ISTINITO, ALI NEVEROVATNO

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
U MALOM IĐOŠU SE UVODI CRNOGORSKI JEZIK

Predsednik Skupštine opštine Mali Iđoš Pal Karolj najavio je danas da će na narednoj sednici Skupštine opštine inicirati pokretanje uvođenja crnogorskog jezika u službenu upotrebu u toj opštini.
"Uvođenje crnogorskog jezika smatram opravdanim jer je crnogorska nacionalna zajednica po svojoj brojnosti druga po veličini dok u naselju Lovćenac Crnogorci čine apsolutnu većinu", naveo je Karolj u saopštenju za javnost.

Udruženje Crnogoraca Srbije "Krstaš" tražilo je ranije da se u Vojvodini uvede crnogorski jezik u opštinama Vrbas, Kula i Mali Iđoš.

http://www.kurir-info.rs/vesti/u-malom-idjosu-se-uvodi-crnogorski-jezik-44006.php

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Стварно невероватно! Па Црногорци нису у стању да формирају Национални савет јер нису сакупили довољан број потписа за формирање Савета а од државе Србије (локалне самоуправе) траже увођење црногорског језика као службеног језика.

Неко удружење ,,Крсташ'' сада тражи помоћ и од Министарства просвете Црне Горе да им припомогне у намери.

Црногорском безобразлуку нема краја и држава Србија не треба да дозволи вршљање црногорском Министарству просвете по овом питању. Треба их питати шта је са српским језиком у Црној Гори.
 
Poenta je u "сада тражи помоћ и од Министарства просвете Црне Горе да им припомогне"...

A pomaže se pre svega sa lovom...

Можда и то - лова. Али дословице траже следеће: To Uduženje je od Ministarstvu prosvete Crne Gore tražilo da se uključe u taj posao, kako bi im pomogli po pitanju kodifikacije jezika i sličnih tehničkih stvari.
 
Можда и то - лова. Али дословице траже следеће: To Uduženje je od Ministarstvu prosvete Crne Gore tražilo da se uključe u taj posao, kako bi im pomogli po pitanju kodifikacije jezika i sličnih tehničkih stvari.
Vjerovatno a i istinito svaka dršava na području bivše JU ima svoj jezik. Budući da u CG, BiH, Hrvatskoj ima srpski jezika. imat će i u Srbiji Crnogorski, Bosanski i Hrvatski svidjelo se to nekom ili ne.
 
Vjerovatno a i istinito svaka dršava na području bivše JU ima svoj jezik. Budući da u CG, BiH, Hrvatskoj ima srpski jezika. imat će i u Srbiji Crnogorski, Bosanski i Hrvatski svidjelo se to nekom ili ne.

За твоје незнање, сви поменути неојезици имају за основу српски језик.
Црногорски и босански језик (црногорски и босански - пише се малим почетним словом! ) је у суштини српски али они који га користе ,,измотавају'' се при изговору. Свидело се то теби или не.
 
За твоје незнање, сви поменути неојезици имају за основу српски језик.
Црногорски и босански језик (црногорски и босански - пише се малим почетним словом! ) је у суштини српски али они који га користе ,,измотавају'' се при изговору. Свидело се то теби или не.
Svidjelo se tebi ili ne u BiH su slavenski jezici a Vuk Karadžić je išao po istočnoj Bisni i Hercegovini i pravio osnopvicu postojanja i pismo srpskog jezika. što znači osnovica su bosanski izgovori tj, Bosanski jrzik.
Od tad do danas se vrši nasilje nad bosanskim jezikom, došla demokratija i nasilja te vrste više neće biti i nametanja imena jezika po tvojoj naciji ili državi. Ja imam i svoju naciju i državu i ponosan sam na njih najmanje kao i ti na svoje.
 
Treba ukinuti nacionalne manjine ODMAH. Proglasiti GRADJANSKU drzavu u kojoj nema manjine i vecine, vec je svako ko je drzavljanin Srbije Srbin, kao sto je svaki drzavljanin Amerike Amerikanac, tacka, stvar resena. A ne ovako, samo gledam kojekakve mizerne spodobe na forumu, kako se nasladjuju nasom gluposcu. Ocemo li se jednom opametiti?

I sa Crnom Gorom treba prekinuti svaki vid saradnje, izuzev privatnog biznisa, u to se ne treba previse mesati, jer ko voli nek izvoli. Mislim na drzavu.:rtfm:

 
Svidjelo se tebi ili ne u BiH su slavenski jezici a Vuk Karadžić je išao po istočnoj Bisni i Hercegovini i pravio osnopvicu postojanja i pismo srpskog jezika. što znači osnovica su bosanski izgovori tj, Bosanski jrzik.
Od tad do danas se vrši nasilje nad bosanskim jezikom, došla demokratija i nasilja te vrste više neće biti i nametanja imena jezika po tvojoj naciji ili državi. Ja imam i svoju naciju i državu i ponosan sam na njih najmanje kao i ti na svoje.

Ако је Вук ишао по Босни и правио основу правописа и језика, што га не назва босански језик већ српски.
Рећи ћу ти да се не мучиш: Босанци су Срби муслиманске вероисповести, потомци оних Срба који су на коленима и са испруженим кажипрстом ка џамији примили ислам а одрекли се хришћанства. Ради бољег живота.
И ко зна, можда вам падне на памет и увођење турског језика, све је дозвољено у тој твојој демократији.
А помињеш демократију и наметање имена језика. Па нај демократскијој држави на свету - Америци не пада на памет да уведе амерички језик довољан јој је енглески.
Али ипак одговори ми оно о Вуку и српском језику, ово остало подведи под ,,тупљење''.
 

Back
Top