FIAT MULTIPLA-ljubitelji i vozači

papiloni

Zainteresovan član
Poruka
197
Poštovanje svima na forumu otvaram temu a ako je moguće i da osnujem klub ljubitelja i vozača FIATA MULTIPLE pa da razmenjujemo iskustva,i lepa i ružna,da vidimo šta koga muči,da pokusamo savetima nove kupce mulltiple da im damo do znanja šta voze.Da napravimo negde u nekom gradu skup multipli jer ipak mi vozimo kako svi kažu RUŽNA KOLA :hahaha:,a ustvari i neznaju kakvo je ono čudo od auta.Ja vozim multiplu BIPOWER na metan 1,6 16v sa njom sam od kupovine 25.1.2010 prešao preko 40000 km i nisam zadovoljan nimalo mogu vam reći već sam preprezadovoljannnnnnnnnnnnnnnnnnn :D
 
meni se ova svidja
multipla20new9je.jpg
 
Auupre neki dan sam video crnu Multiplu sa bordo enterijerom! Perverzija kako dobro izgleda a inace ove sto sam dosad imao su bile sa plavim enterijerom koji ne moze da parira ovom bordo. U voznji je Multipla skroz drugacija od standardnog auta i treba se navici na njenu sirinu koja je impozantna. Na Fiatovom forumu padaju samo reci hvale za taj auto koji nije neki lepotan ali onaj ko ga vozi nije ga kupio da bi bario ribe nego zbog porodicnih potreba.
 
mogu ti reci da sto je duze imam sve mi je lepsa i lepsa,a o komforu i mogucnostima da nepricam ali moram priznati da se za dz. vozim sa njom naravno zbog metana.

Pre par dana bio sam na jednom placu i pogledao Multiplu, a vozio sam se i taxijem. Baš je onako simpa auto. Prava pokretna sobica.
Nego, ne sviđa mi se ta Multipla mk1 zbog malih farova. Imam utisak da osvetljavaju 10m puta.
Mk2 (pocela od 2004) izgleda već mnogo bolje.
Fiat_Multipla_021.JPG

Plus što je i enterijer bolje odrađen. Ima primeraka koji nisu u standardno sivo-plava kombinacija, slično onom što pomenu Dule.

Nego, koliko ti troši metana? Grad, otvoreni put, mešovito...
Kakva je za održavanje?
Kakva je udobonost na dužim putovanjima?
 
Poštovanje svima na forumu otvaram temu a ako je moguće i da osnujem klub ljubitelja i vozača FIATA MULTIPLE pa da razmenjujemo iskustva,i lepa i ružna,da vidimo šta koga muči,da pokusamo savetima nove kupce mulltiple da im damo do znanja šta voze.Da napravimo negde u nekom gradu skup multipli jer ipak mi vozimo kako svi kažu RUŽNA KOLA :hahaha:,a ustvari i neznaju kakvo je ono čudo od auta.Ja vozim multiplu BIPOWER na metan 1,6 16v sa njom sam od kupovine 25.1.2010 prešao preko 40000 km i nisam zadovoljan nimalo mogu vam reći već sam preprezadovoljannnnnnnnnnnnnnnnnnn :D

multipla je od onih automobila koji su na prvu ruku ili ruzni ili lepi

meni je prelepa i to onaj prvi (najruzniji) model :):):)
čuo sam samo hvaljenje za nju :):):)
 
