Prava nevencane supruge u slucaju razvoda?

:dash:pa ne znam bre jel ti pise da nece da radi..eeeeejjjjjj..ako je radila postoji porodiljsko nema sta da joj on daje..u svakom slucaju bolje da je unapred platio:lol:

:dash:
Da, svi u ovoj zemlji rade legalno, a niko na crno...pa čim zatrudne, dobiju porodiljsko. O otkazu nema ni reči.

Ja bih zbog ovakvih stavova donela zkaon da žena ne treba da ima decu dok ne bude mogla u potpunosti sama da ih izdržava..i onako je sve na njoj ...
 
:dash:
Da, svi u ovoj zemlji rade legalno, a niko na crno...pa čim zatrudne, dobiju porodiljsko. O otkazu nema ni reči.

Ja bih zbog ovakvih stavova donela zkaon da žena ne treba da ima decu dok ne bude mogla u potpunosti sama da ih izdržava..i onako je sve na njoj ...
Danas je jako teško naći posao i kada ga nađeš iscede te u potpunosti.Više niko nema razumevanja za majke , zato ce se sve manje rađati.Slažem se, ne treba imati decu ako niste sposobni da ih podižete.Mnogima se preokrene život pa moraju sami da ih podižu ali zar nije sve to sudbina.Sudbina je i da se neplanirano rodi dete , a neko me je sudbina da ga ne može roditi.Zato ne bih da se mešam ko treba a ko ne treba da ima decu , osim u slučaju da je majka zdrastveno nesposobna.:bye:
 
Laže, ljudi, nije mi dao reputaciju, voli da bude galantan u društvu a u stvari je cicija :lol:
Bio sam galantan prema bivsim zenama istresle me iz gaca nemam ni za rep:mrgreen:
:dash:
Da, svi u ovoj zemlji rade legalno, a niko na crno...pa čim zatrudne, dobiju porodiljsko. O otkazu nema ni reči.

Ja bih zbog ovakvih stavova donela zkaon da žena ne treba da ima decu dok ne bude mogla u potpunosti sama da ih izdržava..i onako je sve na njoj ...

Stavovi su totalno nebitni nego realnost da se pre svega deca ne prave i na neki nacin zastite posto od drzave sigurno nista nece dobiti..mozda i otac ostane bez posla tako da ne treba nikog osudjivati..u svetu i bogatije zene placaju muskarcu sto ne podrzavam..svako svoje i mirna backa..da se ne lomi na detetu sto ovde i nije tema
 
nadji advokata za porodichno pravo...on ce ti sve objasniti...ti cesh svakako njoj da dajesh pare dok je dete malo,jer morash da mu placash alimentaciju...po nashem zakonu,prava brachne i vanbrachne dece su izjednachena,a isto vazhi i za supruge,ali mislim da njoj necesh morati nishta da placash...uostalom,mislim da ce socijalno da joj daje neke pare...ali Advokat na prvom mestu...
 
Ne znam..ja sam zena iz vanbracne zajednice... Sama podizem dete,niti sam tuzila za alimentaciju,niti mu branim da vidja dete...posle cetiri godine...sada smo u ok odnosima,cerka ga voli najvise na svetu i ja njoj necu nista ruzno da govorim protiv oca... a za novac... ako on smatra da ne treba da dae,to ide na njegov obraz...a ne na moj!
 
Jel neko od vas bar malo razmislja. Izvinite a ko ce da cuva dete od par meseci ako mu majka radi? Ciganka iz kraja? Ko ce da vaspitava dete? Nasi stari su govorili STUB JEDNE PORODICE JE ZENA, STUB JEDNE KUCE JE ZENA!!!! TEMELJ JEDNE KUCE JE ZENA!!! Muskarac donosi pare. I dok je tako bilo sve je bilo u redu. A pazi sad ovo. Devojke koje jure karijere!!! Deca koju vaspitava ulica, komsinica, komsija i po nekad baka i deka ako se baki i deki hoce. Pa nije ni cudo sto u zadnjih 10 godina imamo sve vise malih nevaspitanih delikvenata, kad nije imao ko da ih vaspita.

