Да ли сте осетили да имате вишка пара а да то не знате?
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Да ли сте осетили да имате вишка пара а да то не знате?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Да ли сте осетили да имате вишка пара а да то не знате?

Plata u junu dostigla 34.161 dinar
    26. jul 2010. | 14:14 | Izvor: B92, Tanjug
    Beograd -- Prosečna neto zarada u Srbiji u junu iznosila je 34.161 dinar, što je nominalno i realno 2,1 odsto više nego u maju, saopštio je Republički zavod za statistiku.

Nominalno je prosečna zarada bez poreza i doprinosa u junu 2010. godine veća za 7,5 odsto, a realno za 3,7 odsto, nego u istom mesecu prošle godine.

Neto zarada isplaćena od januara do juna 2010. godine nominalno je veća za 6,8 odsto, a realno za 2,6 odsto, nego u istom periodu 2009. godine.

Najviše prosečne zarade u junu u Srbiji imali su zaposleni u Lazarevcu - 51.185 dinara, a najniže zarade zaposleni u Vladičinom Hanu - 16.616 dinara, pokazali su podaci Republičkog zavoda za statistiku. Što se tiče zarada po okruzima, najniže su, u Pčinjskom okrugu - 24.344 dinara, a najviše u gradu Beogradu - 42.296 dinara.

Prosečna zarada sa porezima i doprinosima u junu iznosila je 47.486 dinara, što je nominalno i realno za 2,2 odsto više nego u maju. Prosečna bruto zarada u junu, u odnosu na isti mesec 2009. godine, nominalno je veća za 7,3 odsto, a realno za 3,5 procenta. Prosečna zarada sa porezima i doprinosima, isplaćena u periodu januar - jun 2010. godine, u odnosu na prosečnu zaradu u istom periodu lane, nominalno je veća za 6,5 odsto, a realno za 2,3 odsto.

Opštine sa najvišim platama, pored Lazarevca, su Novi Beograd - 51.027 dinara, Smederevo - 49.713 dinara, Lajkovac - 49.318 dinara i beogradska opština Stari grad - 44.989 dinara.

Među opštinama sa najnižim platama, osim Vladičinog Hana su i Kuršumlija - 16.892 dinara, Gadžin Han - 17.624 dinara, Žagubica - 19.340 dinara i Despotovac - 19.383 dinara.

Posmatrano po delatnostima, najveće prosečne plate imali su zaposleni u proizvodnji duvanskih proizvoda - 88.176 dinara, a najmanje zaposleni u proizvodnji radio, TV i komunikacione opreme - 12.536 dinara.

U vrhu po visini plate su i zaposleni u finansijskom posredovanju - 77.217 dinara, zatim u organizacijama na bazi učlanjenja - 71.894 dinara, vazdušnom saobraćaju - 69.912 dinara i u vadjenju sirove nafte i gasa - 65.186 dinara.

Među onima sa najnižim zaradama su i zaposleni u proizvodnji odevnih predmeta i krzna - 15.437 dinara, preradi i proizvodnji od drveta i plute - 16.044 dinara, proizvodnji tekstilnih prediva i tkanina - 17.823 dinara i zaposleni u hotelima i restoranima - 18.642 dinara.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=07&dd=26&nav_id=447925

Протрљајте добро очи и захвалите нашем драгом председнику,његовом дворском прасету и Ал Капонеу са гитаром.Новчаник вам је постао толико тежак да може да лети без крила и на поветарцу.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Да ли сте осетили да имате вишка пара а да то не знате?

Ja sam osetio nešto drugo. Što je veća kriza ja bolje živim.
    1993 (rat) sam se oženio, medeni mesec itd...1995 (bežanje) otvorio prvu firmu (pogrebnu) para ko kiše...1999 (bombardovanje) sazidao kuću (nafta, benzin).......2003 (sablja) kupio nov auto na sajmu za keš.....od tada sve lošije i lošije....izgubio i ženu i firmu i kuću i kola.......međutim ove godine sam napravio novu kuću, sad je malterišem......ČUVAJTE SE BIĆE NEKO SRRANJE U DRŽAVI!!!.

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Citat Original postavio tetragramaton Pogledaj poruku
    1993 (rat) sam se oženio, medeni mesec itd...1995 (bežanje) otvorio prvu firmu (pogrebnu) para ko kiše...1999 (bombardovanje) sazidao kuću (nafta, benzin).......2003 (sablja) kupio nov auto na sajmu za keš.....od tada sve lošije i lošije....izgubio i ženu i firmu i kuću i kola.......međutim ove godine sam napravio novu kuću, sad je malterišem......ČUVAJTE SE BIĆE NEKO SRRANJE U DRŽAVI!!!.
    Ајд кад се ожениш зови на пиво

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Stalno mi se to dešava..

A naročito mi je lepo kad obučem nešto što nisam nosio par nedelja, brknem se u džep, a unutra lova...

Nisam izvadio od prethog nošenja..

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Stalno mi se to dešava..

A naročito mi je lepo kad obučem nešto što nisam nosio par nedelja, brknem se u džep, a unutra lova...

