Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

10 godina sam se patio sa hronicnim conjuctivitisom.Lekari mi nisu mogli pomoci.Promenio sam drasticno nacin ishrane,nevezano sa mojim problemom,i gle,nestade mog conjuktivitisa.I evo godina dana kako ne upotrebljavam kapi i mogu da citam satima bez problema."Neka hrana bude vas lek,....",apsolutno je bio u pravu Hipokrat.Imam 60 godina i problem sa artritisom.Nisam mogao da cucnem od bola u kolenu.Znam da se nisam izlecio,ali sam uklonio otok i bol za 20 dana.Cime?Oblogom od gaveza.Poslednja knjiga koju sam procitao i koju toplo preporucujem:Balch:10 prirodnih lekova koji vam mogu spasiti zivot.Zelim vam dobro zdravlje.Skako.

Gde se moze nabaviti ta knjiga i kako. . Unapred hvala.
 
Mislim da je alternativa veoma prihvatljiva i to bas u danasnje vreme zbog nacina na koji zivimo. Naravno da je zvanicna medicina neophodna ali mislim da se na duze staze treba odluciti za alternativu jer smatram da su lekovi veoma toksicni i da doktori prepisivanjem lekova lece jedno a prave problem na drugoj strani. Uz to, zvanicna medicina leci posledice a ne uzroke.
Nedavno sam bila kod jednog "alternativca" koji mi je tako lepo slozio kicmu za koju su mi zvanicni medicinari rekli da je okostala i beznadezna. I sama se bavim vec duzi niz godina fitoterapijom, rekla bih prilicno uspesno.
Dakle, hocu da kazem da je zvanicna medicina kud i kamo bolja kada su u pitanju brze reakcije, npr. prelomi i sl. dok je alternativna medicina daleko bolja na duze staze jer nije toksicna. Ipak, potrebno je znati da fitoterapija deluje sporije od lekova pa se moze reci da je ona za one kojima se ne zuri. :)
 
Ma multiplex skleroza ne mora da se razvije odmah. Ona moze godinama polako da se razvija. A verovatno koristi i klasicnu medicinu. Mozda joj lekovi iz klasicne medicine pomazu a ne sarlatanstvo(homeopatija). Objasni mi mehanizam delovanja homeopatije, ali korak po korak i dokazi da je to tako i ja idem pravo na trg da se derem da je homeopatija u pravu. A svi su dokazali da nije tako. VODA NEMA PAMCENJE!!!!

Ne treba zaboraviti da je dobar doktor onaj koji je otvore za sve mogucnosti da bi pomogao pacijentu. Tesko bolesnom pacijentu treba dati nadu svake vrste a ne biti iskljuciv. Vrlo cesto ljudi od "nevernih" doktora cuju recenice tipa "zao nam je..." Dobar doktor ce savetovati pacijentu da pokusa sve, mislim ako mu je stvarno stalo do pacijenta i ne otaljava svoj posao zbog neadekvatne plate.
 
Uvek postoji sansa da ce telo samo da se oslobodi tumora, da ce da proradi imuni sistem, da ce lecenje da pocne da deluje... A svi ti alternativni lekovi i cajevi su veruj mi ispitani u klinickim uslovima i verovatno da im nije dokazana neka upotrebna vrednost cim se ne prodaju masovno i prepisuju u referentnim zdravstvenim institucijama.

Mozda zato sto alternativni lekovi i cajevi ne mogu da se komercijalizuju. Cajevi svakako ne mogu da budu skupi!!! :)
 
Mislim da se bas zbog nepostojanja statistickih podataka o uspesnosti alternativne medicine ona kotira tako visoko.Tu se racunaju samo uspesno "izleceni".Niko ne racuna one kojima nije pomoglo nista.Tu nema kategorije npr. petogodisnjeg prezivljavanja.Uspesi se glasno isticu,a neuspresi precute.I jos nesto,od alternativne medicine javnost manje ocekuje,nego od zvanicne.Pacijent u alternativnu terapiju krece sa velikim optimizmom,a u konvencionalnu sa velikom skepsom.A svi znamo da je moc sugestije i autosugestije cudo.
U zvanicnoj medicini se vodi precizna statistika,pa je normalno da je "uspesnost" manja.
Meni je to mnogo blize,nego mistifikacija u alternativnoj.
U zvanicnoj medicini se tacno zna koji lek pomaze,a koji ne,dok u alternativnoj to cesto nije moguce ni utvrditi(veruje se na rec).

