Šta će Srbiji Kosovo?

Kosovo nije deo Srbije već dugo godina jer većinsko stanovništvo te međunarodno priznate zemlje nije srpsko. A i šta će nam? Imamo mi dosta podsetnika i u Srbiji na neslavnu istoriju i poraze.

Flag-Pins-Montenegro-Albania.jpg


sarena18112009.jpg


cg%20vs%20srb.jpg


:per::per:

П.С
adem_ks:
i ja se pitam....

А ја се питам шта ће Албанцима Косово?
 
Poslednja izmena:
Kosovo nam je potrebno jer je deo nase zemlje,nije nam potrebno vecinsko stanovnistvo te teritorije

Feudalizam je odavno prošao i površina države nije bitna.

Slovenija (jedna od najmanjih država Balkana i Evrope) postala je članica EU, NATO alijanse i UN ( :mrgreen: ). površina im je daleko manja od naše i imaju daleko manji broj stanovnika, ali veću platu, veći ugled u svetu i uticaj. Oni su kočili HR članstvo godinama u EU.
SRB nije u stanju da uslovi bilo koga za bilo šta.

Ovde (na forumu i u državi) se spominje kosovo kao srce Srbije, kosovska bitka, knez lazar, bla, bla, bla,.... Mi smo dozvolili da nas Kosovo(najbednija teritorija balkana, a verovatno i Evrope) koči na svakom koraku. daleko od toga da smatram da mi trebamo da priznamo nezavisnost(jer prema ustavu i ne smemo), ali da li je sve to vredno svega ovoga?

Naravno neki sad spominju, ako damo kosovo uzeće nam i vojvodinu, pa ko će uzeti vojvodinu kada srbi tamo čine 70% sranovništva? pa i referendum da raspišu nema teorije da uzmu, a pogotovo što su problemi kosova drugačiji od vojvodine. pa se spominje i sandžak. jeste li vi videli teritoriju sandžaka (srpskog) i da tu većinu čine Srbi sem u 2 d 6(ja mislim) opština. pa referendum da raspišu opet ga ne mogu otcepiti. a ako dodamo da sandžak nema apsolutno nikakvu autonomiju niti nadležnost u Srbiji niti će je dobiti. Albanaca ima 2 miliona, a bošnjaka nema ni 150 hiljada u celoj srbiji a kamoli sandžaku.


daleko od toga da mi je drago što vidim šta se dešava/dešavalo na kosovu, ali eto ako gledamo malo kroz istoriju Srbi su (nebitno da li je to zvanično ili ne) izgubilo Kosovo, ali dobili Vojvodinu i Republiku Srpsku. ne znam da li je to nekome uteha ili ne, ali meni jeste.

Dosta mi je više kosova i kosovskih junaka.. dosta mi je više da nam se političari svaki dan bore za teritoriju gde živi 2 miliona albanaca......

da su pametni tražili bi eksteritorije za naše manastire i specijalni status za sever kosova.
 
Feudalizam je odavno prošao i površina države nije bitna.

Slovenija (jedna od najmanjih država Balkana i Evrope) postala je članica EU, NATO alijanse i UN ( :mrgreen: ). površina im je daleko manja od naše i imaju daleko manji broj stanovnika, ali veću platu, veći ugled u svetu i uticaj. Oni su kočili HR članstvo godinama u EU.

Словенија је кочила чланство ХР у ЕУ, због парчета територије мора од пар километара.
Да ли се Словенија одрицала дела територије да би била богата?

Зашто Хрватска није хтела да се одрекне Превлаке?

Као што се види њима је тих пар бедних километара мора веома важно.

Ако је пар километара мора важно, онда је још важније Косово.

У то да "територија није важна" нас управо убеђују они којима су територије веома важне.


Dosta mi je više kosova i kosovskih junaka..

Али Албанцима није..:mrgreen:
 
Feudalizam je odavno prošao i površina države nije bitna.

Slovenija (jedna od najmanjih država Balkana i Evrope) postala je članica EU, NATO alijanse i UN ( :mrgreen: ). površina im je daleko manja od naše i imaju daleko manji broj stanovnika, ali veću platu, veći ugled u svetu i uticaj. Oni su kočili HR članstvo godinama u EU.
SRB nije u stanju da uslovi bilo koga za bilo šta.

Ovde (na forumu i u državi) se spominje kosovo kao srce Srbije, kosovska bitka, knez lazar, bla, bla, bla,.... Mi smo dozvolili da nas Kosovo(najbednija teritorija balkana, a verovatno i Evrope) koči na svakom koraku. daleko od toga da smatram da mi trebamo da priznamo nezavisnost(jer prema ustavu i ne smemo), ali da li je sve to vredno svega ovoga?

Naravno neki sad spominju, ako damo kosovo uzeće nam i vojvodinu, pa ko će uzeti vojvodinu kada srbi tamo čine 70% sranovništva? pa i referendum da raspišu nema teorije da uzmu, a pogotovo što su problemi kosova drugačiji od vojvodine. pa se spominje i sandžak. jeste li vi videli teritoriju sandžaka (srpskog) i da tu većinu čine Srbi sem u 2 d 6(ja mislim) opština. pa referendum da raspišu opet ga ne mogu otcepiti. a ako dodamo da sandžak nema apsolutno nikakvu autonomiju niti nadležnost u Srbiji niti će je dobiti. Albanaca ima 2 miliona, a bošnjaka nema ni 150 hiljada u celoj srbiji a kamoli sandžaku.


daleko od toga da mi je drago što vidim šta se dešava/dešavalo na kosovu, ali eto ako gledamo malo kroz istoriju Srbi su (nebitno da li je to zvanično ili ne) izgubilo Kosovo, ali dobili Vojvodinu i Republiku Srpsku. ne znam da li je to nekome uteha ili ne, ali meni jeste.

Dosta mi je više kosova i kosovskih junaka.. dosta mi je više da nam se političari svaki dan bore za teritoriju gde živi 2 miliona albanaca......

da su pametni tražili bi eksteritorije za naše manastire i specijalni status za sever kosova.

Prilicno hladna i trezvena analiza, sad ce da te "izedu morske stra'ote", pardon, forumske patriotske hijene:per:
 
Словенија је кочила чланство ХР у ЕУ, због парчета територије мора од пар километара.
Да ли се Словенија одрицала дела територије да би била богата?

Зашто Хрватска није хтела да се одрекне Превлаке?

Као што се види њима је тих пар бедних километара мора веома важно.

Ако је пар километара мора важно, онда је још важније Косово.

У то да "територија није важна" нас управо убеђују они којима су територије веома важне.




Али Албанцима није..:mrgreen:

To su bili neki visi interesi EU da ne prime Hrvate tad, pa su pustili Slovence da bilduju misice...
 
Feudalizam je odavno prošao i površina države nije bitna.

Slovenija (jedna od najmanjih država Balkana i Evrope) postala je članica EU, NATO alijanse i UN ( :mrgreen: ). površina im je daleko manja od naše i imaju daleko manji broj stanovnika, ali veću platu, veći ugled u svetu i uticaj. Oni su kočili HR članstvo godinama u EU.
SRB nije u stanju da uslovi bilo koga za bilo šta.

Ovde (na forumu i u državi) se spominje kosovo kao srce Srbije, kosovska bitka, knez lazar, bla, bla, bla,.... Mi smo dozvolili da nas Kosovo(najbednija teritorija balkana, a verovatno i Evrope) koči na svakom koraku. daleko od toga da smatram da mi trebamo da priznamo nezavisnost(jer prema ustavu i ne smemo), ali da li je sve to vredno svega ovoga?

Naravno neki sad spominju, ako damo kosovo uzeće nam i vojvodinu, pa ko će uzeti vojvodinu kada srbi tamo čine 70% sranovništva? pa i referendum da raspišu nema teorije da uzmu, a pogotovo što su problemi kosova drugačiji od vojvodine. pa se spominje i sandžak. jeste li vi videli teritoriju sandžaka (srpskog) i da tu većinu čine Srbi sem u 2 d 6(ja mislim) opština. pa referendum da raspišu opet ga ne mogu otcepiti. a ako dodamo da sandžak nema apsolutno nikakvu autonomiju niti nadležnost u Srbiji niti će je dobiti. Albanaca ima 2 miliona, a bošnjaka nema ni 150 hiljada u celoj srbiji a kamoli sandžaku.


daleko od toga da mi je drago što vidim šta se dešava/dešavalo na kosovu, ali eto ako gledamo malo kroz istoriju Srbi su (nebitno da li je to zvanično ili ne) izgubilo Kosovo, ali dobili Vojvodinu i Republiku Srpsku. ne znam da li je to nekome uteha ili ne, ali meni jeste.

Dosta mi je više kosova i kosovskih junaka.. dosta mi je više da nam se političari svaki dan bore za teritoriju gde živi 2 miliona albanaca......

da su pametni tražili bi eksteritorije za naše manastire i specijalni status za sever kosova.

Vrlo dobar komentar.

:ok:

Bona!
 
Dosta mi je više kosova i kosovskih junaka.. dosta mi je više da nam se političari svaki dan bore za teritoriju gde živi 2 miliona albanaca......

da su pametni tražili bi eksteritorije za naše manastire i specijalni status za sever kosova.

To ce na kraju i da traze, ne moze odma'

Polako se narod priprema za to, da sad odmah izlete sa time, napravili bi haos, i doveli Kostunicu na vlast...

Lako je govoriti iz fotelje, kad si na vlasti u Srbiji, imas izbor izmedju losih, i jos gorih opcija, i zato ne treba to mnogo kritikovati.
 
Pojedinci tvrde da je taj spor između SLO i HR izrežiran da bi se usporila HR na putu do EU. Ne znam koji je tačno razlog. Sad ih i UK zbog nečeg ucenjuje. opet nešto levo.

У сваком случају Словенци не одустају од Пиранског залива, као што Хрвати нису одустајали од Превлаке.

Ако они нису одустајали од тих неважних глупости, или како што рече хрватски председник: "не дајемо педља хрватске земље", ми као треба да се помиримо око интегралног дела државне територије?

Што Турска не даје независност за 20 милиона Курда који уопште не желе да су део Турске?
 

Back
Top