gradske ptice

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.761
je l su sivo-crne ptice sto ih ima dosta po bgd vrane ili gackovi? negde pise da su vrane a negde sam cula da su gackovi. gachak ili gachac, na engleskom rook. nasla sam da su srodne ptice ali pretragom po netu nisam uspela da sigurno definisem. verovatno ste ih primetili, imaju jake kljunove i imaju gnezda cesto grupna po platanima i tako. sad ih primecujem da ih je vise nego pre neku godinu. ovde su se po dvoristu vijali s mackama.
 
314.jpg
siva vrana

55064699.JPG
crna vrana

3545099519_4bf6b78b67.jpg
gacak

PTI-svrakaV.jpg
svraka
 
E, znači ja hranim crno sive vrane... A šta su onda one druge crno sive ptice, manje od vrana i imaju nekako zaobljeniju glavu? Nemojte mi reći da su deca, ubeđena sam da je to druga vrsta ptica...
 
E, znači ja hranim crno sive vrane... A šta su onda one druge crno sive ptice, manje od vrana i imaju nekako zaobljeniju glavu? Nemojte mi reći da su deca, ubeđena sam da je to druga vrsta ptica...

To su čavke (Corvus monedula)
240px-Dohle_%28Corvus_monedula%29_d1.jpg


A ovo je kreja, koju neki zovu sojka. Ona je iste veličine kao čavka samo šarena
250px-Garrulus_glandarius_1_Luc_Viatour.jpg


A ovo je lešnikara, koju neki zovu kreja, pa se tu lepo čovek zbuni načisto. Ali ona ne živi u gradu, nego samo u planini.
220px-Spotted_Nutcracker.jpg
 
Ako se malo obrati pažnja vidi se da ima dosta samoniklih oraha po gradu koji su glavni izvor hrane za vrane(stih:) ) svrake i ostale...

A da li si obratio pažnju kako stanu na banderu i onda bace orah da se razbije, pa ga pojedu, ili ostave na ulici i čekaju sa strane da ga auto pregazi :lol: Kraljevi! Nikako da ih snimim, svaki dan ih gledam s prozora!
 
najsmesnije mi je bilo jedno jutro kako je vrana ili svraka, neka od tih, napadala zenu jednu, ova se krije pod drvetom, ptica je saceka na banderi, kad izadje ova skoci na nju i nogama je hvata za glavu, al sto je napala ne znam. mislim da sam to vec negde i pisala :lol:
 
najsmesnije mi je bilo jedno jutro kako je vrana ili svraka, neka od tih, napadala zenu jednu, ova se krije pod drvetom, ptica je saceka na banderi, kad izadje ova skoci na nju i nogama je hvata za glavu, al sto je napala ne znam. mislim da sam to vec negde i pisala :lol:

Uh, to moze da bude i opasno. Po Australiji, gde su svrake zakonom zasticene, ljudi nose kapuljace sa laznim ocima sa zadnje strane, pravo na oci kidisu iz nekog razloga. Postar jedan slucajno braneci se ubije jednu i ne znam kolikom su ga novcanom kaznom odrapili ali uopste nije bilo bezazleno ni to sto je morao da plati.
 

Back
Top