Uvoz automobila iz amerike

Igoritza

Zainteresovan član
Poruka
101
posto ljudi lutaju sa informacijama, evo ja da ponudim konkretne tachen informacije, shta i kako.

auto se legalno - ne moze uvesti. u stvari moze, al o tome dalje, zahteva muljavinu.

evropa koristi euro standarde, koji su posebno definisani shto za dizel shto za benzinske motore.

listu izduvnih limita mozete videti na stranici:

http://en.wikipedia.org/wiki/European_emission_standards#Emission_standards_for_passenger_cars

nasha drzava je uvela Euro3 standard kao mandatoran, dakle - ne postoji nachin uvozenja auta koji ne ispunjava ove standarde, stim shto uzakonu jasno pishe - "motorno vozilo koje je napravljeno po euro3 standardu" - to znachi da ni katalizatori i ostale dorade ne dolaze u obzir.


sobzirom da amerika koristi EPA standarde - koji su sushtinski razlichiti od Euro standarda - auti iz amerike se ne mogu ocariniti u srbiji.


e sad, ide glavna "prevara" ili kako bih ja rekao - je*ada" koju nam je organizovala drzava:

po carinskom zakonu, kada vozilo ne moze da se preko papira i poredjenjem utvrdi da je euro3 - ono odlazi na homologizaciju.

homoligzacija treba da se vrshi u "Agenciju za bezbednost saobracaja" - koja trenutno ima samo direktora i nijednog zaposlenog pored. mora chovek da prima platu, avaj.

trenutno su tu homologizaciju uvalili "institutu za standardizaciju srbije" - koji se nalazi na banovom brdu blizu stankom centra.

POSTOJI realna shansa da EPA standard upada u OKVIRE euro3 standarda, ponekad i jache - te bi onda bilo sasvim lako izvrshiti homologizaciju, zar ne ?


NE!

neko je doneo direktivu, da institut za standardizaciju srbije - NIKAKO ne izdaje potvrdu o euro3 standardu za vozila koja chak i uspeju da je prodju, u prevodu - embargo na americhka vozila.


ovo vam sve pishem, jer sam frustriran chinjenicom da moj dobar drugar ima u svom dvorishtu Toyota RAV4, 2005, koji mu stoji vec skoro godinu dana. auto je na americhke papire, i itekako ispunjava standarde - i ovi NECE da mu daju potvrdu.

postoji naravno varijanta da se auto otera u sloveniju, da oni izdaju potvrdu o homologizaciji, da se onda registruje kao slovenac, pa da se uveze ovde, i da se plate svi porezi, al to ispada boga oca.


jel moguce da su tako bezobrazni, ko je ovo ovako odluchio ?

zvao sam inaceh danas AMSS, i pitao sve detalje, i oni kao kazu: moze homologizacija, nije problem - a drugar je inach zvao zavod za standardizaciju, ishao kod njih, molio i preklinjao, i chak razmishljao i o tuzbi, al batalio posao jer ce i to da koshta.


dakle - veza. moze da se uveze ako imate nekog ko ce nekome da kaze da se izda potvrda o homologizaciji.

ukoliko neko ima drugachije odatke, molio bih da prepravi moje, dopuni ovu temu. hvala u napred.
 
Sve si u pravu, sem jednog... Nikakva veza ti ne pomaže da na američku saobraćajnu dobiješ pozitivan odgovor. Ja imam najjaču moguću vezu u Institutu, ali džabe...ne sme, pa ne sme...

Žuti su sklopili dil sa EU da se odvozi njihovo smeće. Američka vozila su kud i kamo jeftinija od evgropskih, sa sve brodskim prevozom.
Apsurd je da , ako već navodno u svemu hoće da prate evropske propise, ne priznaju naknadnu homologaciju, nego zahtevaju da je vozilo isključivo fabrički homologovano.

E, sad... Zbog pravila za uvoz vozila iz EU, dolazi se do još jednog paradoksa.
Naime, u Institut ne treba da se šalju vozila iz starih članica EU kojima je prva registracija 2002. ili kasnije, jer se zna da se u EU nisu mogla registrovati nova vozila od te godine koja nisu ispunjavala euro3 normu. Tako da, ako uvoziš amerikanca iz npr. nemačke, kome je prva registracija 2002., možeš ga cariniti u Srbiji, bez potvrde Instituta, jer se smatra da ima euro3. Ali, ako isti taj auto ili čak i mlađi (2003. - 05.2004.) uvoziš iz Slovenije, Mađarske, Slovačke, Češke, Litvanije, Letonije i Poljske ili još mlađe (do 01.01.2009.) iz Bugarske ili Rumunije, onda mora da se traži potvrda od Instituta, koji ni u kom slučaju ne daje istu za američka auta, tj. američka auta, iako nekoliko godina mlađa, iz zemalja koje su se kasnije priključile EU, ne mogu da se carine u Srbiji, jer zvanično nemaju euro3, a ona starija iz zemalja osnivača EU mogu da se carine, jer zvanično imaju euro3.

Šta reći sem...Srbija - banana republika.
 
