Plaze u Herceg Novom

whiteflower

Zainteresovan član
Poruka
168
Pozdrav svima,

da li neko zna kakvo je sad stanje sa tim plazama po Novom? Da li se svuda placa ulaz ili samo na nekim? I ako se placa, koliko kosta samo ulaz sa svojim peskirom i svojim suncobranom? Nisam bila dole godinama, i na zalost ne mogu u Grcku ove godine, i stvarno nemam ideju kako to sad tamo izgleda. Hvala :)
 
Pozdrav svima,

da li neko zna kakvo je sad stanje sa tim plazama po Novom? Da li se svuda placa ulaz ili samo na nekim? I ako se placa, koliko kosta samo ulaz sa svojim peskirom i svojim suncobranom? Nisam bila dole godinama, i na zalost ne mogu u Grcku ove godine, i stvarno nemam ideju kako to sad tamo izgleda. Hvala :)

Mislim da takve plaze nema u Herceg Novom, jedino u Igalu i to na onom molu. Tamo je takva ludara da ti ne bih ni preporucila. I gde mislis da zabodes suncobran, kad su skoro sve plaze betonirane!!?
U principu, gostima, tzv. peskirdzijama se mora ostaviti 30 % slobodnog mesta, ali to niko ne postuje i da ti pravo kazem, sto bi neko skupo placao lezaljke i suncobran, a da nema svoj mir.
 
ja u boki nisam video da se naplacuju plaze
cuo sam da se placa mogren u budvi, ali nisam bio da bih proverio
u zakup se daje do 50% plaze na koju se postavljaju lezaljke i suncobrani, a druga polovina mora biti slobodna.
zanimljivo je da to postuju bas zakupci, ali zato nije retko videti kako se peskiri stavljaju izmedju lezljki i suncobrana i osim mrkih pogleda nista se ne desava.
cak sam na plazi 357 u zelenici video zanimljivu situaciju: na toj plazi postoji sest palmi koje daju debelu ladovinu i zakupac svako jutro postavi lezaljke bas ispod tih palmi i tako postuje princip o 50% zauzetosti...medjutim, kada dodju prvi kupaci, svi ladno pomeraju lezaljke i stavljaju peskire i prostirke u lad. u poslepodnevnim satima lezaljke su razbacane svuda po plazi...i niko nikom nista nije rekao
slicne stvari sam vidjao u kumboru, bajevoj kuli, djenovicima...
u h.novom i igalu se nisam kupao (ne volim betonske plaze), ali sam video lezaljke i suncobrane kao pod konac i ljude naredjane kao sardine
 
Malo koja plaza se bas placa (nekoliko u Budvi i Svetom Stefanu), ali ja govorim o plaznom mobilijaru. Iskreno, ako vec debelo platim, onda ne volim da se oko moje glave baca lopta, zelim svoj mir i komoditet. E, sad sto ti zakupci jos ocekuju i da popijes 5 pica dnevno jeste bezobrazluk. U Grckoj narucis kafu i mozes da uzivas ceo dan.
U HN su plaze betonske, nema nikakvih sadrzaja, postave samo jedne stepenice za ulazak u more i debelo te oderu.
 
Sve plaze u Novom su potpuno besplatne, u Igalu u Yahting klubu se jedino placa ulaz jer je privatna, ulaz kosta 1€.

Moja preporuka, ako vec zelis svoj peskir i svoj suncobran, je peopel's beach (ili tako nekako, ne znam engleski) na Toploj... ;)
 
Sve plaze u Novom su potpuno besplatne, u Igalu u Yahting klubu se jedino placa ulaz jer je privatna, ulaz kosta 1€.

Moja preporuka, ako vec zelis svoj peskir i svoj suncobran, je peopel's beach (ili tako nekako, ne znam engleski) na Toploj... ;)

Ta plaza je bezveze, a i na njoj ima lezaljki.
Da, u Yahtingu se placa debelo (10-ak € po osobi), ali tu imas uracunato pice i mislim neku klopu. Tako mi se cini, nisam sigurna.
Meni se svidja ova plaza. Prepoznaces je po suncobranima na rese.
 

