Муслимани у Пазару опет по своме

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s177938/Srbija/Bosnjaci_u_Pazaru_nastavljaju_po_svome.html
Bošnjaci u Pazaru nastavljaju po svome
Mešihat Islamske zajednice, podržao je danas deklaraciju Bošnjačkog nacionalnog sabora a muftija Zukorlić čestitao novoizabranom "rukovodstvu" BNV.
Muamer Zukorlić za Deklaraciju kaže da je istorijski važan čin na putu ostvarivanja pune slobode i prava Bošnjaka u Srbiji.

Iz mešihata je saopšteno da su upućene čestitke novoizabranom rukovodstvu Bošnjačkog nacionalnog veća za čijeg predsednika je izabran Mevlud Dudić.

Mešihat je, kako se navodi, izrazio punu podršku budućem radu Veća, uz "preporuku doslednosti dijalogu i očuvanju mira i stabilnosti u Sandžaku".
Mešihat je, kako se navodi, usvojio program predramazanskih i ramazanskih aktivnosti uz očekivanje će nastupajući mesec Ramazana proći u "znaku verskog i nacionalnog jedinstva".

Treća bošnjačka deklaracija kaže da su Bošnjaci konstitutivni narod u Srbiji, od predsednika i Vlade Srbije je zatraženo hitno organizovanje razgovora sa legitimnim predstavnicima bošnjačkog naroda, u cilju rešavanja ustavnog statusa Bošnjaka, a najavljena je i obnova Narodnog veća Sandžaka.

Ministarstvo za ljudska i manjinska prava ne priznaje Bošnjačko nacionalno veće koje je formirala Bošnjačka kulturna zajednica čiji je nosilac liste bio muftija Zukorlić jer je to veće konstituisano bez neophodne dvotrećinske većine većnika.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Хоћете да будете конститутивни народ у Србији...?
На основу чега...?
Да не дужим....бићете мој.....*****
:per: :per: :per:
 
Пошто улазе Кенови пријатељи Турци са ловом за пут,исламски центар а вероватно и ЈАТ,
изгледа да ће Срби ускоро писати декларацију.И која ће наравно глатко бити одбијена.
Ипак је ово граџанска творевина,где је Срби немају никаква права.
Све остали да,јер наследници твораца ове земље благонаклоно гледају на све сем на своје.
У њима виде јединог непријатеља и могућег сведока њиховог порекла.На путу без алтернативе.
Дакле пишите сви граџани света и захтевајте сва могућа права.Једна је демокрацијска србија.
 
ja jos nisam cuo da je narod kojeg ima u nekoj zemlji ispod 2% konstitutivan

vise ima turaka u nemackoj 10 puta pa nisu konstitutivni.

bicete konstitutivni kad vas bude najmanje 15%

do tad ste naravno nacionalna manjina.
Greska TIXI, po ustavu, Srbija je gradjanska drzava, svi gradjani imaju jedanaka prava. Ustav Srbije ne poznaje i nigde ne spominje konstitutivnost naroda.
 
Greska TIXI, po ustavu, Srbija je gradjanska drzava, svi gradjani imaju jedanaka prava. Ustav Srbije ne poznaje i nigde ne spominje konstitutivnost naroda.

Cek, ako je gradjanska, zasto onda u Ustavu pise " Srbija je zemlja srpskog naroda , i svih ostalih " ... Znaci prvo srpskog naroda, a onda ostalih manjina ... I da je gradjanska drzava, ne bi postojale nacionalne manjine ... Valjda je tako , bem li ga :mrgreen:
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Хоћете да будете конститутивни народ у Србији...?
На основу чега...?
Да не дужим....бићете мој.....*****
:per: :per: :per:


Pa jes, takve komentare smo culi i kad su Slovenci hteli nezavisnost, pa Hrvati, pa Makedonci, pa Crnogorci i na kraju Siptari, a jedini smo mi zavrsili sa qurcinom dizbijemo oci.
 
Cekaj Tihi, polako, sad kad si im vec kazao ima da se hebu kao stuke... :lol:

P.S. Za 9 mjeseci stize prvi kontigent od 2%

veci neuporedivo procenat muslimana i bosnjaka imate vi u crnoj gori nego mi u srbiji

takodje svi ovi sto zive u srbiji bosnjaci nisu rodom iz srbije, vec su doseljenici sa prostora crne gore i severne albanije.

sami bosnjaci tvrde tako.
 
Cek, ako je gradjanska, zasto onda u Ustavu pise " Srbija je zemlja srpskog naroda , i svih ostalih " ... Znaci prvo srpskog naroda, a onda ostalih manjina ... I da je gradjanska drzava, ne bi postojale nacionalne manjine ... Valjda je tako , bem li ga :mrgreen:

srbija je po ustavu definisana kao drzava srpskog naroda i ostalih manjina i nema konstitutivnih naroda u srbiji osim srpskog . ustav republike srbije to jasno kaze

a novi ustav nije moguce usvojiti bez glasova srpskog naroda tako da vi bosnjaci barem u narednih 1000 godina nikada necete biti konstituvivni u srbiji, jer se za to ne moze obezbediti vecina na referendumu za promenu ustava.
 
srbija je po ustavu definisana kao drzava srpskog naroda i ostalih manjina i nema konstitutivnih naroda u srbiji osim srpskog . ustav republike srbije to jasno kaze

a novi ustav nije moguce usvojiti bez glasova srpskog naroda tako da vi bosnjaci barem u narednih 1000 godina nikada necete biti konstituvivni u srbiji, jer se za to ne moze obezbediti vecina na referendumu za promenu ustava.

Cemo da bidnemo ... U inat tebi :mrgreen:
 
Cemo da bidnemo ... U inat tebi :mrgreen:

pa mozes ti sto se mene tice da se obesis koliko sutra o prvu banderu . mislim u inat meni. al to ne menja cinjenice koje sam naveo.

ja ti pricam realno da ne mozete da postanete konstitutivan narod , barem u narednih 50 godina, jer je nemoguce da se za tako nesto obezbedi vecina od 2/3 poslanika u parlamentu i 50% glasova na referendumu za takav predlog ustava.
 
Ovaj mujaga zukorlic ima moc i autoritet u Srbiji,slican Draskovicevom (tacnije jadan),pa to pokusava da nadoknadi drekom.Od ovog sto trenutno muslimani u Raskoj oblasti imaju jednino mogu dobiti medjumuslimanski krvavi sukob,a mi cemo da posmatramo sa strane.Ako to mujagama nije ocigledno onda neka se ,,prociste malo''. A ako se uzdaju u zutace,...pa oni im i smestaju taj sukob.
 
Uvazeni efendija u svojim odnosima sa drzavom Srbijom ide na taktiku bezobrazluka. To je kao kada sitni klinac krece da se unosi u facu i gurka krupnijeg koji je resen da po svaku cenu izbegne sukob (jer je pitchka). Krupniji klinac, cak iako zeli da izbegne veci sukob, mora kikirezu prvo da odvali samarcinu, pa tek onda da mu kaze "daj da ovo resimo kao ljudi, nemoj da se bijemo".

Prakticno, to znaci da bi Beograd trebalo da lupi packu efendiji, na primer da posalje odred Zandarmerije da mu upadnu u kucu i zaplene imovinske knjige, tek da mu nagoveste da smanji kurchenje. Posle je lako pregovarati.
 

Back
Top