Plan-Program i Saveti za korisnika Underboss_Rbc

brate da povecam seriju sklekova radim 3x 20, krenuo sam sa tegom od 12kg 2x na dan po 100 ..
i za trcanje da te pitam, koliko brate mi je dovoljno moze 4km ?

Kako mislis sklekovi sa tegom????

A trcanje nije bitna toliko kilometraza koliko je bitan vremenski rok i nacin trcanja....

Postoje razne vrste trcanja za razne potrebe i rezultate....
Ali polako otom potom docicemo i do toga kad cu ti objasniti i za trcanje kako sta koliko
 
nastavak.....

A trcanje nije bitna toliko kilometraza koliko je bitan vremenski rok i nacin trcanja....

Postoje razne vrste trcanja za razne potrebe i rezultate....

Predpostavljam da je tebi cilj da se izdefinises sto vise mozes bez obzira na sve!!!!!!!!
Ok svako od nas je drugaciji i savo ima svoja licna stremrlenja i zelje.....Necu ulaziti u to zasto i kako to je tvoja licna stvar svako od nas ima pravo da radi ono sto voli i sto ga zanima tako da odgovaracu u smislu ono sto je najbolje za definiciju na ustrg ostalog....

Predpostavljam onda da bi pre tezio da izgledas kao Brus Li nego Svarceneger jel da?
arnoldschwarzeneggerpicture.jpg


bruce%20lee%20self%20improvement.jpg
 
Za maximalnu definiciju je potrebno maximalno topljenje sala......Znaci body fat mora da ti bude oko 10%

To je veoma tesko postici ak nemas takvu genetiku.....

Trcanje treba da bude takvo da traje minimun 45 minuta bez prestanka ali sporijim tempom - dzoging.....Jer tek posle 40 minuta pocinje metabolizam masti - tj tek posle 40 minuta pocinje da se tope masti ili salo i da se od njih pravi energija.....Pre toga se trosi glikogen iz misica i salo se ne trosi samo se trosi voda iz tela a ljudi misle to je to znojim se ide salo...Ali ne.....Ovo nema veze sa trosenjem sala....Ovo se samo gubi voda i preko potrebni elektroliti....Cak sta vise moze biti i stetno ukoliko je ishrana slaba...

Tek posle 40 minuta trcanja bez prestanka laganim ravnomernim tempom pocinje salo da se razgradjuje i pretvara u energiju!!!!

Znaci tvoj aerobni trening bi trebalo da bude oko sat vremena trcanja bez obzira koliko tu ima kilometara - ne zamaraj se.....Tebi ne treba sprinterski trening trcanja ne treba ti kondicioni znaci tebi treba trenin takozvani Fat burn trening a to je ovaj!!!!!

Znaci nista brzo naglo i slicno - polako i ravnomerno ali sto duze vremenski.......
Ovo je najpogodnije trcanje za definisanje misisca ili u prevodu skidanje masnih naslaga i vode sa misica kako bi se oni videli ispod koze...
 
Ne bas kao Bruce Lee, potrebna mi je i masa .. nesto izmedju ta dva, moze se reci kao
images
Mirko Cro Cop



Ah pa to je onda totalno druga stvar!!!!!!!
Onda to nije maximalna definicija trip....

Kod njega ima i snage i definicije i mase ali sto je najgore od svega njega bas briga za izgled on vezba radi drugih razloga.....

Pobedi protivnika da ne moze da ustane sa poda....

Njega bas briga za izgled...On vezba samo zato da bi mu to donelo neki sportski rezultat - u ovom slucaju nokaut protivnika i svoj opstanak na nogama......

A to je toootalno drugacije od onoga sto sam ja mislio da ti hoces....
=====================================================

E sad vazno pitanje - jel ti zelis da treniras radi estetskih razloga ili radi sportskih razloga ti treba????

Jer tu ima veeelike razlike u programu treniranja!
 
Ah pa to je onda totalno druga stvar!!!!!!!
Onda to nije maximalna definicija trip....

Kod njega ima i snage i definicije i mase ali sto je najgore od svega njega bas briga za izgled on vezba radi drugih razloga.....

Pobedi protivnika da ne moze da ustane sa poda....

Njega bas briga za izgled...On vezba samo zato da bi mu to donelo neki sportski rezultat - u ovom slucaju nokaut protivnika i svoj opstanak na nogama......

