Kafana:"Knjiga Cyo Me"

SlAyEr_KiD 333

Domaćin
Poruka
3.734
Zdravo svima!
Ova tema je namenjena prvenstveno citacima koji zele da iznose misljenja, ocene i opise ne samo o jednoj,odredjenoj knjizi nego o svim knjigama po malo.
Takodje ova tema bi i trebala da spreci spamovanje po ostalim temama tako sto ce vam biti dozvoljeno da pisete i o ostalim stvarima, sem knjiga.
Sve pohvale i moderatoru Sokolica_M bez koga ne bi bilo omoguceno otvaranje ovakve teme.:)
Pa, uzivajte!:D
 
Evo posto nema nikoga, a vec je 12 sati, ja pocinjem.:D

Sigurno su mnogi od vas culi za knjigu "Mesecevi vrtovi".
Ja je trenutno citam i postala mi je zanimljiva, ali do otprilike pola knjige ubio sam se od dosade zato sto su nadzidzkali toliko likova da se nije znalo ko je ko i ko sta radi.
Sad kad sam se navikao, jedva cekam nastavak, a i trebao bi da bude film.:D
Video sam trejler, ali izgleda da je cisto onako napravljen, da jos nije izasao film.

 
Interesantna ideja , ako zazhivi , ova "kafana" ce bash prijati ovom PDF-u.

Da, u potpunosti se slazem i zahvaljujem.:D
I ja volim knjige i da komentarisem o delima.
Ali na ovom pdf-u mislim da su zastupniji ozbiljniji i zreliji ljudi od omladine.
Takodje mislim da svi ipak trebamo da se opustimo malo i da se nekad druzimo i u ovom pdf-u, da razbijemo tu tisinu koja plovi ovde vec duze vreme.

Ljudi, slobodno pisite, zbijajte sale ovde, postavljajte omiljnene naslove, muziku...
:)
 
Poslednja izmena:

Eto, sad sam ispravljen.:lol:


Drago mi je sto nije tako kako sam mislio.:D

Pa, meni baš i nije drago. Želio bih da ima malo više starijih ljudi ovdje. Nemam ništa protiv mlađih, naravno, ali sa s nekim ko ti je generacijski bliži lakše je naći zajedničku temu.
Kako bilo... košarkaši izgubili večeras, sad Nole dobio... Adrenalin mi je previsok da odmah zaspim, idem da čitam Foknera.
 
Zašto si odabrao baš Foknera?

Sad čitam njegov roman Seoce (na engleskom je naslov Hamlet, ne znam kako je kod nas preveden, selo, seoce, zaselak?). Zapravo završavam ga ostalo mije još tridesetak strana. Pomalo mi je neobična fragmentiranost, epizodičnost radnje, kojoj je, čini se pisac sve više pribjegavao što je bio stariji. Inače, nisam zapazio slabih mjesta.
Odavno mi je Fokner jedan od omiljenih pisaca, zapravo od kad sam prvi put pročitao Krik i bijes. Zašto ga volim? Sve se svodi na dva razloga: inventivan stil i (ono što je važnije) sposobnost da izrazi tragiku bez trunke patetike.
Istina, s godinama i knjigama koje sam pročitao uviđam i neka opšta mjesta, ponavljanja. Recimo, jedna od ustaljenih situacija su novčani problemi. Direktno vezivanje duboke životne drame za besparicu može da djeluje prizemno, ali kod Foknera nije tako - recimo u jednoj od dvije paralelne radnje romana Divlje palme.

Fokner nije lak pisac, nije neko u koga možeš da se zaljubiš pa iščitaš sve knjige jednu za drugom. Ja ga čitam tempom od ne više od dvije knjige godišnje. Treba malo vremena da ono što pročitaš počne da djeluje, da nekako fermentira, prije nego što uzmeš nešto drugo.
 
Pa, meni baš i nije drago. Želio bih da ima malo više starijih ljudi ovdje. Nemam ništa protiv mlađih, naravno, ali sa s nekim ko ti je generacijski bliži lakše je naći zajedničku temu.
Kako bilo... košarkaši izgubili večeras, sad Nole dobio... Adrenalin mi je previsok da odmah zaspim, idem da čitam Foknera.

Taj fazon.
Ali npr postoje i odrasle osobe koje vole da citaju epsku fantastiku, kao i ja, pa mogu i sa odrasli mda komentarisem.
Npr o knjizi kao sto je "Mesecevi vrtovi", ili "Lord of the Rings" od Tolkina.

Ftw, koji zanr najvise volite?:)


Da li je Fokner pisac slican Shekspiru?
 
Poslednja izmena:
Taj fazon.
Ali npr postoje i odrasle osobe koje vole da citaju epsku fantastiku, kao i ja, pa mogu i sa odrasli mda komentarisem.
Npr o knjizi kao sto je "Mesecevi vrtovi", ili "Lord of the Rings" od Tolkina.

Ftw, koji zanr najvise volite?:)


Da li je Fokner pisac slican Shekspiru?

Epska fantastika me nešto ne interesuje. Sam Tolkin je eskapistički pisac i koliko god neke apologete pokušavale da ga povežu sa vremenom u kome je pisao, ne vrijedi. On je pisao da pobjegne od stvarnosti.
Više volim dobru naučnu fantastiku, koja mnogo češće govori o sadašnjosti nego što spekulira o budućnosti.
Ne mogu da kažem da imam omiljeni književni žanr, ili možda misliš na književni rod? Žanrovska književnost je termin koji se uglavnim koristi pežorativno i označava od akademije omalovažena (ponekad, ali rijetko, neopravdano) krimi, horor, SF, erotska i slična djela. Što se književnih rodova tiče, roman je za mene još uvijek neprevaziđen literarni izraz, iako mu neki najavljuju kraj. Čitam i kratke priče, ali veoma rijetko naiđem na neku koja mi se sviđa. Poeziju čitam dosta, ali uglavnom se vraćam uvijek istim pjesnicima, nemam strpljenja da otkrivam nove.
 
Ne, bas sam mislio na knjizevni zanr.:D
Mmmm, da, svako ima svoj ukus, ali ja najvise volim epsku fantastiku zbog magije i borbe sa macevima i tim oruzjem za prsa u prsa.
Tolkin jeste fin pisac, po meni, ali pise dosta komplikovana dela.
Stiven Erikson pise isto epsku fantastiku ali on zna tacno kad treba da pojednostavi, a kada da rasiri pricu.

Ja trenutno citam "Igra prestola" od Dzordza R. R. Martina. i super je.!:D

E citao sam Sheksipa za skolu, "Romeo i Julija".xD
Mislio sam da smara ali je knjiga fantasticna.
Sada ove godine imam Anu Karenjinu od Tolstoja...
Da li je prica u knjizi slicna Romeu i Juliji?

 
Kad je ovo kafana , evo jedno "kafansko" pitanje.
Kojeg bi knjizhevnika ( ili knjizhevnicu ) vodili sa sobom u kafansku tuchu ?
Za mene bi to bio Hemingvej.

A kad smo kod zhanrova , nemam omiljeni , ali izbegavam epsku fantastiku , tinejdhzerske romane , ljubice i krimice.
Shto se tiche rodova , roman i kratka pricha , poeziju ne izbegavam , ali teshko nalazim pesnike chiji me rad zainteresuje .
 
Kad je ovo kafana , evo jedno "kafansko" pitanje.
Kojeg bi knjizhevnika ( ili knjizhevnicu ) vodili sa sobom u kafansku tuchu ?
Za mene bi to bio Hemingvej.

A kad smo kod zhanrova , nemam omiljeni , ali izbegavam epsku fantastiku , tinejdhzerske romane , ljubice i krimice.
Shto se tiche rodova , roman i kratka pricha , poeziju ne izbegavam , ali teshko nalazim pesnike chiji me rad zainteresuje .

Ja bih poveo Shekspira.:lol:
 
DANAS STE DOKAZALI DA STE No 1( NOVAK, TIPSA, VIKTOR, ZIMONJIC I SELEKTOR ), CAREVI STE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
URADILI STE NESTO NAJVAZNIJE ZA SRBIJU, UCINILI STE CELU ZEMLJU PONOSNOM,.SAMPIONI STE SVETA U TENISU!!!!!!!!
OVO NMECEMO SLAVITI DAN, NEDELJU, ILI MESEC DANA, OVO CEMO SLAVITI GODINAMA!!!!!!!!!!!!!!!
UVEK CEMO PONOSNO POMINJATI DA STE VI SRBI POSTALI SAMPIONI SVETA U TENISU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NAJBOLJI SMO BREEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:vatromet::vatromet::vatromet::orkestar:

5491_vest_slobodna_srbija.jpg
 
Konacno izasao DUUUUGO ocekivan nastavak knjige "Mesevi vrtovi" pod nazivom "Dveri kuce mrtvih".
Poceo sam da citam i super je, knjiga je jos vise psihodelicna, samo dok udjem u fazon...
Stiven Erikson je definitvno napravio novi podzanr epske fantastike zahvaljujuci vrhunskom pisanju koje je ravno Tolkienovom.
Izvanredno!
Knjigu mozete naci u Laguni. :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svim forumasima. (Kako li je meni promakla ova tema :think:?)
Ljudi mislim da polako postajem 'ovisan' o kupovini knjiga. Za poslednja 3 meseca sam pokupovao toliko knjiga da to nije normalno. Samo kupujem a nikako ne mogu da stignem da ih sve procitam. :dash:
 

Back
Top