Može li se Srbija uopšte pozvati na Partizane?

Šta su Partizani za Srbiju?

  • Oslobodioci

  • Okupatori


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

denacifikator

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.257

Za Srbiju se može reći da je bila pasivna tokom Drugog svetskog rata, jer nije imala baš puno antifašističkih boraca a sa druge strane imala je mnogo više kolaboracionista.
Većina sadašnje teritorije Srbije u WW2 bila je pod vlašću Milana Nedića, na tim teritorijama nije ni bilo antifašističke borbe ni Partizana u značajnom broju, bilo je tek pri kraju rata i bilo ih je u zapadnoj Srbiji nešto malo više (logično, jer se taj kraj naslanjao na antifašističku i partizansku Bosnu).
Građani Nedićeve Srbije davali su prećutnu podršku vlasti Milana Nedića . NOB u Vojvodini je poseban i on se ne računa u NOB Srbije, tako da se partizanstvo Vojvodine ne može pripisati Srbiji.

Partizana iz sadašnje Srbije bilo je više u okupiranim područjima, anektiranim od strane Bugarske ili Albanije, te u već pomenutoj zapadnoj Srbiji, ali opet većina Srbije je bila na strani Nedića Danas u medijima i školstvu favorizuje se četništvo nad partizanstvom. Većina ljudi u Srbiji (ne računam Vojvodinu) danas jeste za četnike, Ljotića i Nedića.
Na kraju krajeva to je i logično, jer su Partizani u Srbiji takoreći bili strana vojska koja je došla iz Dalmacije, BiH, Like i Crne Gore. Partizanstvo se ne može prepisivati Srbiji, nikako ne srbijanskoj istoriji!
Današnje jezgro Srbije je Beograd-Šumadija, a to su krajevi koji su hard core bili za Nedića, pa je logično da nam odatle dolaze najodvratnije pro-četničke fašističke njuške srpske blatnjave scene (mislim na Koštunicu, Nikolića & company).

Srbija se danas kiti tuđim (partizanskim) perjem, Srbija koristi partizane samo da bi pokazala "kao eto mi smo bili na strani pobednika u WW2", a sa druge strane kada nema potrebe da se hvalimo tom pobedom mi prelazimo na glorifikaciju štrokavih strvinara i pijane četničke bagre.
Elem, Srbija je drugi svetski rat izgubila padom Nedićeve Srbije! Ima li Srbija uopšte pravo da se poziva na partizane imajući u vidu da većinska Srbija nikada nije bila za partizane?
 
Poslednja izmena od moderatora:
oslobodioci.srbija je u vreme II sv rata izgubila srem,a i kosovo i metohiju,a u vreme velike Juge svi srbi su ziveli u jednoj drzavi.
NE! Srbija je bila na strani Milana Nedića, na strani sile osovine!
Kako mogu biti oslobodioci kad:
1. Partizani nisu bili srbijanska vojska
2. Partizani su imali mizernu podršku među Srbijancima
3. Danas država kroz medije i obrazovanje favorizuje četnike

Pogledaj onog Homena i Tadića što traže fašistu Dražu, meni to sve govori da Srbija i dalje pljuje po Partizanima i njihovoj oslobodilačkoj borbi.
 
NE! Srbija je bila na strani Milana Nedića, na strani sile osovine!
Kako mogu biti oslobodioci kad:
1. Partizani nisu bili srbijanska vojska
2. Partizani su imali mizernu podršku među Srbijancima
3. Danas država kroz medije i obrazovanje favorizuje četnike

Pogledaj onog Homena i Tadića što traže fašistu Dražu, meni to sve govori da Srbija i dalje pljuje po Partizanima i njihovoj oslobodilačkoj borbi.

prvo termin "srbijanska"ne postoji.drugo,nije postojala srbija pre II sv rata vec jugoslavija.
srbi su medju prvima usli u partiznaski pokret.kasnije tek nesto vise hrvata od 1943 godine.
 
prvo termin "srbijanska"ne postoji.drugo,nije postojala srbija pre II sv rata vec jugoslavija.
Postoji
Postojala je Nedićeva Srbija - koja je uživala podršku građana te Srbije

srbi su medju prvima usli u partiznaski pokret.kasnije tek nesto vise hrvata od 1943 godine.
Da, Srbi iz BiH i CG, ali NE SRBIJANCI!

Srbi (iz BiH, Vojvodine, Like, CG i Dalmacije) su bili na strani antifašista, ali Srbija nije bila na strani antifašista.
 
Evo jedne slike "strokave ,pijane stoke" ,odnosno ravnogoraca,kako napisa ovaj gore uvodnicar....molim moderatore, da nateraju ovog (banovace me) da izmeni svoj uvodni tekst,jer moj deda nija bio ni strokav ,ni pijan ,nego covek koji je obozavao svoju otadzbinu Srbiju.
Hvala!

300uo2x.jpg
 

Za Srbiju se može reći da je bila pasivna tokom Drugog svetskog rata, jer nije imala baš puno antifašističkih boraca a sa druge strane imala je mnogo više kolaboracionista.
Većina sadašnje teritorije Srbije u WW2 bila je pod vlašću Milana Nedića, na tim teritorijama nije ni bilo antifašističke borbe ni Partizana u značajnom broju, bilo je tek pri kraju rata i bilo ih je u zapadnoj Srbiji nešto malo više (logično, jer se taj kraj naslanjao na antifašističku i partizansku Bosnu).
Građani Nedićeve Srbije davali su prećutnu podršku vlasti Milana Nedića i zločinačko-kolaboracionističkoj štrokavoj stoci tzv. četnicima. NOB u Vojvodini je poseban i on se ne računa u NOB Srbije, tako da se partizanstvo Vojvodine ne može pripisati Srbiji.

Partizana iz sadašnje Srbije bilo je više u okupiranim područjima, anektiranim od strane Bugarske ili Albanije, te u već pomenutoj zapadnoj Srbiji, ali opet većina Srbije je bila na strani Nedića i štrokavih bandita četnika.

Danas u medijima i školstvu favorizuje se četništvo nad partizanstvom. Većina ljudi u Srbiji (ne računam Vojvodinu) danas jeste za četnike, Ljotića i Nedića.
Na kraju krajeva to je i logično, jer su Partizani u Srbiji takoreći bili strana vojska koja je došla iz Dalmacije, BiH, Like i Crne Gore. Partizanstvo se ne može prepisivati Srbiji, nikako ne srbijanskoj istoriji!
Današnje jezgro Srbije je Beograd-Šumadija, a to su krajevi koji su hard core bili za Nedića, pa je logično da nam odatle dolaze najodvratnije pro-četničke fašističke njuške srpske blatnjave scene (mislim na Koštunicu, Nikolića & company).

Srbija se danas kiti tuđim (partizanskim) perjem, Srbija koristi partizane samo da bi pokazala "kao eto mi smo bili na strani pobednika u WW2", a sa druge strane kada nema potrebe da se hvalimo tom pobedom mi prelazimo na glorifikaciju štrokavih strvinara i pijane četničke bagre.
Elem, Srbija je drugi svetski rat izgubila padom Nedićeve Srbije! Ima li Srbija uopšte pravo da se poziva na partizane imajući u vidu da većinska Srbija nikada nije bila za partizane?

Da ti nisi izgubljeno dete Nataše Kandić?
 
Možda nije bio štrokav ni pijan, ali je ta organizacija označena kao kolaboracionistička.
Kažeš Srbiju a ne Jugoslaviju. Eto još jednog dokaza da se četnici nisu borili nizakakvu Jugoslaviju nego za veliku Srbiju :mrgreen:.

P.S. To što je Koštunica rehabilitovao četnike, to samo govori o logici stvari. Logično je da fašista rehabilituje fašiste.

skakac.gif
skakac.gif
skakac.gif
 
Možda nije bio štrokav ni pijan, ali je ta organizacija označena kao kolaboracionistička.
Kažeš Srbiju a ne Jugoslaviju. Eto još jednog dokaza da se četnici nisu borili nizakakvu Jugoslaviju nego za veliku Srbiju :mrgreen:.

P.S. To što je Koštunica rehabilitovao četnike, to samo govori o logici stvari. Logično je da fašista rehabilituje fašiste.

2qa0m6g-1.jpg

Cetnik01copy-1.jpg

CetnikSvabeUzice1944copy-2.jpg

Ово су четници Косте Пећанца.Они нису имали везе са ђенералом Дражом.
 

