Drvo se na drvo oslanja, a čovek na....????
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 67

Tema: Drvo se na drvo oslanja, a čovek na....????

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Podrazumevano Drvo se na drvo oslanja, a čovek na....????

Povod za temu događaj koji se desio pre 10 dana jednom mom prijatelju. Dok je odlazi na posao pri prolasku kroz jedan parkić ugledao je ružan prizor.
    Dve starice koje su krenule na pijacu i pijani mladić koji je jednu od njih tukao krvnički oborivši je na zemlju i šutirajući je po stomaku i glavi. Moj prijatelj je reagovao, uspeo da smiri mladića koji mu se bacio u zagrljaj i počeo da plače. To je trajalo neko vreme, ali kada je moj prijatelj pokušao da se izvuče ovaj mladić je krenuo i njega da tuče, tako da se ovaj jedva izvukao i pobegao. Pored njih je prošlo više ljudi kojima nije padalo na pamet da se umešaju.

Pre više godina sam čuo priču o čoveku koji je pao na ulicu usred Beograda i umro od srčanog udara, a da niko nije ni pokušao da mu pomogne. To me je podsetilo i na jednu davnu situaciju kada smo drug i ja (sedamnaestogodišnjaci) naišli na čoveka koji je ležao na stepeništu podzemnog prolaza na Terazijama. Čovek je bio uredan i lepo obučen, pa smo pomislili da mu je pozlilo, ali kada smo pokušali da mu pomognemo silno se naljutio i hteo da nas bije. Tek tada smo videli da je zapravo pijan.

Da li se zaista čovek na čoveka oslanja? Da li je u današnje vreme uopšte pametno pomagati ljudima za koje pomislite da im treba pomoć, ili je pametnije gledati svoja posla i ne mešati se u nešto što tebe lično može da ugrozi?
    Hajdemo u planine...

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Podrazumevano Re: Drvo se na drvo oslanja, a čovek na....????

Drvo se na drvo oslanja, a čovek na samog sebe!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

drvo se oslanja na drvo a covek na zenu.

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio SilverBullet#387 Pogledaj poruku
    drvo se oslanja na drvo a covek na zenu.
    ....na ženu i drugaricu njenu....
    Hajdemo u planine...

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Ja sam bila par puta u situaciji da naiđem na osobe koje leže na tlu... Niko se nije ni okrenuo.. e, pa, prišla sam bliže, i (sa bezbedne udaljenosti ) proverila da li se osećaju na alkohol, pa pozvala hitnu pomoć. Na žalost, to su bile alkoholisane osobe, ali u baš teškom stanju pijanstva, trovanja alkoholom, jer se takvo stanje ne bi moglo nazvati običnim ili teškim pijanstvom.
    Opasno je danas prići osobi koja se nekontrolisano ponaša, i razumem svakog ko se dvoumi ali može se i na drugi način pomoći - najgore je samo okrenuti glavu, kao da se nije ništa desilo.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Citat Original postavio rdeki Pogledaj poruku
    Povod za temu događaj koji se desio pre 10 dana jednom mom prijatelju. Dok je odlazi na posao pri prolasku kroz jedan parkić ugledao je ružan prizor.
    Dve starice koje su krenule na pijacu i pijani mladić koji je jednu od njih tukao krvnički oborivši je na zemlju i šutirajući je po stomaku i glavi. Moj prijatelj je reagovao, uspeo da smiri mladića koji mu se bacio u zagrljaj i počeo da plače. To je trajalo neko vreme, ali kada je moj prijatelj pokušao da se izvuče ovaj mladić je krenuo i njega da tuče, tako da se ovaj jedva izvukao i pobegao. Pored njih je prošlo više ljudi kojima nije padalo na pamet da se umešaju.

Pre više godina sam čuo priču o čoveku koji je pao na ulicu usred Beograda i umro od srčanog udara, a da niko nije ni pokušao da mu pomogne. To me je podsetilo i na jednu davnu situaciju kada smo drug i ja (sedamnaestogodišnjaci) naišli na čoveka koji je ležao na stepeništu podzemnog prolaza na Terazijama. Čovek je bio uredan i lepo obučen, pa smo pomislili da mu je pozlilo, ali kada smo pokušali da mu pomognemo silno se naljutio i hteo da nas bije. Tek tada smo videli da je zapravo pijan.

