Kupovna moć građana pala za 50 odsto!

lav8

Poznat
Poruka
8.133
Kupovna moć građana je od 2008. godine do danas niža za oko 50 odsto, tvrde u Nacionalnoj organizaciji potrošača. Primera radi, u junu 2008. građani su za prosečnu platu mogli da kupe 627,84, a za platu od prošlog meseca 526,36 kilograma šećera.

Iz Unije pekara Srbije procenjuju da bi cena vekne mogla da bude čak 50 dinara!

Prema podacima „Blica“, prosečna četvoročlana porodica sa dva zaposlena i dva izdržavana člana, za komunalije i struju tada je izdvajala 1.050 dinara manje nego u junu ove godine, za telefon 660, za gradski prevoz 968, a za gorivo 523,20 dinara manje.


Goran Papović, predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije, kaže da svi koji tvrde suprotno konačno treba da se suoče sa realnošću i prihvate da je kupovna moć građana od 2008. godine do danas pala za oko 50 odsto.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/200439/Kupovna-moc-gradjana-pala-za-50-odsto

......................................


Zahvaljujuci vladi republike Srbije i ''njegovom visocanstvu INSTITUCIJI''!:worth:
 
Brojke su neumoljive,sve ostalo je mlacenje prazne slame!

I sad vi meni recite,ko normalan(sem uski krug lopova i partijskih skutonosa) moze da glasa da mu standard za dve godine padne za 50%!!!

I jos gore,malo im ovo,vec tvrdoglavo i dalje brane ovu lopovsku i nesposobnu druzinu!Sadomazohizam je za te ljude,nedovoljna rec!
 
Brojke su neumoljive,sve ostalo je mlacenje prazne slame!

I sad vi meni recite,ko normalan(sem uski krug lopova i partijskih skutonosa) moze da glasa da mu standard za dve godine padne za 50%!!!

I jos gore,malo im ovo,vec tvrdoglavo i dalje brane ovu lopovsku i nesposobnu druzinu!Sadomazohizam je za te ljude,nedovoljna rec!

pa kako ko?

dacha nis, filatelista, al bundy, snoshaj efendija, john doe , appel...

ima ih kolko hoces koji rade u korist sopstvene propasti :hahaha:
 
Ljudi su zarobljeni kreditima, a nove dobijaju pod jako teskim uslovima.Ranije su ti davali kredit maltene uz licnu kartu ili casnu rec, a sad te prevrnu na podstavu.Jedino se nekako moze dobiti ovaj dinarski ..subvencionisani.

A, tek privreda i krediti...Znam da nije tema , ali moram da kazem da su krediti privedi skoro stopirani sto znaci da je nemoguce da se radi.Nisam znala sta se desava, ali sam npr. videla da malo preduzece sa svega 3 zaposlena i bez ikakvih vecih troskova ili bilo kakvog duga, a sa god. prometom od 60 mil.din nije uspelo da dobije kredit u maticnoj banci.To je bilo za neverovati!

Kasnije sam saznala da je to sve posledica odluke vlade da se forsiraju din. krediti, a da poslovne banke to nece da daju i da je prakticno sve stopirano..Ljudi otpustaju radnike, razmisljaju o privremenom zatvaranju.A, oni se preko medija hvale kako je vecina kredita koja se podize u dinarima. Ne znam da li su ovi u vladi uopste normalni..
 
Kupovna moć građana je od 2008. godine do danas niža za oko 50 odsto, tvrde u Nacionalnoj organizaciji potrošača. Primera radi, u junu 2008. građani su za prosečnu platu mogli da kupe 627,84, a za platu od prošlog meseca 526,36 kilograma šećera.

Iz Unije pekara Srbije procenjuju da bi cena vekne mogla da bude čak 50 dinara!

Prema podacima „Blica“, prosečna četvoročlana porodica sa dva zaposlena i dva izdržavana člana, za komunalije i struju tada je izdvajala 1.050 dinara manje nego u junu ove godine, za telefon 660, za gradski prevoz 968, a za gorivo 523,20 dinara manje.


Goran Papović, predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije, kaže da svi koji tvrde suprotno konačno treba da se suoče sa realnošću i prihvate da je kupovna moć građana od 2008. godine do danas pala za oko 50 odsto.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/200439/Kupovna-moc-gradjana-pala-za-50-odsto

......................................


