Da li

...pruzate ljudima savjete,onakve kakve ne primjenjujete na sebe....evo tipa ja :"Opusti se,tejk it izi!" a sam ne mogu to da ucinim....

Ne volim da dajem savete jer je to jako veliki teret...ali uvek kažem šta sam ja uradila ili šta bih ja uradila, što ne znači da to treba i neko drugi da uradi...svi smo različiti i svako od nas situacije doživljava drugačije... tako da ono što je dobro za mene, nekome može da škodi.
 
Ne volim da dajem savete jer je to jako veliki teret...ali uvek kažem šta sam ja uradila ili šta bih ja uradila, što ne znači da to treba i neko drugi da uradi...svi smo različiti i svako od nas situacije doživljava drugačije... tako da ono što je dobro za mene, nekome može da škodi.

Upravo tako.Odgovornost je dati nekome neki ozbiljan savet,jos ako te osoba poslusa pa ispadne lose:neutral:
Kada su jako ozbiljne situacije,izbegavam da savetujem.Ako je zezanje,onda dajem,znam da to nece poremetiti nekog.
Ozbilno samo onome ko mi bas puno znaci.
 
Pricam samo stvari koje zelim, ili sam uradio. Strana koja slusa sama bira koga zeli da cuje jer uglavnom zna sta moze da ocekuje. Mislim da na kraju ljudi retko prihvataju potpuno nove, tudje ideje. Drze se svojih ideja ili zabluda.
 
kazem im ucite na mojim greskama..al nece..valjda svako mora da ima sopstvene greske :)

s jedne strane to se posmatra kao licemerstvo jer nikom nije toliko bitniji neko drugi pored sebe samog..a s druge strane ja to posmatram da imas dovoljno covecnosti da nekom kazes ispred tebe je gov.njiva jama pogledaj bar ja sam jedva ispuzao iz nje :lol:

mada niko nikad nikog nije zaista poslusao kakav god kredibilitet neko imao..jer licni stavovi su uvek obojeni licnim iskustvom jelte..a i svi mi volimo da verujemo da se greske desavaju uvek nekom drugom i da smo mi iznad toga
 
..pruzate ljudima savjete,onakve kakve ne primjenjujete na sebe...

Pa da, jednom sam rekla drugarici da bi prema njenom astroloskom znaku trebalo da na odmori de na Karibe jer joj americko podneblje najbolje odgovara, to na sebe ne mogu da primenim, recimo, a i meni isto kopno odgovara.
 
...pruzate ljudima savjete,onakve kakve ne primjenjujete na sebe....evo tipa ja :"Opusti se,tejk it izi!" a sam ne mogu to da ucinim....

Pa necemo davati ljudima savete da rade sve kao mi - kakav bi to bio narcisoizam, nego onako kako nam deluje najispravnije, najbolje po njih u datoj situaciji ili sta vec.. a lakse je savetovati drugog nego sebe naravno
 
slabo u zadnje vreme jer mi je dosta konsulantskog posla po sluzbenoj duznosti....a i ja i tako imam preterano visoke zahteve, prvo prema sebi a posle i prema drugima...tesko je to izvodljivo, najbolje oja koza zna....;D
 
Ne radi se o tome hoćemo li reći nešto što je nama primjenjivo u životu, a drugome nije, bitno je ne postaviti se olako prema onome što netko drugi ima, osjeća ili misli. Dobro je poći od sebe uvijek. Kad mi prijateljica nešto kaže, ili prijatelj naravno, nije bit u tome hoće li upotrijebiti neku uvriježenu i možda potrošenu misao toga tipa (take it easy, be happy). Kad znam da mi prijateljica ne govori s visoka i ne pametuje, a ne stavlja sebe ispred mene, sve što je rekla meni je vrijedno koliko i drago. Ne možemo sve sami, netko više netko manje, želim čuti što mi ima reći svaka prijateljica. Kad mi je bilo iznimno teško u životu, kad nisam sam znala što bih i kad sam nekako lutala, svaka od njih dala mi je što je mogla. I to sigurno nisu bili savjeti "kad mogu i ja, i ti možeš tako." I zato ih jako volim. :)
 

Back
Top