Um deteta se razvija do 5-te godine, dete se vaspitava do 5-te godine i do 5-te godine treba omoguciti majci da vaspitava to dete. Jer posle toga je kasno. A ne dete da vaspitava ulica.

Inace posle jebanja nema kajanja, sto je koji moj pravio dete. Jel glup? Ne zna kako se prave deca? Nisu mu rekli mama i tata? Imao je testo detinjstvo pa nije pricao sa roditeljima o tome, a seks im je bio tabu tema u kuci pa jos veruje u mamine price da decu donose rode i tatine da izlaze iz piva,

Pozdrav

P.S Ne smeta ni da je otac kuci a zena da radi, ali je vazno da jedan od roditelja bude tu da vaspita decu. Nisu vam bre deca carape.
 
Jel neko od vas bar malo razmislja. Izvinite a ko ce da cuva dete od par meseci ako mu majka radi? Ciganka iz kraja? Ko ce da vaspitava dete? Nasi stari su govorili STUB JEDNE PORODICE JE ZENA, STUB JEDNE KUCE JE ZENA!!!! TEMELJ JEDNE KUCE JE ZENA!!! Muskarac donosi pare. I dok je tako bilo sve je bilo u redu. A pazi sad ovo. Devojke koje jure karijere!!! Deca koju vaspitava ulica, komsinica, komsija i po nekad baka i deka ako se baki i deki hoce. Pa nije ni cudo sto u zadnjih 10 godina imamo sve vise malih nevaspitanih delikvenata, kad nije imao ko da ih vaspita.

Um deteta se razvija do 5-te godine, dete se vaspitava do 5-te godine i do 5-te godine treba omoguciti majci da vaspitava to dete. Jer posle toga je kasno. A ne dete da vaspitava ulica.

Inace posle jebanja nema kajanja, sto je koji moj pravio dete. Jel glup? Ne zna kako se prave deca? Nisu mu rekli mama i tata? Imao je testo detinjstvo pa nije pricao sa roditeljima o tome, a seks im je bio tabu tema u kuci pa jos veruje u mamine price da decu donose rode i tatine da izlaze iz piva,

Pozdrav

P.S Ne smeta ni da je otac kuci a zena da radi, ali je vazno da jedan od roditelja bude tu da vaspita decu. Nisu vam bre deca carape.
:klap::klap::klap:Samo što se sada sve promenilo , u braku nema više poštovanja i razumevanja .Roditelji kao da su ostali još uvek deca, neiživljeni i nezasiti svojim nemogućim idejama koje prenose na svoju decu , a posle se pitaju što ih deca ne slušaju.Nisu ni svesni da su deca njihovo ogledalo...
 
Jel neko od vas bar malo razmislja. Izvinite a ko ce da cuva dete od par meseci ako mu majka radi? Ciganka iz kraja? Ko ce da vaspitava dete? Nasi stari su govorili STUB JEDNE PORODICE JE ZENA, STUB JEDNE KUCE JE ZENA!!!! TEMELJ JEDNE KUCE JE ZENA!!! Muskarac donosi pare. I dok je tako bilo sve je bilo u redu. A pazi sad ovo. Devojke koje jure karijere!!! Deca koju vaspitava ulica, komsinica, komsija i po nekad baka i deka ako se baki i deki hoce. Pa nije ni cudo sto u zadnjih 10 godina imamo sve vise malih nevaspitanih delikvenata, kad nije imao ko da ih vaspita.

Um deteta se razvija do 5-te godine, dete se vaspitava do 5-te godine i do 5-te godine treba omoguciti majci da vaspitava to dete. Jer posle toga je kasno. A ne dete da vaspitava ulica.

Inace posle jebanja nema kajanja, sto je koji moj pravio dete. Jel glup? Ne zna kako se prave deca? Nisu mu rekli mama i tata? Imao je testo detinjstvo pa nije pricao sa roditeljima o tome, a seks im je bio tabu tema u kuci pa jos veruje u mamine price da decu donose rode i tatine da izlaze iz piva,

Pozdrav

P.S Ne smeta ni da je otac kuci a zena da radi, ali je vazno da jedan od roditelja bude tu da vaspita decu. Nisu vam bre deca carape.

