letnje temperature!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 38

Tema: letnje temperature!

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano letnje temperature!

Pola Srbije se kupa dva puta nedeljno

Visoke letnje temperature zahtevaju povećanu brigu o održavanju higijene, ali sve je više onih koji tome ne pridaju značaj. Dovoljno je ući u autobus, lift u kojem se prethodno vozilo više ljudi ili stati u red za šalter i zapahnuće vas smrad znoja i nečiste odeće. Zato ne čudi frapantan podatak da građanin Srbije godišnje potroši u proseku tri sapuna!

Dr Dragan Pajić, specijalista higijene i medicinske ekologije iz Gradskog zavoda za javno zdravlje, potvrđuje za „Pres” da je stepen održavanja higijene na nezavidnom nivou. O tome svedoče i poslednja istraživanja koja kažu da se polovina ljudi u našoj zemlji kupa dva puta nedeljno, svaki četvrti stanovnik ne pere ruke redovno, a polovina ne pere zube svaki dan!

„Nažalost, istraživanje o zastupljenosti određenih higijenskih navika stanovništva sprovedeno prethodnih godina na teritoriji Srbije ukazuje da se relativno značajan procenat ispitanih ne pridržava redovno, sa zdravstvenog aspekta preporučenih, higijenskih postupaka”, kaže Pajić.

Ovaj problem posebno dolazi do izražaja tokom leta. Stručnjaci i lekari zato apeluju na građane da posebno povedu brigu o ličnoj higijeni. Preporučuje se tuširanje i do nekoliko puta na dan, redovno presvlačenje i pranje garderobe.

Treba se kupati toplom ili mlakom vodom i koristiti neagresivne sapune i šampone za čišćenje i održavanje površine kože i kose. Osobama koje se intenzivno znoje naročito u predelu pazuha posle pranja ili tuširanja preporučuje se da koriste dezodoranse i antiperspirante za prevenciju ili neutralisanje neprijatnog mirisa.

Dr Snežana Matić-Besarabić, rukovodilac Centra za higijenu i medicinsku ekologiju u Gradskom zavodu za javno zdravlje objašnjava da je održavanje higijene tela deo zdravstvene i opšte kulture življenja i predstavlja značajan faktor u očuvanju i unapređenju zdravlja, kako pojedinca, tako i čitave zajednice.

„Redovno i adekvatno održavanje higijene smanjuje mogućnost delovanja štetnih faktora iz okruženja i nastanak mnogih bolesti. Takođe, pravilne higijenske navike na određen način podižu tonus i fizičku i mentalnu kondiciju organizma.

Sprovođenjem redovnih higijenskih postupaka smanjujemo dužinu i intenzitet izloženosti organizma štetnim i opasnim materijama i mikroorganizmima, bilo da su oni oslobođeni, odnosno izlučeni iz tela ili pak potiču iz spoljne sredine.

Na taj način umnogome pomažemo rad odbrambenog i drugih telesnih sistema zaduženih za pravilno funkcionisanje organizma, čime obezbeđujemo uslove za dug i kvalitetan život bez bolesti ili drugog vida poremećaja zdravlja”, objašnjava ona.

Upravo zbog problema sa lošim higijenskim navikama ovih dana mnogima je putem i-mejla stigao sada već čuveni pravilnik o higijeni koji je sastavio direktor kompanije „Telegrup doo” Milomir Gligorijević u kojem je zaposlene opomenuo da parola firme nije „smrdi i puste druge da smrde”.

On je na vrlo duhovit način zatražio od radnika da se svakodnevno tuširaju i češljaju, peru kosu i zube i menjaju garderobu. Čak im je odštampao i spisak najjeftinijih proizvoda za higijenu, sve sa cenama, napomenuvši da će firma da plati svima koji nemaju novca da kupe sapun, šampon i prašak za veš.

Međutim, oni koji ne vole da se kupaju opravdanje mogu da nađu u tvrdnji doktora Zorana Mančića. Ovaj anesteziolog koji se bavi tradicionalnom medicinom Japanaca, Kineza, Tolteka i Indijanaca jedan je od retkih koji zastupa tezu da se ne bi trebalo kupati više od jednom nedeljno. On je svojevremeno za „Pres” objasnio i zbog čega, što je izazvalo niz negativnih komentara čitalaca.

„Ne treba se kupati češće od jednom nedeljno, jer tuširanjem bespotrebno izbacujemo našu energiju u životni prostor”, smatra dr Mančić.

-----------------------------------> oni sigurno nemaju sex zivot!?

Iskusan Santa Fe (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Re: letnje temperature!