Ja se ne bih slozila sa takvim stavom. Dacu jedan primer: jos su nase babe znale da se na zagnojeno mesto stavi list bokvice i da ona preko noci sve izvuce i ocisti ranu. Ako niste probali nemojte da kudite konja kog niste jahali.
Naravno u uslovima laboratorijskog ispitivanja doktori ne bi u bokvici nasli nista jer i ne znaju sta da traze. Njima nije vazno da li nesto pomaze vec da li tome necemu mogu da daju ime i da to onda dobro naplate. Dok se doktori bave naucnim istrazivanjem i laboratorijskim analizama u cilju otkrivanja novih otrova koji ce moci da se komercijalizuju, narod pati.
 
Interesantno je cuti razlicita misljenja, ali mi nije jasno sledece:
Alternativna medicina je uglavnom dovodjena u vezu sa - neuspehom, prevarom, nadrilekarstvom i td...Uglavnom su navedeni negativni primeri i stavovi uvazenih Dr. zvanicne medicine. Ok.

Ako vec zvanicna medicina pruza sve odgovore, i leci sve bolesti, "proverenim" lekovima i sredstvima, zasto se ljudi uopste obracaju "alternativcima" :confused:
Otkud onolika deca bez ruku i nogu, nihove majke su pile "provereno neskodljive" lekove
zvanicne medicine , prepisivane od Dr zapadne medicine.
Otkud tolika smrtnost usled : sepse ( u XX veku), pogresno postavljenih dijagnoza, metodama "naucno priznate" medicine,nestrucno izvedenih intervencija, HIVa, i hepatitisa C nastalog transfuzijom "proverene" krvi...
O alavosti na novac necu ni da govorim, svako ko je na zalost dolazio u situaciju da trazi pomoc koja izlazi iz okvira najobicnijeg pregleda od lekara opste pr. zna o cemu govorim.

Ne bih ja tako olako bacala kamen na "Alternativce" postovani Dr. zvanicne medicine.
U svakom zitu ima kukolja i obratno.

Svaka cast, mnogo su se raspisali ovi "doktori". Dajte ljudi, javite se sa svojim iskustvima sa alternativnom medicinom. Ja sam ih do sad cula nebrojeno a i sama imam neka pozitivna iskustva. Neka vide i cuju da nisu najpametniji a nada sve da nisu humani.
 
Problem je samo sto se od zvanicne medicine ocekuje cudo,a od alternativne ne, a na osnovu te pretpostavke se gradi i stav,pa je alternativna u prednosti.Uz to.uspesi zvanicne se prihvataju kao ocekivani,a uspesi alternativne kao "cudotvorni".Prilican nesklad,jel da?

Ja mislim suprotno. Pre ce biti da se od alternativaca ocekuje cudo a od zvanicne medicine ne.
 
Prevencija, alternativna i klasicna medicina - sve troje imaju mesta u tretmanu ljudi prema tome ne treba automatski iskljucivati alternativnu mnedicinu. Naravno, treba se civati sarlatana koji lece sve i svasta raznim napitcima (nisam za varijantu "lecim alergiju, plucne bolesti, kamen u bubregu, rak, sidu.....! - ipak treba biti ozbiljan), ali nikako nisam za automatsko odbacivanje alternativnih mogucnosti. Treba voditi racuna o tome KO je homeopata (homeopatija nije nimalo jednostavna ni laka i njom se ne moze baviti bas svako): osoba mora biti sertifikovana, sa zavrsenim obrazovanjem za praktikovanje homeopatije. Dalje, homeopatija zahteva izuzetno poznavanje klasicne medicine i nije neobicno sto su mahom svi nasi homeopate doktori klasicne medicine. Ideja da neko moze izucavati homeopatiju i njom se baviti a da do detalja nema saznanje o ljudskom telu i njegovom funcionisanju na celijskom, biohemijskom i fizioloskom nivou prosto je nepojmljiva bilo kome ko se ozbiljno bavi medicinskim naukama. Moja je maxima da sve ono sto ne moze da naskodi a mozda moze da pomogne - treba probati.
Moram jos da pomenem da NIJE TACNO da homeopatski lek ne moze da naskodi: PRAVILNO propisan i adekvatan homeopatski lek za neku osobu i njeno stanje NE MOZE da naskod. Ali neadekvatan homeopatski lek za odredjenog pacijenta ili stanje itekako moze da napravi pravo cudo problema, pa je i iz tog razloga neophodno ne leciti se homeopatski na svoju ruku ili ici kod nekog priucenog homeopate vec potraziti strucnu pomoc od nekoga ko zna sta radi.
Od nedavno je alternativna medicina a time i homeopatija dobila svoje mesto i na sceni naseg zdravstvenog sistema, mnogi se klasicni lekari bave i homeopatijom i kombinuju ili naizmenicno primenjuju ova dva tima pristupa pacijentu, sto mislim da moze da bude samo dobro, nikako lose.

Sto se mog licnog stava tice, ne verujem u homeopatiju iz najprostijeg moguceg razloga: cela se homeopatija temelji na tome da se lekovi razblazuju pri cemu ostaje 'memorijski otisak' u resetci vode (moleku;larnoj resetci vode), odnosno da voda 'pamti' (o cemu je vec bilo reci). Obzirom da je krajem proslog veka naucno dokazano od samih homeopata koji su hteli da dokazu bas ovu tvrdnju - da voda ipak 'ne pamti' odnosno da nije sposobna da prenosi elektromagnetne poruke, ne znam na cemu bih mogla da utemeljim delovanje homeopatskih lekova nakon tog saznanja sem na placebo efektu - autosugestivnom stavu pacijenta da ce mu, nakon sto mu klasicna medicina ne moze pomoci, od homeopatije biti bolje. Podrzavam ovo, uz konstataciju da 'sve sto ne moze d anaskodi a moze da pomogne - treba probati", pa sam tako i sama spremna da probam homeopatski da 'izlecim' svoje probleme sa zelucem odnosno gastritisom. Pronaci cu nekoga od homeopata u Bgdu i probacu pa cu vas obavestiti o ishodu. U medjuvremenu, svakog utorka na drugom programu oko 22h ide emisija koja se zove Alternativna medicina - veoma lepo uradjena ispituje mitove i istine o raznim oblicima alternative. Ko je zainteresovan za alternativu - toplo mu preporucujem da pogleda ovaj serijal.

Pa reci WW, ako ne znas na cemu da utemeljis verovanje da homeopatija moze da pomogne, na cemu onda temeljis verovanje da moze da naskodi? :rolleyes:
 
Biofarm na novom beogradu ima neke proizvode na bazi bilja koji su jako efikasni.Licno sam upotrebljavao Megamin za jacanje imuniteta i stomacne tegobe i vise ih nemam.Svakih sest meseci pijem njihov proizvod koji se zove Imunarac forte podize imunitet celig organizma i u zadnje dve godine nisam imao nikakvih tegoba,cak ni grip.Tako da i alternativa pomaze,naravno ne bih zanemario zvanicnu medicinu.Ove preparate mozete nabaviti i u bolnici NovaVita u Rakovici kod manastira Svete Petke u Rakovici.

Biofarm je blago receno cudna pojava. Ja sam tamo otisla po preporuci svog doktora da uzmem te preparate. Ocito je bio u dogovoru sa njima... Ma znamo o cemu se radi, zar ne? Kancelarija, ili kako bih to vec nazvala nalazi se u prizemlju jedne zgrade i kada sam usla prvo sam pomislila da je prodavnica kompjutera jer to je zaista paravan. Preparate o kome govoris donose negde "od pozadi" ili konkretno iz prostorije u koju se ide stepenistem. Da me doktor tamo nije uputio ne bih znala da to tu ima jer nisu ni na koji nacin, bar tada, bili obelezeni kao takva prodavnica. Kada sam preparate donela kuci i pocela da koristim (za podizanje imuno sistema - Amazonski megamin u obliku mleca kome su dodate neke trave i neke njihove kapsule takodje) sve sto sam dobila bila je glavobolja. Testirala sam pojavu. Kada ne koristim te proizvode glavobolje nema i obratno. Iz tog razloga sam veoma skupo placene proizvode bacila. Koristim ovu priliku da vas upozorim da ne dajete novac za te proizvode jer cete sebi kupiti samo nevolju.
 
prvo da se izvinem jer sinoc nisam stigla da napisem obecano...
U nasem telu postoje 7 tacaka kako ih mi nazivamo "energicentre", svaki centar ima odredjenu boju i odredjenu ulogu u telu za odgovorne organe...kroz ove centre protice energia...kada nema nikakvih ometanja svaki deo tela je aktivan a organizam zdrav...izmedju ovih centara postoji komunikacija ako u slucaju dodje do prekida u telu se osniva jedno mesto gde se skuplja sada negativnost i tako dolazi do raznih oboljenja...zato je neophodno da kontrolisemo nase centre i uravnotezavamo tako da ostanu u vezi...osoba koja sprovodi tu ravnotezu i odrzava organizam u zdravom stanju naziva se "bioenergeticar"...ovu vrstu energije svako ima u svom telu samo trebe da se pokrene...
sirom sveta ovaj vid je jako poznat i dosta se primenjuje...bioenergeticari imaju cesto skolovanje tako da mogu da koriste bas puno metode lecenja...koriste se poznate chakrametoda(dolazi iz kine), meridianmetoda(tibet)
simanometoda(indija) itd.
moram da prekinem nazalost ali ako te/vas interesuje ova tema pisacu dalje ali kada dobijem vremena a nadam se uskoro...
bilo bi mi drago da citam vase misljenje ili ako ima neko jos nesto da dopise...
puno pozdrava do sledeceg susreta
izlazak sunca