Ne treba tu nikakva veza.Svaki automobil uvezen iz Amerike mora ići na homologaciju i to je propis koji važi za uvoz u bilo koju evropsku državu.Ekološke i ostale norme razlikuju se u Evropi i Americi,tako da je to jedinstveno pravilo.

Ja sam uvezao dva nova automobila iz Amerike,obavio homologaciju,doduše u Nemačkoj,gde sam dobio i sertifikat o ispunjavanju uslova,s obzirom da je ova država Srbija toliko nesposobna da ni to ne može da završi.

Inače,američki EPA standardi su daleko strožiji od evropskih Euro standarda,tako da je to svima u Evropi jasno i ne prave nikakav problem oko homologacije.
 
Ne treba tu nikakva veza.Svaki automobil uvezen iz Amerike mora ići na homologaciju i to je propis koji važi za uvoz u bilo koju evropsku državu.Ekološke i ostale norme razlikuju se u Evropi i Americi,tako da je to jedinstveno pravilo.

Ja sam uvezao dva nova automobila iz Amerike,obavio homologaciju,doduše u Nemačkoj,gde sam dobio i sertifikat o ispunjavanju uslova,s obzirom da je ova država Srbija toliko nesposobna da ni to ne može da završi.

Inače,američki EPA standardi su daleko strožiji od evropskih Euro standarda,tako da je to svima u Evropi jasno i ne prave nikakav problem oko homologacije.

Mi smo pisali o homologaciji u Srbiji. Da si tražio homologaciju u Srbiji dobio bi šuplje ispod nosa za isto za šta su ti Nemci rekli da ispunjava standarde.
Shvati, postoji direktiva da iz Amerike ne može da se carini, pa taman da je i vasionski brod, dok iz EU može svakakvo smeće.
 
Mi smo pisali o homologaciji u Srbiji. Da si tražio homologaciju u Srbiji dobio bi šuplje ispod nosa za isto za šta su ti Nemci rekli da ispunjava standarde.
Shvati, postoji direktiva da iz Amerike ne može da se carini, pa taman da je i vasionski brod, dok iz EU može svakakvo smeće.

Mislim da sam lepo rekao u mom postu upravo to o čemu ti pričaš.. ;)

Čovek je rekao da je potrebna veza.Ne nije potrebna,jer se ni sa vezom ne može ništa uraditi zbog Srpskih propisa koji ne dozvoljavaju takav poduhvat. :)
 
Mislim da sam lepo rekao u mom postu upravo to o čemu ti pričaš.. ;)

Čovek je rekao da je potrebna veza.Ne nije potrebna,jer se ni sa vezom ne može ništa uraditi zbog Srpskih propisa koji ne dozvoljavaju takav poduhvat. :)

stani, ja sad pitam ozbiljno -

isntitut za standardizaciju srbije, ukoliko HOCE - ne moze da izvrshi homologizaciju vozila i da dokaze da je euro3 ?

ja sam danas bash , zbog ove tojote zvao shpeditera koji inache radi samo sa evropskim uvozom, i reche mi chovek - da bi registrovao taj auto, sve shto ti treba je potvrda o homologizaciji.

moje pitanje je zapravo - jel institut, pa kasnije agencija za bezbednost saobracaja - imaju moc da daju potvrdu o euro3 i vecoj normi, za vozilo ?
 
stani, ja sad pitam ozbiljno -

isntitut za standardizaciju srbije, ukoliko HOCE - ne moze da izvrshi homologizaciju vozila i da dokaze da je euro3 ?

ja sam danas bash , zbog ove tojote zvao shpeditera koji inache radi samo sa evropskim uvozom, i reche mi chovek - da bi registrovao taj auto, sve shto ti treba je potvrda o homologizaciji.

moje pitanje je zapravo - jel institut, pa kasnije agencija za bezbednost saobracaja - imaju moc da daju potvrdu o euro3 i vecoj normi, za vozilo ?

Ne da imaju moć, nego je Institut jedini koji ti može izdati potvrdu o homologaciji na osnovu koje možeš vršiti carinjenje.
Smešno je to što Institut često nije u stanju da utvrdi euro normu, pa traži potvrdu od proizvođača, odnosno ovlaštenog servisera ili auto kuće u Srbiji, pa onda na osnovu te potvrde, oni izdaju svoju, koju carina priznaje, a carina ne priznaje istu tu potvrdu od servisa direktno da podneseš.
Srbija je najsmešnija država na svetu.
 
Ne da imaju moć, nego je Institut jedini koji ti može izdati potvrdu o homologaciji na osnovu koje možeš vršiti carinjenje.
Smešno je to što Institut često nije u stanju da utvrdi euro normu, pa traži potvrdu od proizvođača, odnosno ovlaštenog servisera ili auto kuće u Srbiji, pa onda na osnovu te potvrde, oni izdaju svoju, koju carina priznaje, a carina ne priznaje istu tu potvrdu od servisa direktno da podneseš.
Srbija je najsmešnija država na svetu.

pa, onda JESTE izvodljivo registrovati amera, recimo, ako znash samog preCednika zavoda za standardizaciju srbije, ili tako neku bitnu facu .. ? msm, ako je sve do njihove volje, jer su u mogucnosti .. ?
 

Back
Top