Srpski Odbrambeni Pas (S.O.P.)

Ako se to organizuje treba da organizuje dva-tri čoveka, javna organizacija ovako na internetu neće doneti nikakve rezultate, javiće se nove nesuglasice i svađe tako da će to biti samo još jedan pokušaj.
Naravno da o svemu treba obavestiti javnost, prvenstveno učesnike ove teme.
Svaki predlog je dobrodošao.
 
Poslednja izmena:
Brane ona zadnja kombinacija, štenci oštenjeni 10.2007. godine, nisu baš najbolji.
Video sam tri muška šteneta iz te kombinacije i mnogo su hrtasti, previše tanki, kao dobermani, a dlaka na jednom je predugačka.
To si pario Cezara sa nekom ženkom iz Manđelosa, lično sam mišljenja da nije dobra kombinacija, štenci inače nemaju rodovnik.
 
Brane ona zadnja kombinacija, štenci oštenjeni 10.2007. godine, nisu baš najbolji.
Video sam tri muška šteneta iz te kombinacije i mnogo su hrtasti, previše tanki, kao dobermani, a dlaka na jednom je predugačka.
To si pario Cezara sa nekom ženkom iz Manđelosa, lično sam mišljenja da nije dobra kombinacija, štenci inače nemaju rodovnik.



Slažem se da štenci nisu baš najbolji iz te kombinacije(kuja iz Manđelosa). Tu je trebala da se uradi selekcija od strane vlasnika, ali ima tu i par dobrih primeraka sop-ova. Za rodovnik ne znam, pošto sam ja za moje prvobirano štene dobio rodovnik i taj pas je odličan pošto se nalazi kod mog ujaka i pratim kako se razvija.
To je problem što neki vlasnici ne rade selekciju, ili barem ako već prodaju takve pse da napomenu onome ko uzima psa da to nije sop u standardu.
 
Isto se dešava i mom kraju, još gore rade parenje u incestu.Tako da su skoro svi primerci manji od mog Bena. Jedan dečko radi kombinaciju 2-3, kako nisam toliko upućen samo znam da nije direktan incest. Sve u nadi da će dobiti veće primerke. Ovaj je čak dva puta ponovio tu kombinaciju. Za jednog dečka nisam siguran da je radio incest,ali sam mu preporučio Zoranovog Dona, i naravno rekao da treba da se plati. Naravno nije hteo da plati parenje ali mu zato nije bilo mrsko da prodaje štence po 100 evra. Umesto da je platio parenje i da je štence prodavao za realnu cenu (najmanje 200 evra). Ja sam svima koji su me pitali za parenje sa Benom, rekao da se parenje plaća, a oni meni odgovaraju, kako oni neće da prodaju štence, već će ih sve pokloniti. A kasnije ti štenci (kao SOP-ovi, a naravno da većina neće biti u standardu) dospeju u ruke nepozdanih vlasnika, koji neće uložiti ni dinara da naprave box, već će non-stop biti vezani. Naravno svi mi nude štene, a šta da radim s njim. Moram da nađem kupca. I tako sve u krug. Svi znamo da cena šteneta ne igra neku veliku ulogu u odnosu na uložena sredstva za hranu, vitamine minarele itd. Kako vi rešavate taj problem?
 
Isto se dešava i mom kraju, još gore rade parenje u incestu.Tako da su skoro svi primerci manji od mog Bena. Jedan dečko radi kombinaciju 2-3, kako nisam toliko upućen samo znam da nije direktan incest. Sve u nadi da će dobiti veće primerke. Ovaj je čak dva puta ponovio tu kombinaciju. Za jednog dečka nisam siguran da je radio incest,ali sam mu preporučio Zoranovog Dona, i naravno rekao da treba da se plati. Naravno nije hteo da plati parenje ali mu zato nije bilo mrsko da prodaje štence po 100 evra. Umesto da je platio parenje i da je štence prodavao za realnu cenu (najmanje 200 evra). Ja sam svima koji su me pitali za parenje sa Benom, rekao da se parenje plaća, a oni meni odgovaraju, kako oni neće da prodaju štence, već će ih sve pokloniti. A kasnije ti štenci (kao SOP-ovi, a naravno da većina neće biti u standardu) dospeju u ruke nepozdanih vlasnika, koji neće uložiti ni dinara da naprave box, već će non-stop biti vezani. Naravno svi mi nude štene, a šta da radim s njim. Moram da nađem kupca. I tako sve u krug. Svi znamo da cena šteneta ne igra neku veliku ulogu u odnosu na uložena sredstva za hranu, vitamine minarele itd. Kako vi rešavate taj problem?


Veruj mi da ja nisam uspeo da naplatim ni jedno parenje, ali sam uzimao štene i pronalazio kupca koji bi odma preuzeo štene , tako da nisam imao troškove oko držanja štenaca. Jedino tako ide jer skoro niko ne želi da plati parenje!
 
Dishi hvala ti za cd.Pregledao sam sve pse i kako ima lepih tako ima i van standarda.Samo Sopu sekoliko ja znam ne kupiraju usi a njegov tvorac je upravo to uradio.Pa taj covek stalno jedno prica a drugo radi.Da sam ja kupirao usi mom psu ovde bi bilo drvlje i kamenje na mene.Jevdjo zao mi je ali ja odustajem od onog sastanka jer nemam sta da kazem Nenadu posle pregledanog cd-a.Ovo je BRUKA!!!!!!!!!:otkacio:
 
Kad je u pitanju parenje bolje je i odustati i ne pariti psa sa lošijim ženkama jer se može desiti da vlasnik ženke ne uradi selekciju, proda ili pokloni štence, kad odrastu budu veoma loši e tada se obično baci slovo na mužjaka kako on nije dobar, iako ja znam da je Branetov mižjak odličan pas, kako u priplodu, tako tipski, stabilnog karaktera... ali od nekoliko ljudi sam čuo da pas ne daje dobre štence, a priča ide dalje...

Sve u svemu ne treba sramotiti svoje pse, kao što rekoše zoran i dishi u pitanju je princip, ko hoće normalno da se bavi ovom rasom taj će platiti parenje i verujem da će dobro izvršiti selekciju.

Svako plaćeno parenje sa dobrim psom će se isplatiti jer leglo od 6-7 dobrih štenaca se proda za nekoliko dana.

Parenje sa Rambom ne ide ispod 150-200 eur. Toša 150-250, samo da napomenem da je toša imao oko 4-5 parenja godišnje, da ne nabrajam dalje jer sam naveo dva poznata mužjaka koja su u klasi sa cezarom, donom, benom…
 
Kad je u pitanju parenje bolje je i odustati i ne pariti psa sa lošijim ženkama jer se može desiti da vlasnik ženke ne uradi selekciju, proda ili pokloni štence, kad odrastu budu veoma loši e tada se obično baci slovo na mužjaka kako on nije dobar, iako ja znam da je Branetov mižjak odličan pas, kako u priplodu, tako tipski, stabilnog karaktera... ali od nekoliko ljudi sam čuo da pas ne daje dobre štence, a priča ide dalje...

Sve u svemu ne treba sramotiti svoje pse, kao što rekoše zoran i dishi u pitanju je princip, ko hoće normalno da se bavi ovom rasom taj će platiti parenje i verujem da će dobro izvršiti selekciju.

Svako plaćeno parenje sa dobrim psom će se isplatiti jer leglo od 6-7 dobrih štenaca se proda za nekoliko dana.

Parenje sa Rambom ne ide ispod 150-200 eur. Toša 150-250, samo da napomenem da je toša imao oko 4-5 parenja godišnje, da ne nabrajam dalje jer sam naveo dva poznata mužjaka koja su u klasi sa cezarom, donom, benom…


O томе причамо. Мој Бен је Тошин потмак, а мајка му Леа. Најбоље би било да Бена парим са Рамбовим женкицама.
 
Kad je u pitanju parenje bolje je i odustati i ne pariti psa sa lošijim ženkama jer se može desiti da vlasnik ženke ne uradi selekciju, proda ili pokloni štence, kad odrastu budu veoma loši e tada se obično baci slovo na mužjaka kako on nije dobar, iako ja znam da je Branetov mižjak odličan pas, kako u priplodu, tako tipski, stabilnog karaktera... ali od nekoliko ljudi sam čuo da pas ne daje dobre štence, a priča ide dalje...



Neko ko ne zna činjenice može da priča bilo šta, ja se na to i ne obazirem. Slike potomaka Cezara su na internetu pa ljudi mogu sami da procene.

Što se tiče parenja tu ste svi u pravu , treba da se plati jer će tako i vlasnici ženki voditi više računa o štencima ako već unapred potrše određenu sumu novca(nije stvar u parama, ali kada se nešto plati onda se o tome i vodi računa), a i stvar je principa vlasnika mužijaka.
 
Neko ko ne zna činjenice može da priča bilo šta, ja se na to i ne obazirem. Slike potomaka Cezara su na internetu pa ljudi mogu sami da procene.

Što se tiče parenja tu ste svi u pravu , treba da se plati jer će tako i vlasnici ženki voditi više računa o štencima ako već unapred potrše određenu sumu novca(nije stvar u parama, ali kada se nešto plati onda se o tome i vodi računa), a i stvar je principa vlasnika mužijaka.

Plaćanja parenja dobrih pasa pored gore navedenih razloga je i onaj najveći, više će se širiti kvalitetniji psi.

A što se tiče Cezarovih štenaca dovoljno je videti Domovog psa, Čedu ako ne grešim, sam vrh.
 
Vidim da su Vam u prvom planu cifre i gadjanje njima kada pricate o parenju. Pokusajte shvatiti da novac i zarada ne treba biti prva stvar na koju se misli i da nije najbitnija, nego to da se dobije kvalitetan podmladak pasa.Medjutim ovde se prica prvenstveno koliko to vredi u novcanim mernim jedinicama i koliko ciji licni principi takodje kostaju. Slazem se da trud kosta, ali nemojte i ne treba to isticati ovde u prvi plan, ako neko zaista ima zelju da ovog divnog psa predstavimo celom svetu u njegovom punom sjaju. Posle toga ce se trud svima isplatiti. Ajde da malo pricamo o SOP-u stvarno i bez licnih interesa i sujete. Ako neko misli da ce se na psima obogatiti, mislim da se debelo presao u racunici. Zbog toga nam se neke stvari ovde i otimaju kontroli i propadaju jer mnogima pocnu da se vrte cifre po glavi, a deklarisu se kao iskreni ljubitelji SOP-a. O sujeti izmedju mnogih ovde uopste necu pisati. Jednom recju, ovo je strasno sto radite. Bilo bi lepo vratiti se na pravi put, a to je rad na priznavanju i popularizaciji rase, zbog cega prvenstveno i treba da sluzi ova stranica na forumu. Pozdrav za sve iskrene ljubitelje SOP-a !
 
Poslednja izmena:
Kao što si i sam rekao od 150-200eur po parenju se niko neće obogatiti, daleko je to od neke cifre koja će zaustaviti odgajivače da obave to parenje čak šta više stimulisaće ih da još bolje odgajaju štence iz tog legla.
Naš narod ima takvo mišljenje da sve što je besplatno nema nikakvu vrednost, tako da 90% poklonjenih štenaca su škartovi, a predstavljaju se kao sopovi (dali to pozitivno utiče na samu rasu).
Kažeš da je strašno to što ovde radimo, a da li je strašno to što se dogodilo sa branetovim cezarom, te neosnovane priče koje potiču od nesavesnih odgajivača, a baš takvi odgajivači nisu spremni da ulože ni jedan dinar za ovu rasu, ne govorim samo o parenju već i o uzimanju vitamina i kvalitetne hrane za štence i pse, takođe je tu selekcija...
Stavi sebe u situaciju da ide priča o tvom Boletu (koji je veoma dobar primerak) kako on ne daje dobre štence u priplodu, sve sami škartovi.... , moraš priznati da nije prijatna situacija a takve ne savesne odgajivače ćeš odbiti i sa potragom od 150 eur, jer mišljenja sam da je bolje da takvi odgajivači ne pare ženke jer čine medveđu uslugu rasi.
 

Back
Top