Hamas: U Gazi "ženska skromnost"
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 100

Tema: Hamas: U Gazi "ženska skromnost"

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hamas: U Gazi "ženska skromnost"

29. jul 2010. | 22:25 | Izvor: Tanjug
    Gaza -- Islamistički pokret Hamas koji kontroliše pojas Gaze zabranio je vlasnicima radnji da izlažu ženski donji veš u izlozima, jer "time vređaju javni moral".

Ova zabrana ima za cilj da "povrati javni moral u palestinskom društvu", sudeći po i-mejl poruci koju je danas poslao portparol policije Hamasa Ajman Batniđi.

"Policija će takođe pokrenuti istrage ponašanja vlasnika radnji kako bi se izbegao svaki sumnjiv odnos sa ženskim kupcima", navedeno je u saopštenju.

To je najnovnija mera kojom se reguliše ženska skromnost u skladu sa tradicionalnim muslimanskim običajima koje je Hamas uveo kada je pre tri godine silom preuzeo kontrolu nad pojasom Gaze od umerenijeg Fataha.

U oktobru prošle godine ženama je zabranjeno da se voze s muškarcima na motornim skuterima, a devojčicama u javnim školama je naređeno da nose marame na glavi.

Pre dve nedelje ženama je zabranjeno da puše nargile. Naredba o donjem vešu takođe predviđa da se usklone lutke manekeni iz izloga i da se vrata radnji drže otvorenim kada su žene unutra. Oni koji to prekrše, platiće kaznu.

Elita
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hamas: U Gazi "ženska skromnost"

Citat Original postavio Bucko22 Pogledaj poruku
    Gaza -- Islamistički pokret Hamas koji kontroliše pojas Gaze zabranio je vlasnicima radnji da izlažu ženski donji veš u izlozima, jer "time vređaju javni moral".

Ova zabrana ima za cilj da "povrati javni moral u palestinskom društvu", sudeći po i-mejl poruci koju je danas poslao portparol policije Hamasa Ajman Batniđi.

"Policija će takođe pokrenuti istrage ponašanja vlasnika radnji kako bi se izbegao svaki sumnjiv odnos sa ženskim kupcima", navedeno je u saopštenju.

To je najnovnija mera kojom se reguliše ženska skromnost u skladu sa tradicionalnim muslimanskim običajima koje je Hamas uveo kada je pre tri godine silom preuzeo kontrolu nad pojasom Gaze od umerenijeg Fataha.

U oktobru prošle godine ženama je zabranjeno da se voze s muškarcima na motornim skuterima, a devojčicama u javnim školama je naređeno da nose marame na glavi.

Pre dve nedelje ženama je zabranjeno da puše nargile. Naredba o donjem vešu takođe predviđa da se usklone lutke manekeni iz izloga i da se vrata radnji drže otvorenim kada su žene unutra. Oni koji to prekrše, platiće kaznu.
    zivotom?

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovo je veoma dobra vijest koju cujem iz Gaze.Gaza polako postaje Islamskom drzavom i uvode se pravila iz islamskih zakonika gdje te promjene znatno utjecu na drustvo i na njegovo ponasanje.Hamas je svjetsan da bez Islama nece moci nista uciniti u buducoj Palestinskoj drzavi i da jedino islamska osnova ima prijednost i da jedino Serijat moze doci u obzir u Gazi.Moze se naci kompromis izmedju Fataha i Hamasa tako da u onim dijelovima Palestine gdje vlada Fatah da se uvedu sekularni zakoni a tamo gdje vlada Hamas da ostanu vjerski zakoni jer tako narod zeli.

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

cuj, "Islamistički pokret Hamas"..
    radi se valjda o vlastima gaze.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio esh *** Pogledaj poruku
    zivotom?
    Platice novcanom kaznom jer se za krsenje javnog morala i stida odredjuje novcana kazna a zna se u kojim slucajevima osumnjiceni placa zivotom ono sto je ucinio.Ubistvo, kradja, krijumcarenje droge i preljuba se kaznjavaju smrtnom kaznom.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku
    cuj, "Islamistički pokret Hamas"..
    radi se valjda o vlastima gaze.
    Voljom naroda je izabran Hamas za glavnu partiju u Gazi tako da Hamas je preuzeo izvrsnu vlast u ruke.Mislim da je bolje da se muslimani okrenu vjerskim zakonima i da se uspostavlja vjerska drzava jer tako je najbolje za sve.

Elita
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Ovo je veoma dobra vijest koju cujem iz Gaze.Gaza polako postaje Islamskom drzavom i uvode se pravila iz islamskih zakonika gdje te promjene znatno utjecu na drustvo i na njegovo ponasanje.Hamas je svjetsan da bez Islama nece moci nista uciniti u buducoj Palestinskoj drzavi i da jedino islamska osnova ima prijednost i da jedino Serijat moze doci u obzir u Gazi.Moze se naci kompromis izmedju Fataha i Hamasa tako da u onim dijelovima Palestine gdje vlada Fatah da se uvedu sekularni zakoni a tamo gdje vlada Hamas da ostanu vjerski zakoni jer tako narod zeli.
    marine, bitno je da su dokucili demokratiju u izvornom smislu. jes da to nije bas najsretnije al ajd

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2448

Voljom naroda je izabran Hamas za glavnu partiju u Gazi tako da Hamas je preuzeo izvrsnu vlast u ruke.Mislim da je bolje da se muslimani okrenu vjerskim zakonima i da se uspostavlja vjerska drzava jer tako je najbolje za sve.
    Najbolje da zabrane zenama da nosu donji ves..

