Zašto sam pretučen metalnom štanglom
Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 317

Tema: Zašto sam pretučen metalnom štanglom

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zašto sam pretučen metalnom štanglom

ako se tekst procitao pazljivo, moze se videti veoma lako zasto je covek isprebijan. i dobro su mu uradili. on ce nekog da kritikuje sto doticni upotrebljava ono sto ima u glavi ili ne. zasto da upotrebljava? zasto da se pocne pitati o smislu njegovog postojanja, kada ionako nista pozitivnog nece proizici iz toga. procitajte ceo tekst,ako vam nije tesko.... vredi.

Teofil Pančić – Zašto sam
    pretučen metalnom štanglom
    teofil pančić

Dan kasnije, sedim na obali i zurim u more. Kolega mi, zavitlavajući me, javlja da tamo, u Srbiji, ispadam "iz pegle i iz rerne", eno me u TV dnevnicima i još kojekude; sutradan osvanjujem na vrhu naslovne strane "Politike", "Danasa" i drugih dnevnih novina. Predsednik države zanima se za moje rane, i svi živi koje znam i koje ne znam. Petnaest minuta slave? Hvala lepo, ako mi neko zavidi, neka ih slobodno preuzme. Heroizam? Nisam zainteresovan za taj žanr. O sebi nikada nisam razmišljao kao o nekakvom heroju ili bilo čemu sličnome. Ja sam samo čovek kojem glava ne služi tek za nošenje kape, a srce mu ne služi tek za merenje pulsa, that’s all. U nekim vremenima i u nekim društvima, to je izgleda veliki greh

Neki ljudi požive dugo i srećno, a da im glava nikada zapravo ne zatreba ni za šta osim za nošenje kape. Dobro, možda još i za urlanje iz onog otvora ispod nosa. Takvi su u ogromnoj komparativnoj prednosti: glava koju ni sam vlasnik ne upotrebljava u neke složenije svrhe ujedno je glava koja nikome ne smeta: razbiti takvo šta nema nekog osobitog smisla, i niko se ne bi baktao time. Zato te i takve glave obično nisu ni u kakvoj opasnosti, a čak i ako u neku frku dospeju, to je tek slučajnost, ništa lično.

Kada, međutim, živiš od glave, onda su stvari malko složenije. Osim što ti je svojevrsno sredstvo za rad, ona je zapravo i centar tvog postojanja, motrište iz kojeg gledaš na svet, pokušavajući da razabereš i njega i sebe u njemu. Glava, dakle, upija svet i saznanja o njemu, prerađuje ih i proizvodi nešto što bi, bar načelno, trebalo da bude novi kvalitet: mišljenje, stav, vrednovanje, ceo jedan weltanschauung, štono bi se reklo na onom jeziku filozofske moderne koji je tako dobar s tim dugačkim, long-plej rečima.

Ima, odmah priznajem, nečega možda i oholog u tome da se centar egzistencije jednog smrtnog ljudskog bića postavi tako visoko; mora da to neke naše biološke srodnike silno nervira. Šta, recimo, fali stomaku, dupetu, veseljku i ostalim nešto prizemnije lociranim delovima "pojedinstva čovekovog"? Ne fali im ništa, štaviše, veoma su mi dragi i držim da zaslužuju svoje male i velike radosti. Pa ipak, ne mogu protiv svoje naravi, ja sam od onih koji prevashodno glavom (i srcem, koje nije drugo nego njezin prirodni saveznik) osećaju svet i ljude u njemu. U tom su smislu ona dva mala zakapuljačena brabonjka uradila nedvosmisleno pravu stvar: nisu okolišali, gađali su me u Centar. A dobacili su onoliko koliko su mogli, iz svoje gmazovske, suterenske perspektive.
    http://www.vreme.com/cms/view.php?id=942901

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Re: Zašto sam pretučen metalnom štanglom

dirljivo

Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1357

Nisu ga naucili pameti .
    The Show Must Go On...

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

stvarno sam pokushao ali do sredine je toliko smorio da je to strashno
    spram ovoga je chak i dobrica interesantan
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

gost 113085 nije na forumu
    ...cao,cao...vidimo se neki drugi put...odlaziiiiiiiiiim...:)
    Elita
    Učlanjen
    18.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zašto sam pretučen metalnom štanglom?

zato shto boli vishe od plasticne?

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Vozač na podu pronalazi metalnu štanglu, uzima je krpom i spušta na asfalt – lepo od njega – te prazni autobus od lica i stvari, saopštavajući mi da on sad, eto, baš mora hitno u garažu, da li beše da odnese tetki lek, ili se opsetio da je ostavio uključenu rernu, pa da mu ne zagore šufnudle. Uzalud ga zadržavam i kumim da sačeka policiju koji minut, pa neka posle ide gde ‘oće, a onda shvatam da ja, bog te veselio, ni ne znam da li je bilo ko od jbnih milion putnika, od kojih je svaki opremljen jbnim mobilnim telefonom uopšte pozvao policiju?! Ne, nije... Na kraju to ja činim, prethodno smešno vičući na razilazeći se svet: "******, je l’ moram sve sam da uradim?!" Trebalo je da dodam bar još i "pizda li vam materina", ali sam to valjda zaboravio, biće da je svemu kriva moja nepopravljiva prečanska vaspitanost... Ubrzo ostajem sam kao kuče na stanici, neko vreme nema doslovno nikoga, samo štangla i ja (kao Sadista i Mazohista posle burne ljubavne noći) čekamo policiju neznani, a nemali broj minuta.
    ...pa da dobiješ još jednu turu.

