tastatura i podizanje sistema

ssaki

Početnik
Poruka
9
imam sledeci problem: upalim komp krene da se startuje zabaguje na ekranu gde mi nudi da biram izmedju tastera del i tab ali dzaba to kad tastatura ne reaguje uopste.Tako da samo tako stoji i nista od ulaska u windows.
promenih prvo tastaturu al isti problem. Najverovatnije da taj ps2 port gubi kontakt. Jer nakratko zasvetle ona tri tastera u desnom gornjem uglu i onda nista. posle 100 ponavljanja startuje se bez problema, zasvetli taster num lock na tastaturi i windows se pokrene sasvim normalno.
u cemu je problem? sam port, maticna... kako uopste da podignem sistem bez tastature posto ocigledno da nece? a ako crkne ps2 port koji je integrisan na maticnu dal to onda moze da se menja, pa cak i kada tastaturu prebacim na usb opet nista naravno...:dontunderstand:
 
Nisam siguran dal je tako kod svih maticnih al moja dize OS i bez tastature. Moguce da riknjava ps/2 ili ako si cesto vadio/ubadao da se ostetio (meni je moj ispustio dusu). Mozes da prebacis ps/2 tastaturu na usb ali neke maticne ne prepoznaju usb keyboard u biosu (to je bilo na mojoj staroj socket A370) ,kod ovih novojih to ne bi trebalo da bude problem . Trebalo bi valjda da izbaci poruku da nema tastaturu il tako nesto,zar ne,sta ti predsavlja TAB koju opciju,DEL je verovatno ulazak u bios ??

IVR37003_1_2.JPG
 
imam taj adapter ps2 na usb al dzaba mi to kad ne prepoznaje tastaturu ako je na usbu... starija maticna pa valjda zbog toga... ne znam za sta je opcija tab jer mi to izbaci samo kad se zezne tastatura pa posto ne radi ne mogu ni da pritisnem tab taster i vidim koja je opcija...
 
imam sledeci problem: upalim komp krene da se startuje zabaguje na ekranu gde mi nudi da biram izmedju tastera del i tab ali dzaba to kad tastatura ne reaguje uopste.Tako da samo tako stoji i nista od ulaska u windows.
promenih prvo tastaturu al isti problem. Najverovatnije da taj ps2 port gubi kontakt. Jer nakratko zasvetle ona tri tastera u desnom gornjem uglu i onda nista. posle 100 ponavljanja startuje se bez problema, zasvetli taster num lock na tastaturi i windows se pokrene sasvim normalno.
u cemu je problem? sam port, maticna... kako uopste da podignem sistem bez tastature posto ocigledno da nece? a ako crkne ps2 port koji je integrisan na maticnu dal to onda moze da se menja, pa cak i kada tastaturu prebacim na usb opet nista naravno...:dontunderstand:

nisam video da postoji opcija TAB na pocetku podizanja sistema! a drugo, uzmi tastaturu sa USB prikljuckom, pa ces videti da li je to do tastature ili do kompa tj maticne!
 

Back
Top