Vozite pažljivo?
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Vozite pažljivo?

Elita
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vozite pažljivo?

Ne znam ima li ovakva tema, ako ima, molim Say, mog drugara ))), da spoji teme ili ovu prebaci gde treba.

Za dva dana malo mače i kuca srednjeg doba, su u mojoj ulici pregaženi. Malo dalje još jedno mače.

Za vozače pitanje: da li kočite naglo, bez obzira ko je iza vas, kada na ulicu izadje živuljka? Koliko ste obazrivi što se tiče toga?

Često se desi i da sa 70-80km/h naglo zakočim, i iscimam time putnike, jer je neka živuljka izašla na put. Meni je krznena živuljka kao nesavestan pešak, koji bilo gde prelazi ulicu i moram mu stati )

Jednom se desilo da sam morao da zakočim kad je mače izletelo na put. Pošto sam vozio možda malo brže, ili je maca brzo izašla, ne mogu da se setim, prešao sam ga za pola dužine vozila, ali srećom je nisam pregazio. Bio sam srećan, kao i putnici u kolima, kada smo videli, posle par sekundi ne disanja, da mala maca odlazi od auta )))

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Vozite pažljivo?

Naravno da cu da zakocim, a onaj nazad nek se "slika" ako ne drzi rastojanje...
    Medjutim kad je u pitanju pas-projektil ( onaj koji nepokolebljivo juri za autom ) primenjujem pravilo da ne menjam ni brzinu ni putanju dok traje napad.
    Razlog za to je sto sam do sada probao svasta da bih izbegao budalu ( zivotinju ) a u stvari sam samo rizikovao svoj zivot.
    Primer : Na poledici iz susednog pravca kolona biciklista s jedne strane a sa druge shanac. Ispred mene, na sred puta, izidju cak tri kera koljuci se medjusobno a mene kao da ne primecuju. Samo sam skin'o nogu sa gasa i stego volan...Bilo mi je jako zao kuce ( 1 kom ), ali smo zato svi ostali OK. I danas bi uradio isto. Surovo ali...
    S' druge strane 100 na sat, iz trave mi izidje "nesto" na put...jez, pacov, zec ? Uspem da trgnem volan i da izbegnem to cudo i zakocim. Izadjem napolje i vidim malo stene ( 23 cm u duzinu ). To je bilo pre 3 godine. A taj isti kuca upravo lezi pored mojih nogu dok ovo pisem...

Elita
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio A-man Pogledaj poruku
    Medjutim kad je u pitanju pas-projektil ( onaj koji nepokolebljivo juri za autom ) primenjujem pravilo da ne menjam ni brzinu ni putanju dok traje napad.
    Razlog za to je sto sam do sada probao svasta da bih izbegao budalu ( zivotinju ) a u stvari sam samo rizikovao svoj zivot.
    Primer : Na poledici iz susednog pravca kolona biciklista s jedne strane a sa druge shanac. Ispred mene, na sred puta, izidju cak tri kera koljuci se medjusobno a mene kao da ne primecuju. Samo sam skin'o nogu sa gasa i stego volan...Bilo mi je jako zao kuce ( 1 kom ), ali smo zato svi ostali OK. I danas bi uradio isto. Surovo ali...
    S' druge strane 100 na sat, iz trave mi izidje "nesto" na put...jez, pacov, zec ? Uspem da trgnem volan i da izbegnem to cudo i zakocim. Izadjem napolje i vidim malo stene ( 23 cm u duzinu ). To je bilo pre 3 godine. A taj isti kuca upravo lezi pored mojih nogu dok ovo pisem...

Svaka čast!

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

imas reputaciju za ovaj post (sutra)
    ....................................
    a ja nisam vozac ali kada bih bila,verovatno bih se slupala negde kada bi mi nesto izletelo
    reagovala bih refleksno i verovatno bih napravila neki karambol
    nisam ja za vozaca

bolje mi ovako
    a kada bih nekoga zgazila,ceo zivot bi me to proganjalo,garant

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Citat Original postavio Tsuymish Pogledaj poruku
    imas reputaciju za ovaj post (sutra)
    ....................................
    a ja nisam vozac ali kada bih bila,verovatno bih se slupala negde kada bi mi nesto izletelo
    reagovala bih refleksno i verovatno bih napravila neki karambol
    nisam ja za vozaca

bolje mi ovako
    a kada bih nekoga zgazila,ceo zivot bi me to proganjalo,garant
    Od reči do reči!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Meni se isto desilo samo na autoputu ne znam ni sta je izletelo..a kad vozim bajs oko beograda neverovatno sta sve zgazeno vidjamu poslednje vreme jezeva mnogo i zmija
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