Da ih ne ceska po stidnim mestima....
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Platice novcanom kaznom jer se za krsenje javnog morala i stida odredjuje novcana kazna a zna se u kojim slucajevima osumnjiceni placa zivotom ono sto je ucinio.Ubistvo, kradja, krijumcarenje droge i preljuba se kaznjavaju smrtnom kaznom.
    jel se preljuba kaznjava kamenovanjem u glavu dok ne umre?

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sta me briga sta mislis sta je bolje, ja govorim o tome da abas nema mandat, ti si se slozio sa tim i tako, ode ti onaj topik u djubre..

cudi me da ne znas te stvari a zalazes se za palestince.
    s obzirom da je to samo zbog vere, nije ni cudo. da su oni neki bushmani ti ih ne bi ni primecivao jer ne klanjaju ko ti.

to ti je sva tvoja pravdoljubivost

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa to je istina.Niko u islamskom svijetu ne zeli demokraciju jer svako zeli da se uvedu vjerski zakoni i ustolici vjerska drzava.Vjerska drzava je puno bolja i stabilnija je od demokratske drzave zato sto organi javnog reda i mira bolje rade svoj posao u vjerskoj drzavi nego sto se to radi u demokratskoj drzavi.Uostalom puno, puno bolja je i stabilnija vjerska drzava od demokracije.Mislim da ce se u buducnosti promjeniti drzavna uredjenja i da ce svi u svijetu vratiti vjerskim zakonima.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio shojo maho Pogledaj poruku
    Tacno je srce..To je jedna od najboljih kazni u Serijatu i svi vole kad treba da se izvrsi jedna takva kazna jer je primamjiva za masu i vrlo interesantna kazna.
    Poslednji put ažurirao/la shojo maho : 30.07.2010. u 07:38

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Tacno je srce.Kamenuje se do smrti i na kraju jedan od mase dolazi sa velikim kamenom i dokrajcava osobu time sto joj razbije lobanju.To je jedna od najboljih kazni u Serijatu i svi vole kad treba da se izvrsi jedna takva kazna jer je primamjiva za masu i vrlo interesantna kazna.
    Marine, idi se lijeci..."sutra vec bice kasno"...

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku
    sta me briga sta mislis sta je bolje, ja govorim o tome da abas nema mandat, ti si se slozio sa tim i tako, ode ti onaj topik u djubre..

cudi me da ne znas te stvari a zalazes se za palestince.
    s obzirom da je to samo zbog vere, nije ni cudo. da su oni neki bushmani ti ih ne bi ni primecivao jer ne klanjaju ko ti.

to ti je sva tvoja pravdoljubivost

Palestinci su veoma edukativan narod i bili su medju dobrim studentima sirom svijeta.Mi muslimani smo braca i zato ja volim svakog muslimana i Palestinca koji se bori za svoj opstanak i koji zeli da osnuje Palestinsku drzavu.ne znam da li je Abas priznat od Palestinaca da je predsjednik Palestine ali sigurno on je jedan od glavnih pregovaraca za Palestinski narod i ako Bog da Palestina ce dobiti neovisnost.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije mi jasno...zenska skromnost je ako se ves krije u magacinu valjda (ako mu i tu dozvole) i onda zene samo pruze ruku i nasumicno dohvate bilo sta kako bi imale cisto rublje? ...jaoj glava ne zabolela u sekundi...ponovo cemo da se svadjamo...bljak....

Ističe se mala razbojnica (avatar)
    Učlanjen
    17.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

kamenovanjem?
    pitam se da li ce ikada zene u muslimanskim zemljama dobiti "slobodu"?
    dokle ce u Saudijskoj Arabiji sahranjivati zenske bebe u pesak?
    dokle ce kamenovati zene,odsecati im nos,usi...samo ako muskarac npr.slae da ga je prevarila?
    dokle ce trajati ropstvo nad zenama i povredjivanje istih?
    dokle...

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    Nije mi jasno...zenska skromnost je ako se ves krije u magacinu valjda (ako mu i tu dozvole) i onda zene samo pruze ruku i nasumicno dohvate bilo sta kako bi imale cisto rublje? ...jaoj glava ne zabolela u sekundi...ponovo cemo da se svadjamo...bljak....

sta ti nije jasno...nindze ne nose gatje.

Ističe se mala razbojnica (avatar)
    Učlanjen
    17.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

Da,recimo da poslednjih par godina citam knjige,dokumentovane ,istinite dogadjaje... Da,jako strasno sta rade zenama...zive ih spaljuju...

