Letovanje u Kitenu?

Летовао сам у Приморском две последње године, то је неких 6км од Китена, па сам два пута свратио тамо да видим како је. Мало месташце, симпатично, наравно печшана велика плажа, једино што је била велика гужва, много кола и људи оба пута кад смо свратили...
 
Летовао сам у Приморском две последње године, то је неких 6км од Китена, па сам два пута свратио тамо да видим како је. Мало месташце, симпатично, наравно печшана велика плажа, једино што је била велика гужва, много кола и људи оба пута кад смо свратили...

Nije mi problem sto je mesto malo jer idem porodicno/deca/tako da je to cak i pozeljno.Nadam se da ima bar nekoliko prodavnica,apoteka,lekar i te neke osnovne potrebe?
 
ja letujem u Kitenu zadnjih 5 godina
istina nikad u avgustu
uvek od 12 ili 13 jula pa nekih 12-15 dana
stvari stoje ovako
mesto jeste za porodične ljude (mada ima i lepih mesta za izlazak i za momke i devojke)
postoje dve plaže, manja, meni lepša, na kojoj je uvek veća gužva, i veća kojoj prosto ne vidiš kraj
naročito ova manja plaža je idealna za decu jer nikada ili ajde da budem malo realnija jako retko ima talasa, znači mirno more kao tepsija
Obe plaže su peskovite, dosta je širok pojas plitke vode, spasioca ima na svakih 50 metara i izuzetno su obučeni, imala sam priliku da ih vidim na delu , nije bilo davljenje (imam utisak da tamo niko ne može ni da se udavi) već srčani udar i zaista sam bila više no prijatno iznenađena obučenosšću, istrajnošću i požrtvovanošću istih kao i opremljenosšću i veštinom doktora na plaži.
Uz samu plažu postoji dosta restorana tako da ne mora da se brine o klopi, a takođe ima i lepih kafića na samoj plaži
Mesto ima i mali milion apoteka, videla sam par zubarskih ordinacija, sigurno ima i lekara, ali me to nije interesovalo jer imam privatnog da ne kažem ličnog:mrgreen:

Ne znam kolika su ti deca, ali za malu decu ima prilično mobilijara, čak i na samoj plaži
U Primorskom, koje je 5 km dalje postoji odličan akva park i to ne treba prospustiti
Na potezu Kiten-Primorsko su sve same plaže, mi smo išli i tamo kolima i božanstvene su, gotovo prazne, ali opet ima spasioca

Letovanje u Kitenu je pun pogodak za one koji hoće da ne razmišljaju o tome šta će da kuvaju, koliko će pića da popiju, da li deci treba jedan ili više sladoleda, kukuruza, koji od mora očekuju peskovite plaže, toplo more, lepo vreme....

sve ovo pričam o julu mesecu, jer su prijatelji koji su išli od 25 avgusta pre par godina bili razočarani vremenom

uz to avgust je mesec kada je tamo najviše turista, tako da je možda bolje odavde rezervisati smeštaj

Mi odemo kolima i na licu mesta krenemo po hotelima, onim malim, privatnim i nađemo vrlo lako iako su nam želje prilično velike- dve dvokrevetne sobe i četvorokrevetni apartman + vajrles+klima (koja u principu i ne treba)
 
Poslednja izmena:
8 km дуга и 40m широка пешчана беспрекорно чиста плажа, гомила хотела, 2,3,4, и 5 *, ресторани, аква паркови, дискотеке, клубови, место за младе, провод, утисак кваре гомиле малдих Немаца и Енглеза који се напију па су бучни и непријатно их је гледати итд...
Све остало врхунски..
 
8 km дуга и 40m широка пешчана беспрекорно чиста плажа, гомила хотела, 2,3,4, и 5 *, ресторани, аква паркови, дискотеке, клубови, место за младе, провод, утисак кваре гомиле малдих Немаца и Енглеза који се напију па су бучни и непријатно их је гледати итд...
Све остало врхунски..

Hvala na odgovoru.Da li možeš da preporučiš neki hotel?
 
На жалост, нисам био ни у једном хотелу са 5 звездица у самом Сунчевом Брегу, оно што могу да ти препоручим је хотел Zornitza Sands (Зорница Сандс) у месту Елените, неколико километара даље од Сунчевог Брега, хотел је екстра, храна исто, има своју плажу, лежаљке и то, уопште није скуп, кажем једино је у месту које се зове Елените, са супротне стране Несебара...
 
Ja sam jedne godine letovala u Kitenu u periodu 10.08-27.08. i uzasno me je nerviralo sto je bila guzva
a jedne godine krajem juna pola lokala i hotela nije radilo :lol:

koliko znam, velika većina kolektivnih godišnjih odmora u BG je u avgustu, pa otuda tolika gužva
inače ove godine, u periodu kada sam bila Srba gotovo da nije ni bilo, nešto malo Slovaka, ali kada smo odlazili grad je počeo da se puni Bugarima
 

Back
Top