На Ибарској на сваких километар прегажени пси и мачке.
    Углавном су штенци, а виђао сам и расне псе.
    Мало је до неодговорности власника, али највише власти, која мора да води рачуна о томе да, по европском стандарду, буду путеви ограђени! Средњи век на делу, али се не возе запрежна возила, па мајстор може да укочи. Врло је тешко прогнозирати како ће се реаговати возач, углавном рефлексивно ће слетети са пута. Сваки искусан возач ће вам рећи да ако сте приметили животињу при пуној брзини, можете да се самоубијете или да прегазите животињу. Трећег нема.

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Verovali ili ne...a bilo je i u Blic-u.
    Nedavno je iz Koluta, iz privatnog Zoo-vrta pobegla medvedica !!! Krenula ona tako u setnju i srecom na vreme, ugleda je jedan hrvatski turista pored glavnog puta i prijavi policiji. Jurnjava, frka ali srecom, ubrzo je pokupio vlasnik i njih dvoje polako pesice krenu kuci. Negde oko 02h su se nasli ispred diskoteke u Bezdanu a pojava medvedice je izazvala opstu senzaciju. Naravno medvedica je bila mlada i pitoma i sve se dobro zavrsilo, danas je ziva i zdrava...Srecom kazem jer glavni put spaja Hrvatsku, Madjarsku, blizu je i Bosna, izuzetno opterecen pravac, svi jurcaju, moglo je biti svasta. Jos da dodam da taj kraj vrvi od lovaca i krivolovaca. Zivim na 30 km odatle, pa znam...

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

joj koliko smo samo puta videli zgazene vucjake i sarplanince
    jednom smo cak videli vucjaka kako unezvereno trckara po ibarskoj magistrali
    tacnije ja sam videla i reko da stanemo da ga pokupimo,izginuce...
    i dobijem odgovor "jeste i sta cemo onda sa njim? ne mozes ih sve spasiti,blablabla truc"
    pa i ne mozes da ga spases kada ebeno neces!!!!!
    kud se setih ..............
    eto zbog kakvih stvari mene grize savest...a ne daj boze da sam vozac i da zgazim nesto

Elita
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Malopre se sestra pozadi zakucala u sedište, jer je jedno kuče izletelo na put. Bilo je interventno kočenje sa 60-70km/h na 0 )))

kuče je bezbedno prešlo ulicu

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Verovali ili ne...a bilo je i u Blic-u.
    Nedavno je iz Koluta, iz privatnog Zoo-vrta pobegla medvedica !!! Krenula ona tako u setnju i srecom na vreme, ugleda je jedan hrvatski turista pored glavnog puta i prijavi policiji. Jurnjava, frka ali srecom, ubrzo je pokupio vlasnik i njih dvoje polako pesice krenu kuci. Negde oko 02h su se nasli ispred diskoteke u Bezdanu a pojava medvedice je izazvala opstu senzaciju. Naravno medvedica je bila mlada i pitoma i sve se dobro zavrsilo, danas je ziva i zdrava...Srecom kazem jer glavni put spaja Hrvatsku, Madjarsku, blizu je i Bosna, izuzetno opterecen pravac, svi jurcaju, moglo je biti svasta. Jos da dodam da taj kraj vrvi od lovaca i krivolovaca. Zivim na 30 km odatle, pa znam...
    Sećam se, iz tog zoološkog vrta su beše pre godinu-dve dva majmuna emigrirala u Mađarsku?

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Kad sam počela da vozim u pratnji svog tate (od njega sam valjda i nasledila tu crtu sentimentalnosti i sklonosti ka živuljkicama... "Vas dvoje... samo da vam je nešto na četiri noge!", govorila je mama), samo jednom je rekao: "Molim te, sine, kad si u autu, misli najpre na sebe i na one koje voziš!" dodajući u pola glasa: "Kome govorim? Ne daj Bože da tebi izleti neka kuca ili maca pri punoj brzini!"
    Sve je bilo u fazonu: "Moje je da kažem... al' znam da me nećeš baš slušati".
    Nekako tako i jeste... ali, Bogu hvala, sem jedne ptice (ni danas ne znam šta je to bilo) sa kojom sam se bukvalno sudarila na putu prema Kikindi (al' je preživela ), nije bilo ozbiljnijih incidenata... osim nekoliko kočenja.
    Velika srca vole, mala traže da budu voljena

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Vozači, obratite pažnju, upravo je u jeku sezona odbacivanja štenaca i mačića.

