Evi oduzeli penziju od 18.500 dinara

Waterfall

Legenda
Poruka
50.219
Glumica Eva Ras nedavno je dobila obaveštenje od Zavoda sa socijalno osiguranje da ne može u buduće da koristi penziju pokojnog supruga slikara Radomira Stevića Rasa koja iznosi 18.500 dinara jer ostvaruje i druge prihode.

Poznata glumica u izjavi za Press kaže da je dobila obaveštenje u kojem se navodi da joj se isplata penzije obustavlja, a odluka o tome stupa na snagu odmah, bez obzira na pravo žalbe. Eva Ras smatra da je odluka apsurdna jer sa tom penzijom ne može da preživi i zato je prisiljena da radi.

- Ovo nije samo moj problem, već svih penzionera i mladih koji su ostali bez roditelja i primaju njihovu penziju. Zakon koji to propisuje je idiotski jer mi država zabranjuje da radim i zaradim, a od penzije ne mogu da preživim. Volela bih da vidim Borisa Tadića kako preživljava sa 18.500 dinara. Ovaj zakon je jeziv jer se kosi sa ljudskim pravima. Bila sam u socijalnom, gde su mi rekli da mi je penzija obustavljena dok se ne razreši problem. Ova država radi protiv svojih građana. Mogu misliti kako je tek nekome ko nije Eva Ras - rekla je glumica za Press.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...730/Evi+oduzeli+penziju+od+18.500+dinara.html

Znaci Eva..ili neki obicni gradjanin nema pravo na penziju jer ostvaruje dodatne prihode..
ali zato poslanici u Srbiji sa 100 radnih mesta, upravnim odborima i sl. sranjima - mogu sve - da tove svoje ionako pune dzepova iz raznih sumnjihvih kontakata i tzv prihoda.

I nije u pitanju Eva..sta je sa ostalim gradjanima?
Imamo li mi ikakva prava u ovoj zemlji ili smo samo statisticki podatak koji ima samo obaveze a nikakva prava?
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Glumica Eva Ras nedavno je dobila obaveštenje od Zavoda sa socijalno osiguranje da ne može u buduće da koristi penziju pokojnog supruga slikara Radomira Stevića Rasa koja iznosi 18.500 dinara jer ostvaruje i druge prihode.

Poznata glumica u izjavi za Press kaže da je dobila obaveštenje u kojem se navodi da joj se isplata penzije obustavlja, a odluka o tome stupa na snagu odmah, bez obzira na pravo žalbe. Eva Ras smatra da je odluka apsurdna jer sa tom penzijom ne može da preživi i zato je prisiljena da radi.

- Ovo nije samo moj problem, već svih penzionera i mladih koji su ostali bez roditelja i primaju njihovu penziju. Zakon koji to propisuje je idiotski jer mi država zabranjuje da radim i zaradim, a od penzije ne mogu da preživim. Volela bih da vidim Borisa Tadića kako preživljava sa 18.500 dinara. Ovaj zakon je jeziv jer se kosi sa ljudskim pravima. Bila sam u socijalnom, gde su mi rekli da mi je penzija obustavljena dok se ne razreši problem. Ova država radi protiv svojih građana. Mogu misliti kako je tek nekome ko nije Eva Ras - rekla je glumica za Press.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...730/Evi+oduzeli+penziju+od+18.500+dinara.html

Znaci Eva..ili neki obicni gradjanin nema pravo na penziju jer ostvaruje dodatne prihode..
ali zato poslanici u Srbiji sa 100 radnih mesta, upravnim odborima i sl. sranjima - mogu sve - da tove svoje ionako pune dzepova iz raznih sumnjihvih kontakata i tzv prihoda.

I nije u pitanju Eva..sta je sa ostalim gradjanima?
Imamo li mi ikakva prava u ovoj zemlji ili smo samo statisticki podatak koji ima samo obaveze a nikakva prava?
А зар нема она и своју пензију, радила је толике године?
:think:
 
Ева је врло лоша глумица. Не зна да глуми, чак не зна ни српски добро. Њена националност објашњава зашто је добијала улоге.

