Suština Ljubavi i Seksa
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 38

Tema: Suština Ljubavi i Seksa

Zainteresovan član Por una cabeza (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Suština Ljubavi i Seksa

Namerno nisam stavio temu u ozbiljne jer želim da čujem i šaljive odgovore. Iz svega može nešto pametno da se izvuče.

Znam da ovaj problem muči mnoge sa 30+ koji nisu ostvarili svoj biološki cilj. Tako da tema može biti korisna za više ljudi.

Priča ide ovako.... imali smo nadu, sliku budućnosti, a onda se ispostavilo da ipak nismo kompatibilni ni biološki ni psihološki, pa smo odlučili da se rastanemo nakon 6 godina. Sada idem ispočetka i suočavam se sa činjenicom da treba proći još dosta veza dok ne naiđe prava, a to su godine, lako 5, možda i više. Želja i prirodna potreba za decom pritiska, a treba biti oprezan, nemam srca za još jednu ovakvu priču... znam treba se opustiti i uživati u životu, a sve će doći kada za to bude vreme.

Imate li ideju kako se pomiriti sa činjenicom da će proći još dosta vremena? Kako biti ravnodušan prema suštini?

"Ljubav je stvar osećanja, a ne volje. Ne mogu voleti zato što hoću, a još manje zato što moram, stoga je obavezna ljubav glupost" ( Kant )

Zašto imam utisak da sam postavio pitanje na koje nema odgovora....
    Ne treba se plasiti kraja zivota vec da li ce ikada poceti.

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Podrazumevano Re: Suština Ljubavi i Seksa

pu prva
    Kao Neron Rim...

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

zašto misliš da će kroz tvoje šake proći još mnogo devojaka dok ne naiđe ona koja ti odgovara? možda to bude prva sledeća?
    mislim da se ne treba opterećivati, jer konstantno iščekivanje da se desi ona prava, fatalna ljubav donosi samo frustracije, nervozu i nabijanje nepotrebnog pritiska...
    opusti se, živi, uživaj, druži se, upoznaj, ali bez opterećenja, a ljubav će doći kad joj bude vreme
    i ništa nije bez razloga tako kako jeste... samo polako, opušteno i smireno

i da, mislim da je to što si izašao iz veze/braka koji ne valja već samo po sebi velika stvar... shvatiš koje su zaista tvoje želje, prepoznaš koje su bile greške... iskustvo više, nešto si naučio svakako
    Poslednji put ažurirao/la schatje : 31.07.2010. u 01:33
    Carpe noctem.

Buduća legenda Pipi Langstrumpf (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Sve si odgovore dao sam
    nemoj trazziti devojku da bi pravio decu
    vech devojku sa kojom chesh ih zzeleti
    Kommunistische Zeitungen gaben bedauernd zu, daß christliche Metzger
    als Einwickelpapier für Fleisch und Wurst Evangeliumstraktate benutzten.

Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Citat Original postavio schatje Pogledaj poruku
    zašto misliš da će kroz tvoje šake proći još mnogo devojaka dok ne naiđe ona koja ti odgovara? možda to bude prva sledeća?
    mislim da se ne treba opterećivati, jer konstantno iščekivanje da se desi ona prava, fatalna ljubav donosi samo frustracije, nervozu i nabijanje nepotrebnog pritiska...
    opusti se, živi, uživaj, druži se, upoznaj, ali bez opterećenja, a ljubav će doći kad joj bude vreme

i da, mislim da je to što si izašao iz veze/braka koji ne valja već samo po sebi velika stvar... shvatiš koje su zaista tvoje želje, prepoznaš koje su bile greške... iskustvo više, nešto si naučio svakako
    Posle bilo kakvog poraza, uslovno receno, potrebno je da vreme prodje, jer moras na neki nacin uci cist u sledecu pricu, sve ostalo je mucenje.
    DakleM prebolis, pa dalje...
    Kao Neron Rim...

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Citat Original postavio Say Pogledaj poruku
    Posle bilo kakvog poraza, uslovno receno, potrebno je da vreme prodje, jer moras na neki nacin uci u sledecu pricu, sve ostalo je mucenje.
    pa tu je često greška... ljudi ulaze u nove veze da bi preboleli, a to je jedno veliko sranj'e
    Carpe noctem.

Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

pa tu je često greška... ljudi ulaze u nove veze da bi preboleli, a to je jedno veliko sranj'e
    Ispravih se, izostavila sam kljucnu rec
    Kao Neron Rim...

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Por una cabeza Pogledaj poruku
    Namerno nisam stavio temu u ozbiljne jer želim da čujem i šaljive odgovore. Iz svega može nešto pametno da se izvuče.

Znam da ovaj problem muči mnoge sa 30+ koji nisu ostvarili svoj biološki cilj. Tako da tema može biti korisna za više ljudi.

