Partizanske kape su lijepe
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Partizanske kape su lijepe

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Partizanske kape su lijepe

kakvu politiku vodi jedna zemlja? onu koju zastupaju pojedinci, ili onu iza koje stane politicki vrh? ja mislim da je ipak najvaznije kojoj se strani prikloni politcki vrh. to je zvanicna politika svake zemlje.

Josipović u Srbu: Partizanske kape su lijepe, one su poruke ljubavi i mira

Braniteljske udruge "u toru", ograđene sa svih strana metalnom ogradom, antifašisti s druge strane oko spomenika ustanku, a između njih kordoni interventnih policijskih jedinica u pancirkama – to je najkraći opis slike i događanja u utorak u mjestu Srb.

U Srbu je hrvatski predsjednik dr. Ivo Josipović u pratnji potpredsjednika Vlade dr. Slobodana Uzelca, predstavnika Sabora Milorada Pupovca i drugih visokih dužnosnika otvorio obnovljeni spomenik Ustanak, a iz svih krajeva Hrvatske i Srbije tom su događaju prisustvovali brojni antifašisti, dok je predstavnicima hrvatskih braniteljskih udruga bilo zabranjeno i onemogućeno približavanje spomeniku na razdaljini od više stotina metara.
    - Gledam vaša odličja iz Drugog svjetskog rata koja danas nosite i tako treba, s ponosom ih stavite – poručio je hrvatski predsjednik Josipović okupljenim antifašistima koji su skandirali "Tito, Tito!"

- Neki od vas nose i kape partizanke. To su lijepe kape, one su poruke ljubavi i mira, poruke da više nikada ne bude zločina, genocida i rata. Hrvatska je demokratska zemlja u čijem je Ustavu upisan antifašizam – rekao je Josipović praćen burnim odobravanjem više tisuća antifašita.

Josipović je dodao da u školskim udžbenicima tema antifašizma nije dovoljno obrađena i to zato što su ustaše i četnici zapravo služili zajedničkom gazdi, a "slobodu i demokraciju su nosili partizani".

Izaslanik Hrvatskog sabora i predsjednik SNV-a Milorad Pupovac je okupljene podsjetio da ustanak u Srbu nije prethodio ustaškom logoru Jadovnu, već je logor prethodio ustanku

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/110870/Default.aspx

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Podrazumevano Re: Partizanske kape su lijepe

Predsjednika Hrvatske Iva Josipovića danas su u Srbu, gdje prisustvuje obilježavanju 69. godišnjice ustanka protiv fašizma u Hrvatskoj, dočekali demonstranti koji su nosili hrvatske zastave i transparente i uzvikivali "Ovo je Hrvatska", "Bando crvena", "Četnici".

Skup obezbjeđuje više stotina policajaca, interventne jedinice, a između demonstranata i zvaničnika postavljene su gvozdene šipke, javljaju hrvatski mediji.

Na transparentima koje nose demonstranti piše "Komunistički zločin nije antifašizam", "Stop ponižavanju Hrvatske", "Agresija na Hrvatsku nije građanski rat".

U Srbu je danas organizovana svečanost povodom otvaranja obnovljenog spomenika palim borcima u Drugom svjetskom ratu, koji je porušen nakon hrvatske akcije "Oluja" 1995. godine.

Skup u Srbu ove godine je pod pokroviteljstvom predsjednika Hrvatskog sabora Luke Bebića, a glavni organizator je Srpsko narodno vijeće (SNV) u saradnji sa Savezom antifašističkih boraca i antifašista Hrvatske i opštinom Gračac.

Dolazak demonstranata danas u Srb organizovale su marginalne hrvatske stranke, poznate po ekstremno desnim uvjerenjima, kao i hrvatski borci.

Osim Josipovića, skupu u Srbu trebalo bi da prisustvuju i bivši predsjednik Hrvatske Stjepan Mesić, kao i članovi opozicije Vesna Pusić iz HNS-a, Zoran Milanović iz SDP-a, te Damir Kajin iz IDS-a.
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

kisela bombona nije na forumu
    срећа долази у кућу где се чује смех
    Elita kisela bombona (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    638

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    kakvu politiku vodi jedna zemlja? onu koju zastupaju pojedinci, ili onu iza koje stane politicki vrh? ja mislim da je ipak najvaznije kojoj se strani prikloni politcki vrh. to je zvanicna politika svake zemlje.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/110870/Default.aspx

Како нигде не видех на том линку ову слику коју си поставио..

..а пошто су Срби у питању,
    иако је партизанска капа тема, што се не превари па не постави
    овакву неку слику...

.
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

A politički vrh ne čine pojedinci a u većini slučajeva i samo pojedinac ili šta?
    Da nećeš možda da kažeš da je parlament taj koji odlučuje?
    Čedina Zebra

Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku

Cudno izgledaju ovi Srbi u Srbu

Domaćin
    Učlanjen
    21.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    Cudno izgledaju ovi Srbi u Srbu
    Sta ce kad su pokatoliceni

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Istnina je da je "titovka" savremenija vojnička kapa od šajkače... Samim tim i lepša... Ne ulazeći u ideologiju...

Ali ako tako posmatramo, nije još izmišljena lepša uniforma od Nemačke nacističke SS...

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio čedina_zebra Pogledaj poruku
    A politički vrh ne čine pojedinci a u većini slučajeva i samo pojedinac ili šta?
    Da nećeš možda da kažeš da je parlament taj koji odlučuje?
    primetio sam da se tebe ne moze "udovoljiti" bilo kakvim odgovorom. tako da cu pokusavati izbegavati gubiti vreme na nemogucu misiju.

Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Istnina je da je "titovka" savremenija vojnička kapa od šajkače... Samim tim i lepša... Ne ulazeći u ideologiju...

Ali ako tako posmatramo, nije još izmišljena lepša uniforma od Nemačke nacističke SS...

Jeli to na slici onaj Putin?

Domaćin JA SUMADINAC (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Ovako izgleda prava kapa i pravi srpski oficir,ebes petokraku.

Slične teme

1. Lijepe obrve
    Autor cizmice u forumu Moda
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 03.06.2017., 00:04
  2. IMA LI TKO IZ PARTIZANSKE DREŽNICE??
    Autor MODI u forumu Evropa
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.06.2011., 12:11
  3. Lijepe slike
    Autor Acting_Me u forumu Arhiva
    Odgovora: 1