Vozite pažljivo?

gost 222415

Elita
Poruka
15.714
Ne znam ima li ovakva tema, ako ima, molim Say, mog drugara :)))), da spoji teme ili ovu prebaci gde treba.

Za dva dana malo mače i kuca srednjeg doba, su u mojoj ulici pregaženi. Malo dalje još jedno mače.

Za vozače pitanje: da li kočite naglo, bez obzira ko je iza vas, kada na ulicu izadje živuljka? Koliko ste obazrivi što se tiče toga?

Često se desi i da sa 70-80km/h naglo zakočim, i iscimam time putnike, jer je neka živuljka izašla na put. Meni je krznena živuljka kao nesavestan pešak, koji bilo gde prelazi ulicu i moram mu stati :))

Jednom se desilo da sam morao da zakočim kad je mače izletelo na put. Pošto sam vozio možda malo brže, ili je maca brzo izašla, ne mogu da se setim, prešao sam ga za pola dužine vozila, ali srećom je nisam pregazio. Bio sam srećan, kao i putnici u kolima, kada smo videli, posle par sekundi ne disanja, da mala maca odlazi od auta :))))
 
Naravno da cu da zakocim, a onaj nazad nek se "slika" ako ne drzi rastojanje...
Medjutim kad je u pitanju pas-projektil ( onaj koji nepokolebljivo juri za autom ) primenjujem pravilo da ne menjam ni brzinu ni putanju dok traje napad.
Razlog za to je sto sam do sada probao svasta da bih izbegao budalu ( zivotinju ) a u stvari sam samo rizikovao svoj zivot.
Primer : Na poledici iz susednog pravca kolona biciklista s jedne strane a sa druge shanac. Ispred mene, na sred puta, izidju cak tri kera koljuci se medjusobno a mene kao da ne primecuju. Samo sam skin'o nogu sa gasa i stego volan...Bilo mi je jako zao kuce ( 1 kom ), ali smo zato svi ostali OK. I danas bi uradio isto. Surovo ali...
S' druge strane 100 na sat, iz trave mi izidje "nesto" na put...jez, pacov, zec ? Uspem da trgnem volan i da izbegnem to cudo i zakocim. Izadjem napolje i vidim malo stene ( 23 cm u duzinu ). To je bilo pre 3 godine. A taj isti kuca upravo lezi pored mojih nogu dok ovo pisem...
 
Naravno da cu da zakocim, a onaj nazad nek se "slika" ako ne drzi rastojanje...
Medjutim kad je u pitanju pas-projektil ( onaj koji nepokolebljivo juri za autom ) primenjujem pravilo da ne menjam ni brzinu ni putanju dok traje napad.
Razlog za to je sto sam do sada probao svasta da bih izbegao budalu ( zivotinju ) a u stvari sam samo rizikovao svoj zivot.
Primer : Na poledici iz susednog pravca kolona biciklista s jedne strane a sa druge shanac. Ispred mene, na sred puta, izidju cak tri kera koljuci se medjusobno a mene kao da ne primecuju. Samo sam skin'o nogu sa gasa i stego volan...Bilo mi je jako zao kuce ( 1 kom ), ali smo zato svi ostali OK. I danas bi uradio isto. Surovo ali...
S' druge strane 100 na sat, iz trave mi izidje "nesto" na put...jez, pacov, zec ? Uspem da trgnem volan i da izbegnem to cudo i zakocim. Izadjem napolje i vidim malo stene ( 23 cm u duzinu ). To je bilo pre 3 godine. A taj isti kuca upravo lezi pored mojih nogu dok ovo pisem...

:ok: :ok: :ok:

Svaka čast!
 
Naravno da cu da zakocim, a onaj nazad nek se "slika" ako ne drzi rastojanje...
Medjutim kad je u pitanju pas-projektil ( onaj koji nepokolebljivo juri za autom ) primenjujem pravilo da ne menjam ni brzinu ni putanju dok traje napad.
Razlog za to je sto sam do sada probao svasta da bih izbegao budalu ( zivotinju ) a u stvari sam samo rizikovao svoj zivot.
Primer : Na poledici iz susednog pravca kolona biciklista s jedne strane a sa druge shanac. Ispred mene, na sred puta, izidju cak tri kera koljuci se medjusobno a mene kao da ne primecuju. Samo sam skin'o nogu sa gasa i stego volan...Bilo mi je jako zao kuce ( 1 kom ), ali smo zato svi ostali OK. I danas bi uradio isto. Surovo ali...
S' druge strane 100 na sat, iz trave mi izidje "nesto" na put...jez, pacov, zec ? Uspem da trgnem volan i da izbegnem to cudo i zakocim. Izadjem napolje i vidim malo stene ( 23 cm u duzinu ). To je bilo pre 3 godine. A taj isti kuca upravo lezi pored mojih nogu dok ovo pisem...

imas reputaciju za ovaj post ;) (sutra)
....................................
a ja nisam vozac ali kada bih bila,verovatno bih se slupala negde kada bi mi nesto izletelo
reagovala bih refleksno i verovatno bih napravila neki karambol :neutral:
nisam ja za vozaca
:lol:
bolje mi ovako
a kada bih nekoga zgazila,ceo zivot bi me to proganjalo,garant
 
imas reputaciju za ovaj post ;) (sutra)
....................................
a ja nisam vozac ali kada bih bila,verovatno bih se slupala negde kada bi mi nesto izletelo
reagovala bih refleksno i verovatno bih napravila neki karambol :neutral:
nisam ja za vozaca
:lol:
bolje mi ovako
a kada bih nekoga zgazila,ceo zivot bi me to proganjalo,garant

Od reči do reči! :amen:
 
На Ибарској на сваких километар прегажени пси и мачке.
Углавном су штенци, а виђао сам и расне псе.
Мало је до неодговорности власника, али највише власти, која мора да води рачуна о томе да, по европском стандарду, буду путеви ограђени! Средњи век на делу, али се не возе запрежна возила, па мајстор може да укочи. Врло је тешко прогнозирати како ће се реаговати возач, углавном рефлексивно ће слетети са пута. Сваки искусан возач ће вам рећи да ако сте приметили животињу при пуној брзини, можете да се самоубијете или да прегазите животињу. Трећег нема.
 
Verovali ili ne...a bilo je i u Blic-u.
Nedavno je iz Koluta, iz privatnog Zoo-vrta pobegla medvedica !!! Krenula ona tako u setnju i srecom na vreme, ugleda je jedan hrvatski turista pored glavnog puta i prijavi policiji. Jurnjava, frka ali srecom, ubrzo je pokupio vlasnik i njih dvoje polako pesice krenu kuci. Negde oko 02h su se nasli ispred diskoteke u Bezdanu a pojava medvedice je izazvala opstu senzaciju. Naravno medvedica je bila mlada i pitoma i sve se dobro zavrsilo, danas je ziva i zdrava...Srecom kazem jer glavni put spaja Hrvatsku, Madjarsku, blizu je i Bosna, izuzetno opterecen pravac, svi jurcaju, moglo je biti svasta. Jos da dodam da taj kraj vrvi od lovaca i krivolovaca. Zivim na 30 km odatle, pa znam...
 
joj koliko smo samo puta videli zgazene vucjake i sarplanince
jednom smo cak videli vucjaka kako unezvereno trckara po ibarskoj magistrali
tacnije ja sam videla i reko da stanemo da ga pokupimo,izginuce...
i dobijem odgovor "jeste i sta cemo onda sa njim? ne mozes ih sve spasiti,blablabla truc"
pa i ne mozes da ga spases kada ebeno neces!!!!!
kud se setih ..............
eto zbog kakvih stvari mene grize savest...a ne daj boze da sam vozac i da zgazim nesto
 
Verovali ili ne...a bilo je i u Blic-u.
Nedavno je iz Koluta, iz privatnog Zoo-vrta pobegla medvedica !!! Krenula ona tako u setnju i srecom na vreme, ugleda je jedan hrvatski turista pored glavnog puta i prijavi policiji. Jurnjava, frka ali srecom, ubrzo je pokupio vlasnik i njih dvoje polako pesice krenu kuci. Negde oko 02h su se nasli ispred diskoteke u Bezdanu a pojava medvedice je izazvala opstu senzaciju. Naravno medvedica je bila mlada i pitoma i sve se dobro zavrsilo, danas je ziva i zdrava...Srecom kazem jer glavni put spaja Hrvatsku, Madjarsku, blizu je i Bosna, izuzetno opterecen pravac, svi jurcaju, moglo je biti svasta. Jos da dodam da taj kraj vrvi od lovaca i krivolovaca. Zivim na 30 km odatle, pa znam...