Priča ide ovako.... imali smo nadu, sliku budućnosti, a onda se ispostavilo da ipak nismo kompatibilni ni biološki ni psihološki, pa smo odlučili da se rastanemo nakon 6 godina. Sada idem ispočetka i suočavam se sa činjenicom da treba proći još dosta veza dok ne naiđe prava, a to su godine, lako 5, možda i više. Želja i prirodna potreba za decom pritiska, a treba biti oprezan, nemam srca za još jednu ovakvu priču... znam treba se opustiti i uživati u životu, a sve će doći kada za to bude vreme.

Imate li ideju kako se pomiriti sa činjenicom da će proći još dosta vremena? Kako biti ravnodušan prema suštini?

"Ljubav je stvar osećanja, a ne volje. Ne mogu voleti zato što hoću, a još manje zato što moram, stoga je obavezna ljubav glupost" ( Kant )

Nakon svake veze ljudi pate...pate oboje i pate svi ljudi bez izuzetka. Krah vazne veze ili braka svaka osoba dozivljava kao licni neuspeh. Kockice sredjuje vreme, nista se ne moze na silu...postoji jedna dobra stvar koju nose godine - ukus ti je formiran tako da verovatno neces ni gubiti vreme sa unapred besciljnim vezama...

Elita
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Ja volim satje.

Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

a vreme prolazi pa prolazi...
    mozzda che ti trebati vishe vremena
    a mozzda je majka tvoje dece tebi vech pred nosem.
    Moj drugar je raskinuo vezu od 13 godina i posle tri meseca upoznao i zaprosio sadashnju zzenu i veliku ljubav.......

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Cuj, necu imati srca...
    Valjaj se jos malo u prasini, a onda ustani, otresi je i teraj dalje.
    Sto vise razmisljas o sustini, o smislu, o svrsi, te stvari ce ti sve vise izmicati
    A sto se vremena tice, ne mora da znaci da pravu neces upoznati vec kroz par meseci
    Pa ako se za pet godina opet ispostavi da nije bila "prava" onda to nisi bio ni ti, tako da....opet valjanje u prasini, otresanje.... i tako do kraja zivota

Učlanjen
    19.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Pokusavam da pristupim logikom... ne idem na ruzicastu nadu da ce naleteti sutra jer to stvara jos vise pritiska, ne racunam ni da ce biti za 10 godina i vise jer to je odustajanje.

Taj izraz "ništa nije bez razloga tako kako jeste" mi je najprivlacniji kao kljuc odgovora. Hvala!

Citat Original postavio Pipi Langstrumpf Pogledaj poruku
    Sve si odgovore dao sam
    nemoj trazziti devojku da bi pravio decu
    vech devojku sa kojom chesh ih zzeleti
    To prvo mi ne pada na pamet zato me i muci vreme.

Citat Original postavio Say Pogledaj poruku
    Posle bilo kakvog poraza, uslovno receno, potrebno je da vreme prodje, jer moras na neki nacin uci cist u sledecu pricu, sve ostalo je mucenje.
    To je vec sredjeno (mislim), naucio sam da se brzo oporavljam, a i emotivno razdvajanje je pocelo dosta pre razvoda.

Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Citat Original postavio Stroncijum Pogledaj poruku
    Cuj, necu imati srca...
    Sto vise razmisljas o sustini, o smislu, o svrsi, te stvari ce ti sve vise izmicati
    A sto se vremena tice, ne mora da znaci da pravu neces upoznati vec kroz par meseci
    Pa ako se za pet godina opet ispostavi da nije bila "prava" onda to nisi bio ni ti, tako da....opet valjanje u prasini, otresanje.... i tako do kraja zivota
    Covek sa iskustvom
    Kao Neron Rim...

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Pokusavam da pristupim logikom... ne idem na ruzicastu nadu da ce naleteti sutra jer to stvara jos vise pritiska, ne racunam ni da ce biti za 10 godina i vise jer to je odustajanje.

Taj izraz "ništa nije bez razloga tako kako jeste" mi je najprivlacniji kao kljuc odgovora. Hvala!
    ne razmišljaj uopšte o tome
    sad si solo, imaš priliku da upoznaješ devojke, pa iskoristi to
    Carpe noctem.

Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Sve znash
    samo da ti kazzemo izdrzzi
    i da, desiche se kadlitadli

Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

To je vec sredjeno (mislim), naucio sam da se brzo oporavljam, a i emotivno razdvajanje je pocelo dosta pre razvoda.
    U pocetku samo pokusavas da nadjes razlog zasto je taj neko dobar za tebe, onda shvatis da je neko tu, a onda kada se razocaras pa shvatis da to "nesto" nije to i ne vodi nicemu, jednostavno je pitanje vremena koliko si hrabar da preseces iako druga strana cuti i pravi se da je sve ok!
    Kada odlucis i preseces, samo je vreme kljuc da prevazidjes, nista vise!
    Kao Neron Rim...