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ZloTvor Pogledaj poruku
    sta ti nije jasno...nindze ne nose gatje.
    ...ja citala upravo suprotno bogme...

...prema literaturi ako neke zene vode racuna o negovanosti, higijeni, parfemima i "zenskim" ukrasima to su muslimanke...ili mene knjige lazu pa ja sada lazem vas...iskustveno samo tvrdim da su njihovi parfemi mmmmmmmmmmh

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    ...ja citala upravo suprotno bogme...

...prema literaturi ako neke zene vode racuna o negovanosti, higijeni, parfemima i "zenskim" ukrasima to su muslimanke...ili mene knjige lazu pa ja sada lazem vas...iskustveno samo tvrdim da su njihovi parfemi mmmmmmmmmmh
    lazu...knjige...

Aktivan član
    Učlanjen
    27.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Pa to je istina.Niko u islamskom svijetu ne zeli demokraciju jer svako zeli da se uvedu vjerski zakoni i ustolici vjerska drzava.Vjerska drzava je puno bolja i stabilnija je od demokratske drzave zato sto organi javnog reda i mira bolje rade svoj posao u vjerskoj drzavi nego sto se to radi u demokratskoj drzavi.Uostalom puno, puno bolja je i stabilnija vjerska drzava od demokracije.Mislim da ce se u buducnosti promjeniti drzavna uredjenja i da ce svi u svijetu vratiti vjerskim zakonima.
    Bucko, a da ti odes da zivis u te verske drzave, da probas malo, pa da nam posle ispricas kako je...

http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti/clanak/100706011

Poteras kosu gore na jez, i odes u tvorza... pravedno, nema sta

Da se salis, prihvatio bi kao solidan fazon, ali posto si ozbiljan, onda je to zalosno. Nema gore stvari od verske indoktrinacije i zatucanosti, ona ugrozava slobodu razmisljanja, govora...Evropa je stagnirala u srednjem veku i dosla pod jak udar arapa i Turaka, jer se davila u verskom ispiranju mozga, i sprecavala bilo kakav napredak tehnologije i kulture... pozeleti danas tako nesto moze samo jako neobrazovan covek.

Veruj ti u Boga za sebe, to je intimna stvar, ali nemoj da propagiras ovakve besmislice, sluzices ljudima za podsmeh.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2448

Prvo je malo zakopaju, da ne moze da im utekne...

"Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Tacno je srce..To je jedna od najboljih kazni u Serijatu i svi vole kad treba da se izvrsi jedna takva kazna jer je primamjiva za masu i vrlo interesantna kazna.
    gledala sam jednom prilikom na TV tu ushicenu gomilu kako kamenuje 2 zene do smrti
    mislim da bih mogla da malko promenim neke stavove i blago se priblizim srpskim patriotama

kako to moze da postoji?

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mala razbojnica Pogledaj poruku
    Da,recimo da poslednjih par godina citam knjige,dokumentovane ,istinite dogadjaje... Da,jako strasno sta rade zenama...zive ih spaljuju...
    Hiljadu cudesnih sunaca je najbolja od tih modernih, nije losa ni Tragom mrtve princeze ako znas za neku finu a da nije Dragulj medine i sl. jer mi se to ne dopada baci na pp

...Hiljadu cudesnih sunaca je cak bolja i od Lovca na zmajeve mada je i ona skoro pa savrsena...

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mala razbojnica Pogledaj poruku
    kamenovanjem?
    pitam se da li ce ikada zene u muslimanskim zemljama dobiti "slobodu"?
    dokle ce u Saudijskoj Arabiji sahranjivati zenske bebe u pesak?
    dokle ce kamenovati zene,odsecati im nos,usi...samo ako muskarac npr.slae da ga je prevarila?
    dokle ce trajati ropstvo nad zenama i povredjivanje istih?
    dokle...
    To sto si navela je neistina jer Islam nije stroga vjera i pruza zenskom bicu slobodu u skladu sa moralom.Muhammed s.a.v.s. je dobio Allahovu Objavu u kojoj se kaze da je veliki grijeh taj koji imaju obicaj Arapi, da sahranjuju zive zenske bebe.To je dovelo do toga da se taj obicaj promjeni js iz zivota Muhammedovog s.a.v.s.

Nije istina da taj obicaj postoji i sada.Bitce kamenovana svaka zena koja izvrsi prestup, to jest preljubu jer uslimani ne zele prosto da zive u nemoralnoj sredini.Gledam prije neki dan playada gdje su se msukarci i zene skinuli goli do pasa gdje se vodu stidna mjesta i onda sam rekao zasto je Srbija dogurala do ponora time sto dopusta da se gradjani tako oblace.
    Znaci, islam ima slobodu za zenu ali u skladu sa moralom.

Slične teme

1. skromnost....
    Autor gost 10000 u forumu Filozofija
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 25.07.2009., 21:35
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.06.2008., 16:50
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 27.05.2008., 12:45
  4. Skromnost
    Autor mackica ns u forumu Žene
    Odgovora: 150