Pilule za kontracepciju

Znam da sam musko, al ne znam gde drugde da otvorim temu... situacija je malo komplikovana al cu probati da objasnim :mrgreen:
Imam devojku koja nije punoletna, a ja jesam, a njeni su protiv toga da ona bude sa nekim punoletnim, tako da njeni ne znaju za nas. Pricali smo o tome kako bi bilo dobro da pocne da pije ove pilule kako bi nam sex bio jos sigurniji, ali ona ne moze kod ginekologa po recept zato sto joj za to treba mama...Ja sam cuo da te pilule mogu da se kupe i bez recepta, jedino sto su malo skuplje. Potrebno mi je samo par informacija: Kako se piju, kad pocinju da deluju, to jeste posle kog vremena od uzimanja prve pilule moze da se upraznjava sex bez kondoma? Da li se preporucuje uzimati ih bez recepta i da li moze tako doci do nezeljnih efekata? Hvala na pomoci :)

Svaku vrstu kontracceptivnih pilula TREBA da prepise ginekolog...naravno posle detaljnog pregleda i razgovora sa pacijentkinjom...

ako volis svoju devojku,onda ne bi bilo lose da vodis racuna o njenom zdravlju i ne igras se stvarima koje definitivno nisu za igranje ;)
 
A da ona ima 17 ne bi joj trebala mama za ginekologa.

Godinu dana razlike se ne racuna kao "stariji"

A ako taj "stariji" ima mozga, ne bi se igrao sa zdravljem svoje devojke. kad je vec ona toliko dete da ne zna sta radi...
 
Devojka ima 17 godina, ja 18. Njena mama je jaaaako paranoicna zena, i ne dozvoljava joj da bude sa bilo kim ko je stariji od nje. Devojka dobrog druga mi je rekla da moze da se uzme u apoteci bez recepta, da joj ginekolog u sustini nista nece reci sto i sama ne moze da sazna, da se pije jednom dnevno u isto vreme, i da pocinju da deluju posle 2 dana. I da pomazu kod menstruacionog ciklusa... Da bude redovniji. Ja sam ovde samo hteo da proverim to, al posto vidim da je to nemoguce, onda nista.

Pa moze da joj kaze svasta sto ne moze sama da sazna.

Moze npr da sazna a ona ne sme da pije pilule jer ima neke promene na grlicu, nije nemoguce, desava se itd.

Nek ode lepo kod ginekologa, gde si navro?
 

Back
Top