sto se tice enterijera isti je i kod moje multiple 2001 i kod ove 2010 male razlike su samo u volanu inace je sve indenticno,sto se tice potrosnje u gradu trosi 500 dinara na 100 kilometara a kako sam vec naveo gore u tekstu posto ja svaki dan putujem cacak-beograd 300 dinara kosta predjenih 100 kilometara,mene kosta odlazak i povratak oko 950 do 1000 dinara i nek se javi neko ako ima sta jeftinije da ode 320 km da napravi sa tim parama.Moja multipla je presla 177000 i trosi na 100 kilometara 4,5 kg napominjem KILOGRAMA a ne litara kilogram metana je 70 dindzi sto je 300 dindzi na 100 km.jedan drugar iz beograda ima istu multiplu koja je presla nekih 350000 i trosi mu 5 kg,znaci sve zavisi od motora.Moj motor netrosi grama ulja od zamene do zamene koja se vrsi strogo na 10000 km i to se sipa selinija gold originalno ulje.Pre mesec dana sam sa porodicom isao na more ali cak u tursku 1150 km cacak -sarimsakli u jednom pravcu,napravio sam tamo nekih 100 km i vratio znaci 2500 km i t o sa bebom od 11 meseci,nismo osetili put ama bas nimalo na duze ture neumara dok se vozi jer ja sam od srpslo bugarske granice do sarimsaklija imao 850 km i napravio pauzu samo u plovdivu gde sam punio metan.Od tog punjenja sam presao preko 650 kilometara ali ima jedna fora velika oni u plovdivu pune metan na 275 bari pritiska i vise staje u ova tri fabricka rezervoara koje multipla poseduje,inace u cacku kad punim nemoze da stane vise od 25-6 kg ali u plovdivu je stalo verovatno vise kilograma zbog veceg pritiska sto je i normalno da predjem toliku kilometrazu.DEFINITIVNO mislim da ko nije vozio multiplu nemoze nista da prica o njoj dok nesedne u nju i vidi cari auta,moje ocene su preko 10 ke jer sam dosad promenio bar 15-tak auta koje kombija koje auta do 124 mercedesove ali udobnosti komfora ko u dnevnoj sobi nisam nigde doziveo.SVI koji kazu ma ruzna je okej je ta zelena i jeste moja je siva metalik ali udjite u nju i provozajte se ali ne po gradu nego na otvorenom,em udobna,em ekonomicna.
 
Poslednja izmena:
sto se tice enterijera isti je i kod moje multiple 2001 i kod ove 2010 male razlike su samo u volanu inace je sve indenticno,sto se tice potrosnje u gradu trosi 500 dinara na 100 kilometara a kako sam vec naveo gore u tekstu posto ja svaki dan putujem cacak-beograd 300 dinara kosta predjenih 100 kilometara,mene kosta odlazak i povratak oko 950 do 1000 dinara i nek se javi neko ako ima sta jeftinije da ode 320 km da napravi sa tim parama.Moja multipla je presla 177000 i trosi na 100 kilometara 4,5 kg napominjem KILOGRAMA a ne litara kilogram metana je 70 dindzi sto je 300 dindzi na 100 km.jedan drugar iz beograda ima istu multiplu koja je presla nekih 350000 i trosi mu 5 kg,znaci sve zavisi od motora.Moj motor netrosi grama ulja od zamene do zamene koja se vrsi strogo na 10000 km i to se sipa selinija gold originalno ulje.Pre mesec dana sam sa porodicom isao na more ali cak u tursku 1150 km cacak -sarimsakli u jednom pravcu,napravio sam tamo nekih 100 km i vratio znaci 2500 km i t o sa bebom od 11 meseci,nismo osetili put ama bas nimalo na duze ture neumara dok se vozi jer ja sam od srpslo bugarske granice do sarimsaklija imao 850 km i napravio pauzu samo u plovdivu gde sam punio metan.Od tog punjenja sam presao preko 650 kilometara ali ima jedna fora velika oni u plovdivu pune metan na 275 bari pritiska i vise staje u ova tri fabricka rezervoara koje multipla poseduje,inace u cacku kad punim nemoze da stane vise od 25-6 kg ali u plovdivu je stalo verovatno vise kilograma zbog veceg pritiska sto je i normalno da predjem toliku kilometrazu.DEFINITIVNO mislim da ko nije vozio multiplu nemoze nista da prica o njoj dok nesedne u nju i vidi cari auta,moje ocene su preko 10 ke jer sam dosad promenio bar 15-tak auta koje kombija koje auta do 124 mercedesove ali udobnosti komfora ko u dnevnoj sobi nisam nigde doziveo.SVI koji kazu ma ruzna je okej je ta zelena i jeste moja je siva metalik ali udjite u nju i provozajte se ali ne po gradu nego na otvorenom,em udobna,em ekonomicna.