Ej malo brkas loncice..nigde ne pise da je on slucajno napravio dete..mozda su se usput mimoisli pa nece da je zeni..sta mislis o tome..a sve je bilo u redu dok su zene SAMO bile stubovi kuce i nisu imale de da pobegnu kad ih muskarac lema kad malo popije..pa aj se vratimo na ta lepa vremena a..ebes sigurne kuce i emancipaciju da je zena sposobna ko muskarac..jel vazi:ok:
 
Ej malo brkas loncice..nigde ne pise da je on slucajno napravio dete..mozda su se usput mimoisli pa nece da je zeni..sta mislis o tome..a sve je bilo u redu dok su zene SAMO bile stubovi kuce i nisu imale de da pobegnu kad ih muskarac lema kad malo popije..pa aj se vratimo na ta lepa vremena a..ebes sigurne kuce i emancipaciju da je zena sposobna ko muskarac..jel vazi:ok:

Balavi izadji na ulicu i idi iza ugla da vidis da li sam tamo, a onda prostetaj da malo ohladis usijanu glavicu. :D

Strasno, probaj jedan dan da samo ocistis kucu, da operes kupatilo, da SAMO NAPRAVIS RUCAK, da samo odvedes i vratis decu iz skole, da samo radis sa decom, da se samo brines o kuci i samo brines o deci. I to eto sve samo. Probaj to samo. To sto jedna zena uradi za jedan dan ti bi umro od srca i napora da to radis 2 sata.

Zato sedi dole i cuti ili mars u cosak.

Pozdrav
 
Ne znam..ja sam zena iz vanbracne zajednice... Sama podizem dete,niti sam tuzila za alimentaciju,niti mu branim da vidja dete...posle cetiri godine...sada smo u ok odnosima,cerka ga voli najvise na svetu i ja njoj necu nista ruzno da govorim protiv oca... a za novac... ako on smatra da ne treba da dae,to ide na njegov obraz...a ne na moj!

Svaka čast.
 

:hvala: tako radi prava majka...
ali,hajde,vidim da se momci gore prepucavaju ... da smanjim tenziju,za pravilno odrastanje deteta potreban su oba roditelja i muska i zenska strana,ali kad se roditelji razidju dete je uglavnom prepusteno majci,navescu moj slucaj...naravno da je nama teze...ja radim pored majcinskog dela-vaspitanja,podizanja cerkice..i muski deo,prinosim novac u kucu,zaradjujem..kuvam,perem..igram se sa njom-jer je jedinica i zahteva paznju,pa od mame postanem drugarica,prodavacica,frizerka... (sve cega se devojcice igraju) i na kraju ja bih trebala da imam svoj privatan zivot... i da sam uvek nasmejana mama kojoj nikada nije tesko...
treba to sve izgurati...
pritom,ja sam ta koja mora da nam obezbedi krov nad glavom,letovanja,skolovanja...i sve sto prati odrastanje moje cerke...
Dok moj bivsi muz dodje da je uzme,odvede kod njegovih roditelja,ili u njegove kockarnice...kupi joj ponesto za rodjendan i novu godinu..tako je isto vrati...
A ti mama ,brini sama...
A ja sam opet ispala covek,niti sam ga tuzila i dete vukla po sudovima,kapiram..ona ce da odraste i sve ce shvatiti sama jednog dana...
 
