Policajac napao mladica bez razloga.

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.688
Aleksandar Čortan (22) iz Belegiša, podneo je prijavu protiv policajca Z.M. jer ga je fizički napao dok je u policijskoj stanici u Staroj Pazovi čekao u redu za vađenje pasoša.
Čortan je 14 jula, sa svojim bratom i nekoliko prijatelja, došao u Staru Pazovu da bi podigao novu ličnu kartu i pasoš.

- Predali smo prijave, sedeli u sali i čekali da nas prozovu. Radnik na šalteru Z.M. odjednom je počeo da viče. Rekao mi je da priđem i da izvadim ruke iz džepova. Čim sam prišao pitao me je gde mi je prijava, a ja sam odgovorio da sam je već predao. Tada me je pasošem iznenada pogodio u glavu i rekao mi da odmah izađem napolje, kaže Čortan.

Kada je izašao u dvorište Z.M. mu je prišao i udario dva šamara. :eek:

- Bio sam izgubljen, nisam znao šta se dešava. Prišao mi je drugi policajac i odveo me u jednu prostoriju pod izgovorom da treba da se smirim. Mog brata Vladimira odveli su u drugu prostoriju. Pokušali su da nam objasne da mogu da se žalim, ali da od toga verovatno neće biti ništa, dodao je Čortan.

Posle insistiranja da mu kažu ime policajca koji ga je napao, Aleksandar je saznao da se radi o Z.M. protiv koga je kasnije u toku dana podneo prijavu.
Prema Aleksandrovim rečima, događaju je prisustvovalo oko 30 svedoka, a posle prijave koju je podneo, petoro očevidaca je dalo izjave.

Protiv Z.M. je pokrenut disciplinski postupak, dok je još uvek neizvesno hoće li protiv njega biti podignuta i krivična prijava. Aleksandar Čortan još uvek nije dobio nikakvo objašnjenje zbog čega je 14. jula iznenada verbalno i fizički napadnut.
 
To su vam uobicajene pojave kada je u pitanju ta profesija, a posebno zemlja Srbija. Jer od 2000 god samo se procistio vrh policije, a medju onim obicnim policajcima nije bilo cistke, i mnogo psihopata je ostalo, koji su svoje psihopatske nagone zadovoljavali tokom devedesetih. Ja mislim da u mirnodopskim uslovima, najbizarnija mucenja mozete naci samo kod policije i u pol.stanicama. I tu je situacija najgora po manjim mestima u unutrasnjosti Srbije. A drugo, u policiju (onu koja nosi do penzije pendrek i uniformu)
odlaze osobe koje nose neki kompleks u sebi ili bas isfrustrirane osobe, pa se lece tako sto imaju mogucnost da premlate nekog ili da glume neku silu i vlast. To su pacenici kojima mozak sluzi samo za obavljanje najosnovnijih zivotnih potreba (fizioloske potrebe i ishrana), a sve ostalo rade kako im se naredi ili instinktivno kao zivotinje. Ljudi operisani od licnog integriteta i identiteta. A ko neko moze potpuno mirno da udari nekoga, ako moze da obezbedjuje umno devijantne osobe (pedere i lezbejke), ako moze da udje u kucu velikog SRPSKOG GENERALA i porodicu da mu maltretira...sta reci o takvim ljudima?! Ja ni u snu ne bih mogao biti policajac.
 
prijave disciplinskoj komisiji se podnose u roku od 30 dana od dana dogadjanja..komisiju sacinjavaju dva policijska sluzbenika i civilno lice koje ti imenujes..ukoliko se protiv policajca pokrene discip[linski postupak p[olaicajac je pod suspenzijom do okoncanja postupka..
naravno neophodno je u prijavi jasno i dokumentovano obrazloziti krsenja gradjasnkih prava ili prekoracenja ovlascenja da bi to uspelo..
uostalom neko mora da stane na kraj policijskoj samovolji..a pravna sredstva postoje..samo se gotovo i ne koriste,,
 
Aleksandar Čortan (22) iz Belegiša, podneo je prijavu protiv policajca Z.M. jer ga je fizički napao dok je u policijskoj stanici u Staroj Pazovi čekao u redu za vađenje pasoša.
Čortan je 14 jula, sa svojim bratom i nekoliko prijatelja, došao u Staru Pazovu da bi podigao novu ličnu kartu i pasoš.

- Predali smo prijave, sedeli u sali i čekali da nas prozovu. Radnik na šalteru Z.M. odjednom je počeo da viče. Rekao mi je da priđem i da izvadim ruke iz džepova. Čim sam prišao pitao me je gde mi je prijava, a ja sam odgovorio da sam je već predao. Tada me je pasošem iznenada pogodio u glavu i rekao mi da odmah izađem napolje, kaže Čortan.

Kada je izašao u dvorište Z.M. mu je prišao i udario dva šamara. :eek:

- Bio sam izgubljen, nisam znao šta se dešava. Prišao mi je drugi policajac i odveo me u jednu prostoriju pod izgovorom da treba da se smirim. Mog brata Vladimira odveli su u drugu prostoriju. Pokušali su da nam objasne da mogu da se žalim, ali da od toga verovatno neće biti ništa, dodao je Čortan.

Posle insistiranja da mu kažu ime policajca koji ga je napao, Aleksandar je saznao da se radi o Z.M. protiv koga je kasnije u toku dana podneo prijavu.
Prema Aleksandrovim rečima, događaju je prisustvovalo oko 30 svedoka, a posle prijave koju je podneo, petoro očevidaca je dalo izjave.

