novi stampac
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: novi stampac

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano novi stampac

Kupio bih novi laserski crno beli stampac. Nasao sam Samsung ml1630. Da li je dobar izbor?
    Preporucite jos neki dobar oko 100 evrova

Moderator Restricted Area (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: novi stampac

Canon LBP 3010 ili Neki Hp 1005 ili 1006 LaserJet

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Nikako nemoj uzimati milti funkcionalni printer. Kad ti se ketridj isprazni ne mozes ama bas nista da radis, recimo da skeniras .
    Svi su prnteri dobri samo je pitanje isplativosti i za koju ces i namen koristiti, ako printas nalepnice u boji 4-5 mesecno ne ispati se nikako jer kao sto znas boja u ketridj-u se vremenom susi a skuple su za oko 5% od celog printera
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Nov član
    Učlanjen
    20.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imas stampac Štampač Laser A4 HP P1102, 600x600dpi 18ppm 2MB po ceni 13500 odlican.
    Nesto jeftiniji je Štampač Laser A4 Samsung ML-1665, 1200x600dpi 16ppm 8MB crni i kosta oko 9000.

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

e ovako...da se i ja malo ubacim u temu hocu i ja da kupim novi stampac, pa me interesuje sta znaci UNIVERZALAN KERTRIDZ (tako pise za Canon LBP3100). Takodj ako neko zna da mi kaze kakva je razlika izmedju Canona LBP3010 i LBP3100. Oba su na akciji u Metrou za 9.500. I jos nesto, sta znaci kodiran kertridz, citao sam samo da je reciklaza skuplja, ali ne razumem u cemu je fora i koji ih stampaci imaju a koji nemaju. Ako bi neko mogao da mi odgovori na sve ovo sto pre bio bih mu zahvalan, a i casticu ga ako dobijem ovih 200 somica na kladzi

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio majorka Pogledaj poruku
    e ovako...da se i ja malo ubacim u temu hocu i ja da kupim novi stampac, pa me interesuje sta znaci UNIVERZALAN KERTRIDZ (tako pise za Canon LBP3100). Takodj ako neko zna da mi kaze kakva je razlika izmedju Canona LBP3010 i LBP3100. Oba su na akciji u Metrou za 9.500. I jos nesto, sta znaci kodiran kertridz, citao sam samo da je reciklaza skuplja, ali ne razumem u cemu je fora i koji ih stampaci imaju a koji nemaju. Ako bi neko mogao da mi odgovori na sve ovo sto pre bio bih mu zahvalan, a i casticu ga ako dobijem ovih 200 somica na kladzi
    "Univerzalan ketridž" još jedna izmišljotina našega doba iz vremena prepunom hoštaplera i ljudi koji ganjaju samo pare .
    Ti ketrdži se prodaju za jeftinije novce , nemaju kvalitet štampe i nemaju standardan broj kopija koje moraju da odštampaju , prave se od jeftine plastike i pune se nekvalitetnim mastilom , mogu da se uguraju u više tipova štampača uglavnom od istoga proizvođača.
    "Kodiran ketridž" ketridž koji proizvodi i puni isti proizvođač kao i štampač , odgovara standardu namenjeno za tu mašinu , ima čip na ketridžu koji beleži njegov rad i trošenje mastila , kada se dostigne određen broj odštampanih stranica čip se spaljuje i nema više štampanja sa tim štampačem sa tim tonerom , potrebno je resetovati štampač i ubaciti novi toner .
    Iskustvo mi govori da je UVEK ali baš UVEK najisplativije staviti nov toner od istog proizvođača, daću ti primer za mašinu na kojom sam ja radio jer sam isprobao sve varijante na njemu u pitanju je bio Lexmark E230.
    Čipovan toner - cena oko 5600 dinara , štampa oko 8000 stranica kvalitetne štampe
    Univerzalni toner - cena oko 3500 dinara štampa oko 4000 listova uglavnom nekvalitetna štampa ponekada i mastiljava
    Repariran toner - cena oko 2000 dinara , štampa uglavnom ispod 2000 listova , nekvalitetne štampe , zamrljanih listova uz stalni rizik da uništiš štampač tj glavu štampača.
    Plus ako nabavljaš od dobavljača dobiješ i jeftinije a u cenu je inače uračunata i reciklaža tonera na proizvođačev račun.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

HP LaserJet 1300 jeftin a dobar. I nakon 2 godine od zadnje isprintane stranice printaće savršeno i brzo...

