Mačkari opozicija u Srbiji!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Mačkari opozicija u Srbiji!

Zelen bor nije na forumu
    muskokrk..ruka je pružena Zelen bor...za svaki slućaj posle rukovanja prebrojte prste...
    Poznat Zelen bor (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Mačkari opozicija u Srbiji!

Osim što vole narod, većina naših političara obožava da se druži i sa životinjama
    Mačkari opozicija u Srbiji!
    Nedelja - 01.08.2010
    Ako izuzmemo Palminu žirafu, aktuelni političari hvale se uglavnom psima i ponekom mačkom.

Za razliku od oktobra 2000. godine i urbanih legendi o Koštuničinim mačkama, aktuelna garnitura u državnom vrhu nema ni izbliza tako inspirativnu priču kada je reč o kućnim ljubimcima. Predsednik Boris Tadić ima dva rotvajlera, premijer Mirko Cvetković zlatnog retrivera, a predsednica Skupštine Slavica Đukić-Dejanović odlučila se za devizu da životinja ne treba da trpi zbog obaveza svog vlasnika, pa nema mezimca.
    Mačka Micika, koja je imala privremeni dom u Predsedništvu Srbije, bila je jedno vreme prilično popularna u ulozi „predsedničke mačke“. Jedino je golubica Guta, iako nakratko, uspela da preuzme primat među životinjama u državnom vrhu. Dom je našla u kabinetu gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa, od koga nije htela da se odvoji ni kada ju je on, posle mesec dana nege, pustio da odleprša u slobodu. Nije mu zamerila ni to što je nekoliko nedelja držao u zabludi celu javnost Srbije, proglašavajući je mužjakom. Posle nećkanja, Guta je ipak odletela sa simsa gradonačelničkog balkona i označila kraj egzotici među ljubimcima najviših državnih funkcionera. Ako izuzmemo lidera Jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palmu, koji je svojom žirafom dugo intrigirao srpsku javnost, aktuelni političari hvale se uglavnom psima i ponekom mačkom.
    Lider socijalista i ministar policije Ivica Dačić otkrio je javnosti da je kao mali u kuću donosio svakakve životinjice: od papagaja, ribica i kornjača do hrčkova i kučića. Kada je dobio sina i ćerku, sve mezimce preselio je u tazbinu. Na porodičnom placu suvereno „vlada“ labrador Arči, ljubimac ministrovog sina Luke.

Suprotno stereotipu da vojna lica preferiraju korpulentnije pse, general Božidar Delić, inače poslanik naprednjaka, udomio je nemačkog špica.
    - Kiki je star četiri i po godina. Ćerke vode glavnu reč u poslu oko kućnih ljubimaca. - priča nam Delić, čiji ljubimac ima i pasoš i zdravstvenu knjižicu, pa je sasvim ravnopravan član porodice Delić.
    - Ćerkama često kažem da troši kao čovek - kroz smeh priznaje general.
    Na troškove se žali i poslanica Nove Srbije Aleksandra Janković. Ima i razloga, s obzirom na to da životni prostor deli sa mešancima Donom, Belom i Malom, mačorom Đorđem i golubicom Duškom.
    - Kapaciteti su nam iscrpljeni. Dolaskom Duške koju je, kako sumnjamo, na naš balkon prizemljio mačak Đole, jedva da imam slobodnog prostora u stanu. Evo Duška mi upravo stoji na glavi. S njom na temenu sam napisala skoro sve beleške za poslednje skupštinske rasprave - priznala je Aleksandra.
    - Đole je i dalje prilično rezervisan prema novom ukućaninu, ali rešetke na kavezu su dovoljno uske da ne može da je mazne šapom - kaže naša sagovornica.
    Poslanica radikala Lidija Vukićević u svom komšiluku, a i šire, važi za srpsku Brižit Bardo. U domu na Bežanijskoj kosi udomila je dva bivša „uličara“ Becu i Milicu, ali je najveća maza u kući Edi, američki staford.
    - Edi je dobio ime po mom koker španijelu koji je pre nekoliko godina umro od starosti. Ovaj novi Edi ima sve odlike čoveka: ima svoj jastuk i mesto na krevetu i svake noći uredno se namesti pored mene, zagrli me svojim šapama i tako spavamo zajedno. Evo upravo sam nam spremila jaja za doručak, jer on jede kad i mi ukućani - priča Lidija.
    Ona kaže da nikada neće zaboraviti mešanca Žuću, koji je umro pre nešto više od godinu dana.
    - Našla sam ga na ulici isprebijanog, a lečili smo ga i od padavice. I veterinari su ga otpisali, ali ja nisam odustajala i zajedno smo pobedili loše prognoze. Živeo je kod mene još nekoliko godina i bilo nam je divno - priseća se Lidija.
    Pas Žuća pravi društvo lideru Demokratske stranke Srbije Vojislavu Koštunici u Belanovici, a predsednik SPO Vuk Drašković često se može videti na Košutnjaku u šetnji sa svojim vučjakom.
    U stranci G17 plus nismo uspeli da nađemo ljubitelje kućnih ljubimaca. Ni lider Mlađan Dinkić, niti njegovi najbliži saradnici nemaju mezimce, jer, kako su nam u šali rekli, „svoju ljubav usmeravaju na ljude“.

Tadićevi NN rotvajleri
    Javnosti Srbije poznato je da predsednik Srbije Boris Tadić ima dva rotvajlera, ali ne i sa njihovim imenima niti je imala priliku da ih vidi ni na slikama. Bivši predsednik SRJ i srpski premijer Vojislav Koštunicama ima avlijan era Žuću, koji takođe godinama izbegava oči javnosti. Za razliku od životinja naših najviših državnih funkcionera, psi bivšeg i sadašnjeg američkog predsednika Džordža Buša i Baraka Obame redovne su zvezde u tamošnjim medijima, a imaju i svoje sajtove.

Evo čime se bave naši vlastodršci...
    Više računa vode o životinjama nego o ljudima...
    P.S. Priča se da Đilas goluba farba u ljubičasto, i uči ovaj najnoviji jezik....

http://www.alo.rs/vesti/29623/Mackari_opozicija_u_Srbiji
    Za slobodu i krst časni

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Mačkari opozicija u Srbiji!

Ја се понадала да наш Мачак основсао неки покрет отпора.Бах разочарана сам.

Domaćin
    Učlanjen
    21.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovi iz G17 su toliko sugavi da i zivotinje beze od njih.

Obećava
    Učlanjen
    15.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Margarina Pogledaj poruku

Mogao bi da osnuje Savez Dokonih Seljacina.

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio N.T. Pogledaj poruku
    Mogao bi da osnuje Savez Dokonih Seljacina.
    Немој тако он је био добровољац у грађанском рату

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio Margarina Pogledaj poruku
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Slične teme

1. Šta radi i ko je kod nas opozicija.
    Autor munjoliki u forumu Politika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 02.09.2009., 02:10
  2. DSS jedina opozicija danas u Srbiji?
    Autor Bole_Delija u forumu Politika
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 04.01.2009., 17:46
  3. Opozicija u Rusiji
    Autor evaras u forumu Politika
    Odgovora: 154