A ta nevaspitana je muškarac... :confused:
Ne verujem mnogo hvali zene..nesto je tu pobrkano:confused:
Ebo te vise!!!
Tebe je ovaj forum vaspitavao a ne roditelji.Mislis da si popio svu pamet ovog sveta.
Ti mali, stvarno imas vellikih problema u zivotu,pa si nasao ovde da se pravis pametan.
Radi to u stvarnom zivotu jer koliko vidim po tvom broju postova ne izbivas od kompjutera i ko zna na koliko si jos foruma...:dash:

E retose skini mi se s grbace nisam te nista pitao ne znam zasto mi se obracas i citiras..shetaj
 
:hvala: tako radi prava majka...
ali,hajde,vidim da se momci gore prepucavaju ... da smanjim tenziju,za pravilno odrastanje deteta potreban su oba roditelja i muska i zenska strana,ali kad se roditelji razidju dete je uglavnom prepusteno majci,navescu moj slucaj...naravno da je nama teze...ja radim pored majcinskog dela-vaspitanja,podizanja cerkice..i muski deo,prinosim novac u kucu,zaradjujem..kuvam,perem..igram se sa njom-jer je jedinica i zahteva paznju,pa od mame postanem drugarica,prodavacica,frizerka... (sve cega se devojcice igraju) i na kraju ja bih trebala da imam svoj privatan zivot... i da sam uvek nasmejana mama kojoj nikada nije tesko...
treba to sve izgurati...
pritom,ja sam ta koja mora da nam obezbedi krov nad glavom,letovanja,skolovanja...i sve sto prati odrastanje moje cerke...
Dok moj bivsi muz dodje da je uzme,odvede kod njegovih roditelja,ili u njegove kockarnice...kupi joj ponesto za rodjendan i novu godinu..tako je isto vrati...
A ti mama ,brini sama...
A ja sam opet ispala covek,niti sam ga tuzila i dete vukla po sudovima,kapiram..ona ce da odraste i sve ce shvatiti sama jednog dana...

izvini moram da ti kazem nisi ispala covek ispala si glupaca:confused:
sta ga koj moj stedis,to je njegovo dete isto kao i tvoje,nije to pitanje da li si prava majka,nego da svako mora da snosi posledice svog ponasanja,svoje dete si uskratila za tu kintu a ne sebe
znaci to je njeno ne tvoje,i ti se ne boris za to
nadam se da se nisi uvredila,jer mi to nije namera samo me iznervira kad se neko izvuce tako lako jer je ovaj drugi previse ponosan
pozz
 
Nazalost nisam mogao da ne odgovorim na tvoj bezobrazluk i krajnje ne postovanje prema clanovima sa foruma.
Koliko vidim ti nikad neces ni imati prilike da steknes bilo kakvo iskustvo po bilo kom pitanju ljubavi prema bilo kome osim prema sebi LICNO.
JADAN LI SI.:sad2:

E ajde posto si dokon u pokusaju manipulacije..pogledaj nazad ko se kome prvi obratio i nastavljao s licnim obracanjem..s toga po drugi put bih te zamolio da mi se skines s k..ajde polako nije tesko;)
 
izvini moram da ti kazem nisi ispala covek ispala si glupaca:confused:
sta ga koj moj stedis,to je njegovo dete isto kao i tvoje,nije to pitanje da li si prava majka,nego da svako mora da snosi posledice svog ponasanja,svoje dete si uskratila za tu kintu a ne sebe
znaci to je njeno ne tvoje,i ti se ne boris za to
nadam se da se nisi uvredila,jer mi to nije namera samo me iznervira kad se neko izvuce tako lako jer je ovaj drugi previse ponosan
pozz

Da li je ispala glupa? Da li štedi njega ili sebe i dete stresova?
Da li treba da preko deteta iskamči nešto para od oca koji je nema osećaj?
Tebi je ona uskratila dete za kako kažaš kintu...to je bitno...a lep i bezbrižan život koji joj ona pruža je zanemarljiv...užas kako razmišljaš.
 
E ovako!!!
Svaka dalja prica je suvisna.
Gospodin NEOKUD ce da placa alimentaciju i da pita jel treba jos.To mu je obaveza po zakonu.
Moze samo da izbegne trenutno placanje ukoliko je ne prijavljen na poslu koji radi.A jednog dana kad bude bio prijavljen ima da plati sve zaostatke ukoliko nije nista pomagao detetu.
Prema tome najbolja i najbezbolnija solucija mu je da se pomiri sa devojkom i nastave zajednicki zivot i pruzi tom detetu porodicu i topli dom.
 

Back
Top