Zainteresovan član Soundwave (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Fin tekst, sad neka mu neko dodeli Nobelovu nagradu.

Iskusan kajzersoza (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    ako se tekst procitao pazljivo, moze se videti veoma lako zasto je covek isprebijan. i dobro su mu uradili. on ce nekog da kritikuje sto doticni upotrebljava ono sto ima u glavi ili ne. zasto da upotrebljava? zasto da se pocne pitati o smislu njegovog postojanja, kada ionako nista pozitivnog nece proizici iz toga. procitajte ceo tekst,ako vam nije tesko.... vredi.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=942901

ZATO STO VOLI METAL....da primi

Ističe se
    Učlanjen
    05.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lajterka Pogledaj poruku
    zato shto boli vishe od plasticne?
    Eh,da...čovek se zamerio vlasti,opoziciji,evropejcima,patriotama,muftijama, tajkunima...očekivao sam red za udaranje ispred autobusa,a on se žali što niko nije reagovao...dobro je prošao.
    Sledeći put neka piše hvalospeve o tadiću i Muhamedu,neće ga više boleti glava.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Taj i dalje pise....u persun kazem ja ljudi ne vredi vam ta metalna stangla oni zapeli zasluzio pa zasluzio...evo vam sada....

Zelen bor nije na forumu
    muskokrk..ruka je pružena Zelen bor...za svaki slućaj posle rukovanja prebrojte prste...
    Poznat Zelen bor (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Sledeći put visoko-naponski kabl od struje...Kakav šipka, kakvi bakrači...
    Za slobodu i krst časni

Aktivan član Stronghold (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

@ademe,zasto se ti kao kosovar,albanac bavis premlaćivanjem novinara iz srbije?

vidim ističeš poznate albance,koja je poenta uopste postojanja dve albanske drzave,zasto se kosovo i albanija ne ujedine?

malo skretanje sa teme ali moram da ga pitam....

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

i rece teofil....

Neki ljudi požive dugo i srećno, a da im glava nikada zapravo ne zatreba ni za šta osim za nošenje kape.

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio Stronghold Pogledaj poruku

vidim ističeš poznate albance,koja je poenta uopste postojanja dve albanske drzave,zasto se kosovo i albanija ne ujedine?

Па живимо у заједничкој држави.................брине човек шта нам хулигани раде, жели добробит нашој заједничкој земљи.
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Domaćin paperinos (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Hm mozda mu je sto misli svojom glavmo greh neoprostiv, jer nije lako biti kriticar kad vecina tvojih oponenata ne ume da sastaviti ni jednu slozenu recenicu.Dakle pitam se koga ce mlatiti praznoglavci kad vise u Srbije ne bude umnih ljudi i onih koji imaju nesto u glavi.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Stronghold Pogledaj poruku

ne bavim se premlacivanjem novinara, iako osudjujem tako sto. bavim se bagrom koja dozovljava sebi da preuzima vlast u svoje ruke, a retki dizu glas protiv takvih, sto je takodje zabrinjavajuce.
    svaka ima svoje mesto pod suncem, i svaka razloge svog postojanja.
    pitao si, dobio odgovor.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vracaracc Pogledaj poruku
    Па живимо у заједничкој држави.................брине човек шта нам хулигани раде, жели добробит нашој заједничкој земљи.
    mozda i zivimo u zajednickoj drzavi, ko zna....ja mozda ne znam gde ti zivis, ali zato znam gde ja zivim

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Vreme su najbolje srpske novine (nedeljnik). Uvek su se kritichki odnosili prema svim pojavama u drushtvu, vlasti ili opoziciji. Ljudi koji tamo pishu tekstove mogu se nazvati novinarima. Napad na Teofila je znak da marginalne grupe (koje nazivam nacional-komunistima) jos uvek predstavljaju ozbiljnu opasnost za ovo drustvo. Primetio sam da se ovakvi i slichni ispadi deshavaju obichno oko nekih vaznih dogadjaja koji se tichu Kosova ili nekog osetljivog nacionalnog pitanja.
    Na zalost, srpsko drustvo je ponovo pokazalo da je autisticno i bez samosvesti. Jer da nije ne bi se desilo da niko od gradjana ne reaguje, da se umesha makar vikom, dozivanjem policije ili na neki drugi nachin pokaze da ga se tiche to shto se pored njega deshava.

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    mozda i zivimo u zajednickoj drzavi, ko zna....ja mozda ne znam gde ti zivis, ali zato znam gde ja zivim
    Наравно да знаш, нисам у то ни сумњао - у Србији
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zanimljiv slucaj.