A to je toootalno drugacije od onoga sto sam ja mislio da ti hoces....
=====================================================

E sad vazno pitanje - jel ti zelis da treniras radi estetskih razloga ili radi sportskih razloga ti treba????

Jer tu ima veeelike razlike u programu treniranja!
Trebalo bih se malo nabaciti i mase, a bogami i ukoloniti pivsko stomace .. imam volje i to dosta, zelim da treniram.
Oko ishrene se ne snalazim najbolje, jedem manje nego ubicajno unosim i dosta tecnosti ..
sta mi konkretno predlazes oko ishrane i oko vezba, da li trebam praviti pauzu neki dan ili ne ?
 
E sad vazno pitanje - jel ti zelis da treniras radi estetskih razloga ili radi sportskih razloga ti treba????

Jer tu ima veeelike razlike u programu treniranja!

estetika, sport .. nekada sam trenirao kyokushin kai, sada sam rekreativac nazalost .. :)
racunaj kao da razmisljam o tome da se prikljucim jednom MMA klubu u Beogradu, kada budem bio dovoljno spreman za to..
 
estetika, sport .. nekada sam trenirao kyokushin kai, sada sam rekreativac nazalost .. :)
racunaj kao da razmisljam o tome da se prikljucim jednom MMA klubu u Beogradu, kada budem bio dovoljno spreman za to..

Uh pa onda moras dosta dobro i jako i ozbiljno da treniras....MMA je izuzetno naporan tezak i zahtevan sport....Tacnije mozda i najzahtevniji i najtezi jer ti treba bukvalno sve...ali sve.....da prezivis.......ziv....... i da su ti svi zubi na broju.....HAhah
 
Pa ti moras da imas sve....Ali cela filozofija i kljuc je u balansu....

Sto se tice tvog treninga ja bih ga podelio u neko nezavisnih celina koje ces raditi razlicitim danima:

Kardio treninzi - trcanja bajs plivanja vijaca

Treninzi sa tegovima+ sklekovi propadaja zgibovi mozda teretana

Treninzi eksplozivnosti i brzine

Treninzi vezbanja forme pokreta udaraca zahvata i sl...udaranja u dzak
========================================================
sto se tice trcanja moraces da ubacis sve varijacije...Jedan dan sprinterski treninzi na 100m - sto brze a najvise se odmaras izmedju,zatim sto duze da istrcis sa sto manje prekida i sl - improvizuj....

Sto se tice tegova ne valja da radis svaki dan...Ako danas radis bicepse tek sledece nedelje u isti dan smes da ih radis da bi se odmorili...Inace imada ti se smanje i da atrofiraju

Npr Pon grudi biceps
Sre rame podlaktica trbusnjaci
pet ledja triceps
Subota noge
a utorkom cetvrtkom i nedeljom ubacis npr
Uto Sprint trcanje
Cetvrt Kardio trcanje - Fat burn program
Nedelja - Kardio explozivni - snagasko udaracki trening - Udaranje i sutiranje u dzak

Imaj u vidu da ovakav nacin treniranja zahteva puno energije i snage pa je neophodno obezbediti mnooogo jacu ishrnu nego ostali ljudi......
Moras jesti bar 4 puta dnevno nikako 2 puta i to nije bitan ni broj toliko tj kvantitet kolik je bitan kvalitet tj sta jedes.....

Trudi se da jedes sto vise proteinsku ishranu zbog snage i misica a Ugljene hidrate odnoso secere da jedes u pre podnevnim casovima zbog energije...Nikako posle 7 uvece da se ne bi gojio
 
Pa ti moras da imas sve....Ali cela filozofija i kljuc je u balansu....

Sto se tice tvog treninga ja bih ga podelio u neko nezavisnih celina koje ces raditi razlicitim danima:

Kardio treninzi - trcanja bajs plivanja vijaca

Treninzi sa tegovima+ sklekovi propadaja zgibovi mozda teretana

Treninzi eksplozivnosti i brzine

Treninzi vezbanja forme pokreta udaraca zahvata i sl...udaranja u dzak
========================================================
sto se tice trcanja moraces da ubacis sve varijacije...Jedan dan sprinterski treninzi na 100m - sto brze a najvise se odmaras izmedju,zatim sto duze da istrcis sa sto manje prekida i sl - improvizuj....

