Srpski Odbrambeni Pas (S.O.P.) - Strana 2
Strana 2 od 258 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 16 do 30 od 3867

Tema: Srpski Odbrambeni Pas (S.O.P.)

Početnik
    Učlanjen
    21.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da...chitao sam taj tekst ranije...

Primećen član 13-08-1971 (avatar)
    Učlanjen
    03.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Srpski Odbrambeni Pas (S.O.P.)

Citat Original postavio Dreser
    Sta mislite o Srpskom Odbrambenom Psu?
    Neko se jako mnogo zezao i izigravao velikog geneticara. Glupost o 30% vucje krvi je nevidjena nebuloza koja jasno govori o apsolutnoj neupotrebljivosti psa za uobicajene zadatke koji se postavljaju pred rasu koja ima prefiks "odbrambeni". Ko je napravio od vuka cuvara, ja to jos nisam video a imam kontakata sa vukom od kako sam se rodio. Jedino ako je lik hteo da napravi zver za borbu sa psima onda je imajuci u vidu sta je sve udrobio u SOP-a u tome potpuno i uspeo. Inace od sve te drobljevine nemoze ispasti ni cuvar ni sluzbeni pas a o ovcarskom i da ne pricamo.

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Meni do kraja nije jasno da li je taj SOP pokusaj rekonstrukcije srednjovekovnog srpskog mastifa, ili nasumicni miks raznih rasa i vukova...
    Bojim se da je ova rasa mahom interesantna "ljubiteljima" koji se bave borbama pasa.
    Licno znam za dve priznate rase sa udelom vuka (Saarloosov pas /Saarloos wolfhound/ i cehoslovacki vucji pas /Czechoslovakian wolfdog/), i obe bi laik tesko razlikovao od vuka.

Početnik
    Učlanjen
    10.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da li je dorastao pitbulu?To je verovatno kljucno pitanje za one koji su ga stvorili.30 % vucje krvi "izuzetan" kvalitet, ali za shta.Meni je drazi nash srpski sharplaninac.Lep ,pouzdan,vredan,i nije genecki nego prirodan inzinjering.

Početnik Dreser (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Preporucio bih jednom delu posetilaca ovog foruma da ode na hrvatski forum http://www.net-info.biz/Ira/forum/viewtopic.php i vidi kako hrvati pisu o Srpskom Odbrambenom Psu.E tu onda covek treba malo da se zapita ko je ko.Pa na tom forumu ima lepsih komentara od ovih sto su pojedinci ovde izneli.A zasto da ne upropastimo i ne odreknemo se jes necega sto je sprsko?!Pozdravljam ljubitelje svih srpskih rasa pasa!!!

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    343

Podrazumevano

Citat Original postavio Dreser
    Preporucio bih jednom delu posetilaca ovog foruma da ode na hrvatski forum http://www.net-info.biz/Ira/forum/viewtopic.php i vidi kako hrvati pisu o Srpskom Odbrambenom Psu.E tu onda covek treba malo da se zapita ko je ko.Pa na tom forumu ima lepsih komentara od ovih sto su pojedinci ovde izneli.A zasto da ne upropastimo i ne odreknemo se jes necega sto je sprsko?!Pozdravljam ljubitelje svih srpskih rasa pasa!!!
    Podsetila bih članstvo da ovde govorimo o životinjama - konkretno o psima.
    Pretpostavljam da to što u svom imenu ima reč "srpski", znači da rasa "SOP" obavezno mora da bude hvaljena?! :?
    Sva mišljenja o pasmini, bilo pozitivna ili negativna - dobrodošla su. Ostalim komentarima ovde nije mesto.
    Mole se članovi da bar na ovom mestu ostave po strani jeftin "patriotizam".

Zainteresovan član mali37 (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Nema to veze sa jeftinim patriotizmom samo je istina da nikada nismo znali da cenimo ono sto je nase. Isto tako da li je iko imao kontakta sa tim psom, mislim na ove sto ga kritikuju da bi mogli da ga toliko iskritikuju. ja nisam imao kontakta sa psom sem sto sam ga video pre nekih 12 god. u ZOO vrtu i bio je stvarno lep pas kod Vuka Bojovica. Da li je to sto tvorac S.O.P-a kaze istina ili nije u svakom slucaju je nas i ako nam se ne svidja onda barem ne moramo da pricamo protiv njega. Budimo ponekad slozni. Covek pod nikom Dreser nije rekao kupite S.O.P-a ni u jednom trenutku, a svi vi ostali kao i ja smo to rekli za rase koje mi imamo. U cemu je problem onda jel niko ne trazi od vas da vi kazete ili pisete da vam se pas svidja. Pricamo o mesavinama pa pogledaj kakvih rasa ima i mi smo spremni da ih imamo i uz to da ih nahvalimo. Ni jedna rasa nije savrsena, a izmedju ostalog ni mi ljudi nismo savrseni pa zasto bi bili psi.
    Znam da ce sad da bude napada na mene jel sam i ja tzv. patriota. Udrite braco srbi

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano

:shock: :? ebiga sad i psi imaju veze s patriotizmom...
    Ovo je podforum Kućni ljubimci a ne Politika.
    I iskreno me je baš briga ko je patrota i ko koju političku opciju zastupa... sve dok ste na ovom podforumu o tome ovde nećete raspravljati! Ko baš ima neodoljivu potrebu da o tome priča neka izvoli na Politiku.
    Hvala na razumevanju.

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

o kakvoj poilitici ti pricas.

