cena evro-dizela 70-80 din

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
za ovu vest vam ja garantujem. iza sela rudare, prema zvecanu, se nalazi benzinska pumpa koja prodaje gorivo po toj ceni.

Niske cene goriva na KiM smanjile promet u Srbiji
Autor/izvor: SEEbiz/Novosti
BEOGRAD - Litar evro-dizela iz rafinerije u Pančevu na pumpama u Srbiji trenutno košta 114 do 117 dinara, a na severu Kosmeta 70 do 80 dinara, obična nafta, takozvana D-2, u Srbiji staje oko 104 dinara, na severu Kosmeta 70 do 75 dinara. Za 20 odsto na Kosovu su jeftinije i ostale vrste goriva.

Svakom kamiondžiji iz Novog Pazara, Sjenice, Tutina ili Raške, pa čak i Kraljeva, više se isplati da ode do Leška ili Zubinog Potoka i da na jednom punjenju rezervoara zaradi najmanje stotinak evra.

Deo jeftinog goriva ranije se vraćao u Srbiju. Sada su ti kanali dobrim delom zatvoreni, pa evro-dizel i nafta sada uglavnom odlaze Albancima iz južne Kosovske Mitrovice i drugih delova Kosova i Metohije.

"Na našim pumpama promet je smanjen za 30 do 50 posto, ubiše nas nelojalnom konkurencijom. Da sve bude čudnije, mi državi plaćamo - sve, a pumpadžije sa severa Kosmeta - ništa, i PDV-a su oslobođeni", rekao je Nusret Murtezić, vlasnik benzinske pumpe u Belim Vodama, na putu Novi Pazar - Sjenica.

Dva su razloga što je gorivo na severu Kosmeta jeftinije nego u Srbiji: prvi - država se svesno, navodno da bi pomogla Srbima sa severa pokrajine, odriče PDV, i drugi - trgovci sa severa u gorivo, posebno u evro-dizel sipaju znatno jeftinije “bazno ulje” iz Modriče i petrolej uvezen iz Bugarske.
 
ma ovo je glupost.

evo meni se iz raske ne isplati da tocim u leposavicu ili lesku

usteda je samo PDV 18%

znaci gorivo je jeftinije 18 dinara po litru. to je na rezervoar od 50 litara usteda oko 900 dinara . al kad uzmes u obzir da moras da predjes nekih 25 km tj da odes i da se vratis , plus izgubljeno vreme od jedno najmanje 40 minuta jasno je da se nesto i ne isplati...

sad se isplati jedino onom ko bas boravi na severnom delu srpske teritorije Kosova i MEtohije.

ovim ostalim ne barem mi sto vozimo automobile.

a ovi sto voze kamione ni njima nesto ne suvise. eto ne znam kolko staje goriva u kamion neka staje i 200 litara usteda je znaci maksimum 3000 dinara po rezervoaru sto je smesno

promet na pumpama u srbiji je opao ne zbog severnog kosmeta vec zbog toga sto je narod OSIROMASIO i NEMA NOVCA
 
Hmm, logicno je onda da je usteda i na akcizama, ako vec ne ide pdv, ne vidim razlog zasto bi se placala akciza ??

placa se akciza

samo se ne placa pdv

rekao sam ti razlika u ceni je 20 dinara

benzin i dizel je jeftiniji za tih 20 dinara.

na rezervoaru goriva usteda ti je 900 dinara

kad saberes da mora da predjes jedno najmanje 30 km iz raske do 100 km iz novog pazara ili 150 iz kraljeva sracunas da ti ta "usteda" kad saberes kilometrazu i izgubljeno vreme bas i nije neka usteda.
 
placa se akciza

samo se ne placa pdv

rekao sam ti razlika u ceni je 20 dinara

na rezervoaru usteda 900

kad saberes da mora da predjes jedno najmanje 30 km iz raske do 100 km iz novog pazara ili 150 iz kraljeva sracunas da ti ta "usteda" kad saberes kilometrazu i izgubljeno vreme bas i nije neka usteda.

Koliko ima od Pazara do Mitrovice ???

Pa jel ista cijena na pumpama kod Leposavica i Mitrovice ?
 
Koliko ima od Pazara do Mitrovice ???

Pa jel ista cijena na pumpama kod Leposavica i Mitrovice ?

od pazara do mitrovice mislim da imas nekih 55 km

a ista ti je cena i u mitrovici i u leposavicu

jos su dosta guzve na punktovima cekas jedno 20-30 minuta ponekad da predjes preko dana

sve u svemu kad saberes ne isplati se

isplacivalo se pre kad je forivo bilo jeftinije za akcizu i pdv tj duplo jeftinije

sa 18% razlikom u ceni kao sto je sada - se ne isplati
 
razlika nije 40 dinara nego maksimum 20

da smes da dodjes na srpsku slobodnu teritoriju - znao bi to :mrgreen:

drug mi radi u mitrovacku taxi kompaniju. i bio sam nekoliko puta do one pumpe, 5 km.od mitrovice, odmah iza sela rudare ,pored onog manastira, zaboravih kako se zove. inace tamo idu sve taxi kompanije datoce ebnzin, ali i autobusi, kamioni i ostala vozila. ako ne verujes, pitaj bilo koga iz zvecana ili okoline.
 
poenta je da adem siptar pizdi sto siptari idu kod srba na pumpe da sipaju gorivo jer je jeftinije nego na pumpama u juznoj mitrovici

zato adem pizdi jer pare ostaju kod srba

adema boli patka gde ko sipa gorivo. evo javno pravim reklamu toj pumpi ciji je vlasnik srbin. ko zeli jeftino gorivo,neka ide kod njega. neka i ovi ovde pojeftine, jacu ih "reklamirati"
 

Back
Top