Protiv Z.M. je pokrenut disciplinski postupak, dok je još uvek neizvesno hoće li protiv njega biti podignuta i krivična prijava. Aleksandar Čortan još uvek nije dobio nikakvo objašnjenje zbog čega je 14. jula iznenada verbalno i fizički napadnut.

A ha....kako da ne.:roll: Iz čista mira ga je radnik sa šaltera gadjao pasošem, a posle ga policajac prebio.


Ma...budalaština.
 
A ha....kako da ne.:roll: Iz čista mira ga je radnik sa šaltera gadjao pasošem, a posle ga policajac prebio.


Ma...budalaština.

Tako je :rtfm: i ovu devojcicu su zabadali u glavu jer ih je gadjala papucama :think: te price pricaj marsovcima jer samo oni mogu da ti poveruju o "postenim pandurima i pravi koju oni dele" ....opste je poznata stvar kako se panduri izdrkavaju jer im se moze! Krimosi sa znackama...


 
Tako je :rtfm: i ovu devojcicu su zabadali u glavu jer ih je gadjala papucama :think: te price pricaj marsovcima jer samo oni mogu da ti poveruju o "postenim pandurima i pravi koju oni dele" ....opste je poznata stvar kako se panduri izdrkavaju jer im se moze! Krimosi sa znackama...


]

Kako možeš da znaš kako se ponašala pre toga i zašto je tu gde jeste. Nije normalno da policija radi ovo što radi, ali, ako uzmeš u obzir s kakvim ološem svakodnevno ima posla, iskreno, ponekad me njihove reakcije i ne čude.
 
Aleksandar Čortan (22) iz Belegiša, podneo je prijavu protiv policajca Z.M. jer ga je fizički napao dok je u policijskoj stanici u Staroj Pazovi čekao u redu za vađenje pasoša.
Čortan je 14 jula, sa svojim bratom i nekoliko prijatelja, došao u Staru Pazovu da bi podigao novu ličnu kartu i pasoš.

- Predali smo prijave, sedeli u sali i čekali da nas prozovu. Radnik na šalteru Z.M. odjednom je počeo da viče. Rekao mi je da priđem i da izvadim ruke iz džepova. Čim sam prišao pitao me je gde mi je prijava, a ja sam odgovorio da sam je već predao. Tada me je pasošem iznenada pogodio u glavu i rekao mi da odmah izađem napolje, kaže Čortan.

Kada je izašao u dvorište Z.M. mu je prišao i udario dva šamara. :eek:

- Bio sam izgubljen, nisam znao šta se dešava. Prišao mi je drugi policajac i odveo me u jednu prostoriju pod izgovorom da treba da se smirim. Mog brata Vladimira odveli su u drugu prostoriju. Pokušali su da nam objasne da mogu da se žalim, ali da od toga verovatno neće biti ništa, dodao je Čortan.

Posle insistiranja da mu kažu ime policajca koji ga je napao, Aleksandar je saznao da se radi o Z.M. protiv koga je kasnije u toku dana podneo prijavu.
Prema Aleksandrovim rečima, događaju je prisustvovalo oko 30 svedoka, a posle prijave koju je podneo, petoro očevidaca je dalo izjave.

Protiv Z.M. je pokrenut disciplinski postupak, dok je još uvek neizvesno hoće li protiv njega biti podignuta i krivična prijava. Aleksandar Čortan još uvek nije dobio nikakvo objašnjenje zbog čega je 14. jula iznenada verbalno i fizički napadnut.

Ја бих сачекао да чујем изјаву друге стране.Не вероватно ми је да га је полицајац напао пред свима без икаквог разлога ?
 
BR.1: Unutrasnja kontrola koja bi bila kontrolisana od strane nevladinih institucija, uvodjenje kamera u policijska kola i stanice i rigorozne kazne za policajce koji prekrse i prikrivaju prekrsavanje pravila i zakona.

BR.2: Uvodjenje visegodisnje robije za napad na sluzbeno lice.

BR.3: Svi mirni!!!

Pa majku mu zar je ovo toliko tesko uraditi?
 
Ima tamo ljudi koji ne znaju da pišu/govore jezik pravilno a rade na šalterima i odlučuju o sudbini ljudi...Od njihove greške zavisi mnogo...
ali ne toliko koliko zavisi od tumacenja i percepcije ..svasta njima moze da dune u vugla a posto je to sistem u kome vlada pravilo cuvaj ti moja ledja ja cu tvoja..ne treba biti genije pa sagledati posledice..
oni su naime ...naoruzani i ovlasceni za upotrebu sredstava prisile..a nikakve testove rasudjivanja ne prolaze..
i onda imamo situacije u kojima pandur potegne sredstvo prisile ili licno naoruzanje jerbo je nesto..utripovao
 
ne bih se ja oslanjao na percepciju policajca..i njihovo rasudjivanje..posto su kriterijumi po kojima se policajci zaposljavaju..:roll:

Полиција као и све друге институције крцата је неквалитетним кадровима али без обзира на ту чињеницу просто ми је невероватно да полицајац из чиста мира насрне на грађанина који чека у реду за пасош и тиме себе доведе у непотребни ризик да остане без посла.Не кажем ја можда је прича овог момка истинита али волео бих када бих чуо и изјаву друге стране.
 

Back
Top