Srbija nastavlja da teroriše Hrvatsku

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelen bor

Poznat
Poruka
7.963
Srbija nastavlja da teroriše Hrvatsku u vaterpolu

Barakude na žaru!
Ponedeljak - 02.08.2010
Srbija, aktuelni svetski šampion, posle Svetske lige u Nišu, osvojila je i Svetski kup pobedom nad Hrvatskom - 13:7.



Izabranici Dejana Udovičića mnogo lakše nego što se očekivalo savladali su „barakude“ u finalu Svetskog kupa u rumunskom gradu Oreadei. Ujedno, ovim trijumfom Srbi su se revanširali Hrvatima za poraz na startu takmičenja, u prvom kolu u grupi.
Najefikasniji u našem timu bili su Udovičić, Gocić i Filipović, sa po tri gola.
Za najboljeg golmana turnira proglašen je Slobodan Soro, za najboljeg igrača Vanja Udovičić, a najbolji strelac je Hrvat, Sandro Sukno.


- Uradili smo dobar posao, išlo nam je sve od ruke. Ali Oradeu već zaboravljamo. Drugi ispit smo položili sa najvećom ocenom. Siguran sam da možemo još bolje. Sada se spremamo za Zagreb i Svetsko prvenstvo - rekao je Vanja Udovičić.
Filip Filipović btivno lakom pobedom u finalu.
- Ovo je moj drugi trofej u FINA Kupu. Nismo očekivali ovakav meč i naravno presrećan sam što se sve ovako odvijalo. Hrvatska je mnogo dobra ekipa i nije lako pobediti ni sa golom razlike a ne ovako - rekao je Filipović.
Selektor Dejan Udovičić nije krio razočarenje zgusnutim kalendarom takmičenja, ali je na kraju ipak zadovoljan napustio Rumuniju.
- Čestitam ekipi. Jako sam zadovoljan rezultatom, ali sigurno je da oni mogu još bolje - kratak je bio selektor Dejan Udovičić.
Njegov kolega sa druge strane, legendarni Ratko Rudić, džentlmenski je priznao poraz.
- Srbija je fizički pripremljenija i to se videlo. Bili su brži, jači, bolji - rekao je Ratko Rudić.


Srbija - Hrvatska 13:7
(4:0, 2:3, 5:3, 2:1)
SRBIJA: Soro, Avramović, Gocić 3, Udovičić 3, Vapenski, D. Pijetlović 2, Nikić, Aleksić, Miličić, Filipović 3, Prlainović, Mitrović 2, G. Pijetlović. Selektor: Udovičić
HRVATSKA: Brzica, Burić, Bošković, Dobud, Joković, Karač 1, Muslim, Bušlje 2, Sukno 3, Barać 1, Hinić, Buljubašić, Pavić. Selektor: Rudić.
IGRAČ VIŠE: Srbija 8 (8), Hrvatska 12 (3).

http://www.alo.rs/sport/29648/Barakude_na_zaru

:rotf: :rotf: :rotf:

Izvinte nejači morao sam...Povukao me naslov....:mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top