Eva nije samo glumica, bila je i pisac i slikar.

Nisam znao da samo najbolji dobijaju penzije. Jel' to neki novi socijalni ugovor? Idejno dete Mlađe Dinkića, ne sumnjam.
 
Eva nije samo glumica, bila je i pisac i slikar.

Nisam znao da samo najbolji dobijaju penzije. Jel' to neki novi socijalni ugovor? Idejno dete Mlađe Dinkića, ne sumnjam.

Нисам рекао реч о пензији. Коментарисао сам њену глуму. Што се њеног финансиског статуса тиче, нисам упознат.
 
Ева је врло лоша глумица. Не зна да глуми, чак не зна ни српски добро. Њена националност објашњава зашто је добијала улоге.
То је мање-више тачно.

Али, друго је њен статус као грађанина у смислу права на пензију.

Ипак, овде неке ствари нису јасне.
Новинари, по обичају, воле да надувавају ствари.

У сваком случају, имала или не и своју пензију, ако је до сад примала породичну, има и даље право на њу, сем ако у међувремену није измењен закон, па пензионери немају право да раде хонорарно, као што је до сада било. :roll:
 
Zena ocigledno dalje radi.

Ева Рас, је слободан уметник, није у сталном радном односу, а слободан уметник си до краја живота. Колики
глумци и ствараоци раде и кад оду у пензију.Тако је то у уметничкој бранши.
Оно што је овде проблем, она је стекла право на мужевљеву пензију, па су јој накнадно то право укинули, што је
апсурд, јер у правној држави стечена права се не дирају.

Обашка ко је све примио националну пензију и за какво "дело" и обашка што је националну пензију, преко
функционерске председничке од мужа (биши председник СФРЈ) примила Мира Ступица. Значи ко има, њему се
даје још, ко нема њему и то мало отимају.
 
Eva nije samo glumica, bila je i pisac i slikar.

Nisam znao da samo najbolji dobijaju penzije. Jel' to neki novi socijalni ugovor? Idejno dete Mlađe Dinkića, ne sumnjam.

Какав је болесник Млађа и каква је ово земља, може и то да се деси, па да пензије остваре само најбољи
инжењери, најбољи аритекте, најбољи лекари....:mrgreen:
 
Ово није лепо што су јој урадили,али У хрватској нпр пензоси који раде хонорарно не плаћају порез тј послодавац им осим хонорара не треба платити ништа.Само не знам јел и ту у питању неки новчани лимит.
 
Eva Ras nema drugi STALNI izvor prihoda. Može da prihoduje od knjiga i glume ali ona je prvenstveno penzionerka. Sa druge strane npr. Matija Bećković ima penziju (daleko veću od Evine), STALAN prihod u UO Politike (čije akcije ima) i zarađuje od svojih knjiga. Što njemu ne uzmu penziju? (ne mislim da treba, daleko bilo, samo se naglas pitam).
 
Eva Ras nema drugi STALNI izvor prihoda. Može da prihoduje od knjiga i glume ali ona je prvenstveno penzionerka. Sa druge strane npr. Matija Bećković ima penziju (daleko veću od Evine), STALAN prihod u UO Politike (čije akcije ima) i zarađuje od svojih knjiga. Što njemu ne uzmu penziju? (ne mislim da treba, daleko bilo, samo se naglas pitam).

pa matija je drugar od borisovog tate ljube :per:

a i otac od borisove drugarice olje beckovic :per:
 
Eva Ras nema drugi STALNI izvor prihoda. Može da prihoduje od knjiga i glume ali ona je prvenstveno penzionerka. Sa druge strane npr. Matija Bećković ima penziju (daleko veću od Evine), STALAN prihod u UO Politike (čije akcije ima) i zarađuje od svojih knjiga. Što njemu ne uzmu penziju? (ne mislim da treba, daleko bilo, samo se naglas pitam).

On je zadnjih deset godina bogom dan......:roll:

Eva je dobila legalnu porodičnu penziju i van svake pameti je ,i zakona, da joj je oduzmu....zašto? Na porez od prodatih knjiga plaća državi porez....
 

Back
Top