Britanija iznenadjena potezom Srbije

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
citajuci tekst, moze se doci do jednog logicnog zakljucka, a njega sam naveo u naslovu. doduse neko bu to rekao drugacije, ali posto sam ja vaspitan, onda cu ostaviti naslov kao sto jeste.

Britanija iznenadjena potezom Srbije
Beta - Pre 29 minuta

BEOGRAD - Britanija je iznenadjena odlukom Srbije da sama podnese rezoluciju o Kosovu Generalnoj skupštini UN, i smatra da to može dovesti do sukobljavanja Srbije i EU u svetskoj organizaciji, izjavio je za Bi-Bi-Si britanski ambasador u Srbiji Stiven Vordsvort.

"Mi smatramo da je bolje da Srbija i EU na ovome rade zajedno i da se dogovorimo kako ćemo ići napred, nego da svaka strana radi odvojeno, jer tako možemo da završimo na terenu konfrontacije. Ne čini nam se smisleno da se Srbija i EU konfrontiraju u Njujorku dok istovremno Srbija tvrdi da želi da postane članica EU", rekao je Vordsvort.

Kako prenos BBC, Forin ofis je saopštio da je razočaran zato što je Srbija podnela rezoluciju UN, a da se prethodno nije konsultovala s EU iako je pružila uveravanja da će se konsultovati. Forin ofis navodi da bi Generalna skupština trebalo da usvoji neutralnu rezoluciju kako bi se Srbija i Kosovo ohrabrili da počnu saradnju.

Vordsvort je rekao da su posle mišljenja Medjunaronog suda pravde zvaničnici EU radili sa srpskim kolegama na sastavljanju zajedničke rezolucije koja bi bila poslata Generalnoj skupštini UN, čemu su bili prisutni i predstavnici SAD.
 
da to može dovesti do sukobljavanja Srbije i EU

sukob je vec tu, priznanje kosova od strane britanije je nista drugo nego poziv na sukob.

ono sto je za nas vazno je da eu nema sa cim da puca na nas vise.

ekonomski: eu ima povlascen trgovinski status sa srbijom a obrnuto to nije slucaj. postoji i deficit u trgovini sa eu koji je velika steta za naciju.

pristup srbije eu je blokiran do u nedogled, ne moram da citiram markelku.

eu vise nema sa cim da ucenjuje, nadam se da to eksperti u BG vladi ukapiraju nekad
 
sukob je vec tu, priznanje kosova od strane britanije je nista drugo nego poziv na sukob.

ono sto je za nas vazno je da eu nema sa cim da puca na nas vise.

ekonomski: eu ima povlascen trgovinski status sa srbijom a obrnuto to nije slucaj. postoji i deficit u trgovini sa eu koji je velika steta za naciju.

pristup srbije eu je blokiran do u nedogled, ne moram da citiram markelku.

eu vise nema sa cim da ucenjuje, nadam se da to eksperti u BG vladi ukapiraju nekad

Pa kako da ukapiraju? Zuta firma je privatizovala Srbiju pomocu evropskog sponzora.
 
citajuci tekst, moze se doci do jednog logicnog zakljucka, a njega sam naveo u naslovu. doduse neko bu to rekao drugacije, ali posto sam ja vaspitan, onda cu ostaviti naslov kao sto jeste.

Ти си Шиптаре БЕЗОБРАЗНИ ПРОВОКАТОР - поготово што је на другој теми ПОСТАВЉЕН ЦЕО ТЕКСТ... срам да те буде...

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14801469&postcount=125
 
Ти си Шиптаре БЕЗОБРАЗНИ ПРОВОКАТОР - поготово што је на другој теми ПОСТАВЉЕН ЦЕО ТЕКСТ... срам да те буде...

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14801469&postcount=125

izvini, nisam primetio temu.inace na mojoj je temi postavljen ceo tekst. evo ti link pa proveri.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...4e4d28a6ee0a05732&dan=29&mesec=07&godina=2010

ps. mitke, mitke, ne volim kada meni ubacejes neke osobine koje su zastitni znak nekih drugih forumasa.:rtfm::rtfm:
 
svake nedelju cu menjati slike avatara. bice i toga, nemoj da si nestrpljiv.

