Firma...??

Master_Chief

Veoma poznat
Poruka
11.749
U zadnje vreme sam poceo da razmisljam da otvorim mozda u iducih nekolike godine neku firmu gde bih pravio neke delove oko elektronike(npr roboti,elektronsko paljenje auta,otvaranje garaze pomocu daljinskog,alarmi za kola i tako to) ili mozda cak reparacije kompova...Ja i jos jedan moj drug razmisljamo da budemo ortaci u poslu...Jeste li vi ikad razmisljali o nekoj svojoj firmici??Kako biste je nazvali??Kakve ideje imate?Bas me zanima.
 
Paaaa...Nikad nisam razmisljao o otvaranju neke firme posto nisam strucan ni za sta i ne znam sta bih proizvodio!!!
Ali cisto da ovaj moj post ne bi ispao totalno bzvz sad cu nesto da dodam...
Naime osnivaci "Silikonske doline" u USA, Hewlit & Pacard (valjda se ovako pise) poceli su sklapajuci sitne spravice u svojoj garazi,a sad su jedan od glavnih proizodjaca kompjuterske opreme u svetu,tako da...There's always a hope!!! :wink:
 
Ja mislim da je bas dobro imati svoju firmu. Najbojle je biti "svoj na svome", ne zavisis ni od koga (ustvari to zavisi od delatnosti preduzeca).
Ja cu kad zavrsim fakultet (ne znam ni ja koji, samo znam da ce biti nesto vezano za ekonomiju) nastaviti da vodim firmu svojih roditelja. Ne znam da li cu nastaviti isti posao ali cu se baviti necim sto tad bude aktuelno.
 
CobRa-SiC-:
Ja mislim da je bas dobro imati svoju firmu. Najbojle je biti "svoj na svome", ne zavisis ni od koga (ustvari to zavisi od delatnosti preduzeca).
Ja cu kad zavrsim fakultet (ne znam ni ja koji, samo znam da ce biti nesto vezano za ekonomiju) nastaviti da vodim firmu svojih roditelja. Ne znam da li cu nastaviti isti posao ali cu se baviti necim sto tad bude aktuelno.
E ovo mi se misljenje svidja... :D
 
Ja sam svako jutro, vredno dete, lei dolazila na pijacu i prodavala sve i svasta!!! Od nakita, kaseta, knjiga pa do nekih drangulija. Bila sam toliko luda da sam cak htela da prodam svoju Sega Megu!!!! A danas me, sto se tice firmi, otvorila nesto u fazonu marketing. Reklame i to. 8)
 
e to je vec bilo u sestom razredu :D posto od moje drugarice deda ima njive,uvek smo mu uzimale po gajbu jabuka,krusaka,tresanja...i svake subote smo prodavale i prosecno zaradjivale po 2000 dinara na dan :D :D ah dobra stara vremena....moramo opet to da probamo na leto:p
 
Ma kad si sam svoj gazda je najbolje,ja kad bih otvorio firmu sa 19 godina ljudi bi me totalno drugacije gledali,videli bi da nisam fiasko,i vise bi me cenili.A i hvala bogu sa svojom firmom bih probao vise da zaradim nego sto bih inace zaradio kad bih radio nesto po mojoj struci u nekoj drugoj firmi.
 
Master_Chief:
Ma kad si sam svoj gazda je najbolje,ja kad bih otvorio firmu sa 19 godina ljudi bi me totalno drugacije gledali,videli bi da nisam fiasko,i vise bi me cenili.A i hvala bogu sa svojom firmom bih probao vise da zaradim nego sto bih inace zaradio kad bih radio nesto po mojoj struci u nekoj drugoj firmi.
Jel si siguran??? :?
A mozda bi te gledali u fazonu: Fidi ovaj klinac sto je umislio da je neka faca da misli da moze da konkurise ovim starijima!!!
 
za mene bi bilo pogubno da imam svoju firmu...to je jedan od najgorih poslova kkoje bi za sebe mogla da izaberem...mislim da bi pukla...to, kancelarija i salter...brrrr....jednostavno nisam taj odgovorni tip osobe, dodushe dosta sam preduzimljiva kad je to potrebno, ali...
inache, to nije loshe, imash dosta nezavisnosti, a i tu s emogu namlatiti sasvim OK pare ako znash sta radish...
 
ovako ... par mojih drugarica i ja cemo osnovati skolu ... ali to ce biti osnovno-srednja skola ...
daklem ...
moja sestra ce biti - uciteljuce
ja cu predavati - matematiku
jedna ortakinja - farmaceutske predmete
druga ortakinja - likovno
ostalih ne mogu da se setim ... ali znam da ih je bilo jos (8
uglavnom mozete se prijaviti na konkurs (?) ako zelite nesto predavati ... (8

@ Kuliraza - :D ipak ste otvorili??? jaooooo p cestitam !!! :D bas mi je drago sto ste 'uspeli'
PoZ

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 
mortishaaa:
ovako ... par mojih drugarica i ja cemo osnovati skolu ... ali to ce biti osnovno-srednja skola ...
daklem ...
moja sestra ce biti - uciteljuce
ja cu predavati - matematiku
jedna ortakinja - farmaceutske predmete
druga ortakinja - likovno
ostalih ne mogu da se setim ... ali znam da ih je bilo jos (8
uglavnom mozete se prijaviti na konkurs (?) ako zelite nesto predavati ... (8

@ Kuliraza - :D ipak ste otvorili??? jaooooo p cestitam !!! :D bas mi je drago sto ste 'uspeli'
PoZ

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
Evo ja cu rado da predajem elektroniku,svemirsku tehnologiju,telekomunikacije,kompjuterski sistemi i serveri 8)
 

Back
Top