godine procesa i šest godina od podizanja optužnice, treba još vremena da bi se pripremilo za ispitivanje.
Sudac Jean-Claude Antonetti svojim je ponašanjem i stavom u sudnici prekinuo proizvoljne zaključke tužiteljstva koji nastaju na temelju dokumenata za koje se ne zna tko ih je i kada pisao, te na iskazima zaštićenih svjedoka koji su, u najmanju ruku, sumnjivi. I mnogo puta prije tužiteljstvo je radilo na ovome principu, ali nikada do sada ovakav način njihova ponašanja nije naišao na tako oštru reakciju suda. Optuženici su desetke puta zbog toga dosad bezuspješno prosvjedovali.


http://www.vecernji.hr/vijesti/nije-dokazano-da-je-hvo-srusio-stari-most-mostaru-clanak-79259
 

Back
Top