Da li se zaista čovek na čoveka oslanja? Da li je u današnje vreme uopšte pametno pomagati ljudima za koje pomislite da im treba pomoć, ili je pametnije gledati svoja posla i ne mešati se u nešto što tebe lično može da ugrozi?
    Pa sta znam..samo mi pada na pamet u urgentnom da se ponasaju prema pacijentima kao kod limara da si dosao..znam za izjave da nece preziveti a covek se povrati i sve u redu..ne pricam o greskama nego mi zakljucujemo da su ocekivali novac za brzu intervenciju..ljudi leze i cekaju a pauza za obrok neizostaje..izgleda da mi sa srcem nismo za taj posao
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    365

JESTE rizično i umiješati se
    ali, de, kako da prođeš?

ja bih zvala neku pomoć, ne bih mogla NE ČINITI ništa
    Carpe diem

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Razumem kad ljudi zaziru jer mogu i sami da budu povređeni, kao u ovom tvom primeru, ili u ovom sad aktuelnom slučaju sa Pančićem. Nikad ne znaš da li će dileja da nasrne na tebe pesnicama, ili će da isuče nož ili pištolj.

Iskreno, plaši me što ljudi ne reaguju ni kad oni sami neće biti ugroženi ako pruže pomoć. Kako može da te ugrozi da nekome pomogneš da ustane ili, daleko bilo, pozoveš hitnu?

Ja sam dvaput bila u takvoj situaciji, doduše potpuno bezazlene su bile, pomogla sam ženi koja se prosula po ledu i drugi put ženi kojoj se zamantalo od vrućine. Ono, bre, najprostije, pomogla da ustanu, da sednu na neku klupu, ovoj drugoj kupila tu na trafici flašicu vode...Pa ne može mi ništa od toga biti, a njima je značilo.

Jednom sam uletela u klinč sa "trljačem" u busu, stisao je neko dete od 10-11 godina, mala se potpuno unezverila od straha, oduzelo se dete. Mada, ni tu nisam bila u nekoj opasnosti, ta vrsta manijaka zapali bezmalo čim ga u oči pogledaš, ali odlepila sam i naebala se majke i njemu i celom busu jer su svi oko nje videli situaciju, a sve vajne muškarčine su okrenule glavu. Tad sam shvatila koliki mi je zaista arsenal psovki i maštovitih pretnji, lika sam bukvalno izgurala iz busa kroz svu onu gužvu, a kako sam tek okrpila muški deo busa, sve nečije vajne očeve, muževe i braću, strašno. I dan-danas se iznerviram kad se toga setim.

Domaćin
    Učlanjen
    10.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio rdeki Pogledaj poruku
    ....na ženu i drugaricu njenu....
    A na kumu ?

Ističe se Gotika (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Pre jedno, pa pet godina, tip se oklizne na ulici, bila zima i sneg u onoj odvratnoj fazi otapanja..kada sam instiktivno prišla da mu pomognem..on meni...ŠTA JE BREE?
    Ustao je bez problema, ništa mu nije bilo, osim jakne koja je bila blatnjava i mokra...stvarno sam stajala u čudu...a i ja glupa gde se muškima pomaže...

Iskusan Gljiva zjalelovka (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    262

Drvo se na drvo oslanja, a čovek na ...pivo...
    Da, u pravu ste...

Primećen član zoya-1 (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

Kad se sve sabere i oduzme jedino sam na sebe...

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

nesto se ne bih oslanjala na koga bilo, niti pomagala kome bilo

eleminisala sam i starije i babe i djedove i djecu i cige... generalno gledajuci skoro sve, jedino jos trudnici pomognem
    mada i to, poslije ebanja nema kajanja... sto se tice nekih, ali one su bar u mnozini, a djete nije nista krivo, jos
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Uvek pozovem hitnu kad vidim da neko leži, i sačekam da dođe. Dešavalo se nekoliko puta.

Jednom sam pokušavala da podignem pijanca, i mal' me nije srušio na zemlju (ne od agresije, nego težak čovek, a meni ne znam šta bi da pokušavam da ga postavim na noge - vidim hteo da ustane, pa da mu pomognem, a glava mu bila razbijena - verovatno je udario glavom o beton, i bilo mi žao da ga ostavim tako da se valja u blatu).
    Inače, kad je hitna došla, videla sam da su baš osorni prema tipu, verovatno im nije prvi put da ga spašavaju.