Učlanjen
    19.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    Nakon svake veze ljudi pate...pate oboje i pate svi ljudi bez izuzetka. Krah vazne veze ili braka svaka osoba dozivljava kao licni neuspeh. Kockice sredjuje vreme, nista se ne moze na silu...postoji jedna dobra stvar koju nose godine - ukus ti je formiran tako da verovatno neces ni gubiti vreme sa unapred besciljnim vezama...
    Ovo uliva samopouzdanje

Citat Original postavio Stroncijum Pogledaj poruku
    Cuj, necu imati srca...
    Svidja mi se tvoja mudrost. Receno se svodi na bice kako treba da bude, veruj, hodaj i bori se.

Hvala vam svima, divni ste!

Učlanjen
    19.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Da dodam i ja jednu mudrost koji sam pokupio iz knjige "Umetnost ratovanja" (Sun Cu).

Kaze veliki i uspesni putuju kuda ih vetar nosi cineci male pokrete da naprave velike stvari dok oni nesrecni i neuspesni stalno guraju protiv vetra pa uz ogroman napor jedva naprave male stvari.
    Poslednji put ažurirao/la Por una cabeza : 31.07.2010. u 02:36

Ističe se Black_star (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

zeznuto je kad si vetar sam...kakobilo,e...
    http://www.youtube.com/watch?v=bLPbKOj5UIU

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

e pa nema odgovora ,dobro jutro , srranje je to sto si ufuro tolike godine u prichu iz koje si mogao dizvuces pouku i posle par meseci samo da si imo mooda

Buduća legenda light & dark (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

a otkud ti da ce proci dosta vremena..sam si rekao da ne znas jer takvim stvarima ne mozes da upravljas..dakle sam si sebi da odgovor

a sta znam..da je doteralo cara do duvara nasla bih donatora za ostvarivanje bioloske funkcije mislim u svakom slucaju se ne bih odrekla majcinstva zarad tog ideala...i opet ne vidim sto tebe to toliko dotice s obzirom da si musko

i sta je tvoje pitanje da li mozete sve da dobijete u zivotu..niko jos nije sve dobio pitanje je samo sta ces izvuci iz sesira od svega
    "Ružna je to misao, ali izgleda da je tačna, ljudi se teško pokreću dok mogu da žive podnošljivo, tek kad im postane suviše teško, kad počnu da tonu, počinju da misle i da se otimaju."

Buduća legenda light & dark (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

Da dodam i ja jednu mudrost koji sam pokupio iz knjige "Umetnost ratovanja" (Sun Cu).

Kaze veliki i uspesni putuju kuda ih vetar nosi cineci male pokrete da naprave velike stvari dok oni nesrecni i neuspesni stalno guraju protiv vetra pa uz ogroman napor jedva naprave male stvari.
    pre bih rekla srecni i oni manje srecni...tu negde faktor srece zaista postoji
    ili ne postoji pa se sve svede na saznanje..pisas uz vetar dok ne izvuces pouku a zivot ti namece vetar dok te ne nauci to sto treba
    "Ružna je to misao, ali izgleda da je tačna, ljudi se teško pokreću dok mogu da žive podnošljivo, tek kad im postane suviše teško, kad počnu da tonu, počinju da misle i da se otimaju."

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Ako ti je frka na selo brate znas kakvih primeraka ima za udaju i priplod..sigurno neces decu praviti s ovim pinkushama
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

tako sam se i ja rastala posle 2 godine
    al posto sam ja kraljica univerzuma to se racuna kao vasih ljudskih 6
    i sta da ti kazem, ja sam otisla kod ujka na slavu, i zaboravila ga za jedan vikend
    al onda sam bila skroz iskristalisana na toj osnovi
    mislim, njegovoj
    i morala sam da se raskristalisem i to je bilo bas bolno
    to ti je ono kad kazu dezintregracija i raspadam se
    i sad mrzim to kristalisanje i tu identifikaciju sa "biti neciji"
    to mi tako odvratnoa, jos uvek nekad guram prst u usta da povracam
    a svrha ljubavi je da te natera na seks a seksa da nastavis vrstu
    tako je to kod obicnih ljudi, ne znam kako je kod nadljudi, verovatno nije tako

Buduća legenda Lúnasa (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1014

E, tako i ja.
    Posle zilion godinica, raskinula.
    Prvo se smarala mislima - kako sad, šta sad, u čemu je poenta.
    Posle se opustila.
    Sredila sebe.
    Vozila bajs. Učila jezike. Promenila sredinu. Sazrela za još jedan stepen, možda i dva.
    I taman se popravila i dopravila.
    I srela ljubav.
    Jer sve uvek bude onako baš kako treba da bude.
    I u svoje vreme, definitivno.
    Samo što smo grozno nestrpljivi, avaj, i više nego nepromišljeni i neosmišljeni sami mi.
    Come down off the cross, we can use the wood

Slične teme

1. Odgovora: 180
    Poslednja poruka: 16.02.2016., 17:23
  2. Nema seksa bez ljubavi!
    Autor Babino`unuce u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 260
    Poslednja poruka: 05.04.2010., 08:47
  3. Dan Ljubavi-seksa
    Autor PetrolBoy u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 13.04.2009., 23:53