Realno, da se kupa jednom nedeljno ni jedna ne bi samnom imala sex život. Pogotovo po ovoj vrućini

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Santa Fe Pogledaj poruku
    Realno, da se kupa jednom nedeljno ni jedna ne bi samnom imala sex život. Pogotovo po ovoj vrućini
    ja se ne mogu nacuditi tom clanku

Učlanjen
    16.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Ja pročitao samo zadnju rečenicu

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Paranormalna Pogledaj poruku
    ja se ne mogu nacuditi tom clanku
    da,da..inace poznato je da se zene tvoje provenijencije kupaju bas ono..cesto

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Santa Fe Pogledaj poruku
    Ja pročitao samo zadnju rečenicu
    a tek o ljubljenju da ne govorimo najprije da se vidi jeli ima cetkicu za zube i decentno priupitivanje -----------> kolko je cesto koristis

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Reko mi 1 zubar da postoje ljudi koji nikad nisu prali zube i da su im svi zdravi..naime kad jednom pocnes cetkica pravi te zareze koji ostecuju povrsinu pa posle sve sto jedemo kvari gledj..tako isto kapiram da je bolje da se nikad nismo kupali
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    16.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Reko mi 1 zubar da postoje ljudi koji nikad nisu prali zube i da su im svi zdravi..naime kad jednom pocnes cetkica pravi te zareze koji ostecuju povrsinu pa posle sve sto jedemo kvari gledj..tako isto kapiram da je bolje da se nikad nismo kupali
    pa realno da, od silnog blata bakterije i virusi ne bi mogli da se probiju, a ni bazd ne bi izlazio van

Veoma poznat yioim (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    181

lazu za kupanje. ja se kupam samo subotom !
    ima jedno SRCE...+ 2 ...

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mаster Pogledaj poruku
    da,da..inace poznato je da se zene tvoje provenijencije kupaju bas ono..cesto
    ja radim u zdravstvu tako sta nisam dozivela od kolega niti pacijenata niti od bilo kog radnika nevezano u kom smjeru radi

ja sam stvarno sokirana

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio yioim Pogledaj poruku
    lazu za kupanje. ja se kupam samo subotom !

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Ali pazi onog uzeglog doktora koji kaze da kupanje trosi zivotnu energiju
    Koja smrdljiva jarchina

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja radim u zdravstvu tako sta nisam dozivela od kolega niti pacijenata niti od bilo kog radnika nevezano u kom smjeru radi

ja sam stvarno sokirana
    kakve veze ima gde radis?
    ko je pominjao tvoju profesiju?

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

iskreno receno ja mislim da to najprije ima veze gde zivis tacnije sredina u kojoj zivis, kad vas vidim na tv-u mislilo bi se -------> lepi moji..............a sad kad sam to procitala sjetih se onog vremena Ludwiga XVI niko se nije kupo samo su se puderisali i parfemisali ali su oni bili svi takvi pa to nikoga nije tangiralo

smrduckanje u danasnjem vremenu znaci zlostavljanje osoba koji se redovno tusiraju i odrzavaju licnu higijenu

smrduckanje u danasnjem vremenu dovodi do negativne energije

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Stroncijum Pogledaj poruku
    Ali pazi onog uzeglog doktora koji kaze da kupanje trosi zivotnu energiju
    Koja smrdljiva jarchina
    Da bre koji sok, nevjerovatno

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

a sto ti mislis da ljudi koji se ne kupaju nemaju seksualni zivot?
    ako cemo po prirodnom stanju stvari covek se pali na razne smradove, pa bi, prema tome, trebalo bas suprotno, da ko se ne kupa ima ultra zadovoljavajuci seksualni zivot, jer se osobe koje se mnogo pirkaju, sve nesto gade svega i svacega, stezu i ustezu i tako limitiraju sebe i svoje porive.
    prema tome
    nemojte se kupati ljudi, dajte oduska primalnom u sebi, dozvolite da ceo taj zooloshki sastav napokon izbije iz vas.
    ziveo zverinjak!
    shta ovo bi? verovatno neka vrsta reakcije na nervnoj bazi.

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

strujo sad si preterala idem do apoteke po paspertin

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

e sad preterala struja kad ne odgovara sta pisem
    idi sta god ti bio taj paspertin

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Pola Srbije se kupa dva puta nedeljno

V
    isoke letnje temperature zahtevaju povećanu brigu o održavanju higijene, ali sve je više onih koji tome ne pridaju značaj. Dovoljno je ući u autobus, lift u kojem se prethodno vozilo više ljudi ili stati u red za šalter i zapahnuće vas smrad znoja i nečiste odeće. Zato ne čudi frapantan podatak da građanin Srbije godišnje potroši u proseku tri sapuna!

Dr Dragan Pajić, specijalista higijene i medicinske ekologije iz Gradskog zavoda za javno zdravlje, potvrđuje za „Pres” da je stepen održavanja higijene na nezavidnom nivou. O tome svedoče i poslednja istraživanja koja kažu da se polovina ljudi u našoj zemlji kupa dva puta nedeljno, svaki četvrti stanovnik ne pere ruke redovno, a polovina ne pere zube svaki dan!