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

@snejks
    Kako nadje original toner za 55€ i to kapaciteta 8000 strana?
    Ja kući imam neki mali HP1020. Original toner propisano treba da tera oko 2000 strana, mada sam ja štampao u režimu štednje i isterao je nešto preko 2800 stranica.
    Drugi takav original je koštao oko 50-60€ (isto kapaciteta 2000).
    Onda sam kupio neki kineski, valjda Orink toner za 12€ i za sada broji oko 1900 stranica, a malo problema je pravio samo u prvih 50ak stranica kada je prosipao toner po celom papiru i posle toga je počeo da štampa isto kao i original.
    I kad ovaj strada, opet ću uzeti istog Kineza.
    Hy everybody

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku
    @snejks
    Kako nadje original toner za 55€ i to kapaciteta 8000 strana?
    Ja kući imam neki mali HP1020. Original toner propisano treba da tera oko 2000 strana, mada sam ja štampao u režimu štednje i isterao je nešto preko 2800 stranica.
    Drugi takav original je koštao oko 50-60€ (isto kapaciteta 2000).
    Onda sam kupio neki kineski, valjda Orink toner za 12€ i za sada broji oko 1900 stranica, a malo problema je pravio samo u prvih 50ak stranica kada je prosipao toner po celom papiru i posle toga je počeo da štampa isto kao i original.
    I kad ovaj strada, opet ću uzeti istog Kineza.
    sve ide od proizvođača do proizvođača , *** pa valjda ja znam koliko je meni taj štampač odštampavao stranica skoro punih 4 godine , inače sam mesečno trošio sam po dve kutije papira a4 (čitaj 5000 listova) , naravno dosta zavisi i šta štampaš i koliko gust tekst ali u proseku to je to.
    Znam da sam isprobavao sve solucije oko tonera i definitivno sam utvrdio da je kvalitet štampe i broj komada štampe najispativija uvek solucija sa novim originalnim tonerom. Sve ostalo jednostavno ili nije imalo kvalitet ili nije postizavalo određen broj listova da bi bila isplativa solucija.
    A i nije svejedno kada se štampa službeni materijal ili neko pismo da ono bude nečitko ili na papiru umrljanom od štampača zbog nekvalitetnog mastila.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

inače bilo je meseci i kada sam štampao jako jako jako mnogo materijala , recimo zakone iz EU koji se usklađuju sa našim zakonima otišla mi dva nova tonera za nekih 16000 stranica štampe , a za to mi je trebalo skoro tri dana besomučnog štampanja .
    *** materijal je morao da se odštampa i isporuči nadležnim organima , tako je to kada nema računara tamo gde treba a i da ga ima šta to vredi kada ljudi ne znaju da ih koriste.

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ajte da se mi vratimo na temu imam hp 1005 i zadovoljan sam njime.. medjutim u servisu su rekli da se taj vise ne pravi, vec da je zamena za njega canon LBP3010.
    E sad mi treba pomoc, koji stampac bi mi bio najbolji za kupovinu..LBP 3010, LBP 3100 ili HP pro 1102. Ako neko zna razlike molio bih ga da napise i da mi pomogne oko konacne odluke. Stampam uglavnom tekst..

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Pronadji na net specifikaciju za oba printera. Nista drugacije objasnjenje neces dobit
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Obećava
    Učlanjen
    26.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

samo nemoj HP-ov :wink
    iz iskustva....

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Citat Original postavio Deann91 Pogledaj poruku
    samo nemoj HP-ov :wink
    iz iskustva....
    Se*rem ti se u iskustvo!
    Hy everybody

Početnik
    Učlanjen
    28.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jowwa90 Pogledaj poruku
    Kupio bih novi laserski crno beli stampac. Nasao sam Samsung ml1630. Da li je dobar izbor?
    Preporucite jos neki dobar oko 100 evrova
    dobar je,ima ga drugar

Slične teme

1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 09.01.2010., 12:40
  2. Kupujem novi štampač!
    Autor 1972 u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.09.2007., 15:13
  3. Punjenje ketridza za HP-ov stampac(Novi Sad)
    Autor Leka u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.10.2004., 21:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •