Stampa strane iz Netscape 7.2 nije ista kao iz IE 6x ...

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Imam veliki problem sa Netscape 7.2
Jedan od Web projekata mi je uradjen sa podosta grafike. Naravno, koristim GIF i JPG.
Kada stranu koja je trenutno ucitana u Netscape 7.2 stampam , graficki elementi koji su GIF i transparentni (a lezi na pozadini u boji), se na stampacu vide kao da nisu transparentni (imaju belu pozadinu)
Kada istu tu stranu odstampam iz IE, sve je bas kako izgleda na ekranu... Do detalja.

Podesio sam sve sto se podesiti u Netscape moze, ali strane se ne stampaju korektno.

Koristim <div> tagove za pozicioniranje grafickih elemenata. Na ekranu su korektno pozicionirani. Mozda je to problem. ALi zasto onda na ekranu biva sve odlicno pozicionirano a printer prikazuje sliku pogresno.

Da li je moj problem boljka Netscape 7.2 ili je generalno za Netscape problem da stampa korektno svu grafiku koja je vidljiva na ekranu?
Ne mogu da verujem da transparentni gif koji se nalazi ne nekoj kolor pozadini, ne moze lepo da se odstampa kao iz IE.
Ne mogu da proglasim transparentnu boju, onu boju pozadine na kojoj se nalazi GIF, jer podloga nije "solid" boje...

Ima li neko ideju? Mozda nisam uspeo bas najbolje da objasnim ali eto...
A usput sam izgleda promasio mesto gde da postujem problem. Trebalo je u "Web dizajn" :(
 

Back
Top