Nisam imala nekih neprijatnosti, al moja keva je uvek bila zabrinuta zbog mojih "spasilačkih" akcija upravo jer je čula slične priče kao što je rdeki opisao. Baš ubrzo posle gore opisane "akcije pijanac" je keva u novinama pročitala slučaj (možda se sećate) gde je devojčicu prosjak izbo nožem pored napuštenog voza (mislila je da mu je loše i pitala da li može da mu pomogne), te me je kumila da ako već zovem pomoć, makar da se sama ne rvem sa njima.

Uverena sam da se i meni nešto desi na sred ulici, da bi se makar neko našao da mi pomogne. Uvek se nađe neko. Jeste da je u globalu takvo doba da je malo onih na koje se možemo osloniti, al ipak smatram da to nije izumrla vrsta.
    Ljudi planiraju... A Boginja se i dalje smeje...

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio taote Pogledaj poruku
    Ja sam bila par puta u situaciji da naiđem na osobe koje leže na tlu... Niko se nije ni okrenuo.. e, pa, prišla sam bliže, i (sa bezbedne udaljenosti ) proverila da li se osećaju na alkohol, pa pozvala hitnu pomoć. Na žalost, to su bile alkoholisane osobe, ali u baš teškom stanju pijanstva, trovanja alkoholom, jer se takvo stanje ne bi moglo nazvati običnim ili teškim pijanstvom.
    Opasno je danas prići osobi koja se nekontrolisano ponaša, i razumem svakog ko se dvoumi ali može se i na drugi način pomoći - najgore je samo okrenuti glavu, kao da se nije ništa desilo.
    Upravo to, pa može se makar hitna nazvati s mobilnog.
    Uvek dođu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kao prvo ne pada mi na pamet da trosim kredit na telefonu na neku alkoholisanu budalu koja je trebala da razmisli sta ce biti nakon sto se "olesi" ..Za sve druge DA!..Pomogao bi uvek,ali cesto ljudi ne znaju da kazu hvala a kamoli da uzvrate pomoc..Malo je ljudi koji bi pomogli..

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio The Last Boy On Earth Pogledaj poruku
    Kao prvo ne pada mi na pamet da trosim kredit na telefonu na neku alkoholisanu budalu koja je trebala da razmisli sta ce biti nakon sto se "olesi" ..Za sve druge DA!..Pomogao bi uvek,ali cesto ljudi ne znaju da kazu hvala a kamoli da uzvrate pomoc..Malo je ljudi koji bi pomogli..
    Koliko sam ja primetila, kredit se ne umanjuje kad se zovu hitni brojevi (vatrogasci, hitna i sl).

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Valeria Pogledaj poruku
    Koliko sam ja primetila, kredit se ne umanjuje kad se zovu hitni brojevi (vatrogasci, hitna i sl).
    Whatever,ne zelim da trosim bateriju prilikom poziva kad vec ne naplacuju poziv!

Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Ovaj tip kome sam ja htela da pomognem nije pijanac inače, znam ga iz viđenja i čime se bavi, živi u mom naselju....i danas mislim da mu je sujeta proradila...sasvim normalno je hodao ulicom i TRAAAS...a meni bi da pritrčim..i opet bi, što?..pa neka se dere
    Poslednji put ažurirao/la Gotika : 29.07.2010. u 20:06

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Pa ebg, blam kad se prospeš tako po klizavom

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Po svemu sudeci na zemlju.

Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Ma i on gloup neki čovek, ne zna za romantiku i tako to...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eto ti najebala ni kriva ni duzna...

Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio The Last Boy On Earth Pogledaj poruku
    Eto ti najebala ni kriva ni duzna...
    Šta ću grdna ..kada sam mnogoo dobra..

Domaćin
    Učlanjen
    10.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio Gotika Pogledaj poruku
    Šta ću grdna ..kada sam mnogoo dobra..
    Ne sme čovek više ni dobar da bude, kad pomogne nadrlja, ako ne pomogne onda je baksuz i bezosećajan.

Slične teme

1. A koje si ti drvo...??!
    Autor marina.c u forumu Svet biljaka
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 06.08.2013., 14:23
  2. Bog-Drvo
    Autor martta u forumu Religija
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 16.07.2011., 22:18
  3. DRVO !!!!!!!!!!!!!!!
    Autor whitenicky u forumu Astrologija
    Odgovora: 22