„Nažalost, istraživanje o zastupljenosti određenih higijenskih navika stanovništva sprovedeno prethodnih godina na teritoriji Srbije ukazuje da se relativno značajan procenat ispitanih ne pridržava redovno, sa zdravstvenog aspekta preporučenih, higijenskih postupaka”, kaže Pajić.

Ovaj problem posebno dolazi do izražaja tokom leta. Stručnjaci i lekari zato apeluju na građane da posebno povedu brigu o ličnoj higijeni. Preporučuje se tuširanje i do nekoliko puta na dan, redovno presvlačenje i pranje garderobe.

Treba se kupati toplom ili mlakom vodom i koristiti neagresivne sapune i šampone za čišćenje i održavanje površine kože i kose. Osobama koje se intenzivno znoje naročito u predelu pazuha posle pranja ili tuširanja preporučuje se da koriste dezodoranse i antiperspirante za prevenciju ili neutralisanje neprijatnog mirisa.

Dr Snežana Matić-Besarabić, rukovodilac Centra za higijenu i medicinsku ekologiju u Gradskom zavodu za javno zdravlje objašnjava da je održavanje higijene tela deo zdravstvene i opšte kulture življenja i predstavlja značajan faktor u očuvanju i unapređenju zdravlja, kako pojedinca, tako i čitave zajednice.

„Redovno i adekvatno održavanje higijene smanjuje mogućnost delovanja štetnih faktora iz okruženja i nastanak mnogih bolesti. Takođe, pravilne higijenske navike na određen način podižu tonus i fizičku i mentalnu kondiciju organizma.

Sprovođenjem redovnih higijenskih postupaka smanjujemo dužinu i intenzitet izloženosti organizma štetnim i opasnim materijama i mikroorganizmima, bilo da su oni oslobođeni, odnosno izlučeni iz tela ili pak potiču iz spoljne sredine.

Na taj način umnogome pomažemo rad odbrambenog i drugih telesnih sistema zaduženih za pravilno funkcionisanje organizma, čime obezbeđujemo uslove za dug i kvalitetan život bez bolesti ili drugog vida poremećaja zdravlja”, objašnjava ona.

Upravo zbog problema sa lošim higijenskim navikama ovih dana mnogima je putem i-mejla stigao sada već čuveni pravilnik o higijeni koji je sastavio direktor kompanije „Telegrup doo” Milomir Gligorijević u kojem je zaposlene opomenuo da parola firme nije „smrdi i puste druge da smrde”.

On je na vrlo duhovit način zatražio od radnika da se svakodnevno tuširaju i češljaju, peru kosu i zube i menjaju garderobu. Čak im je odštampao i spisak najjeftinijih proizvoda za higijenu, sve sa cenama, napomenuvši da će firma da plati svima koji nemaju novca da kupe sapun, šampon i prašak za veš.

Međutim, oni koji ne vole da se kupaju opravdanje mogu da nađu u tvrdnji doktora Zorana Mančića. Ovaj anesteziolog koji se bavi tradicionalnom medicinom Japanaca, Kineza, Tolteka i Indijanaca jedan je od retkih koji zastupa tezu da se ne bi trebalo kupati više od jednom nedeljno. On je svojevremeno za „Pres” objasnio i zbog čega, što je izazvalo niz negativnih komentara čitalaca.

„Ne treba se kupati češće od jednom nedeljno, jer tuširanjem bespotrebno izbacujemo našu energiju u životni prostor”, smatra dr Mančić.

-----------------------------------> oni sigurno nemaju sex zivot!?
    Odvratno ali istinito.

Zainteresovan član sveta-steta (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

A sta ja da radim kad imam kolegu koji ser nekupa nikako???
    Smrdi covek konstantno od ponedeljka do petka,a ima 25god i zivi u gradu!!!
    Vodili smo ga na drinu al nece u vodu ni za zivu glavu
    Ako vasi roditelji nemaju dece,postoji velika verovatnoca da ih necete imati ni vi :)))

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sveta-steta Pogledaj poruku
    daj otkaz ili ga polizi ispod mishke

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

nadam se da se zaebavas

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mаster Pogledaj poruku
    daj otkaz ili ga polizi ispod mishke

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

a da ga za pocetak sviknete na lavor? pa polako kad se oslobodi straha podje i u dublju vodu u kadi?

Slične teme

1. Ocitavanje temperature(plz help)
    Autor Denesis u forumu Hardver
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 29.07.2010., 00:22
  2. Velike temperature komponenata
    Autor General Dus@n u forumu Hardver
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 16.02.2009., 22:52
  3. Warning! Temperature too high.
    Autor ponja54 u forumu Hardver
    Odgovora: 8