Prilozi

  • Copy of Kljuc za prijemni 2 054.jpg
    Copy of Kljuc za prijemni 2 054.jpg
    55,6 KB · Pregleda: 100
sa jednim treba svi da se pomirimo, a to je cinjenica da boka kotorska nema plaze...takva je konfiguracija terena i kraj
i to malo plaza sta ima nekako je na silu napravljeno...eto, kao, da imaju ljudi gde da se okupaju kad je vrucina
kome to nije bitno uzivace u drugim carima boke...setnju kroz bogatu istoriju, uzivace u domacim vinima i lozi, ribarenju sa ljubaznim domacinima
kome je bitan provod u turbo folk stilu ima budvu i becice
a ko voli plaze i ima novi pasos, zna se-lefkada, skopelos, skiatos, sitonia
i svi srecni i zadovoljni
 
Sve plaze u Novom su potpuno besplatne, u Igalu u Yahting klubu se jedino placa ulaz jer je privatna, ulaz kosta 1€.

Moja preporuka, ako vec zelis svoj peskir i svoj suncobran, je peopel's beach (ili tako nekako, ne znam engleski) na Toploj... ;)

Hvala puno :) Ma, snaci cu se vec nekako tamo. Nije Crna Gora Grcka, ali bolje i to nego da ostanem kod kuce... Ali da ironija bude veca, nabavila sam novi pasos i planirala Krf od juna, ali mi se sve iskomplikovalo :besna:
 
postoje brodići, koje voze na druge plaže, koje nisu betonske, povratna karta je, ja mislim 5 eura, i ima baš dobrih plaža
jedna od njih je dobrač, mislim da se tako zove, mala uvala izmedju rosa i žanjica, rose su isto ok, mir, tišina... žanjice su đljunak, ima mesta i za peškire ali je gužva...
 
sa jednim treba svi da se pomirimo, a to je cinjenica da boka kotorska nema plaze...takva je konfiguracija terena i kraj
i to malo plaza sta ima nekako je na silu napravljeno...eto, kao, da imaju ljudi gde da se okupaju kad je vrucina
kome to nije bitno uzivace u drugim carima boke...setnju kroz bogatu istoriju, uzivace u domacim vinima i lozi, ribarenju sa ljubaznim domacinima
kome je bitan provod u turbo folk stilu ima budvu i becice
a ko voli plaze i ima novi pasos, zna se-lefkada, skopelos, skiatos, sitonia
i svi srecni i zadovoljni

Plaza ispod titove vile u Igalu je solidna... Doduse dosta je plitko, sve ostalo je Ok.
 
Plaza ispod titove vile u Igalu je solidna... Doduse dosta je plitko, sve ostalo je Ok.

Meni je bezveze, uglavnom su kamencine, a u vodi mulj. Plivas, plivas, pa stanes, a voda do struka. Realno, plaze u HN su nikakve.
Meni je lepa plaza na Zanjici, Pirat se zove. To nije ona sljunkovita, nego betonirana, ali je na nekoliko nivoa.
Ovo je samo pogled sa te plaze, nazalost, ona se ne vidi.
 

Prilozi

  • PIC_0066.jpg
    PIC_0066.jpg
    60,8 KB · Pregleda: 76
Poslednja izmena:
Slažem se ! Izbor plaža je različit. Pre par godina su napisali u nekom časopisu da je Drobeno jedna od najlepših plaža u Cg. Izlomih noge na njoj a i do nje.Treba da piše negde da se treba zaštititi od padova i proklizavanja prilikom ulaska u vodu:rtfm:
Beton ne volim . Za mene je plaža kad osetim sitan pesak pod nogama,pa utrčim u vodu.....:super:
 
Slažem se ! Izbor plaža je različit. Pre par godina su napisali u nekom časopisu da je Drobeno jedna od najlepših plaža u Cg. Izlomih noge na njoj a i do nje.Treba da piše negde da se treba zaštititi od padova i proklizavanja prilikom ulaska u vodu:rtfm:
Beton ne volim . Za mene je plaža kad osetim sitan pesak pod nogama,pa utrčim u vodu.....:super:

Ne volim ni ja beton, najbolji je onaj sitni sljunak, skoro kao pesak.
Betonska plaza me podseca na bazen.
 
Odlazim svake godine u HN, jer jako volim Boku i uopste mi ne smeta sto su plaze uglavnom betonske. Volim dubinu, da mogu odmah da plivam, a ne da se smaram kao u Igalu. Ukoliko je neko bio ove godine u hotelu "Plaza" neka napise nesto konkretnije. Da li su lezaljke besplatne, kakve su sobe, higijena, hrana?
 

Back
Top