Da li motor konacno postaje rezervni deo?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma vama u CG nije nista ni bitno jer vam i policija vozi kradena kola!
odakle crnogorcima koji su jad i beda u zimskom periodu za porse i tuarega....gluposti!
zato niko iz Srbije vise ne kupuje bivseg "CRNOGORCA" jer se plasi da mu ne uzmu auto na granici ako krene u Jevropu...

pa koje je to auto CG milicije registrovano osimnovih mercedesa?golfovi imaju one stare table od SCG...a ni oni nesmiju prec granicu:mrgreen:
 
O čemu ti...? Puno puta je jeftinije menjati motor, nego ga popravljati. Motor za juga je oko 100€.

da ali je to polovni motor koji je vec djelimicno odradio svoje pa malo vozis i opet BY:(
a set klipova karika za 2 specijalu i dihtunzi dođu nesto manje od 100e jedino jos busenje bloka na 2 specijalu i eventualno jos neki sitni trosak i za 200e imas auto koji ce preci jos 100 000 km minimum:mrgreen:ako sam radis a ako ti to radi majstor onda za oko 500e mozes da dobies ovo isto:mrgreen:samo malo skuplje:per::per:
 
Ja sam čuo nešto relatino skoro da u DMB menjaju motore u jugićima(zastavama generalno) sa repariranim motorima za nekih 35.000 dinara. Tako da Jugo stvarno nije loš za eksplotaciju ali generalno je jugo krš. Ručice na vratima plastične ako ne nadješ metalne(nema ih već neko vreme na tržištu) menjaš mesečno, auspuh originalni zuji ko freza, prozor zna da spadne. Lako se gasi a veoma teško pali posle prolaska kroz malko veću baru, na novijima vrlo često riknjavaju osigurači pogotovu onaj za instrument tablu, brisači očajni sa sve onom špricaljkom koja tuče po sred prozora i kraj. Ma 1000 stvari na njemu ne valja ali kad nemaš para za bolje odličan je da odradi posao....
 
Ja sam čuo nešto relatino skoro da u DMB menjaju motore u jugićima(zastavama generalno) sa repariranim motorima za nekih 35.000 dinara. Tako da Jugo stvarno nije loš za eksplotaciju ali generalno je jugo krš. Ručice na vratima plastične ako ne nadješ metalne(nema ih već neko vreme na tržištu) menjaš mesečno, auspuh originalni zuji ko freza, prozor zna da spadne. Lako se gasi a veoma teško pali posle prolaska kroz malko veću baru, na novijima vrlo često riknjavaju osigurači pogotovu onaj za instrument tablu, brisači očajni sa sve onom špricaljkom koja tuče po sred prozora i kraj. Ma 1000 stvari na njemu ne valja ali kad nemaš para za bolje odličan je da odradi posao....

nije bas tako paljenje se lako sređuje zamjenom platina i stelovanje a sve ostalo boljim kvalitetom....
 
Problemi sa jugom se lako sredjuju kupovinom boljeg automobila jer si to hteo da mi kažeš, da u pravu si tako je. Malo je glupo da kupiš auto i da onda nadješ prijatelja majstora i da se družiš sa njim često.
Evo ja sam kupio novog punta i imam dva problema sa kolima. Prvo je sipanje goriva a drugo sipanje tečnosti za stakla. E sad rećićeš šta je tu loše. Ništa imam i službenog juga sa kojim sam svakih 2-3 nedelje kod majstora. Trenutno mi opet ne radi otvaranje vozačkih vrata iznutra i pali mi se stop svaki put kad sam na nizbrdici ili kad kočim. A da elektroniku na instrument tabli su mi sredili pa sad ne restartuje tablu svakih 5-6 minuta. Ništa čudno za auto koji je pre dva meseca drugi put registrovan zar ne...
 
Za te bare je bolji Yugo 45 kom je razvodnik paljenja gore i nije osetljiv na vlagu kao kod 55-ice. Ali to je malo i prica za stare jugice koji nisu imali elektronsko paljenje pa im se sve svodilo na razvodnik paljenja i i lose kablove. Da je Yugo auto sa mnogo mana to je cinjenica ali su to nekako simpaticne mane jer evo ja sam sebi ostavio Yugo 2004 sa plinom koji me je izasao u zameni za moj skuplji auto 1100 eura i prosto mi je sve smesno da se za te pare vozim jeftino i da ne kisnem. A koliko mogu da puknem na njemu da ga vozim par godina?
Za tri godine mogu da ga bacim i izgubicu manje nego na bilo kom stranom autu!
A pali na zub i mnogo bolje od injection motora koji moraju malo da zaverglaju.:per:
 
Za te bare je bolji Yugo 45 kom je razvodnik paljenja gore i nije osetljiv na vlagu kao kod 55-ice. Ali to je malo i prica za stare jugice koji nisu imali elektronsko paljenje pa im se sve svodilo na razvodnik paljenja i i lose kablove. Da je Yugo auto sa mnogo mana to je cinjenica ali su to nekako simpaticne mane jer evo ja sam sebi ostavio Yugo 2004 sa plinom koji me je izasao u zameni za moj skuplji auto 1100 eura i prosto mi je sve smesno da se za te pare vozim jeftino i da ne kisnem. A koliko mogu da puknem na njemu da ga vozim par godina?
Za tri godine mogu da ga bacim i izgubicu manje nego na bilo kom stranom autu!
A pali na zub i mnogo bolje od injection motora koji moraju malo da zaverglaju.:per:

ma 55 je avion za 45 ,45 je kao veci motor od fice sa mislm 950ccm a 55 ima 1100ccm i ima zupcasti kajis koji se ne cuje a kod juga 45 je lanac koji zvekece pogotovo kad se istrosi bas kao lajka ...ali je lanac siqurni ...a kod jugica 45 i fice kad lanac preskoci ne sudaraju se klipovi i ventili a kod velikog broja auta da...
55 je jaci,bolje vuce,vise pređe km a i manje se kvari 100%:mrgreen:a 45 jedino manje trosi za oko 1-2litra
 
Poslednja izmena:
A mozes i u 45 da ubacis zupcasti kais pa da vidis onda kako masina radi.
Tise od 55 a sto se tice kvarova ja ih bas nisam imao jedino sto kod 45 treba da se stavi prekidac za ventilator motora jer je osetljiv na pregrevanje.
Da,Zastava ima gotove tj. remontovane polumotore za Yugo al mislim da se vise isplati uraditi ga kod majstora jer izadje puna generalna oko 300 eura sto realno i nije mnogo s obzirom da posle tih radova moze da predje bar 100k km pod uslovom da su se ubacivali Goetze ili Mahle delovi a ne neki bezmark.
 
A mozes i u 45 da ubacis zupcasti kais pa da vidis onda kako masina radi.
Tise od 55 a sto se tice kvarova ja ih bas nisam imao jedino sto kod 45 treba da se stavi prekidac za ventilator motora jer je osetljiv na pregrevanje.
Da,Zastava ima gotove tj. remontovane polumotore za Yugo al mislim da se vise isplati uraditi ga kod majstora jer izadje puna generalna oko 300 eura sto realno i nije mnogo s obzirom da posle tih radova moze da predje bar 100k km pod uslovom da su se ubacivali Goetze ili Mahle delovi a ne neki bezmark.

to je zbog glkave motora sto je i slucaj kod fice ...samo fici ventilator okrece pumpa vode pa se tu nemoze nista uciniti a kako mislis moze zupcasti pa nema teorije .......pogledaj motor pa ces viđet... bregasta se nalazi u blok i kako ces tu staviti kais?a ventili idu preko nekih bolesnih klackalica......a lanac je najkaraci moguci....
 
Poslednja izmena:
A mozes i u 45 da ubacis zupcasti kais pa da vidis onda kako masina radi.
Tise od 55 a sto se tice kvarova ja ih bas nisam imao jedino sto kod 45 treba da se stavi prekidac za ventilator motora jer je osetljiv na pregrevanje.
Da,Zastava ima gotove tj. remontovane polumotore za Yugo al mislim da se vise isplati uraditi ga kod majstora jer izadje puna generalna oko 300 eura sto realno i nije mnogo s obzirom da posle tih radova moze da predje bar 100k km pod uslovom da su se ubacivali Goetze ili Mahle delovi a ne neki bezmark.

ja sam bio ubacio cinim se kobersmit mislim da se tako zovu karike u jednu drzavnu lajku sto smo je radili i presla ladno 100 o jos se vozi to je jedina na koju smo radili đeneralnu...a kazao sam prije kako se odrzava ulje i to...i isto ide....
 
Poslednja izmena:
to je zbog glkave motora sto je i slucaj kod fice ...samo fici ventilator okrece pumpa vode pa se tu nemoze nista uciniti a kako mislis moze zupcasti pa nema teorije .......pogledaj motor pa ces viđet... bregasta se nalazi u blok i kako ces tu staviti kais?a ventili idu preko nekih bolesnih klackalica......a lanac je najkaraci moguci....

Ima itekako i prakse a ne teorije jer se to vec godinama ubacuje. Sprava se zove "Triger" a pogledaj na netu pa ces videti da moze.:)
Cak se i na Fiću stavlja a kamoli na Yugo.
Imam jos i utisak da kad bi ti rekao da sam na tri Fiće ubacivao nazad homokineticke zglobove umesto losih prirubnica(po kojima je Fića poznat kao nepouzdan jer moze da te ostavi na jaci gas) da mi ne bi verovao.
 
Poslednja izmena:
Ima itekako i prakse a ne teorije jer se to vec godinama ubacuje. Sprava se zove "Triger" a pogledaj na netu pa ces videti da moze.:)
Cak se i na Fiću stavlja a kamoli na Yugo.
Imam jos i utisak da kad bi ti rekao da sam na tri Fiće ubacivao nazad homokineticke zglobove umesto losih prirubnica(po kojima je Fića poznat kao nepouzdan jer moze da te ostavi na jaci gas) da mi ne bi verovao.

neznam za te prepravke al sto se tice gumenih krajceva
to jeste gumeni krajcevi stalno crkavaju....stvarno su velika mana i svakih 10 000 nove jer je proizvođac slab a da nekazem slabo fabricko resenje.......nisam cuo za to ali...sta znam da ja znam to jos niko kod nas nije ugrđivao...samo se mijenjani svako malo...ali u ficu sasvim siqurno moze da se ubaci motor od yuga 45 isprobano...neznam kakva je kombinacija sa menjacem i poluosovinama al znam da ga je imao jedan na cetinje ...a
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top