Evo konacno nekoga ko se interesuje za iste stvari kao i ja. Naravno da bih volela da pises jos o tome. Ja godinama veslam po toj literaturi i mislim da je to prava stvar. Sve je energija a nedostatak ili prekid energije u odredjenom delu tela, tj. chakri, evidentno dovodi do bolesti. Cisteci meridijane omogucavamo energiji nesmetan protok. :heart:
 
Naravno da me interesuje. Poznato je meni sto sta o 7 cakri, o 2 glavna energetska potoka i o sliscnim stvarima, Interesuje me koje metode poznajes za pravljenje jakog energetsko stita od tudjeg manipulisanja, isto me interesuje koje metode samolecenja bioenergijom poznajes, jesi nekad radila na povezivanju energetskih zracenja donjih i gornjh cakri... ma sve me interesuje u vezi toga.

Pozdrav.

Jedna od boljih zastita je kupa od bljestavo bele svetlosti a odlicna je i Zen zastita sa zatvorenom pesnicom i rukom preko nje.
 
Imam telefon od Dr Jelisavete koja se bavi dijagnostikom o-ring. Zvala sam trenutno može da se zakaže za decembar mesec.Kome treba moze preko TV Avale.
Da li je neko od vas čuo za Kordiceps?
Dobar je za imunitet, može se i deci davati. Mogu vam dati detaljnija uputstva ako ima zainteresovanih.
Ja ga uzimam i imala sam promene na plućima, i pored hemo terapije za tri meseca su mi se pluća očistila. Sad sam bila na kontroli i sve je uredu posle zavrsene hemoterapije.

Ja koristim Cordyceps Sinensis zbog poboljsanja imuno-sistema i mogu da kazem da je odlican. Preporucujem ga.
 
Biofarm je blago receno cudna pojava. Ja sam tamo otisla po preporuci svog doktora da uzmem te preparate. Ocito je bio u dogovoru sa njima... Ma znamo o cemu se radi, zar ne? Kancelarija, ili kako bih to vec nazvala nalazi se u prizemlju jedne zgrade i kada sam usla prvo sam pomislila da je prodavnica kompjutera jer to je zaista paravan. Preparate o kome govoris donose negde "od pozadi" ili konkretno iz prostorije u koju se ide stepenistem. Da me doktor tamo nije uputio ne bih znala da to tu ima jer nisu ni na koji nacin, bar tada, bili obelezeni kao takva prodavnica. Kada sam preparate donela kuci i pocela da koristim (za podizanje imuno sistema - Amazonski megamin u obliku mleca kome su dodate neke trave i neke njihove kapsule takodje) sve sto sam dobila bila je glavobolja. Testirala sam pojavu. Kada ne koristim te proizvode glavobolje nema i obratno. Iz tog razloga sam veoma skupo placene proizvode bacila. Koristim ovu priliku da vas upozorim da ne dajete novac za te proizvode jer cete sebi kupiti samo nevolju.

Nisam probala proizvode koje navodiš, ali mi je bliska pojava koju opisuješ, iz ličnog iskustva koje imam sa nekim drugim proizvodima.
Glavobolja zna da bude posledica oslobađanja nagomilanih toksina, sve što tada treba uraditi je povećati unos čiste vode 2 - 3 litre i simptomi glavobolje treba da prodju. Naravno, sve to samo ako imate potpuno poverenje u proizvode.
Proizvode koje ja koristim imam dugogodišnje iskustvo i poverenje, i znam da simptomi detoksikacije organizma mogu da budu razni, ali se brzo prevazidju kada znaš šta da radiš i šta koristiš. :cool:
 
Godinama sam se borila protiv urinarnih infekcija i ono sto sa sigurnoscu mogu da kazem je to da se caj od persuna pravi tako sto se kao pod jedan voda prokuva pa se onda ta posuda skloni sa ringle i oprane liske stave u vodu i koliko ja znam to ne ide samo na jednu solju vec treba piti u litrama ceo dan ako mozes. Znaci skuvati jedno 2 litre vode i to po opisanom redosledu i u njega staviti citavu vezicu persuna i da odstoji jedno pola sata i onda izvaditi taj persun a caj piti tokom celog dana po solju. Moze i manje ali ovo resava stvar sasvim sigurno ume da izbaci i pesak iz kanala i sl.

Jedina stvar koja je je jos bolja od ovog a i jaca je caj od celera, moze i list i koren. I potpuno ista procedura i isto mora da se pije sto vise. To na jednu soljicu dnevno nista se ne moze postici.
 

Back
Top