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano

Uf bre...da skratim,pričajte o psima...manite se priča o patroitizmu i manite se bilo kakvih pokliča...
    Hvala na razumevanju.

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Mislim da kao moderator trebao bi da imas drugaciji stav ili trebala bi. Tvoja uloga je da budes neutralan/a. Ja uopste nisam pisao poklice i ne znam sta samo sam pitao ljude koji su ga kritikovali da li su imali kontak sa tim psom da bi im to dalo pravo da ga toliko kritikuju. Ipak smo mi kao zemlja siromasni sa brojem rasa jel imamo samo 1,5 rasu i to pokazuje na kom smo nivou sto se tice kinologije. Isto tako zbog takvih stvari imamo i problem sa psima lutalicama kao i opstom kulturom vezano za kucne ljubimce. Znaci nema politickih govora u mom izlaganju, a ni poklica jel ipak ja nisam indijanac vec samo Srbin sa brdovitog balkana.

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    343

Podrazumevano

Odlično. Sve dok se budeš držao tema o psima (ili životinjama), nema razloga da tebe (ili bilo koga drugog) opominjemo.
    Kojoj nacionalnosti pripadaš je tvoja privatna stvar, a "kakvi smo kao nacija" (ko to "mi"?), ostavi za neko drugo mesto.
    A o tome šta je uloga moderatora ipak ne odlučuješ ti.
    Hvala na razumevanju i saradnji.

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano

Što se mog ponašanja kao moderatora tiče molim te lepo, ako imaš primedbe, javi to Administratoru.

Ja mislim da nisam pogrešila ako sam sve učesnike na ovoj temi, pa tako i tebe, upozorila ( kao što je to učinila Smeh pre mene) da se ne skreće s priče o jednoj rasi u priču o patriotizmu a znamo da te priče mogu lako da skliznu u priču kojoj ovde nije mesto...nadam se da sam bila jasna...
    Još jednom, hvala na razumevanju.

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

To “srpski” je, makar meni, relevantno jedino zbog sledeceg: neki tvrde da je SOP rekonstrukcija molosa koji je na ovim prostorima postojao u srednjem veku. Cemu onda upotreba staforda (a mislim i pit-bulova) kada su to rase iz XIX veka? Opet se vracamo na to da je ova rasa najvecu reputaciju (u inostranstvu) stekla po ringovima kao nepobediva. I mislim da je neodgovorno onako “od oka” mesati sa domacim zivotinjama divlje, jer vuk je ipak divlja zivotinja. To moze da smanji sklonost ka nekim naslednim bolestima (koje su posledica selektivnog uzgoja, smanjenog genetskog pula, bla bla), ali isto tako povecava agresivnost rase, i njenu sklonost ka povucenosti i slabijoj socijalizaciji.
    I stvarno je zalosno da se ova diskusija ispolitizuje. Orne za tu vrstu polemike nista ne sprecava da ovakvu temu postave na Politici, sigurno ce naci sagovornike.

Početnik Dreser (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pudlala je geneticar,istoricar,konolog ili mozda nesto cetvrto?Na ovom forumu ima stvarno puno strucnjaka nebitno koja je oblast u pitanju i svaki drugi je nekakav ekspert,stvarno jadno.Ja se profesionalno bavim dresurom pasa punih 20 godina kao i kinologijom uopste i medjunarodni sam sudija i instruktor za rad sluzbenih pasa,ali moram reci da sam uvek sretao osobe koje su u fazonu “da komsiji crkne krava”.Mene je interesovalo kakvo je vidjenje ove rase u narodu,nisam imao nameru da slusam gluposti koje su pojedinci iznosili,a sto se toce S.O.P-a sa njima sam imao kontakta i niko me ne moze ubediti da je to los pas.Kad govorim o S.O.P-u govorim o pravom S.O.P-u a ne nekom mesancu koga ljudi predstavljaju kao S.O.P-a.Ti mesanci su u velikoj vecini slucajeva nastali ukrstanjem sa pitbulovima da bi se koristikli u borbama.Kod onog momka u Sremskoj Mitrovici ima stvarno lepih primeraka ove rase koji mi se veoma svidjaju kako tipski tako i po temperamentu,ali taj njegov sajt je stari i on ima mozda jednog-dva psa u odgajivacnici a da su im slike na tom sajtu.Za neujednacenost pasa na tom sajtu mi je objasnio da tu ima slika prvih S.O.P-ova koji su nastali,iskreno sada su psi dosta ujednaceni kod cetiri pet odgajivaca koje sam obisao,u Aleksincu,Sabcu,Sremskoj Mitrovici,Lacarku…Ova rasa mi je posebno zanimljiva zato sto je nasa,kad kazem nasa mislik srpska,i zasto bi se stideli da kazemo da je to SRPSKI pas,zar ne postoji skotski ovcar,nemacki ovcar,belgijski ovcar…? Voleo bih da je S.O.P. Engleski ili Nemacki pas,bez obzira na ime u pitanju je stvarno predivan pas,vrlo brzo bi se iskristalisala rasa,i ubedjen sam da ne bi bilo ovakvih komentara na temu te rase,pogotovo ne na nasim forumima .

Slične teme

1. Naj centralni odbrambeni u Engleskoj
    Autor Rudjer u forumu Fudbal
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 18.03.2007., 13:23
  2. Odbrambeni mehanizmi
    Autor random_cloud_form u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 06.12.2005., 01:09
  3. Odbrambeni igraci u SCG???
    Autor manastirac u forumu Fudbal
    Odgovora: 2