boli me kicma

Ja sam isao kod nekih ljudi koji namestaju kicmu i pomoglo mi je.
Zadnji put sam isao kod neke zene koja ima neki krevet na koji legnes i uz pomoc nke pokretne skalamerije ti namesta kicmu.Tretman traje oko 1 sat i isao sam desetak puta i evo nema frke skoro dve godine od tada.
 
Где те боли, како те боли, колико те боли? Је ли то акутно, или си раније имао такве болове? Јел боли ујутро, па попусти у току дана или боли константно?
 
Posto slucajno nadjoh temu, pa da se i ja pozalim.....................mene su pre tri cetiri godine pocela boleti ledja, prvo po nekad, a onda sve cesce, i sad, vec godinu ili dve imam bolove svaki dan, znaci hronicno, bez prestanka.....................bolovi su najgori ujutro, kad ustanem, u stvari to ni nisu strasni bolovi, nego sam ja jednostavno kao zakocena, kad ustanem iz kreveta, kad se pokusam sageti, ne mogu prstima ni kolena da dotaknem.................e posle pola sata to vec popusti, medjutim nema sanse da mogu nesto teze raditi.................kad pomislim na usisivac muka mi je, jer nema sanse da u jednom cugu usisam kucu.................pravila sam fizioterapiju i akupunkturu, ali to nista nije pomoglo,..................sad sam tek pocela sa lekovima, jeste nesto bolje, ali bolovi su i dalje stalno tu..............kazem , moze se ziveti, ali ne mogu da funkcionisem kako treba, ...............koliko sam cula tablete svima pomazu, tako da bolovi skroz nestanu bar jedno vreme, i to me plasi, sto to kod mene nije slucaj
 
Кичма мора да ради, да се помера, дискови да трпе оптерећење и растерећење наизменично, да би се хранили, мишићи и лигаменти око кичмених пршљенова морају да имају снаге и еластичности да држе кичмени стуб у оптималном положају, према томе, морају се радити вежбе, кретати се, ојачавати леђа и трбушни мишићи, неговати правилно држање.
На нету се може наћи много литературе о томе...
 

Back
Top