Svaka cast, papiloni sugradjanine!!!:super:
Dobre informacije! Na fiat-lancia forumu isto vidim da su vlasnici Multiple zadovoljni. Video sam jednu na autoplacu Bili, na kružnom putu i ne čini mi se da je u lošem stanju. NIsam je puno zagledao, video sam da je enterijer prilično očuvan. Ona siva plastika po unutrašnjosti jeste osetljiva ali nije nešto izakana...
Mene malo stra' da se odlučim na tu sa metanom, nešto razmišljam da je to bilo taxi vozilo u Italiji. Kako si ti došao do svoje Multiple?

p.s. dosadan sa sa farovima, ali moram opet. Kako osvetljavaju farovi noću? Kratka, duga? Nešto mi nakon službene nove octavie, svi automobili ćoravi :) Šalim se naravno. Osvetljavaju li štogod ona dva mala fara napred i ona dva još manja kod vetrobrana?

p.s.2. mene "povratna karta" Čačak - Beograd košta do 1300 dinara (Fiat Punto, 1.1. + TNG)
 
Poslednja izmena:
911s [SK];14809244:
Nije mi ružna, već nekako interesantna i posve neobična, a verujem da je unutra nevidjeno komforna, jedino ne znam koliko je udobna na trapovima.

na trapovima sam i ja mislio da ce to da lupa da obija bubrege medjutim auto neverovatno spiluje na putu neoseca cak ni lezece pandure po ulicamaa i lezi lepo po krivinima verovatno zbog svoje sirine
 
Svaka cast, papiloni sugradjanine!!!:super:
Dobre informacije! Na fiat-lancia forumu isto vidim da su vlasnici Multiple zadovoljni. Video sam jednu na autoplacu Bili, na kružnom putu i ne čini mi se da je u lošem stanju. NIsam je puno zagledao, video sam da je enterijer prilično očuvan. Ona siva plastika po unutrašnjosti jeste osetljiva ali nije nešto izakana...
Mene malo stra' da se odlučim na tu sa metanom, nešto razmišljam da je to bilo taxi vozilo u Italiji. Kako si ti došao do svoje Multiple?

p.s. dosadan sa sa farovima, ali moram opet. Kako osvetljavaju farovi noću? Kratka, duga? Nešto mi nakon službene nove octavie, svi automobili ćoravi :) Šalim se naravno. Osvetljavaju li štogod ona dva mala fara napred i ona dva još manja kod vetrobrana?

p.s.2. mene "povratna karta" Čačak - Beograd košta do 1300 dinara (Fiat Punto, 1.1. + TNG)

pozdrav sisti jesili tu multiplu video u prislonici ima jedna kod perice na placu metalik plava sa branicima u boji auta otkida koliko joj stoji ta boja ali nisam svracao i neznam da li je na metan ili jtd
a sto se tice dali je bio taxi u italiji ili ne da se poznati ipak to je bar vidljivo.ja sam moju video preko neta odveo coveka u beograd na bezaniju pogledao je malo se vise razume u fijate od mene i kupio je za 3700 evra,veliki servis uradio sto je obavezno i registrovao sve to je bilo 4000 evra.a sta to mozes da kupis za te pare mozda nekog golfa trojku ili tako nesto ,ali za ove pare da dobijes ovakvu udobnost i komociju a i ekonomicnost nema nigde.
gledao sam u to vreme na italijanskim sajtevima isto to godiste u italiji je te pare,medjutim covek iskreno kaze nije mogao tri meseca da je proda navodno sto je ruzan auto a i ljudi nemaju svuda metana pa zato nije kod nas na ceni,a barem mi u cacku nemamo tih problema,dok rusi nezavrnu slavinu.
sto se tice farova baca izuzetno svetlo i to ekstra jesu oni mali ali brate sijaju ko reflektori a da ti nepominjem ona dva gore to su duga svetla i oni nesijaju nego bljeste.
sto se tice punta nemam nista protiv ali nas ide 6 za 950 dindzi tamo vamo a u puntu ipak ima 4 mesta razlika je i u udobnosti,nepotcenjujem punta ali ipak je ovo komfor.
 