1.Pretucen metalnom sipkom
    2.Zna se sta znaci udarac metalnom sipkom cak i da nije punom snagom
    3.Taj Teofil posle tih batina normalno prica,pakuje kofere,pali iz zemlje mada neko ko je pretucen metalnom sipkom sumnjam da bi iz kreveta mogao da ustane i to onog kreveta iz urgentnog centra
    4.Jel negde objavljena slika pretucenog Teofila???? Ja je video nisam.
    5.Ministar unutrasnjih poslova I.Dacic kaze da svedoka nema i zato istraga stoji u mestu.
    Kako to da u autobusu pretucen a svedoka nema??? Teofil bio sam u autobusu??? Autobus sam isao bez vozaca???

Zelen bor nije na forumu
    muskokrk..ruka je pružena Zelen bor...za svaki slućaj posle rukovanja prebrojte prste...
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Institucija- Pogledaj poruku
    Zanimljiv slucaj.

3.Taj Teofil posle tih batina normalno prica,pakuje kofere,pali iz zemlje mada neko ko je pretucen metalnom sipkom sumnjam da bi iz kreveta mogao da ustane i to onog kreveta iz urgentnog centra
    5.Ministar unutrasnjih poslova I.Dacic kaze da svedoka nema i zato istraga stoji u mestu.
    Kako to da u autobusu pretucen a svedoka nema??? Teofil bio sam u autobusu??? Autobus sam isao bez vozaca???
    Napadači hipnotisali sve prisutne i izbirsali im pamćenje....
    Za slobodu i krst časni

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zanimljiv slucaj.

Дао је изјаву пар сати након штангле, чуо сам је на Б92, увече се Богољуб спаковао и отпутовао. Он је очилио некако од тих батина?
    У неким вестима, нисам баш нешто помно пратио, помињу се неке камере.
    Има 83. камере? Помиње се, такође, и некаква банка, никако не могу да коструишем причу како се све одиграло, а можда је то и цела чар приче...

Теофил везе нема са писањем, пола форумаша одавде би га одувало пером. А могао је баш да искористи прилику штагле и оплете.
    Школски задатак оцена довољан два.

Zelen bor nije na forumu
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio RAZVIGOR Pogledaj poruku
    Дао је изјаву пар сати након штангле, чуо сам је на Б92, увече се спаковао и отпутовао. Он је очилио некако од тих батина?
    У неким вестима, нисам баш нешто помно пратио, помињу се неке камере.
    Има 83. камере? Помиње се, такође, и некаква банка, никако не могу да коструишем причу како се све одиграло, а можда је то и цела чар приче...

Теофил везе нема са писањем, пола форумаша одавде би га одувало пером. А могао је баш да искористи прилику штагле и оплете.
    Школски задатак оцена довољан два.
    Čini mi se da se radi o saobraćajnim kamerama, tj Mup-ovim u prvom, a u drugom slučaju o kamerama za nadzor Erste Banke koja se nalazi preko puta mesta događaja...
    Za slobodu i krst časni

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zelen bor Pogledaj poruku
    Napadači hipnotisali sve prisutne i izbirsali im pamćenje....
    Pa zar nije malo smesno?

Brutalno ga sipkama izmlatili. A da te neko i sa pola snage cukne sa sipkom ima da te komira a on opusteno prica,pakuje kofere i putuje.
    Plus nigde slike njegove posle tog prebijanja nisam video.

Zatim policija nema svedoka a ovaj se vozio sa gradskim prevozom gde mora bar 10-ak ljudi da bude u njemu pljus vozac. I svedoka nema.

Jos jedna namestaljka Srbima.

Zelen bor nije na forumu
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Pa zar nije malo smesno?

Brutalno ga sipkama izmlatili. A da te neko i sa pola snage cukne sa sipkom ima da te komira a on opusteno prica,pakuje kofere i putuje.
    Plus nigde slike njegove posle tog prebijanja nisam video.

Zatim policija nema svedoka a ovaj se vozio sa gradskim prevozom gde mora bar 10-ak ljudi da bude u njemu pljus vozac. I svedoka nema.

Jos jedna namestaljka Srbima.
    Ispo čovek iz fokusa...Slabo ga zovu da khenja po B92 i ostalim medima...Smanjilimu tarifu za žvrljanje...mora nekako da se vrati...na stari put slave...
    Za slobodu i krst časni

Slične teme

1. Pretučen holandski državljanin
    Autor sead_man u forumu Hronika
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 09.05.2010., 14:19
  2. Milovan Djoric pretucen u Varazdinu!!!!!
    Autor ludishinter u forumu Politika
    Odgovora: 93
    Poslednja poruka: 14.10.2009., 17:21
  3. Srbijanski državljanin pretučen u Ljubuškom
    Autor RSmusliman u forumu Politika
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.10.2009., 10:43
  4. Opet pretučen Srbin!!!
    Autor dragosh u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 13.08.2009., 23:20
  5. Lovćenac: Pretučen odbornik