Ма какво нестрпљење, имам ја читаву вечност, а толико ће ти и требати да на КиМ нађеш било који споменик албанске културе, ређи су од албанских топонима (имена градова, села, планина, река) тамо...
 
citajuci tekst, moze se doci do jednog logicnog zakljucka, a njega sam naveo u naslovu. doduse neko bu to rekao drugacije, ali posto sam ja vaspitan, onda cu ostaviti naslov kao sto jeste.


Po ovom pitanju se Srbija ne slaže za gore navedenim zemljama,pokušava da izdejstvuje suprotnu odluku od one koja bi se tim zemljama svidela,samim tim bilo bi krajnje nelogično da zajedno sa njima podnosi rezoluciju. Takva rezolucija tek ne bi imala nikakvog smisla.Razvodnjena rezolucija koja ne bi govorila ništa osim uobičajenih floskula o "miru u svetu" nema nikakvog značaja za Srbiju.
 
Velika Britanija još od 1903. godine ima uticaj na ovim prostorima, zbog straha od izlaska Srbije na more stvorila je državu koja nikad nije postojala na Balkanu Albaniju a i tokom terorističkim napada bandita OVK 1998/99. na civile i državne organe na teritoriji Kosova i Metohije nije sedela po strani.

Na ovom video zapisu možemo videti lorda Pedi Ešdauna zvaničnika Velike Britanije kako pregleda oružije koje poseduju teroristički banditi OVK koja je stavljena na listu terorističkih organizacija u svetu.



logo.gif


Incident Summary:

199906160002

06/16/1999: Two British journalists, Simon Houston and Chris Watt, and their Albanian interpreter, Xherdet Shabani, were injured when they were fired upon while driving on a road outside of Prizren, Kosovo, Federal Republic of Yugoslavia (FRY). Authorities suspected that a rebel wing of the Kosovo Liberation Army (KLA) was responsible for the attack.

Incident Summary:

199906170002

06/17/1999: On the Rozaje-Pec road in the village of Savine Vode, Kosovo, approximately ten members of the Kosovo Liberation Army (KLA) opened fire on a convoy of Serbian refugees attempting to return their hometown of Pec. Milan Petrovic, a sixteen-year old Serb boy, was killed in the attack. One perpetrator was killed and another was injured when the Serbs returned fire.

Incident Summary:

199906240006

06/24/1999: At the University of Pristina, Milenko Lekovic, a Serbian professor, Miodrag Mladenovic, a guard, and Jovica Stamenkovic, a waiter at the university cafe, were shot to death. The bodies of three victims were found bound and bludgeoned in a university restroom. The Kosovo Liberation Army (KLA) was suspected of the attack, although they denied involvement, blaming the attacks on either civilians masquerading as militia or Serb paramilitary soldiers.


Incident Summary:

200811140024

11/14/2008: On Friday evening at 1730, in Pristina, Kosovo, assailants detonated an improvised explosive device in the yard of the European Union's International Civil Representative Office, damaging the building, but causing no injuries. The Army of the Republic of Kosovo claimed responsibility.

http://www.start.umd.edu/gtd/search/Results.aspx?search=KLA

http://www.start.umd.edu/gtd/search...&chart=country&ob=GTDID&od=desc#results-table
 
Poslednja izmena:
Jos jedan autogol Miloseviceve politike.
U ovoj zemlji je to konstanta i zato nesto treba menjati.
A ako se ne moze nista promeniti iz objektivnih okolnosti treba traziti druga resenja.

miloseviceva politika je u srbiji konstanta....

kakva je politika zapada prema srbiji? da li se u biti promenila dok su se u srbiji na vlasti menjali milosevic, djindjic, kostunica, tadic i ostali?
meni se cini da je ista, konstantna

moze li koncizan odgovor?
 
miloseviceva politika je u srbiji konstanta....

kakva je politika zapada prema srbiji? da li se u biti promenila dok su se u srbiji na vlasti menjali milosevic, djindjic, kostunica, tadic i ostali?
meni se cini da je ista, konstantna

moze li koncizan odgovor?

Koncizan ! Ne znam sta znaci ta rec ali cu pokusati.
Politika zapada je takva jer je takva politika Srbije.
Od Milosevica do danas....autodestuktivna.

Koncizno ?
 

Back
Top