Sta ako ljudi ponovo zgrese u raju

Zanima me vase misljenje , sta ce bog uraditi kad ljudi koji su u raju ponovo zgrese, kad vec bude zavrseno sa ovim svetom, valjda ce stvoriti zemlju opet i poslati ih opet na nju, do novog armagedona, i sve tako vecno u krug, izgleda da druge nema, sa ovakvim bogom,hvala

U carstvu Nebeskom ljudi neće grešiti.I nemojmo da mešamo Rajski vrt(Edem)sa Carstvom Nebeskim.
 
Zanima me vase misljenje , sta ce bog uraditi kad ljudi koji su u raju ponovo zgrese, kad vec bude zavrseno sa ovim svetom, valjda ce stvoriti zemlju opet i poslati ih opet na nju, do novog armagedona, i sve tako vecno u krug, izgleda da druge nema, sa ovakvim bogom,hvala

Heh druze, sacekaj prvo da umres pa ces posle sve videti (valjda). Sta ima i da li nesto ima uopste posle smrti :)
 
Zanima me vase misljenje , sta ce bog uraditi kad ljudi koji su u raju ponovo zgrese, kad vec bude zavrseno sa ovim svetom, valjda ce stvoriti zemlju opet i poslati ih opet na nju, do novog armagedona, i sve tako vecno u krug, izgleda da druge nema, sa ovakvim bogom,hvala

A pa nece, u raju ce ljudi biti bespolni ili barem nece imati hormone. Nema hormona, nema emocija, nema greha, jednostavno je.
 
Evo odgovor jednog teologa sa mog foruma:
Не, не могу да постану зли. Рај јесте пуноћа слободе, прва слобода које је кретање унутар божанских енергија. Обожење значи да је све и у свему Бог. Гдегод да кренеш, штагод да пожелиш, све је прошето Божијим енергијама. Да ли можеш пожелети нешто друго? Како "друго" када ти је све дато? Неће постојати нчег "другог", што је ван Бога.
 
Zanima me vase misljenje , sta ce bog uraditi kad ljudi koji su u raju ponovo zgrese, kad vec bude zavrseno sa ovim svetom, valjda ce stvoriti zemlju opet i poslati ih opet na nju, do novog armagedona, i sve tako vecno u krug, izgleda da druge nema, sa ovakvim bogom,hvala

Ne postoji misljenje nego Bozja namera..
Zemlja nece biti unistena nego samo ce biti ociscena od zla u Armagedonu..
U novom svetu bez zla kada neko ponovo zgresi bice odmah unisten...
Bog nece vise nikada tolerisati zlo...
Vecno ce vladati mir i ljudi ce ziveti u raju na zemlji vecno...
 
Zanima me vase misljenje , sta ce bog uraditi kad ljudi koji su u raju ponovo zgrese, kad vec bude zavrseno sa ovim svetom, valjda ce stvoriti zemlju opet i poslati ih opet na nju, do novog armagedona, i sve tako vecno u krug, izgleda da druge nema, sa ovakvim bogom,hvala

Do djavola, ovo je najbolja tema ikad na Krstarici, a koju ja nisam otvorio :mrgreen:

Fantastično pitanje ;) Razobličio si te gluposti koje su religije nabacale okolo..da je neko dobro odradio svoj posao, ljudi ne bi ni griješili. Ako već griješe, pa im se nekako ipak oprosti, i odu u taj raj, onda postoji realna mogućnost da opet zaiebu. A ako to učine, onda je taj neko već drugi put napravio pogrešnu procjenu, što znači da je ili i sam grešan, ili je nadasve pokvaren, pa se tako podlo igra sa ljudima :)

Još jednom, komplimenti za temu ;)
 
Evo odgovor jednog teologa sa mog foruma:
Не, не могу да постану зли. Рај јесте пуноћа слободе, прва слобода које је кретање унутар божанских енергија. Обожење значи да је све и у свему Бог. Гдегод да кренеш, штагод да пожелиш, све је прошето Божијим енергијама. Да ли можеш пожелети нешто друго? Како "друго" када ти је све дато? Неће постојати нчег "другог", што је ван Бога.

Kako definisete 'bozje energije'?
 
Zanima me vase misljenje , sta ce bog uraditi kad ljudi koji su u raju ponovo zgrese, kad vec bude zavrseno sa ovim svetom, valjda ce stvoriti zemlju opet i poslati ih opet na nju, do novog armagedona, i sve tako vecno u krug, izgleda da druge nema, sa ovakvim bogom,hvala

U raju ne možeš da zgrešiš jer je u raju duh Tvoj, znači samo Ljubav, znači nema tela tamo, telo se pretvori u prašinu kada umreš telesno, znači nema greha.
 
Zanima me vase misljenje , sta ce bog uraditi kad ljudi koji su u raju ponovo zgrese, kad vec bude zavrseno sa ovim svetom, valjda ce stvoriti zemlju opet i poslati ih opet na nju, do novog armagedona, i sve tako vecno u krug, izgleda da druge nema, sa ovakvim bogom,hvala

ne sa bogom vec sa zenama
dok je zena bice i greha
mozda su resenje ovi gej pokreti
 

Back
Top