Formula 1

@RACE MASTER
Razumem tvoj poriv apsolutno, samo malo bockam :)
Nema više onakve vrele rasprave kao pre nekoliko godina....
jbg, da budem iskren i ja retko zalazim na forum. Bilo je veselo dok je trajalo.... :lol:

Znaci Tasman za stečajnog.... :pop:
 
Pozdrav kolege, prvi put sam ovde i želim pokrenuti ekipu!
________________________________________________________

Has F1 Tim je predstavio bolid imena VF-18 i tako je postala prva ekipa koja je otkrila bolid javnosti

Ec0Cyqf.jpg


GrULj37.jpg


Rz4RVbj.jpg


Nedugo zatim, Vilijams je predstavio FV41

owEPalL.jpg


DWGoGiWXkAApaIx.jpg


Postalo je očigledno da je najnoviji aerodinamički trend prošlogodišnje Ferarijevo rešenje usisnika hladnjaka na bokovima bolida. Sutra RB predstavlja RB14, baš me interesuje hoće li i oni kopirati isto.
 
Italijanski Korijer, Ferari će vratiti tamniju crvenu boju na bolide! Preveden tekst na engleski uz pomoć GT▼

F1, the new Ferrari will be all red: it's a return to its origins

by Giorgio Terruzzi

Red, red, red. The new Ferrari of Formula 1 will look like a magnificent, sophisticated monochrome. The only interference: a slight touch of gray, the color already appeared on the Ducati fairing by MotoGP, in addition to the race number. Therefore, no more white areas, present on the Maranello cars since 1970 (on the aerodynamic slopes of the magnificent 312B), occasionally interrupted, in the following seasons, by aluminum or black wings. The latest addition to Maranello will be unveiled on Thursday and will offer a glance deeply connected to the Italian motoring tradition and Ferrari, an image matched to the single-seater signed 312 that disputed the 1969 World Championship, drivers Chris Amon and Pedro Rodriguez: bodywork, mustache and completely red aileron. The white, then, was supplied only by the exhaust of the twelve-cylinder engine. Redder than Ferrari in 2007 with which Kimi Raikkonen won the World Championship, characterized, albeit lightly, by white friezes.

The graphic choice is due to a series of reasons connected to the Cavallino partners: the absence of the Santander brand (red on a white background) that characterized aerodynamic wings and appendages, combined with the new strategy of the sponsor Philip Morris, determined to pursue a sort of revolution on the subject of smoke that deviates from the traditional white-red cigarettes. Not just graphics, of course. The Ferrari destined to fight against Mercedes for the 2018 title, has lengthened the pace. This is perhaps the most significant technical element of a car that stands out as an evolution of the SF70H, in the absence of major regulatory innovations. A technical choice similar to that adopted last season by Mercedes that increased the distance between the front wheel axle and the rear wheel axle, complicating the initial set-up but being more competitive on the distance.

The shortest step meant for Vettel and Raikkonen obvious advantages in the most tortuous tracks, like Montecarlo or Singapore: a heritage that the designers of Maranello must have judged in any case insufficient to aim to beat Hamilton and Bottas with the new three-pointed star: expected appearance the same February 22, a few hours before the presentation Ferrari, just to reiterate the heads up. Moreover, some key elements of Ferrari 2017, a high performance machine and therefore a precious "base" of reference, seem to have inspired several rival teams, especially in the aerodynamics of the sides.

Therefore, we will have an absolute Red, more "long" and certainly developed, evolved, innovated in an enormous quantity of less visible and yet decisive elements. To what extent do not know at the time even the men who work for months, without a break, on a project full of heavy responsibilities. With the intention of putting on the track a Ferrari capable of spinning immediately, starting from the inaugural GP of Melbourne on March 25, but above all to grow until the last match (Abu Dhabi, November 25), nine months long for exactly 21 steps certainly certain tiratissime. Avoiding if possible a fatigue recovery, what made the last part of the last season breathless, when that beautiful balance, finally reached, broke under stress from run-up.
 
Sutra Red Bul predstavlja RB14 bolid u 9 ujutro, donosim ostale datume predstavljanja:

* 20.2. Reno i Alfa Romeo Zauber
* 22.2. Mercedes i Ferari
* 23.2. Meklaren
* 25.2. Fors Indija će predstaviti novo ime, bolid i livreje stoga sve je nepoznato
* 26.2. Toro Roso (rano jutro tik pre početka testa)
 
Pozdrav kolege, prvi put sam ovde i želim pokrenuti ekipu!

