ROB

Poruka
22.606
neko je rob cigareta
neko rob droge
neko alkohola
neko slatkiša
neko sexa
neko hrane
neko kocke
neko sopstvenih pesnica
neko tuđih pesnica
neko svojih roditelja
neko posla
...ali u suštini, svi smo robovi novca jer bez njega, realno gledano, niko nije slobodan.

Da li mislite da ste slobodni?
 
Svi smo robovi i kunici drzave..nema potrebe da se pored svih zivotnih prepreka borimo na svakom koraku s takvom vrstom nepravde da neki rade za one koji sedeci skidaju kajmak
 
neko je rob cigareta
neko rob droge
neko alkohola
neko slatkiša
neko sexa
neko hrane
neko kocke
neko sopstvenih pesnica
neko tuđih pesnica
neko svojih roditelja
neko posla
...ali u suštini, svi smo robovi novca jer bez njega, realno gledano, niko nije slobodan.

Da li mislite da ste slobodni?

Pa rob navika, pa rob kafe, pa rob sopstvenih zelja, pa rob svoje dece, pa rob zivota ......ne postoji ljudsko bice koje nije rob nekoga ili necega. Razlika je sto su neki svesni da su robovi i sto se neka robovanja smatraju prihvatljivim, dok se druga osudjuju kao nemoralna ili neprihvatljiva, onakva ili ovakva.
 
Saglasni smo u osnovnom postulatu..rob tijela pa onda i sveg ostalog..ali pitam te koliko moguće da duša bude slobodna da bi se mogla spašavati..

nema "dushe".
Nisi rob tela vec si ti to telo. To telo koje postoji u materijalnom svetu, koje omogucava da postojish, kad je njemu loshe i tebi je loshe, ne kazhe se dzhabe "u zdravom telu zdrav duh".
 
Saglasni smo u osnovnom postulatu..rob tijela pa onda i sveg ostalog..ali pitam te koliko moguće da duša bude slobodna da bi se mogla spašavati..

Dusa ne moze da bude slobodna dokle god je u telesnim okvirima. Zapravo moze, jednom kada uzdignes svoju svest dovoljno ali mislim da je to ipak malo dalje od nas "smrtnika" :).

A sto se tice spasavanja, mislim da tu ta sloboda nema toliko veze. Ta sloboda je sopstveno uzviseno stanje svesti.
 
Dusa ne moze da bude slobodna dokle god je u telesnim okvirima. Zapravo moze, jednom kada uzdignes svoju svest dovoljno ali mislim da je to ipak malo dalje od nas "smrtnika" :).

A sto se tice spasavanja, mislim da tu ta sloboda nema toliko veze. Ta sloboda je sopstveno uzviseno stanje svesti.

da,tako sam nekako i shvatila..samo dio mene,onaj dio koji pomjeram do praga svoje svjesnosti,odbija da povjeruje..da duša ne može kao ni tijelo izvan okvira odnosno okova..promičemo ipak stanje svijesti ..ne mora duša biti slobodna u smislu Sloboda ZA..ma kako odbijam povjerovati,mislim da si u pravu,..
 
da,tako sam nekako i shvatila..samo dio mene,onaj dio koji pomjeram do praga svoje svjesnosti,odbija da povjeruje..da duša ne može kao ni tijelo izvan okvira odnosno okova..promičemo ipak stanje svijesti ..ne mora duša biti slobodna u smislu Sloboda ZA..ma kako odbijam povjerovati,mislim da si u pravu,..

Za tako nesto potrebno je mnogo zrtvovanja. Moras naci nesto sto ce tebe zadovoljiti i gde ces se osecati kao da cinis pravu stvar.

I nista je novo to kod mene, da odbijam da poverujem u istinu. I dan danas sam svestan nekih stvari ali ipak necu da ih prihvatim. Mozda jednostavno nismo spremni jos uvek za neke istine.

Ali da ne spamujemo temu o tome.
 
Za tako nesto potrebno je mnogo zrtvovanja. Moras naci nesto sto ce tebe zadovoljiti i gde ces se osecati kao da cinis pravu stvar.

I nista je novo to kod mene, da odbijam da poverujem u istinu. I dan danas sam svestan nekih stvari ali ipak necu da ih prihvatim. Mozda jednostavno nismo spremni jos uvek za neke istine.

Ali da ne spamujemo temu o tome.

U pravu si.Taj nivo naše svjesnosti je prokletstvo nas koji smo ga "začeprkali"
 
Da li mislite da ste slobodni?
Ne, ali ne zalim se, ja uvek kazem da je najbolje ovako kako jeste.
A kad bih imala mogucnost da biram, otisla bih napusto ostrvo sa nekim dvadesetogodisnjim plavusanom, i ponela bih samo kremu za suncanje u neogranicenim kolicinama, ali nemam mogucnost tako da.. Ne zalim se.
 
neko je rob cigareta
neko rob droge
neko alkohola
neko slatkiša
neko sexa
neko hrane
neko kocke
neko sopstvenih pesnica
neko tuđih pesnica
neko svojih roditelja
neko posla
...ali u suštini, svi smo robovi novca jer bez njega, realno gledano, niko nije slobodan.

Da li mislite da ste slobodni?

To je previse gruba rec...nismo mi robovi...ako tako nazivamo nas sta je onda zatvorenik u zatvoru `rob na kvadrat ` :D :P
to je zivot,simbioza...jedno bez drugog ne bi moglo da opstane...mi se zovemo `sloboda` sa svim tim porocima,navikama,ljudima,kvalitetima,manama......
 
neko je rob cigareta
neko rob droge
neko alkohola
neko slatkiša
neko sexa
neko hrane
neko kocke
neko sopstvenih pesnica
neko tuđih pesnica
neko svojih roditelja
neko posla
...ali u suštini, svi smo robovi novca jer bez njega, realno gledano, niko nije slobodan.

Da li mislite da ste slobodni?

:hahaha: Otkrila si toplu vodu. :hahaha:
To crkva vekovima zna i tvrdi da smo svi robovi GREHA.
Sloboda je moguća samo kroz Isusa Hrista Spasitelja. :pop2:
 
Čovek kao duhovno biće, Duša, jeste u procesu učenja ljubavi i nesebičnog davanja od sebe i to kroz svoj rad. Učimo davati svojim roditeljima, svojim bližnjim, svojim saradnicima, svojoj deci i u celini životu oko sebe. Drugačije rečeno, čovek je u procesu realizacije svojih božanstveih kvaliteta.
Na putu te realizacije ometaju ga mnoge negativne pasije uma kojima on samo privremeno "robuje" dok ne nauči da njima ovlada.
Konačno, osvrnimo se oko nas i videćemo da ima onih koji su otkrili da se posebno osećaju srećnim i zadovoljnim kada od sebe nekome nešto daju ili pomognu na jedan ili drugi način. Naučićemo to i sami jednoga dana...
Otuda, nema robovanja već učimo spoznati svoju pravu prirodu a put do te spoznaje je samo naizgled težek zbog naše inertnosti (lenjosti).
Put do najvišeg stadijuma sreće u čoveku je kroz izbalansirani proces rada i odmora, davanja i uzimanja...uz povećani stepen ljubavi i odgovornosti prema životu u celini...
 
Poslednja izmena:

Back
Top