Bliskoistocni pregovori

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
palestina.jpg


Katarski premijer izjavio je u četvrtak da su arapske zemlje podržale direktne palestinske razgovore s Izraelcima ali su ostavile vrijeme za njihovo tempiranje samim Palestincima.

Šejh Hamad bin Jassem Al Thani, koji predsjedava sastankom arapskih ministara vanjskih poslova u Kairu, izjavio je da je tempiranje direktnih pregovora "stvar o kojoj mora odlučiti palestinska strana", prenosi AP.

Amerikanci i Evropljani vrše pritisak na palestinskog predsjednika Mahmouda Abbasa da odmah ponovo pokrene direktne razgovore, koji su prekinuti 2008. godini.

Abbas je, ipak, izjavio da će ponovo pokrenuti razgovore samo ako Izrael pristane na prekid gradnje naselja i prihvati palestinsku državu na teritorijama koje je osvojio u Bliskoistočnom ratu 1967. godine - Zapadnoj obali, pojasu Gaze i istočnom Jerusalemu.

On prvo želi vidjeti napredak u trenutnim indirektnim razgovorima uz američko posredovanje.
(FENA)
 
To je veoma ohrabrujuce ako Izrael prihvati uslove Mahmouda Abbasa koji je rekao da zeli da Izrael prihavti stanje Bliskog Istoka iz 1967 godine i da pretsane sa izgradnjom naselja.To je veoma dobro, ako se ostvari projekat predavanja teritorije Palestini koja bi bila na tom terenu veoma zancajan faktor a glavni grad Palestine bi bio istocni Jerusalem koji bi Palestinci veoma voljeli da imaju.
 
ja bih izraelcima preporucio prekaljenog experta za pacifikaciju extremnih islamista-djenerala ratka mladica
taj choek je do tanchina izuchio delikatne tanane odnose koji vladaju u islamskom svetu i kako ih najefikasnije i najdugorochnije stabilizovati
 
Nego ko ima mandat ako nema Abas?Njemu je predato u ruke da predstavlja Palestinu i on to cini zajedno sa Amerikancima koji nastoje da pokrenu pregovore izmedju Palestinaca i Izraelaca.

kazes da mu je predato u ruke? ko mu je to predao u ruke, na kojim izborima i kad istice mandat..

mislim, mozda su mu izraelci i ameri dali mandat, palestinci itekako ne, jedini legitiman palestinski predstavnik je hamas.
tako kazu izbori koji su uzgred i verifikovani i proglaseni za fer od stranih zapadnih komisija.
 
ja bih izraelcima preporucio prekaljenog experta za pacifikaciju extremnih islamista-djenerala ratka mladica
taj choek je do tanchina izuchio delikatne tanane odnose koji vladaju u islamskom svetu i kako ih najefikasnije i najdugorochnije stabilizovati

Дерер, најбоље би било кад би се ови међусобно истребили.
 
Zavrsio je i Ratko Mladic.Ostario je do sada.Moguce je da se pridruzi svom drugu Radovanu Karadzicu za koga su se ispevjale pjesme.

Sto se tice Palestinske situacije tacno je da je Hamas preuzeo vlast i pobjedio na izborima ali Mahmoud Abas je doveden na zahtjev Yasera Arafata koji ga je prije smrti izabrao za naslijednika.Tako da rjesenjem Palestinske krize iz perioda 1967 godine se rjesava situacija na Biskom Istoku i u tome ce se sloziti i Hamas.
 
Zavrsio je i Ratko Mladic.Ostario je do sada.Moguce je da se pridruzi svom drugu Radovanu Karadzicu za koga su se ispevjale pjesme.

Sto se tice Palestinske situacije tacno je da je Hamas preuzeo vlast i pobjedio na izborima ali Mahmoud Abas je doveden na zahtjev Yasera Arafata koji ga je prije smrti izabrao za naslijednika.Tako da rjesenjem Palestinske krize iz perioda 1967 godine se rjesava situacija na Biskom Istoku i u tome ce se sloziti i Hamas.

nema tu dinastije moj ti, abas je pobedio na izborima 2005-e a 2009-e mu je istekao mandat. nije dozvolio nove izbore zbog straha od hamasa i tako je postao samozvanac
 
Ako Bog da bitce novi izbori u Palestini koja ce biti sa Zapadnom Obalom, istocnim Jerusalemom i Gazom tako da neka pobjedi na izbore najbolji.Moje misljenje je da je za Palestinu najbolje da postane vjerskom drzavom jer ce tako moci da odrzava dobre odnose sa Palestincima koji su Krscanske vjeroispovjesti.Naravno po Islamskim zakonima Krscani se mogu suditi svojim vjerskim zakonima iz Biblije.
 

Back
Top