Za Srbiju se može reći da je bila pasivna tokom Drugog svetskog rata, jer nije imala baš puno antifašističkih boraca a sa druge strane imala je mnogo više kolaboracionista.
Većina sadašnje teritorije Srbije u WW2 bila je pod vlašću Milana Nedića, na tim teritorijama nije ni bilo antifašističke borbe ni Partizana u značajnom broju, bilo je tek pri kraju rata i bilo ih je u zapadnoj Srbiji nešto malo više (logično, jer se taj kraj naslanjao na antifašističku i partizansku Bosnu).
Građani Nedićeve Srbije davali su prećutnu podršku vlasti Milana Nedića i zločinačko-kolaboracionističkoj štrokavoj stoci tzv. četnicima. NOB u Vojvodini je poseban i on se ne računa u NOB Srbije, tako da se partizanstvo Vojvodine ne može pripisati Srbiji.
Partizana iz sadašnje Srbije bilo je više u okupiranim područjima, anektiranim od strane Bugarske ili Albanije, te u već pomenutoj zapadnoj Srbiji, ali opet većina Srbije je bila na strani Nedića i štrokavih bandita četnika.

Danas u medijima i školstvu favorizuje se četništvo nad partizanstvom. Većina ljudi u Srbiji (ne računam Vojvodinu) danas jeste za četnike, Ljotića i Nedića.
Na kraju krajeva to je i logično, jer su Partizani u Srbiji takoreći bili strana vojska koja je došla iz Dalmacije, BiH, Like i Crne Gore. Partizanstvo se ne može prepisivati Srbiji, nikako ne srbijanskoj istoriji!
Današnje jezgro Srbije je Beograd-Šumadija, a to su krajevi koji su hard core bili za Nedića, pa je logično da nam odatle dolaze najodvratnije pro-četničke fašističke njuške srpske blatnjave scene (mislim na Koštunicu, Nikolića & company).

Srbija se danas kiti tuđim (partizanskim) perjem, Srbija koristi partizane samo da bi pokazala "kao eto mi smo bili na strani pobednika u WW2", a sa druge strane kada nema potrebe da se hvalimo tom pobedom mi prelazimo na glorifikaciju štrokavih strvinara i pijane četničke bagre.
Elem, Srbija je drugi svetski rat izgubila padom Nedićeve Srbije! Ima li Srbija uopšte pravo da se poziva na partizane imajući u vidu da većinska Srbija nikada nije bila za partizane?

Begaj bre.

Moj deda znaci dzabe ratovao u partizanima kad mu ti ovako olako kazes da nije nas.

I nije dosao iz nekih pi.cki materina u Bosni, Crnoj Gori il Dalmaciji, nego je rodjen tu, pored Morave a njegov otac je bio na solunskom frontu.

Zato ... u poskocima
 
Možda nije bio štrokav ni pijan, ali je ta organizacija označena kao kolaboracionistička.
Kažeš Srbiju a ne Jugoslaviju. Eto još jednog dokaza da se četnici nisu borili nizakakvu Jugoslaviju nego za veliku Srbiju :mrgreen:.

P.S. To što je Koštunica rehabilitovao četnike, to samo govori o logici stvari. Logično je da fašista rehabilituje fašiste.


Je.ala te Jugoslavia,a proglasena su od takvih kao sto si ti za kolaboracioniste i verovatno od tvog dede ili tate partizana.:evil:

Nije Kostunica,nego Skupstina Srbije,u kojoj su,po tvojoj logici, sedeli poslanici "fasisti" :eek:
qnsd8k.gif
 
Poslednja izmena:
Tvoj deda spada u manjinu. Srbija je bila većinski za kolaboracioniste i zločince tzv. draževce (i danas je)

Partizani su bili jugoslovenska a ne srbijanska formacija! Srbija je bila na strani sila osovina, Nedićeva Srbija (podržana od strane većine građana).

i u toj nedicevoj srbiji izbio ustanak 7 jula...ko li ga podigao kad vecina bila na strani sile osovine.
i kako ta vecina nije odmah ugusila ustanak.
 
Je.ala te Jugoslavia,a proglasena su od takvih kao sto si ti za kolaboracioniste i verovatno od tvog dede ili tate partizana.
ohoho, zar niste ratovali za Jugoslaviju :hahaha: upecao sam te
moji su išli u partizane da bi se porazio nacizam, da bi se zaustavili nacistički zločini i da se zbaci okupator sa celog jugoslovenskog područja.

Nije Kostunica,nego Skupstina Srbije,u kojoj su,po tvojoj logici, sedeli poslanici "fasisti"
Tada su fašisti (SRS+Koštunica i kompanija) imali većinu u parlamentu.

P.S. Jugoslviju je proglasio Kralj Aleksandar :hahaha: (čiji je sin dao podršku Partizanima, jel)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top