Poslednja izmena:
Poštovanje svima na forumu otvaram temu a ako je moguće i da osnujem klub ljubitelja i vozača FIATA MULTIPLE pa da razmenjujemo iskustva,i lepa i ružna,da vidimo šta koga muči,da pokusamo savetima nove kupce mulltiple da im damo do znanja šta voze.Da napravimo negde u nekom gradu skup multipli jer ipak mi vozimo kako svi kažu RUŽNA KOLA :hahaha:,a ustvari i neznaju kakvo je ono čudo od auta.Ja vozim multiplu BIPOWER na metan 1,6 16v sa njom sam od kupovine 25.1.2010 prešao preko 40000 km i nisam zadovoljan nimalo mogu vam reći već sam preprezadovoljannnnnnnnnnnnnnnnnnn :D

Taj auto zaista jeste ruzan.Moje misljenje je takvo.
Izgleda kao neko tesko eksperimentisanje sa dizajnom,rizicno poprilicno,a sa druge strane,to je porodican auto,pa su mozda pucali na to.
Mislim da je Francuzima tesko oteti titulu u pravljenju automobila cudnog dizajna,ali ako je nisu uzeli,onda su bili vrlo blizu.
Sto se tice mehanike,ne nudi ni vise ni manje od ostalih cini mi se.
Na stranu dizajn,sirina i prostranost me odusevljavaju.Nisam je vozio niti se vozio u njemu,ali sam pogled unutra je dovoljan da se vidi prostranost i komfor.
Mislim da je to sasvim OK porodican auto koji ipak ne bih kupio.
 
Samo da nema taj prelaz ispod soferke sa farovima drugacije bi izgledala,ovako je uzasna.Ail za guzve kao sto su po bgu je savrsena,pregledna,sva u staklu..
Btw,sinoc sam na malo duzoj relaciji vozio Punto 1.9 JTD sa 86 konja,bog te mazo kako vuce taj motor,kao da ima 120 ks.Ubrzava do 170 linearno,185 mu je maksimalna brzina.Potrosnja oko 4.5
 
Taj auto zaista jeste ruzan.Moje misljenje je takvo.
Izgleda kao neko tesko eksperimentisanje sa dizajnom,rizicno poprilicno,a sa druge strane,to je porodican auto,pa su mozda pucali na to.
Mislim da je Francuzima tesko oteti titulu u pravljenju automobila cudnog dizajna,ali ako je nisu uzeli,onda su bili vrlo blizu.
Sto se tice mehanike,ne nudi ni vise ni manje od ostalih cini mi se.
Na stranu dizajn,sirina i prostranost me odusevljavaju.Nisam je vozio niti se vozio u njemu,ali sam pogled unutra je dovoljan da se vidi prostranost i komfor.
Mislim da je to sasvim OK porodican auto koji ipak ne bih kupio.

za razliku od francuza recimo reno espase koji ima samo 1 sediste vise i kosta ne manje od 8000 jevreja u dobrom stanju ipak mozes da kupis 2 multiple jer sam ja ovu u perfektnom stanju platio 3700 sa predjenih 137000 km ali tacnih,a meni sluzi i kao poslovni i porodicni auto,kad budem prodao ovu mogu samo kupiti ovaj novi model da kazemo ovaj lepsi
 

Back
Top