Zahvaljujuci vladi republike Srbije i ''njegovom visocanstvu INSTITUCIJI''!:worth:

aaauuuu...pa ti bre ne verujes zvanicnoj statistici..??? pa jel zvanicna statistika kaze sve suprotno..??
 
Лажу,еуропска србија је регијонални лидер.
Са ММФ-ом и западом као стратешким партнером,пред вратима Евроатланских интеграција немогуће да је тако лоше.
То зли језици,подржани националистима,русофилима и другосрбијашима покушавају срушити међународни углед наше граџанске творевине,љубоморни на подршку еуропе и света очувању нашег територијалног интегритета,суверенитета и мудру политику,дипломатију и економију наших ехпертсих вођа.
 
Nema sumnje da ce dinar i dalje padati, po tom osnovu i direktno rasti zaduzenje gradjana i smanjenje standarda. Da ne spominjem eventualnu inflaciju i rast nezaposlenosti.
Jednostavno ova kriza ubrzava bankrot zemlje. Ziveli smo iznad svojih mogucnosti ovde plate sa ovakvom produktivnostcu i privredom realno iznose 150-200 evra, a sve smo im blizi.
 
Ispada da cemo vreme vladavine Kostunice zvati zlatno doba.
:eek:

Pa bas zlatno doba,preuvelicano!

Ali da je bilo,mnogo bolje to svako vidi,sem ko je idiot,ko je zlonameran,ili toliko opterecen mrznjom da ispred svoga nosa ne vidi!

Kazem,brojke su neumoljive,tu se ne moze manipulisati,ali sad,to sto ce se pojaviti neki kao bundevica,i opravdavati da je tada sve prodato,da je trosen kes itd,to je druga stvar!

meni gradjanki je pala sto posto jer su mi uz sva ova poskupljenja usput propala i firma, pa mi se plata smanjila..:neutral:
ubijte me ako znam ikad vise za koga cu glasati:dash:

Bolje ostanite kuci i ne birajte vise nikoga!
 
Nema sumnje da ce dinar i dalje padati, po tom osnovu i direktno rasti zaduzenje gradjana i smanjenje standarda. Da ne spominjem eventualnu inflaciju i rast nezaposlenosti.
Jednostavno ova kriza ubrzava bankrot zemlje. Ziveli smo iznad svojih mogucnosti ovde plate sa ovakvom produktivnostcu i privredom realno iznose 150-200 evra, a sve smo im blizi.

cak se i u vremenu SFRJ kurs dinara nije mogao odrzati stabilnim duze od par godina i imali smo periode devalvacija i bankrota drzave.

E a zamisli koliko je nekadasnja SFRJ bila razvijenija privredno od danasnje Srbije pa to nije moglo da se odrzi, pa kako onda da se odrzi ovo sada sa 10 puta manjom proizvodnjom i izvozom i zaposlenoscu ?
 
Ovi stvarno nemaju pojma!!Pa zar nam predsednik vlade nije lepo objasnio da mnogo bolje živimo sad nego ranije?I ko ste vi da tvrdite suprotno?To nam potvrdiše i Boris i Tomica i Milosavljević i Boža i Dinkić ...a oni valjda znaju!Nemojmo biti baš toliko glupi, prosti i zatucani i neverni!Mi u stvari bolje živimo i od Švajcaraca, majke mi, oni su svi pod "štresom", a mi i kad izgubimo Kosovo, smejemo se, šalimo, prosto smo veseli.Bar tako izgledahu Tadić i članovi Vlade kad su izlazili sa skupšinskog zasedanja.Kao da odlaze sa nekog druženja uz oićence, muziku
 
Ако хоћете да послушате мене, добра земаљска јешћете. Ако ли нећете, него будете непокорни, мач ће вас појести (Ис. 1. 19-20).

+++

Тада Господ кризу попустио,
Пуна земља сваког изобиља,
А сви вичу: нигде ништа нема.
Закукаше Срби у невољи,
Ал се живог Бога не сјетише,
Нити Бога нити својих гријеха.
А све Саво на кољена клечи,
Блиједо му лице од ужаса.
 
Poslednja izmena:

Back
Top