:kpozdrav:

Da ne bude da smo baš toliko loši "domaćini", uzeću slobodu da pozdravim gosta iz "više lige", što je očigledno po kvalitetu informacija.
Mi smo ovde kao hronični alkosi u kafani, koji su postali deo inventara-zvocamo iz prikrajka i niko nas ne sluša, pa ni sami sebe :lol:
Diskusija se svela na monolog, a ponekad i dijalog dva učesnika i trećeg povremenog člana :neutral:
Tasman ( koji je ovde sve i svja :lol: ) nas nešto bojkotuje poslednjih meseci. Verujem da je omatorio kao i mi i da ne stiže od obaveza u realnom svetu.

Što se tiče novih bolida, moram reći da mi se dopadaju boje Hassa i Alfe, a da me je RBR veoma iznenadio totalnom promenom imidža. NE mogu da ocenim da li mi se sviđa ili ne, jer je promena toliko velika da me utisak o tome blokira u oceni.
Williams u starom fazonu.
 
Što se tiče Renaulta, neće biti dileme gde su na startnom gridu. Dreči kao da su ga Del i Rodni Troter farbali :lol:

- - - - - - - - - -

Kontroverze oko ovog haloa će sigurno biti dosta,ali mi se čini da ga je Bianchi imao onomad u Japanu da bi još bio sa nama :neutral:
Takođe i ono pogibeljno najahivanje Grosjeana na Alonsa od pre 5-6 godina ne bi bilo ni izbliza tako opasno sa haloom.

- - - - - - - - - -

I, da, ako se društvo iz zapećka kafane ne uključi, obećavam da ću u potpis staviti pitanje ko je bolji vozač-Senna ili Schumacher, pa da vidimo koliko ćete izdržati da se ne uključite :lol:
 
Poslednja izmena:
Lep pozdrav stari lišče :) Meh znači, ali biće bolje, 2018 sezona će biti jaka stoga akcije i diskusije na forumu neće nedostajati. Zato sam došao, pratim krstaricu par godina i što se ranije nisam registrovao to sam bog zna (koja sam ja budala XD). Previše fokusa sam usmerio na hrvatske forume GP1 i kasnije F1puls. U međuvremenu sam bio takođe aktivan na B92. Od VN Kanade 2014. aktivno pravim galerije fotografija za GP1 te grafike staza. Ove godine sam rešio da batalim hrvatske forume (nemam ništa protiv ekipe ali sretniji sam kući, možda jednog dana se nađem s nekim od vas, mala je šansa ali postoji) i misim da ako se dovoljno upoznam sa našima da ću se jednog dana lepo provesti u društvu nekog forumaša ili grupice ako se ikada nađemo.
__________________________

Veliki sam motorsport entuzijasta koji prati F1, FE (od prve trke) i VEC (tri puta sam odgledao celu trku 24 sata Lemana uz aktivnu diskusiju na forumima/društvenim mrežama). Indikar i MotoGP slabije pratim, samo ako uvatim trku u slobodnom vremenu. Veliki hobi što se tiče motorsporta su mi prikupljanje motorsport fotografija te dizajniranje F1 i FE staza (u F1 Challengeu+modovi sam čak napravio testni centar za oprobavanje novih dizajna i izgleda
).
__________________________

RB nije promenuo imidž, ono je samo testno specijalno livreje u stilu vojne kamuflaže. U Australiji se vraćaju na normalu koja bi trebala izgledati ovako

DWaR3vKWAAEPx2F.jpg


Oreol ko oreol, ja ne mogu svatiti pometnju u svetu koja se desila zbog njega. Meni se zapravo i sviđa. Imali smo pometnju 50-ih kad su uveli pojaseve, pa kasnije kada su uveli kacige pa 90-ih kada su bolidi postali kockastiji u predelu oko glave i vrata vozača, pa00-ih kada su uveli HANS i oreol sada nastavlja medijsku pometnju i tradiciju. Sartisu 2009. i Vilsonu kasnije bi oreol pomogao. Bjankiju ništa nije moglo pomoći, zapravo donji deo traktora bi odvalio oreol i napravio bi mleveno meso od grudnog koša Žila.

Jedva čekam četvrtak, dvoje timova u vrhu će napraviti spektakl na društvenim mrežama.
 
Timska slika ARZ s nabrijavanja/filmskkog dana

DWkg2yEW0AI6KaZ.jpg


______________________________________


Alonsova nova kaciga za ovu sezonu

DWjp_BoVQAABZuS.jpg


_____________________________________

Procurela slika novog Toro Rosovog STR13 bolida!

DWkoHrcWsAAHOLh.jpg
 
Novi Ferarijev bolid je ludnica! Ko da uop[te nemaju usise hladnjaka u bokovima! Od retroviyora su napravili nešto nalik na F cev. Svaka čast Maranelo!

