orilo, gorilo
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: orilo, gorilo

Početnik tiha noc (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Cool orilo, gorilo

Izvinjavam se ako pitanje postavljam na pogresnom mestu, ali nisam znala gde bih drugo. U poslednjih nekoliko dana sam vise puta cula izraz "orilo, gorilo" a nisam uspela da uhvatim smisao tih reci, ne znam kada se izraz koristi, sta se htelo nijme reci. Izraz sam cula u prevozu i na tv pa nisam mogla da pitam ovo sto pitam na forumu. Hvala.

P.S. predlazem otvaranje podforuma na temu jezickih i gramatickih nedoumica.

Iskusan
    Učlanjen
    25.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Re: orilo, gorilo

To se koristi za veliku gužvu, npr. kada je na nekom mestu gomila ljudi, pa se ne zna ni ko pije ni ko plaća...

Iskusan jexy1005 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    181

Citat Original postavio tiha noc Pogledaj poruku
    Izvinjavam se ako pitanje postavljam na pogresnom mestu, ali nisam znala gde bih drugo. U poslednjih nekoliko dana sam vise puta cula izraz "orilo, gorilo" a nisam uspela da uhvatim smisao tih reci, ne znam kada se izraz koristi, sta se htelo nijme reci. Izraz sam cula u prevozu i na tv pa nisam mogla da pitam ovo sto pitam na forumu. Hvala.

P.S. predlazem otvaranje podforuma na temu jezickih i gramatickih nedoumica.

moja nekadasnja drugarica je upotrebila ovaj izraz u sledecem kontekstu:
    trebalo ja da mi pomogne oko necega, ona se nije pojavila,kao neke obaveze imala, sutradan je bilo
    "jao da sam znala da je tolika frka, ma ORILO, GORILO, dosla bih"
    eto , pa ti sad izvuci znacenje

mislim da izraz znaci slicno kao i onaj zargonski "makar padale sekire sa neba, uradicu to i to"

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Imamu takvu temu vec samo nije na Drustvenim naukama nego na pdf-u Knjizevnost

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=71494 Stoji medju lepljive

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •