Srpski Odbrambeni Pas (S.O.P.)

Ma ja se dosta zezam,nadam se da se Pudlala nije naljutila za ocnog lekara.Beo Sop nepostoji sem u teskim incestima.Sop nije zver,to je odlican pas cuvar,izuzetno privrzen svom vlasniku i ukucanima.Veoma lak za dresuru ali isto tako i veoma dominantan pas pa stalno morate pokazivati ko je sef, bar do godinu dana.Crni Sop ima slabo razvijene grudi a to je posledica slabog rada snjim,cak i da je mlad pas morao bi da ima sire grudi.
 
Извини ако си помислио да тврдим да је СОП звер ... нисам то рекла, него би многи то помислили када би чули шта је све укрштано! Мишљења сам да је СОП изузетан пас и зато се толико интересујем за њега. Чак сам размишљала и да га набавим, једног дана, када будем имала боље услове. Иначе, по карактеристикама, као да си описао мог пса кога сам имала. Такође је имао слаб грудни кош па сам морала јако пуно да радим на томе да их развије (трчање узбрдо, пливање узводно, а да неко не помисли како сам "малтретирала свог пса", овај је то волео).
Верујем да се Пудлала није наљутила, није она у том фазону!
Ниси ми рекао какви су у односу са другим псима? Како се понашају?
 
Dobro socijalizovan Sop uvek ce prici drugom psu da se igra,gotovo nikad nenapada prvi sem ako nije na svojoj teritoriji.E ako ga drugi pas napadne tada dolaze do izrazaja sve one rase o kojima smo pricali,medjutim Sop nije ubica i uvek ce pustiti psa da pobegne ako se ovaj preda.Zato kad dodje do sukoba izmedju pita i Sopa ishod je gotovo uvek tragican za pita jer on nezna da se preda.Na svojoj teritoriji Sop nedozvoljava da iko udje sem zenke koja je u teranju.Imao sam priliku da u Nedelju u Rumi vidim jednog odlcnog muzjaka od godinu ipo,visina oko 80 cm izuzetno snazna glava,,medjutim pas je ili u boksu ili u zadnjem delu dvorista tako da ga niko ne izvodi u setnju ili na plivanje.Primetio sam da su misici na zadnjim nogama atrofirali a sto se tice grudnog kosa iako je imao odlicne predispozicije zbog nekretanja misici ih nema nigda.Al sam se raspisao.
 
Nisam se naljutila nego mi se umazale naocare od suza zbog komentara za ocnog, pa nisam mogla da se snadjem.
Samo da prijavim da Mackic reklamira SOPa na temi o stafordu, ima dara za trgovinu, definitivno. Zorane,mozda da je uposlis kao PRa kad razradis taj unosni biznis valjanja stenaca...
 
Дефинитивно ме интересује СОП!
Зоране, нека си се расписао, бар да и ову тему одржавамо у "животу"!
И, како је прошло штењење код Лее? Колико је сопића измилело?
 
Sta radi Mackic,prodaje srence Sopa ko staforde ili pokusava da ih obrlati i navede ljude da kupe Sopa? Nisam se jos cuo sa Pedjom,mislim da danas radi pa cu znati tek veceras kakav je saldo.To je trenutno najbolje leglo u Srbiji bar po mom skromnom misljenju.Nadam se da je vise zutih posto je otac zut a majka tigrasta.E sto e tice belo zutog sivog Sopa ipak je Argentinska doga sa nekupiranim usima.Mrzim kad se tako zeznem.
 
Ma ja sam ti trgovac i po. Pokusvam onim neznalicama sto misle da je staford bogom dat, da predstavim jednu izuzetno lepu i domacu rasu, koja moze mnogo bolje da im posluzi nego neki tamo staford (a da ne spominjem da su stafordi ubijali svoje ukucane sto ne znam da se sop-u desilo).
Eto mogu da radim kao PR za skromnu nadoknadu (mislim da ce 400e nedeljno biti dovoljno). He, he, sala, sala.
 
Ma pogledajte vi samo tu gradju i te razvijene misice. Svako ko se imalo razume u sop-a reci ce vam da je to idealni primerak te rase. Lepe gradje, ni predebeo ni premrsav, a sopovi sa monoklom su znate izuzetno retki i vrlo cenjeni. Necete pogresiit ako se odlucite za ovog izuzetnog primerka sopa, te izuzetno jake vilice i razvijen grudni kos, glava snazna. Ma pas prosto odise sampionskim poreklom.
U ponudi je jos dva dana, jer ima dosta zainteresovanih ljudi, pa ako ga ne uzmete danas ostaje vam jos samo sutra. Mislim da i vi i ja znamo da je ovo odlicna ponuda i prilika.
 
Mackic:
Ma pogledajte vi samo tu gradju i te razvijene misice. Svako ko se imalo razume u sop-a reci ce vam da je to idealni primerak te rase. Lepe gradje, ni predebeo ni premrsav, a sopovi sa monoklom su znate izuzetno retki i vrlo cenjeni. Necete pogresiit ako se odlucite za ovog izuzetnog primerka sopa, te izuzetno jake vilice i razvijen grudni kos, glava snazna. Ma pas prosto odise sampionskim poreklom.
U ponudi je jos dva dana, jer ima dosta zainteresovanih ljudi, pa ako ga ne uzmete danas ostaje vam jos samo sutra. Mislim da i vi i ja znamo da je ovo odlicna ponuda i prilika.

Kлап-клап-клап-клап!
 
Molim vas samo bez guranja.
A posebno za vas imam specijalnu ponudu, ali ne zelim da ostali cuju, jer znate ja ovo ne cinim svim ljudima, bela zenka sopa sa crnim okom i crnim uvetom. Izuzetno retka, mozda cete samo jos na jednom mestu naci slicnu, ljudi ce se prosto otimati o njene stence. Kosta inace 900e ali danas samo za vas, jer ste tako lepo raspolozeni, 500e. Necete zazaliti, cak smatram da cete biti i vise nego zadovoljni.
 
Јао, црни Соп, црни Соп, хоћу ја, хоћу ја! (ево смајли који се и гура и маше чековном књижицом!) Мачкић, каква је понуда за њега с` обзиром да се дуго нија јављала та боја?
Зоки, лепо си рекао да чим тема постане монотона, ми је заживимо .... ето ти га сад! Ипак ћеш ти морати да хушкаш СОП-а на нас да нас мало разјуриш!
 
A vi biste bas belo stene? Pa znate kako, necu da vas lazem, ali ne znam ko vas je tako grozno prevario. Znate li da su beli sopovi u sustini albinosi, a znate oni vrlo lako oboljevaju od svega i svacega. Nemo poslusajte vi moj savet i uzmite sebi jednog zutog sopa. Eno recimo onaj mali sto onako veselo skakuce po travici. Eto takvog istog bih i ja uzela. Ma 100%. Da li je dobar cuvar? Pa nego sta pogledajte kako davi onog malisu do njega, vidite on kad bude porastao nece niko moci da udje u dvoriste osim vas, supruge i dece. Decu da vam napadne? Ma boze sacuvaj, oni su do smrti odani porodici. Evo pogledajte kako je cakan, dodji mali, dodji kuco malena cakana da te ovaj cika pogleda...ma pusti mi prst boga mu, ti mali koljacu...Molim, ma nista nista, samo sam ga ja tako drzala za njuskicu pa je delovalo kao da nece da me pusti, he, he srecica mala..
Znaci ostao je samo taj mali od zutih ovi ostali su rezervisani, cena je inace 700e, ali ja poznajem odgajivaca vrlo dobro, i ubedila sam ga da specijalno za vas ponudi cenu od 450e (samo jos danas).
 
Milly73:
Јао, црни Соп, црни Соп, хоћу ја, хоћу ја! (ево смајли који се и гура и маше чековном књижицом!) Мачкић, каква је понуда за њега с` обзиром да се дуго нија јављала та боја?
Зоки, лепо си рекао да чим тема постане монотона, ми је заживимо .... ето ти га сад! Ипак ћеш ти морати да хушкаш СОП-а на нас да нас мало разјуриш!

Pa znate, kad se bude culo da se ponovo pojavila crna narod ce da navali, pa smo zato morali da dignemo cenu na 1000e. Ali za vas, posto ste jelte preko veze, a i prvi ste dosli, pa se i to racuna, 750e. Jeftinije necete naci, ja vam garantujem.
 

Back
Top