ljudi u Novom Sadu

Kakvi su po vama ljudi koji stanuju u Ns-u i devojke i momci? Jel' su vam interesantni? Meni se cini da su dosta zatvoreni i nedruzeljubivi, kakav je vas utisak?

Meni su jednostavno svi Bachvani uzasno dosadni i neverovatno predvidljivi. Nemojte sad, molim vas, da ospete paljbu na mene, to je subjektivni utisak. Ipak ima ljudi koji su mi dragi ovde i pored toga sto pretpostavim svakih sledecih desetak njihovih recenica u razgovoru.
 
na zalost postace bes gradcina,kako se gradi samo beton,zgrade,putevi to je dosada!Gde su parkovi,koji novi park je napravljen,ni jedan!!!Grad se siri,ljudi sve vise i vise,a tek automobila,gde su parkovi sa stazama za trcanje,decijim igralistima,klupicama,bastama,prirodom.Kada odem na Strand osetim koliko je vazduh cistiji nego u centru,muka mi je vise od dima.Biciklisticke staze ispucale,pune stakla,o prirodi se ne vodi ni malo racuna.Svaki deo grada trebao bi da ima park kao sto je Dunavski park!
 
Biciklisticke staze ispucale,pune stakla,o prirodi se ne vodi ni malo racuna.Svaki deo grada trebao bi da ima park kao sto je Dunavski park!

Biciklističke staze su ispucale zbog peščane podloge i one se namerno rade tako da postoji jedan tanji sloj asfalta na odredjenoj dužini da bi se izbegla još veća oštećenja od tih pukotina.

Baš me zanima kako bi ti urbanistički rešila tu svoju lepu želju da se metne po jedan tako veliki park u svaki deo grada (pri tome bi valjalo bliže definisati šta podrazumevaš pod ''delom grada'').
 
Poslednja izmena:
Kod bulevara Evrope prema Novom Naselju imes idealan prostor za jedan veliki park koji bi pokrio Novo Naselje,Detelinaru,Telep,Adice,a imas i prema Detelinari kod stare pruge prema Majevici.Ljudi ne bi morali da trce po Futoskom putu koji je pun dima od automobila i ne bi morali da idu do Keja vec bi imali mnogo blize resenje.Novi Sad se za dvadeset godina mnogo izmenio i prosirio da bi parkovi ostali koji postoje a nove zaboraviti.Biciklisticke staze su uzasne u Futoskoj ulici,Jevrejskoj,neke novije staze su toliko uske da se biciklisti jedva miomilaze a i zbog automobila koji se parkiraju delom na biciklisticku stazu jer mi pravimo parking mesta po fici a ne po novijim modelima koji su glomazniji.
 
U Beogradu ima relativno dosta zelenila ali bi trebalo duplo toliko zbog katastrofalnog zagađenja vazduha.U NS je saobraćčaj mnogo manji.Opet park je uvek dobrodošao mada danas on služi samo za huliganisanje omladine a ne za igru.
 
Huligani i jesu problem,kad bi to bilo moguce ja bih postavila cuvare u park i kamere,tako da se sve nadgleda,jer realno,vreme i jeste takvo da danas postave najobicniju klupicu sutra je odnesu "fantomi".Secam se leti Kej je prepun,ne moze se proci kolika je guzva,ako se jedna zgrada sagradi u proseku do 6 meseci,za dvadeset godina mogu da zamislim koliko se Novi Sad prosirio,a kad pogledas sta se novo izgradilo od parkova ispadne da nije nista.Bitno je da ona visespratnica na Limanu stoji prazna i nedovrsena vec godinama.Postojeci parkovi se jesu obnovili,ali se nista vise nije uradilo.
 
Čobani za 2-3 dana unište parkić...Nekada ako imaju nekog obzira ostave ljuljaške i klackalice kao kod mene,ali unište drveće i travu a dugde unište sve što mogu da odvale ili iseku.
 
Kod nas u Limanskom nema toga , svi su slozni i primerno sa puno ljubavi se odnose prema njemu : i sitna deca sa roditeljima na igralistu , i cigani sto duvaju lepak , one babe i dede sto "igraju" taj ci , pankeri,skinsi ,metalci sto locu i vare do ujutro , matorci sto se bocaju , ovi sto setaju kerove , skejteri i rolerasi u onom parku , sportisti sto dzogiraju , narkomani sto se bockaju , neki napucani sto vezbaju neke ultra kul borilacke vestine ,penzosi sto seckaju predvece , par klosara sto spava tamo prema mostu,oni sto dolaze da natoce smrdljivu vodu sa cesme,polusocijalni slucajevi sto zive u onim barakama ... tako mali park , a toliko finih ljudi i zanimljivih sadrzaja u njemu i svi srecni i zadovoljni . :super:
 
Mi na Satelitu nemamo park i bole nas dupe.

Imamo pse lutalice doduse, to moze da prodje ko Zoloski....
A i ambrozije imamo pa se moze reci i da Botanicku bastu imamo..

I niko tu nista ne dira,ne chupa.. sve evo raste i shiri se. Milina.
 
meni je najbolja ona anegdota ili urbana legenda ili,najtačnije, nepisano pravilo..
na primer, imaš gomilu ljudi koje poznaješ preko nekih svojih prijatelja..i kad si s tim prijateljima i naletiš na te neke njihove prijatelje, sve je OK, ćaskate, popijete zajedno piće itd..

i posle nekog vremena vidiš te ljude ali nisi sa onim osobama preko kojih ih poznaješ..i ladno im se ne javiš!! ni "ćao" da kažeš..
sutradan se čuješ sa zajedničkim prijateljem i kažeš, kao "e, sreo sam ti one friendove, sinoć tu i tu" a prijatelj ti ladno odgovori "znam, rekli su mi da su te videli!!".

klasika. klasična NS priča o rezervisanosti iz ne znam kog razloga.. navike? mentalitea..

O, da...to je nesto najnormalnije u NS-u, ali ja se namerno proderem ...cao gde si, kako je...i naravno da znaju ko sam i odakle me znaju, hahahah
Najbolje je bilo na fax-u...tamo se znamo, a u gradu prodju kao mule....
 

Back
Top