Deponuj ime,prezime i adresu kod ovih demokratskih modova da ti pošaljemo neku crkavicu za cigare kad finansijska i interventna pređu preko tebe.

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Krenulo te loše od tog auta. Sad kupi na kredit.
    Molim da se u sendvič stavi više salame.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nemoj više da se ženiš.Prijateljski savet.

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Stalno mi se to dešava..

ja našla hiljadarku ispod tepiha, kad prođe radost, na njoj piše SRJ, ne važi...

Владан ИПХ nije na forumu
    Сећај се краја свога, и нећеш сагрешити довека!
    Veoma poznat Владан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Citat Original postavio Reg Pogledaj poruku
    Krenulo te loše od tog auta. Sad kupi na kredit.
    Кренуло га лоше од кабале.

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio Владан ИПХ Pogledaj poruku
    Кренуло га лоше од кабале.
    Pobrkao si ga s nekim, sve mi se čini..
    Molim da se u sendvič stavi više salame.

Владан ИПХ nije na forumu
    Сећај се краја свога, и нећеш сагрешити довека!
    Veoma poznat Владан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Citat Original postavio Reg Pogledaj poruku
    Pobrkao si ga s nekim, sve mi se čini..
    Чини ти се, Антонијус је мој стари сајбер познаник. Ако мислиш да само хунги чачка демоне кроз кабалу, вараш се. Има овде неколико таквих практиканата.

Јадни људи, не знају са каквим злом шурују и зашто им је све по злу кренуло.

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Plata u junu dostigla 34.161 dinar
    26. jul 2010. | 14:14 | Izvor: B92, Tanjug
    Beograd -- Prosečna neto zarada u Srbiji u junu iznosila je 34.161 dinar, što je nominalno i realno 2,1 odsto više nego u maju, saopštio je Republički zavod za statistiku.

Nominalno je prosečna zarada bez poreza i doprinosa u junu 2010. godine veća za 7,5 odsto, a realno za 3,7 odsto, nego u istom mesecu prošle godine.

Neto zarada isplaćena od januara do juna 2010. godine nominalno je veća za 6,8 odsto, a realno za 2,6 odsto, nego u istom periodu 2009. godine.

Najviše prosečne zarade u junu u Srbiji imali su zaposleni u Lazarevcu - 51.185 dinara, a najniže zarade zaposleni u Vladičinom Hanu - 16.616 dinara, pokazali su podaci Republičkog zavoda za statistiku. Što se tiče zarada po okruzima, najniže su, u Pčinjskom okrugu - 24.344 dinara, a najviše u gradu Beogradu - 42.296 dinara.

Prosečna zarada sa porezima i doprinosima u junu iznosila je 47.486 dinara, što je nominalno i realno za 2,2 odsto više nego u maju. Prosečna bruto zarada u junu, u odnosu na isti mesec 2009. godine, nominalno je veća za 7,3 odsto, a realno za 3,5 procenta. Prosečna zarada sa porezima i doprinosima, isplaćena u periodu januar - jun 2010. godine, u odnosu na prosečnu zaradu u istom periodu lane, nominalno je veća za 6,5 odsto, a realno za 2,3 odsto.

Opštine sa najvišim platama, pored Lazarevca, su Novi Beograd - 51.027 dinara, Smederevo - 49.713 dinara, Lajkovac - 49.318 dinara i beogradska opština Stari grad - 44.989 dinara.

Među opštinama sa najnižim platama, osim Vladičinog Hana su i Kuršumlija - 16.892 dinara, Gadžin Han - 17.624 dinara, Žagubica - 19.340 dinara i Despotovac - 19.383 dinara.

Posmatrano po delatnostima, najveće prosečne plate imali su zaposleni u proizvodnji duvanskih proizvoda - 88.176 dinara, a najmanje zaposleni u proizvodnji radio, TV i komunikacione opreme - 12.536 dinara.

U vrhu po visini plate su i zaposleni u finansijskom posredovanju - 77.217 dinara, zatim u organizacijama na bazi učlanjenja - 71.894 dinara, vazdušnom saobraćaju - 69.912 dinara i u vadjenju sirove nafte i gasa - 65.186 dinara.

Među onima sa najnižim zaradama su i zaposleni u proizvodnji odevnih predmeta i krzna - 15.437 dinara, preradi i proizvodnji od drveta i plute - 16.044 dinara, proizvodnji tekstilnih prediva i tkanina - 17.823 dinara i zaposleni u hotelima i restoranima - 18.642 dinara.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=07&dd=26&nav_id=447925

Протрљајте добро очи и захвалите нашем драгом председнику,његовом дворском прасету и Ал Капонеу са гитаром.Новчаник вам је постао толико тежак да може да лети без крила и на поветарцу.
    Ма, сав се осећам на паре, а и око мене сви задовољни и материјалне бриге су им последње о чему размишљају

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 02.04.2010., 12:39
  2. Има ли се пара у Србији или нема?
    Autor Политичар u forumu Politika
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 14.03.2010., 05:49
  3. 10 пара из 1883 и 50 пара из 1915
    Autor gica u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.11.2009., 13:11
  4. Имате право да ћутите...