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    Sećam se, iz tog zoološkog vrta su beše pre godinu-dve dva majmuna emigrirala u Mađarsku?
    Jeste, jeste ZOO Miki...

popkeeee nije na forumu
    Never go to war with a nation whose national holiday celebrates a defeat in 1389
    Aktivan član popkeeee (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

ljudi necete verovati...u mojoj ulici je pregazena SOVA da,SOVA aj razumem pse i macke...ajde i goluba tu i tamo...al gde sovu a jadna..
    a da...bilo neko stene malo budalasto...i istrci na ulicu kad je isla kolona kola....prvo presao beli kombi preko njega,pa neki karavan pa punto ja msm...sva 3 auta u roku od 30 sec...a keriv samo ustao i otrckarao fazon je sto su ga gume zaobisle a bio je dovoljno mali da ga branikom ne zakace...reci koja sreca

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

hehehehh bas je smesno sto je neko zgazio sovu hihihihihiiiii

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Stvarno, nije ni smešno ni za keženje. Verovatno je bila mlada, neiskusna. Možda čak i poletarac.

popkeeee nije na forumu
    Never go to war with a nation whose national holiday celebrates a defeat in 1389
    Aktivan član popkeeee (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

ma matora sova ima preko pola metra

Elita
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Akcenat je na tome da je i sova živo biće.

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Citat Original postavio llmd Pogledaj poruku
    Akcenat je na tome da je i sova živo biće.

Aktivan član Reyna (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Ucila ja da vozim. Isli ortak i ja u neko zabaceno mesto, gde nema kola dole u "Rupcinama"(malo pre Zeleznika) i ja vozila. Ima put ali je zatvoreno. Pun gas, taman krenula 30,40, 50 km/h kad odjednom po celom putu se razleti 5-10 stenaca. Ako nismo izginuli tad. Nekako ukocim i skrenem i umalo da upadnemo u neku rupcagu. 'Bem ti kucice da izginem zbog njih.... al tacno da sam jedno samo jedno zgazila, vise nikad ne bih sela za volan.
    Drugo sto mi se jos desilo, neko vreme pre svega toga. Drugi ortak i ja cekamo na stanici autobus. Jedna macka izlece na ulicu ( u teranju bila verovatno) za njom macor, macka se zaustavlja i vraca nazad, a on nastavlja. i dok sam istrcala 'BUM' , kako su prosla kola otrcim do macke kad vidim ziv je, al se trese, verovatno u onom soku. Sta da radim ne smem da ga uzmem, jer ako mu je sj*ban vrat mogu da mu pogorsam stanje, razmisljam ja a sekunde su u pitanju nalazimo se na sred ulice. Dok sam ja razmisljala jos jedna kola dolaze, ja na sred ulice i ne pomeram se, racunam zaustavice se, kad ja sam bukvalno odskocila u stranu da me lik ne bi zgazio!! i jos jednom zgazi macka... A on od soka ustane, ziv i dalje na sve cetiri onako dignutih nakostresenih ledja i nakostresenog repa. Bez razmisljanja sam istrcala i zgrabila ga. Izmedju toga sam i stopirala nekom liku da stane on je samo proleteo pored mene. Ja i ortak sa mackom u narucju trcimo kod veta kad se setim da ima 21h 30min sta da radim? Nista, zovi mog veterinara, on moze tek za pola cuke negde je u gradu takodje hitna intervencija, mazim ja macora, rekao mi je da ako ima unutrasnje krvarenje ne moze da uradi nista. Spolja mu nista nije bilo. Al su mu oci bile malo krvave. Rekao je da to nije toliko strasno da mora negde da krvari. Prekinem vezu, i sednem da ga sacekam. Kad macka iskoci frknu, otrca, na nekoj bezbednoj razdajini me pogleda jos jednom, preskoci neku kapiju i pobeze. A ja u soku. Al dobro, ostalo mu je jos 7 zivota, tad sam pocela da verujem u to. Javila sam vetu, a mi smo krenuli onuda kuda smo krenuli pre svega toga, svojim putem. To je bilo negde pre dve, tri godine. Al nikad necu zaboraviti.
    Tigrastija od tigra...

Slične teme

1. slusati pazljivo
    Autor banegad u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.05.2006., 10:21
  2. PAZLJIVO SASLUSAJTE
    Autor steve_o u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.01.2005., 14:43

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu