pitanje za ginekologa i one cure koje su imale slican problem

jockobocko

Zainteresovan član
Poruka
187
Vec nekoliko dana imam ocesaj pecenja u predelu klitorisa i vaginalnog otvora. Nikada ranije nisam imala problem sa tim. Osecaj pecenja je kao onaj od ojeda.
Sesta je imala ranije problem da tim i rekla mi je da mazem kantarion i pavlovicevu, ja sam uz to kuvala i kamilicu i stavljala obloge i od kamilice. Da napomenem da imam naviku da pru tusiranju sapunom pomalo predjem i preko tog dela, pa se plasim da nije od toga.
Da li bi neko mogao da mi pomogne? Da li je neko imao slicno iskustvo i sta je koristila?
hvala puno
 
Poslednja izmena:
Molila bih za odgovore cura koje su imale slican problem. Volela bih da cujem za neke savete. Skoro sam bila kod ginekologa pa ne bih da se pojavljujem tamo za sve i svasta ako ovo nije nista ozbiljno, i ako moze da prodje koriscenjem necega kao sto je kantarion pavloviceva ili kamilica. Do duse od ovog sto koristim se lagano smiruje ali dodatni savet svakako nije na odmet
hvala
 
Trebalo bi da proveris koja si grupa sekreta, uzima se vaginalni bris kod ginekologa i za svaku grupu postoje drugacije vagitorije.
A ako bas neces da ides, napravi blag, al jako blag rastvor hipermangana (kupuje se u apoteci i u litar vode se stavi kao pola zrnceta sibice) treba da bude roza boje, nikako crvene i s time ispiraj nekoliko puta na dan, natapaj sa nekom gazom, na primer.
 
Svaka od nas je imala sličan problem sigurna sam, ali je većina otišla kod lekara što je i normalno.
Ti baš nećeš da ideš to je očigledno.
Ok, možeš sama da zalečiš, možeš da pitaš u apoteci - ali te je očigledno sramota i od farmaceuta i od ginekologa.
Svrab će proći,kao što rekoh zalečićeš, nećeš imati te tegobe, ali to ne znači da si izlečila bakteriju ili gljivicu šta god da ti je proizrokovalo.
Posledice postoje, a na tebi je da odlučiš šta želiš sebi i svom organizmu.
Jop jednom da pokušam - idi kod lekara.
 
Vec nekoliko dana imam ocesaj pecenja u predelu klitorisa i vaginalnog otvora. Nikada ranije nisam imala problem sa tim. Osecaj pecenja je kao onaj od ojeda.
Sesta je imala ranije problem da tim i rekla mi je da mazem kantarion i pavlovicevu, ja sam uz to kuvala i kamilicu i stavljala obloge i od kamilice. Da napomenem da imam naviku da pru tusiranju sapunom pomalo predjem i preko tog dela, pa se plasim da nije od toga.
Da li bi neko mogao da mi pomogne? Da li je neko imao slicno iskustvo i sta je koristila?
hvala puno
Nisam imala taj problem,ali me je ova recenica zaprepastila!!
SAPUN!!!!!!!!!????????????Sapun nije dobar ni za sta,osim za pranje ruku,jer uzasno isusuje kozu(ne mazu se ruke dzabe sa kremom posle).Da ti ne pricam za intimno podrucje!


Trebas da koristis gelove za intimnu negu.Genera i nivea su najbolji,sa kamilicom,alojom ili potpuno neutralni.Blagi su,ne narusavaju ph vrednost,njihova ph je 4.5,sto mozes da procitas na svakoj kutiji.Osim toga,kostaju oko 250-300 din,sto je nista u odnosu na stetu koju mozes da napravis sama sebi.
 
Poslednja izmena:
Nisam imala taj problem,ali me je ova recenica zaprepastila!!
SAPUN!!!!!!!!!????????????Sapun nije dobar ni za sta,osim za pranje ruku,jer uzasno isusuje kozu.Da ti ne pricam za intimno podrucje!

Trebas da koristis gelove za intimnu negu.Genera i nivea su najbolji,sa kamilicom,alojom ili potpuno neutralni.Blagi su,ne narusavaju ph vrednost,njihova ph je 4.5,sto mozes da procitas na svakoj kutiji.Osim toga,kostaju oko 250-300 din,sto je nista u odnosu na stetu koju mozes da napravis sama sebi.

Ja sam to prvo i pomislila, zato sto kada sam posumnjala na to prestala sam da taj deo perem sapunom i vec me je manje peklo ali sam juce brijala taj deo i stavila malo sapuna i opet me je peklo na sam kontakt sa sapunom. Nisam posumnjala na nesto sto se prenosi jer seksualni odnos imam sa deckom uvek sa kondomom, Nisam samo mogla da pomislim da moze takav "ojed" da se pojavi. Nisam panicar, a i ginekolozi su me udesili, kada sam isla da saniram ranicu na grlicu materije preporucili su mi vaginalete koje sam koristila, ali mi nisu mnogo pomogle. Onda sam sama po preporuci mame na tampone za menstruaciju stavljala kantarionovo ulje i posle mesec dana, kada sam bila na pregledu kao rukom odneseno. Ne bezim od lekara cak na preglede kod zubara, ginekologa... idem precesto
 
Ja sam to prvo i pomislila, zato sto kada sam posumnjala na to prestala sam da taj deo perem sapunom i vec me je manje peklo ali sam juce brijala taj deo i stavila malo sapuna i opet me je peklo na sam kontakt sa sapunom. Nisam posumnjala na nesto sto se prenosi jer seksualni odnos imam sa deckom uvek sa kondomom, Nisam samo mogla da pomislim da moze takav "ojed" da se pojavi. Nisam panicar, a i ginekolozi su me udesili, kada sam isla da saniram ranicu na grlicu materije preporucili su mi vaginalete koje sam koristila, ali mi nisu mnogo pomogle. Onda sam sama po preporuci mame na tampone za menstruaciju stavljala kantarionovo ulje i posle mesec dana, kada sam bila na pregledu kao rukom odneseno. Ne bezim od lekara cak na preglede kod zubara, ginekologa... idem precesto
Nisam mislila da bezis od lekara,ti najbolje znas da li ces ici ili ne,to nije moja stvar.

Samo ti kazem da je SAPUN uzas...a jasno ti je da je on problem,posto uvek posle njega imas problem.
 
Nisam mislila da bezis od lekara,ti najbolje znas da li ces ici ili ne,to nije moja stvar.

Samo ti kazem da je SAPUN uzas...a jasno ti je da je on problem,posto uvek posle njega imas problem.

Znam hvala ti, za lekare sam prokomentarisala jer se ovde na lekare gleda kao na sveznajuce bogove posto su meni bar toliko puta "pomogli"
 
Ginekološka infekcija se teško leči napamet, mora da se uradi bris i da se koriste lekovi za tog određenog uzročnika. Inače, može samo da se uspava i može da bude opasno kad postane zapušteno.

Ali možda i nije infekcija. Promeni sapun ili ga drži van ojedenog dela, a proveri i prašak za veš, to ume da bude čest uzrok. Današnji praškovi su prejaki i osetljiva koža genitalija reaguje na to. Manje praška, uključi dodatno ispiranje ili isperi temeljno ručno posle pranja u mašini.
 

Back
Top