SF-71H-Fronte.jpg



___________________________________________________________________________________



Mečkina mašina

DWpGLcFXcAAs8uY.jpg


DWpGGjrX4AAth9X.jpg
 
Да, како смо се надали добро смо се удали.
Мерцедес је баш брз (надам се само овде) и ово је био прави поклон који смо сва срећа искористили.
Али ако остану овакве разлике лоше нам се пише.
 
Хамилтон: Најдужа трка у мом животу

Актуелни светски првак Хамилтон победио је у трци Формуле 1 за Велику награду Сингапура и на 40 бодова увећао предност у генералном пласману над возачем Ферарија Себастијаном Фетелом

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон рекао је да му се чинило да је данас у Сингапуру возио најдужу трку у животу, али да је задовољан победом и целим викендом, пошто је уочи трке добром вожњом обезбедио и пол позицију.
Четвороструки светски шампион Хамилтон је после трке клекнуо и рекао:
- Потрошен сам. Имао сам утисак да је ово најдужа трка у мом животу, драго ми је што је готова. Екипа никада није престала да верује у мене и Валтерија (Ботаса), у наше способности. Макс (Верстапен) је одлично возио, али ово је био одличан дан. Какав дан, какав викенд, ово је прави благослов - рекао је Хамилтон после трке.
Актуелни светски првак Хамилтон победио је у трци Формуле 1 за Велику награду Сингапура и на 40 бодова увећао предност у генералном пласману над возачем Ферарија Себастијаном Фетелом.
- Добро су се борили овог викенда. Нисам сигуран где им је нестао темпо. Нисам имао среће са саобраћајем током трке, Грожан и Сироткин су се борили испред мене и било ми је тешко све то да пратим. Макс је имао среће, а ти момци ме нису пуштали да прођем, срце ми је јако лупало, али када сам успео да их обиђем, могао сам да притиснем гас и одмакнем се - навео је Хамилтон.
Друго место заузео је Макс Верстапен из Ред Була.
- Није било лоше за нас. Штета због првог круга (и обиласка Фетела), али екипа је после тога имала сјајну стратегију и могли смо да се домогнемо другог места. Знали смо да ће тако да буде. Имао сам много проблема иза 'сејфти кара', али друго место је одличан резултат.
Фетел је био разочаран исходом.
- Нисмо били довољно брзи, нисмо имали темпо. Покушали смо да будемо агресивни на почетку, али то се није исплатило. После тога трка је била другачија са другачијим гумама. Одлазак у бокс није била опција, пошто бисмо изгубили много времена, па смо се концентрисали да завршимо трку - рекао је Фетел.
Он је појаснио да се изјава за недостатак брзине односи на данашњу трку, а не на борбу за титулу.
- Не помажу проблеми са стратегијом, углавном сам мислио на трку, начин којим смо се данас тркали, нисмо имали шансе. Пре овог викенда рекао сам да ми можемо себе да победимо, а мислим да данас нисмо искористили све што имамо - додао је четвороструки светски шампион.

http://www.zurnal.rs/miks/formula-1/69633/hamilton-najduza-trka-u-mom-zivotu
 
Zasto tema vise nije lepljiva? Jedva sam je nasao, bila je tek na drugoj strani :D da li ljudi koji su nekad ucestvovali u raspravi vise nemaju vremena da prate ovaj sport, ili je nesto drugo u pitanju, jer po mom misljenju zanimljivost je tu kao i pre.
 
Zasto tema vise nije lepljiva? Jedva sam je nasao, bila je tek na drugoj strani :D da li ljudi koji su nekad ucestvovali u raspravi vise nemaju vremena da prate ovaj sport, ili je nesto drugo u pitanju, jer po mom misljenju zanimljivost je tu kao i pre.

Dobro da nije ukinuta, imajući u vidu da se svelo na tri učesnika.
Čak ni večita mantra za prepucavanje -ko je najbolji u istoriji nije pomogla da se vrati život na ovu temu.
Duboka hibernacija unazad više od godinu dana preti da pređe u kliničku smrt.
Red Bull i Mercedes terorišu F1 već 10 godina i možda je i tu deo odgovora-nemaju oni navijača, uprkos sjajnim vozačima, a Ferrari i McLaren naročito je mučno komentarisati i pratiti i tako dođosmo do toga da je tema na drugoj strani.
 
Поздрав другари.
Живили сте? :)

Ова сезона мало чудно кренула.
Надам се да смо егал са Мерцедесом.
Делује да ће ово правило око смањења аеродинамичког потиска напред да уроди плодом у смислу да ће болиди моћи бити билижи једни другима кроз кривине.
 
Pozdrav :) bice jako zanimljiva sezona cini mi se. Talenta medju vozacima je na pretek a i automobili su, sa izuzetkom Vilijamsa, manje ili vise konkurentni. Preticanja ima dosta, sve u svemu, vrlo interesantno :)
 

Back
Top