Sećam se, iz tog zoološkog vrta su beše pre godinu-dve dva majmuna emigrirala u Mađarsku?
 
Kad sam počela da vozim u pratnji svog tate (od njega sam valjda i nasledila tu crtu sentimentalnosti i sklonosti ka živuljkicama... "Vas dvoje... samo da vam je nešto na četiri noge!", govorila je mama), samo jednom je rekao: "Molim te, sine, kad si u autu, misli najpre na sebe i na one koje voziš!" dodajući u pola glasa: "Kome govorim? Ne daj Bože da tebi izleti neka kuca ili maca pri punoj brzini!"
Sve je bilo u fazonu: "Moje je da kažem... al' znam da me nećeš baš slušati".
Nekako tako i jeste... ali, Bogu hvala, sem jedne ptice (ni danas ne znam šta je to bilo) sa kojom sam se bukvalno sudarila na putu prema Kikindi (al' je preživela :D), nije bilo ozbiljnijih incidenata... osim nekoliko kočenja.
 
ljudi necete verovati...u mojoj ulici je pregazena SOVA :D da,SOVA :D aj razumem pse i macke...ajde i goluba tu i tamo...al gde sovu :D a jadna..
a da...bilo neko stene malo budalasto...i istrci na ulicu kad je isla kolona kola....prvo presao beli kombi preko njega,pa neki karavan pa punto ja msm...sva 3 auta u roku od 30 sec...a keriv samo ustao i otrckarao :D fazon je sto su ga gume zaobisle a bio je dovoljno mali da ga branikom ne zakace...reci koja sreca :)
 
Ucila ja da vozim. Isli ortak i ja u neko zabaceno mesto, gde nema kola dole u "Rupcinama"(malo pre Zeleznika) i ja vozila. Ima put ali je zatvoreno. Pun gas, taman krenula 30,40, 50 km/h kad odjednom po celom putu se razleti 5-10 stenaca. Ako nismo izginuli tad. Nekako ukocim i skrenem i umalo da upadnemo u neku rupcagu. 'Bem ti kucice da izginem zbog njih.... al tacno da sam jedno samo jedno zgazila, vise nikad ne bih sela za volan. :ljutko:
Drugo sto mi se jos desilo, neko vreme pre svega toga. Drugi ortak i ja cekamo na stanici autobus. Jedna macka izlece na ulicu ( u teranju bila verovatno) za njom macor, macka se zaustavlja i vraca nazad, a on nastavlja. i dok sam istrcala 'BUM' :dash: , kako su prosla kola otrcim do macke kad vidim ziv je, al se trese, verovatno u onom soku. Sta da radim ne smem da ga uzmem, jer ako mu je sj*ban vrat mogu da mu pogorsam stanje, razmisljam ja a sekunde su u pitanju nalazimo se na sred ulice. Dok sam ja razmisljala jos jedna kola dolaze, ja na sred ulice i ne pomeram se, racunam zaustavice se, kad ja sam bukvalno odskocila u stranu da me lik ne bi zgazio!! i jos jednom zgazi macka...:dash: A on od soka ustane, ziv i dalje na sve cetiri onako dignutih nakostresenih ledja i nakostresenog repa. Bez razmisljanja sam istrcala i zgrabila ga. Izmedju toga sam i stopirala nekom liku da stane on je samo proleteo pored mene. Ja i ortak sa mackom u narucju trcimo kod veta kad se setim da ima 21h 30min sta da radim? Nista, zovi mog veterinara, on moze tek za pola cuke negde je u gradu takodje hitna intervencija, mazim ja macora, rekao mi je da ako ima unutrasnje krvarenje ne moze da uradi nista. Spolja mu nista nije bilo. Al su mu oci bile malo krvave. Rekao je da to nije toliko strasno da mora negde da krvari. Prekinem vezu, i sednem da ga sacekam. Kad macka iskoci frknu, otrca, na nekoj bezbednoj razdajini me pogleda jos jednom, preskoci neku kapiju i pobeze. A ja u soku. :eek: Al dobro, ostalo mu je jos 7 zivota, tad sam pocela da verujem u to. :aha: Javila sam vetu, a mi smo krenuli onuda kuda smo krenuli pre svega toga, svojim putem. To je bilo negde pre dve, tri godine. Al nikad necu zaboraviti.
 

Back
Top