Sto se tice tegova ne valja da radis svaki dan...Ako danas radis bicepse tek sledece nedelje u isti dan smes da ih radis da bi se odmorili...Inace imada ti se smanje i da atrofiraju

Npr Pon grudi biceps
Sre rame podlaktica trbusnjaci
pet ledja triceps
Subota noge
a utorkom cetvrtkom i nedeljom ubacis npr
Uto Sprint trcanje
Cetvrt Kardio trcanje - Fat burn program
Nedelja - Kardio explozivni - snagasko udaracki trening - Udaranje i sutiranje u dzak

Imaj u vidu da ovakav nacin treniranja zahteva puno energije i snage pa je neophodno obezbediti mnooogo jacu ishrnu nego ostali ljudi......
Moras jesti bar 4 puta dnevno nikako 2 puta i to nije bitan ni broj toliko tj kvantitet kolik je bitan kvalitet tj sta jedes.....

Trudi se da jedes sto vise proteinsku ishranu zbog snage i misica a Ugljene hidrate odnoso secere da jedes u pre podnevnim casovima zbog energije...Nikako posle 7 uvece da se ne bi gojio

hvala brate puno, ali voleo bih da mi ti odredis npr. za svaki dan sta i koliko da radim. Neki mini raspored da mi napravis ako ti nije cim. Da bih znao koliko cega da radim u serijama i koliku minutazu da posvetim dnevnim treninzima, kao i dva dana odmora ..
Izvini sto te cimam brate jos jednom ...
 
bruz,video sam nesto ovde sto si pisao pa bih hteo da mi das potporu toga,a to je sledece:
koliko glikogenskog depoa ima u jetri kada ustanes ujutru?Mislim odakle ti infrmacija za 40 minuta kardia?Niko ziv ne bi smrsao,da je tako,jer bi onda morao da trci bar minimum jos 30 minuta da bi se topilo sto vec dovodi telo i blagi katabolizam.Bruz,jetra ima jako male depoe,tako da svega nekih 20-25 minuta treba da se istrose da bi telo pocelo vise da koristi masti iz tela pri aerobnoj aktivnosti.
2.ako je u pitanju definicija,tesko ce to biti moguce ako sa hidratima staje TEK u 19h,oni moraju biti svedeni naminimum nekih 1-1,5 gr\kg telesne tezine i to do nekih 16h kada nase telo prirodno pocinje da usporava i da se sprema za odmor.
 
bruz,video sam nesto ovde sto si pisao pa bih hteo da mi das potporu toga,a to je sledece:
koliko glikogenskog depoa ima u jetri kada ustanes ujutru?Mislim odakle ti infrmacija za 40 minuta kardia?Niko ziv ne bi smrsao,da je tako,jer bi onda morao da trci bar minimum jos 30 minuta da bi se topilo sto vec dovodi telo i blagi katabolizam.Bruz,jetra ima jako male depoe,tako da svega nekih 20-25 minuta treba da se istrose da bi telo pocelo vise da koristi masti iz tela pri aerobnoj aktivnosti.
2.ako je u pitanju definicija,tesko ce to biti moguce ako sa hidratima staje TEK u 19h,oni moraju biti svedeni naminimum nekih 1-1,5 gr\kg telesne tezine i to do nekih 16h kada nase telo prirodno pocinje da usporava i da se sprema za odmor.

Pa dobro ono zavisi da li neko uzima suplemente i kako se hrani...Neko ima vise neko manje u jetri....A i ovih 40 minuta ima da skrate na 25+ ja ne mogu bre vise ovo je tesko.....A ako im kazes da trce 25 min oni ce da trce 15....

Znaci bolje da se psihicki istripuju da trebaju vise da urade....A i sta fali 40 minuta....Nisu oni profesionalni Bodi bilderi pa ce da udju u katabolizam i da zatrofiraju za 40 minuta.....A i oni imaju malu telesnu tezinu za njih je 40 minuta ko za nas 20......

A mislim da sve manje od 40 minuta za njih ma da bude neuspesno.....Pa basket igraju duze od toga pa se nisu izdefinisali.....

p.s.Aj vamo odgovori za kreatin...Dal da radim ono punjenje za MH creapure....Neki kazu urbani mit neki kazu istina
 
ne,ne nisi me razumeo,masti pocinju vise da se trose posle 20-25 minuta a ne posle 40.dakle itekako je dobro trcanje 40 minuta ali maximalno do 60 minuta nije dobro vise od toga.Ajde sad cu da pogledam to za kreatin
P.S.Sad sam pogledao ali nema nicega tamo.ajde napisi tamo sta te muci pa da znam
 
Poslednja izmena:

Back
Top