Kakvi smo kao roditelji?

Najbliže nekom univerzalnom pravilu jeste posmatranje pete kuće koja uopšteno govori kakav će nam biti odnos sa decom. Ako je peta kuća istog elementa kao i prva, to je dobar pokazatelj dobrog slaganja sa decom. Ako je peta u znaku koji je u kvadratu sa znakom na ascedentu, odnosi će biti napeti. Najlošiji slučaj bi bio ako je peta u znaku koji se ne vidi sa znakom na ascedentu. (znaci se ne vide ako međusobno ne grade jedan od glavnih aspekata, npr Blizanci i Jarac, ili Blizanci i Škorpija, ili Lav i Ribe). To bi ukazivalo na odusutvo dece iz života roditelja. Naravno, ovo je samo jedna predispozicija, mora se potvrditi na još par mesta.
Ukoliko postoje planete u petoj kući, one će pokazati prirodu dece. Npr neko ima marsa u jarcu i mesec u jarcu u petoj. Sa jednim detetom će imati sasvim korektan odnos (sa onim kojeg opisuje Mars), dok će dete koje je predstavljeno Mesecom biti nekako odsečeno i nedostupno roditelju...
Ako nema planeta, posmatra se vladar pete kuće, pa se i za njega posmatra u kakvom je odnosu sa vladarem prve i sa znakom koji je na ascedentu. Ukoliko je vladar pete loše postavljen (pad, izgon), ukazuje na decu koja će imati mnogo problema u životu. Suprtono takođe važi, ukoliko je vladar pete u svom znaku, egzaltaciji ili triplicitetu biće dobro i uspešno dete. Dobro položen vladar pete ne znači automatski i dobro slaganje sa detetom. Za to ipak treba gledati odnos sa ascedentom ili vladarem ascedenta.
Zatim treba posmatrati Merkura kao univerzalnog signifikatora dece. Venera je isto bitna kao prirodni signifikator pete kuće.

Mesec je pre pokazatelj plodnosti i faktor u odlučivanju da li dece može biti nego što nešto posebno utiče na dobar odnos sa decom.
 
Prvi put cujem ovakvo tumacnje ;) Ali prvi put i citam ovakvu temu tako da nije cudo...
U tom slucaju sam ja nacisto nagrabusila... s obzirom da mi se "ne vide" kuce... A šta znači odsuistvo dece iz života roditelja... Moze li to da ukazuje na nemanje dece uopste ili imati decu ali su odsecena od roditelja??
U svakom slucaju mrka kapa....
A tebi Bojana po ovome... kako ide? Tebi su kuce u trigonu koliko shvatam... znaci opet super ;) Bice tu decice bogami :)
 
Ne, nemanje dece ima veze sa plodnim/neplodnim znacima. Odsustvo dece bi značilo da dete neće mnogo uključivati roditelje u svoj život.

A to što su asc i peta u znacima koji se ne vide može da bude koliko toliko regulisano ukoliko su vladari tih kuća u aspektu ili u znacima koji se vide. Kao što rekoh, to je samo jedan pokazatelj i ne treba donositi zaključak samo na osnovu njega.
 
Pokusavam da stavim kartu onako u potpis ali ne mogu da nađem kako... ali raspitacu se vec!
Nisam gledala samo to, jer meni je podznak jarac a 5 u blizancima i ne vide se kako rekoste. E sada vladari se ni na koji nacin ne aspektuju. Merkur je u strelcu u 11 kuci ima dobre aspekte sa mesecom, a saturn u 8 kuci u konj sa jupiterom nema dr aspekata...
E sada pitanje kada bi de najjednostavnije gledalo samo po merkuru prica ne bi bila tako losa uopste jer kazem ima dobre aspekte osim konjunkcije sa neptunom, ako se to racuna kao los aspekt... Citala sam negde da su vladar pete kuce u 11, odnosno u opoziciji sa 5, znak neposlusne dece! To je jedna od retkih stvari koje znam o ovoj temi, sta vi mislite o tome?
 
Ne, vladar pete u jedanaestoj uopšte ne mora označavati neposlušnu decu. Pre će roditelj sa takvim detetom izgraditi prijateljski odnos. Što se tiče konjunkcije Merkura i Neptuna, ukoliko je šira od 1 stepen, ja je ne bih uzimao u obzir.
 
Iskreno, ja Urana, Neptuna i Plutona uopšte ni ne uzimam u razmatranje. Jedino što prihvatam da se njihov uticaj može ispoljiti poput neke fiksne zvezde, znači u jakom aspektu i na jakom položaju i to samo ako je ono što oni donose već negde naznačeno u karti.
 
Prvi put cujem ovakvo tumacnje ;) Ali prvi put i citam ovakvu temu tako da nije cudo...
U tom slucaju sam ja nacisto nagrabusila... s obzirom da mi se "ne vide" kuce... A šta znači odsuistvo dece iz života roditelja... Moze li to da ukazuje na nemanje dece uopste ili imati decu ali su odsecena od roditelja??
U svakom slucaju mrka kapa....
A tebi Bojana po ovome... kako ide? Tebi su kuce u trigonu koliko shvatam... znaci opet super ;) Bice tu decice bogami :)

Pa meni je prva u ovnu a peta u lavu pa ako cemo po toj logici onda se "vide".
Imam s' cim nemam s' kim.... :lol: :lol: :lol:
 
:think:

Negdje sam procitala da su skopioni kao dobri roditelji, sad ne znam...

meni je 5. kuca u sco. i u 5. kuci mi je sunce i pluton.

Verte, mi je u 5. kuci, znaci neki preokret cu dozivjeti sa porodicom...:dontunderstand:

Isto tako sam otkrila, da ce mi djeca biti aBd dobro pozicionirana...i da ce mi se muz truditi da bude dobar otac...

u svemu ovome, ne znam, da li cu ja biti dobra mamice, zenica... uglavnom potrudit cu se.:zag:


Sta vi mislite? natal
 

Back
Top